fluvoxamine generique luvox ivermektine ivermektine hydroxychloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » 15 Şehit Daha!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 23 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
15 Şehit Daha!

237 Mesaj -

En Son On: 23.06.2008 - 16:29
Cinsiyeti: ----- 
Hakkari'den gelen her haberde şehit sayısı yükseliyor. Dokuzla başlayan şehit sayısı şuanda 12'ye tırmandı. Ankara'da hareketli saatler var.

Hakkari'nin Irak sınırındaki bölgede devriye gezen askere teröristelerce saldırı düzenlendi. İlk gelen bilgilere göre 13 asker şehit olurken, 14 askerinde yaralı olduğu ve çatışmaların sürdüğü bildirildi.

Askeri yetkililerden alınan bilgiye göre dün gece saat 02.00 sıralarında Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana geldi, teröristler askerlerimize ağır silahlarla ateş açtı. Sabaha kadar devam eden sıcak çatışmada ilk gelen bilgilere göre 13 askerin şehit olduğu ancak kimliklerinin henüz belirlenemediği yönünde. Bu arada 14 askerin yaralı olduğu belirtilirken, şehit sayısının artabileceğinden endişe duyuluyor.

Yetkililer, Dağlıca Bölgesindeki Komanda Birliği'nin arama-tarama yaparak Irak Sınırı'nda bulunan Yeşiltaş'da bulunan karakola gittiğini ifade edilirken, karakola yakın bölgedeki Avaşin Köprüsü'nden geçen askerlerin 02.00'da gerçekleşen roketatarlı saldırı sonucunda ortaya çıktığı bildirildi.

ANKARA'DA HAREKETLİ SAATLER

Olayın ardından Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı ve Başbakanlık'ta hareketli saatler yaşanıyor. Askeri birimlerin olayın gelişimi ile ilgili Başbakanlık'a bilgi verdiği ve kurumlar arasında değerlendirme yapıldığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan olayla ilgili yazılı bir açıklama bekleniyor. Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarınını referandum için oy vermesi bekleniyordu ancak acı olayın ardından bu beklentdi ortadan kalktı.

Dünyaya acil koduyla duyuruldu

13 askerin şehit olduğu haberini uluslararası haber ajansları AP, Reuters ve AFP, dünyaya 'acil' koduyla geçti.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=137202

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=137183
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 12:37
Bu mesajı bildir   Evrensel üyenin diğer mesajları Evrensel`in Profili Evrensel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Cinsiyeti: Bayan 
:(ağlarağlar
Rabbim yardımcımız olsun, şehitlerimize rahmet etsin...
Tezkereyi çıkarttılar, peşlerinden sınır ötsine de gideceğiz bu gidişle, şehit sayısı 16 oldu, 10 asker de kayıpmış nasıl oluyorsa...telaşlı

Bu mesaj 1 kez ve en son _BeTuL_ tarafından 21.10.2007 - 12:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 12:43
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hakan taha su an offline hakan taha  

33 Mesaj -

En Son On: 27.10.2007 - 20:01
Cinsiyeti: Erkek 
yeni ve sıcak bir haber..askerlik yapmadım daha..ara sıra hani aklıma gelmiyorda değil acaba ben de şehit olacak mıyım?off.offff..

_BEYAZ DÜŞ_
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 12:48
Bu mesajı bildir   hakan taha üyenin diğer mesajları hakan taha`in Profili zum Anfang der Seite
Evrensel su an offline Evrensel  
RE:

237 Mesaj -

En Son On: 23.06.2008 - 16:29
Alıntı
Orijınalı _BeTuL_

Tezkereyi çıkarttılar, peşlerinden sınır ötsine de gideceğiz bu gidişle, şehit sayısı 16 oldu, 10 asker de kayıpmış nasıl oluyorsa...telaşlı

Cok garip cok, bolgede 150-200 Bin asker var, nasil oluyor bu?

Ben bunun bir guc kavgasi olduguna inaniyorum, PKK diye bir orgutun varligina inanmiyorum bu dakikadan sonra.

Az once Kanal a haberde Mahir Kaynak'i dinledim, cok severek izlerim kendisini, fikirleri beni cok etkiler.

Mahir Kaynak bu saldirilarin cok profesyonelce yapildigini ve PKK'yi astigini soyledi, bir devletin operasyonu olarak yorumladi.

Ama icerdeki laik elit yandaslari bu olayi PKK ekseninde kasitli olarak tutmakta, boylece Kurt-Turk kavgasi pesinde kosmaktadirlar.
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 13:00
Bu mesajı bildir   Evrensel üyenin diğer mesajları Evrensel`in Profili Evrensel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
15 şehit
16 yaralı cogu agır yaralı
10 kayıp yigidimiz
Allahımmmmm bizim içimiz bu kadar yandı
anneler babalar ooffffffffffff kii ne offff:(ağlarağlarağlarağlar
şimdi anneler babalar yürekleri agızda beklıyorlar
Allahım sabır sabır sabır versınn hepsinin aılesıne
ama aglamamalıyız dik durmalıyızz
bizler üzüldükce agladıkça o soysuzzz çapulcular sevınıyor
onlara prim vermemelıyız
şerefsizzzzzzzzzzzzzz bunlarr şerefsizzzzzzzzzzzzzzzzzz

gülHüZNü VaRDIR aNcAk KaLBi oLaNINgül
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 13:01
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE:

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

15 şehit
10 kayıp yigidimiz
onlara prim vermemelıyız

Ya been anlamiyorum...Beynim durdu...Bu askerlerin ordan gecegini nerden biliyorlar...Büyükanit beyfendiye soruyorum ya basörtüsüne harcadiginiz,dindarlara ihraca harcadiginiz zamanlari bunlarla mücadele icin harcasaniz olmuyor mu???Demek ki balolarda vals yapmakla olmuyor...Dünyada ikinci orduyuz diye biliyorum...Bu sehitler gittikten sonra ne yapayim dünyanin ikinci ordusunu....Bende kürt asilli bir insanla evliyim...Kendimde gürcü asilliyim ama anliyamiyoruz biz bu dünyayi...Esim üc saatlik uykyla kalkti bu habere lanet yagdirdi...Iste simdi bunu bazi irklari yüceltmek icin yapanlara süphesiz ki Yaradanin cevabida cok agar olacaktir...Onlara yardim edenlere o daglarda barinmalrina göz yumanlara yaziklar olsun....

“Sana ağır gelen o bir secde var ya,binlerce secdeden alıp kurtarır seni.” M.İKBAL
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 13:58
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

15 şehit
10 kayıp yigidimiz
onlara prim vermemelıyız

Ya been anlamiyorum...Beynim durdu...Bu askerlerin ordan gecegini nerden biliyorlar...Büyükanit beyfendiye soruyorum ya basörtüsüne harcadiginiz,dindarlara ihraca harcadiginiz zamanlari bunlarla mücadele icin harcasaniz olmuyor mu???Demek ki balolarda vals yapmakla olmuyor...Dünyada ikinci orduyuz diye biliyorum...Bu sehitler gittikten sonra ne yapayim dünyanin ikinci ordusunu....Bende kürt asilli bir insanla evliyim...Kendimde gürcü asilliyim ama anliyamiyoruz biz bu dünyayi...Esim üc saatlik uykyla kalkti bu habere lanet yagdirdi...Iste simdi bunu bazi irklari yüceltmek icin yapanlara süphesiz ki Yaradanin cevabida cok agar olacaktir...Onlara yardim edenlere o daglarda barinmalrina göz yumanlara yaziklar olsun....

cogu insanımızın unuttugu bir şey var
bizi ne abdullah gül ne recep tayyip erdegon nede büyük anıt yönetiyor onlar sadece göstermelık bırer kuklaaaaaaaaaaa bizi yöneten amerıkaa devletımız resmen onun uşagııı..

Türk Kürt kardeştirrr PKK kalleştirrrrrrrrrrrrr
bizler halk olarak siyasilerden daha akıllıyız halk arasında türk kürt ayrımı yok yapmıyoruz
Allahu ekberrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr bir ölürüz bin dirilirizzzzzz

..

Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 14:07
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1420 Mesaj -

[

Bu mesaj 1 kez ve en son **Su_DamlasI** tarafından 21.10.2007 - 14:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 14:07

1686 Mesaj -

Kardeslerim ben hep stv kanalinin haberini dinlerim...su anda da gelisen olaylarla ilgili cok güzel yayin yapmakta sizlerede bu kanalin haberlerini (stv-haberi)tavsiye ediyorum...su siyah bulutlarin toplandigi zamanda sagduyu ile yayin yapan tek kanal...Allah razi olsun onlardan...

“Sana ağır gelen o bir secde var ya,binlerce secdeden alıp kurtarır seni.” M.İKBAL
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 16:16
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, PKK saldırısı sonrası ilk açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Gül, kelimelerini seçe seçe ve sakin konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şöyle konuştu:

Acımız çok derin bu acı tüm Türk milletinin acısıdır. Ama terörle mücadele uzun soluklu ve çok yönlü bir mücadeledir. Burda Türk milleti ve devletimiz kararlıdır. Eninde sonunda bu kararlılığın neticesinde bu iş bitecektir.

Ama bu işin kolay olmadığını tüm dünyadaki örnekleriyle biliyoruz. Karşımızda düzenli ordular yok ki hedefleri toplekün yokedelim

Bu mücadele akılla yürütülmesi gereken bir mücadeledir.

Bugün devletin yöneticileriyle biraraya geleceğim. Yarın da Meclis'te temsil edilen siyasi partilerin liderlerini çağırdım.

Teröre verilecek en iyi cevap kardeşlik duygularımızı güçlendirmektir. Bizlere düşen görev şehitlerimizin yakınlarını yanlız bırakmamaktır. Onlar bize emanettir. Bu bilincin uyandığını görüyorum. Herkesi de bu uğurda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

:(ağlarağlarağlarağlarağlar

Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 16:27
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Alıntı
Orijınalı Evrensel

Alıntı
Orijınalı _BeTuL_

Cok garip cok, bolgede 150-200 Bin asker var, nasil oluyor bu?

Ben bunun bir guc kavgasi olduguna inaniyorum, PKK diye bir orgutun varligina inanmiyorum bu dakikadan sonra.

Az once Kanal a haberde Mahir Kaynak'i dinledim, cok severek izlerim kendisini, fikirleri beni cok etkiler.

Mahir Kaynak bu saldirilarin cok profesyonelce yapildigini ve PKK'yi astigini soyledi, bir devletin operasyonu olarak yorumladi.

Ama icerdeki laik elit yandaslari bu olayi PKK ekseninde kasitli olarak tutmakta, boylece Kurt-Turk kavgasi pesinde kosmaktadirlar.

250 kişilik bir grupla saldırmışlar, sınıra 4 km. kala, bu kadar zayiat verebilmek için nasıl bir durumda yakalandılar anlamak zor hem de öyle bir bölgede yani burası konya ovası değil ki hem de canan ablanın dediği gibi Nato ülkeleri arasında 2. büyük orduya sahibiz ancak düştüğümüz duruma bakın, biz kendi sınırımızda yakalanıyoruz hep, ondan sonra da tam da tezkerenin üzerinden bir kaç gün geçtikten sonra, sözde bundan korkup çekinmeleri gerekirken dalga geçer gibi veya da bizim bu öngörüsüzlüğümüzü kullanarak K.Irak'a çağırır gibi saldırıyorlar, akşam toplanacaklar bakalım ne zaman gidilecek sınır ötesine, Mahir Kaynak'ı ben de sürekli takip ederim, tesbitleri güzeldir bence de, bu artık yıllardır bitirildiği düşünülen zamanlarda yaptıkları hazırlıklar ve arkalarında gördükleri güçle şımarmış katillerin yaptığı savaş çağrısı resmen başka bir şey değil, bariz olarak fazla kayıp verdiriyorlar Allah bildiği gibi yapsın bunların hepsini....
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 17:30
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GONCAGuLL su an offline GONCAGuLL  

50 Mesaj -

En Son On: 24.09.2008 - 17:58
BİR PAPAZ ÖLDÜ HRİSTİYAN OLDULAR.BİR HRANT ÖLDÜ ERMENİ OLDULAR.
>
>
> 2 GÜNDE 15 ŞEHİT VERDİK HANGİ HRİSTİYAN, HANGİ ERMENİ TÜRK OLDU!!!!!!!!üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülüağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 17:31
Bu mesajı bildir   GONCAGuLL üyenin diğer mesajları GONCAGuLL`in Profili GONCAGuLL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1420 Mesaj -

Savaş resmen başlamış bulunmaktadır Hala boğazından Coca-Cola geçebiliyorsa Hala Mc Donalds'ın hamburgerlerini yiyebiliyorsan hala Marlboro içiyorsan Lanet et kendine Kökenin ne olursa olsun şehitlerimize üzülüyorsan Amerikaya para verip onların Pkk'ya silah yollamaLarına izin verme Toplu boykot hareketi zamanı hepimiz birlik olalım (BUNU HERKESE YOLLA ŞEHİTLERİMİZ ANISINA)

Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 18:35
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

En Son On: 22.01.2010 - 18:46
YINE KANLI BIRGUN VE YINE ACIYLA YIKILAN OCAKLAR...PARÇALANAN ANA BABA GARDAŞ YÜREKLERI..... ALLAHIM NEDIR BU MUSIBET? KURTAR BIZI NE OLUR BU ZALIMLERDEN...BEDIRDE YARDIM ETTIGIN GIBI YARDIM ET ANA KUZULARINA....
,
MUHAMMEDIM NERDESIN NERDE !ÇANAKKALEDE YETIŞTIGIN GIBI YETIŞ MUBAREK ADINI TASIYAN MEHMETÇIKLERINE......

NE PKK NE BASKA BISEY ...AMERIKA VE İSRAIL ITININ PLANLARINDAN BIRISI DAHA BU...SADECE ADINI PKK KOYMUSLAR HEPSI BU.... SU DAMLASININ DEDIGI GIBI YAZIKLAR OLSUN SANA HALA O YUREKSIZLERIN BIR URUNUNU KULLANIYORSAN...

İNŞALLAH BU OLAYLAR BUYUK BIRŞEYLERIN ÖNCUSU DEGILDIR...SON OLUR İNŞALLAH.....YA RAB! TUZAKLARINI BAŞLARINA GEÇİR.... AMIN...

MÜJDECIM, EFENDIM,KURTARICIM, PEYGAMBERIM SANA UYMAYAN ÖLÇÜ HAYAT OLSA TEPERİM...
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 18:43
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
:(

Meryemsi bir edâ.. Sümeyramsi bir Sevda..
Ekleme Tarihi: 21.10.2007 - 20:57
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
elimden başka bir şeyler gelmiyor şimdilik geçenlerde yazmıştım şu 12 şehit olduğu

zaman demiştim yazacak daha çok şeyler var diye işte çıkıyor bu ne son ne ilk

yazsak inanın hakımızda neler derler derdim senin 150 bin askerin var nasıl oluyor

anlamak güç yahu ALLAH sonumuzu hayır getire ama galiba kanımca savaşa uçuruma

yaklaıştık gibi.....................:(ağlarağlarağlar

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 06:02
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
burcu 52 su an offline burcu 52  

56 Mesaj -

En Son On: 15.04.2008 - 08:56
Yine ocaklar söndü yine çocuklar öksüz gözü yaşlı kaldı
yine annelerin babaların yürekleri yandı
tv'ye bakıp inanamıyorum biz bu kadar etkileniyoruz
peki silah arkadaşları ne yapıyo
Rabbim sabır versin
Allah'ım hakkımız da hayırlısını nasip etsin
bitsin artık
Selam ve Dua ile
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 09:59
Bu mesajı bildir   burcu 52 üyenin diğer mesajları burcu 52`in Profili burcu 52 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Rabbim şehadetlerini kabul etsin. Yüce Rabbimiz'den Rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Konuşmak ne kadar yararlı bilemiyorum. Çünkü dünden beri bütün medyada herkes konuşuyor.

Yüce Rabbim'in Laneti bu işte parmağı olan kim varsa hepsinin üzerine olsun.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 11:39
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
burcunur su an offline burcunur  
RE:

635 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 15:33
Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

Savaş resmen başlamış bulunmaktadır Hala boğazından Coca-Cola geçebiliyorsa Hala Mc Donalds'ın hamburgerlerini yiyebiliyorsan hala Marlboro içiyorsan Lanet et kendine Kökenin ne olursa olsun şehitlerimize üzülüyorsan Amerikaya para verip onların Pkk'ya silah yollamaLarına izin verme Toplu boykot hareketi zamanı hepimiz birlik olalım (BUNU HERKESE YOLLA ŞEHİTLERİMİZ ANISINA)

Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 12:06
Bu mesajı bildir   burcunur üyenin diğer mesajları burcunur`in Profili burcunur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eylülüm. su an offline eylülüm.  
RE:

235 Mesaj -

En Son On: 02.05.2008 - 13:37
Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

onlara prim vermemelıyız
şerefsizzzzzzzzzzzzzz bunlarr şerefsizzzzzzzzzzzzzzzzzz[/B]

:(ağlar
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 12:08
Bu mesajı bildir   eylülüm. üyenin diğer mesajları eylülüm.`in Profili eylülüm. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  

611 Mesaj -

En Son On: 09.07.2010 - 15:12
Alıntı
Orijınalı burcu 52

Yine ocaklar söndü yine çocuklar öksüz gözü yaşlı kaldı
yine annelerin babaların yürekleri yandı
tv'ye bakıp inanamıyorum biz bu kadar etkileniyoruz
peki silah arkadaşları ne yapıyo
Rabbim sabır versin
Allah'ım hakkımız da hayırlısını nasip etsin
bitsin artık
Selam ve Dua ile

ALLAH'in laneti PKK 'nin yandaslarinin, PKK sempatisi olanlarin üzerine olsun!!!!!! ALLAH düsmanlara firsat vermesin! Türk ordusunu, müslüman ordusunu korusun bizlerin yardimcisi olsun

Diz çök ey zorlu nefs, önümde diz çök!

Bu mesaj 1 kez ve en son _ESaDuLLaH_ tarafından 22.10.2007 - 12:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 12:09
Bu mesajı bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diğer mesajları _ESaDuLLaH_`in Profili _ESaDuLLaH_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selman8 su an offline selman8  
GÜMBÜR GÜMBÜR GELEN FELAKETİ OKUYAMAMAK..

90 Mesaj -

En Son On: 29.01.2008 - 13:36
Yada tersine okumak. Nasıl isterseniz öyle söyleyin.

Ben her fırsatta ülkenin gidişatını hiç olmayacak biçimlerde okuyanların yazdıkları yazılara vatanını ve milletini ayrımsız seven bir insan olarak olayların ve gidişatın gerçekleriyle vermeye çalıştım.
Şimdi bu başlık ve altındaki yazıları ve yorumları okuduktan sonra madde medde şu cevapları vermenin bir vatandaşlık borcu olduğuna inanıyorum.

*Ülkeyi hem din açısından hem etnik köken açısından ayrışmanın en tehlikeli boyutlarına sırf çıkarları uğruna ve gafletle uyguladıkları siyasi propramlar nedeniyle taşıyanların gözlükleriyle olaylara bakılmamalıdır.

*Şu anda din sömürüsü ve etnik ayrışmadan medet umanların ve taraftarlarının yaptığı çok vahim bir hata ülkeyi koruyan orduyu ülkenin düşmanı olmakla itham etmek gibi feci bir hatanın peşinde olmaktır.

*PKK nın varlığına inanmıyorum diyenlerin bende yeryüzünde yaşadığına inanmıyorum. AKP nin iş başına geldiğinden bu yana rejimin altını oymak niyetiyle karşısına aldığı TSK geçtiğimiz altı yıl içinde akıl almaz iftira ve saldırılara uğradı. Aynı çirkef oyun malum çevrelerce şu anda tam gaz devam yürütülüyor. Üstelik ülkenin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu zamanda.

*Güneydoğuda PKK nın saldırılarını gerçekleştirmek için kullandığı dağlık bölgeleri bilmeyenler bol keseden sallayıp duruyorlar. Efendim 250 bin askerle bu iş önlenemezmiymiş. Ben bölgeyi iyi biliyorum. Bir sürü geçit vermez dağ yüzlerce metrelik çukurlar var. Terörist meydana çıkıp çarpışmıyorki. Sinsi sinsi tuzaklarla vuruyor.
İngilizler zamanında bölgenin sınırlarını çizerken maalesef bilinçli olarak böyle bir sınır belasını başımıza sardılar. Oysa sınırı geçtikten sonra düz arazi var. Sınır bu bölgeden başlasaydı mücadele çok daha kolay olacaktı. Bölgede görev yapan başarılı komutanların televizyonlarda yaşadıkları halka yansıtılıyor bunları hiç izlemiyormusunuz ?

*PKK ilk önce Suriyede palazlandırıldı ve taki Türkiye ABD onayı alıpda Suriyeyi PKK yı barındırmaması için uyarana kadar bu iş devam etti. Körfez harbi başladığında ise PKK Kuzey Irakta yuvalandı. İşin başından beri ABD ve AB ülkeleri PKK nın hep destekleyicisi oldular. Dahası son dönemde ABD ile savaş arafesine gelen İran dahi PKK nın Türkiyeye karşı hareketlerine geçmişte göz yumuyordu. Pabucun pahalı olduğunu anladıkları son dönemde bu iki ülke Türkiyenin yanında gözüküyorlar.

*Şu son Irak savaşından sonrada PKK tamamen ABD nin hizmetinde desteklendi ve BOP projesindeki çirkef oyunlar için bir maşa olarak palazlandırıldı. Şu anda yaşanan büyük kürdistan martavalının gerçekleşmesi için sıradaki oyunların devreye sokulmasıdır. Bölgede büyük güç olan Türkiyenin bu bağlamda hem K. Iraktaki bataklığa çekilmesi ve ayrıca içindede etnik kökenli çatışmaların çıkması için her türlü provakasyon ve kanlı eylemler ABD nin kesin emrini alan PKK tarafından acilen devreye sokulmaktadır. Öyleki geçmiş dönemlerde bu ayda eylemlerine bir dahaki bahara kadar ara veren PKK bu sefer emrine sımsıkı bağlı olduğu ABD nin kendisine verdiği emri bütün hızıyla devreye sokmaktadır.

*Amaç Türkiyenin bölünmesi yönünde hükümetin pısmışlığındanda yararlanarak TSK yı yıpratmak ve hareket kabiliyetini yok ederek BOP un bir merhalesini daha devreye sokmaktır.

*Türkiyenin K. Irak'a girmesi artık şart olmuştur fakat ordaki tuzaklara çok dikkat etmesi gerekmektedir. Bu işin ucunda ABD ile çarpışmak dahi söz konusu olabilir. Gerekirse buda yapılacaktır. Çünkü söz konusu olan vatandır.

*Fakat ta kuruluşunda ABD denen kalleş şeytana göbekten sımsıkı bağlanmış olan AKP 507 oyla aldığı tezkereyi dahi BUSH kalleşine onaylatmak gibi akıl almaz bir işin peşindedir.
Türkiye vatanını korumak için ABD nin icazetine mecburmudur. Böyle bir vatan kavramı olabilirmi ?

*Kaldıki tezkere çıktığında paniğe kapılan Iraklı yöneticiler Erdoğanla görüştükten sonra "biz istediğimizi aldık" diyerek ülkelerine dönmüşler ve Erdoğanın korktuğunu anlayarak tehditlerine dahada bir hız vermişlerdir.

*Zapsuyu ABD ye gönderip "bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın" diye yalvar yakar olan ülkenin onurunu ayaklar altına alan bir liderden bundan daha fazlasını beklemekte en mütevazı deyimle saflık olur.

*Hükümet ve ordu aynı cesaret çizgisinde değil. Böyle bir hükümetle başladığınız bir harekatta bile ayağınıza engeller dolanabilir. Bu iş cesaret yürek akıl birlik ve beraberlik ister. Düşman ilan ettiğin, şaibeler atfettiğin bir kurumla bugünden sonra neler yapabilirsin ? İşte buda büyük bir soru işareti ? İşi bilmeyenler damı kendi başlarına herhalde böyle göçertir.

*Bu ülkede öyle görünüyorki bu geç kalmış ve hala yapalımmı yapmayalımmı tartışması çok daha büyük bedellerin ödenmesine sebep olacak. Önümüzdeki süreç çoook zorlu olacak çok.

*Hala laik elit pelit diye masal okuyanlar cevaplarını yaşanacak olaylarla alacaklar. Çünkü öyle anlaşılıyorki hem din hem etnik ayrışmanın müsebbibi bu hükümet ve iç ve dış destekçileri, işin böyle olmadığını evdeki hesabın çarşıya uymayacağını ancak iliklerine kadar yaşayarak öğrenebilecekler. Tıpkı Kurtuluş savaşında olduğıu gibi.

*Büyük şeytan ABD, yavrusu küçük şeytan İSRAİL ile ortak çıkarlarının projesi olan BOP denen aşağılık proje için her şeyi göze almıştır. Bir yandan Türkiyeyi oyalarken öbür taraftan PKK eliyle evlatlarımızı şehit etmektedir. Hem K.Irak için hem İranla kapıştırılmak için sinsi oyunlar el altından yaşama sokulmaya çalışılmaktadır. AB ise bu işe kendi sürecinde Türkiyeye attığı kazıklarla BOP a hizmet etmektedir. Türkiye ne kadar geç uyanırsa ödeyeceği bedellerde o kadar ağır olacaktır.

*Şu bir gerçekki büyük bir fırtına kopacaktır ve Türkiyede bundan payını alıp ağır bedeller ödeyecektir. ABD ise yaptığu pislik yanına kar kalıp ortadoğudan perişan olup kaçacaktır. Fakaaat bizim ödeyeceğimiz ağır bedeller pahasına bu böyle olacaktır.

*Türkiyenin her anlamda yani hem ekonomik açıdan hem siyasi açıdan tam bir haçlı ve siyonist kuşatması altında olduğunu hala anlayamayanlar, dananın kuyruğu koptuğunda sanırım istemeselerde uyanırlar.

Bu mesaj 2 kez ve en son selman8 tarafından 22.10.2007 - 13:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 13:10
Bu mesajı bildir   selman8 üyenin diğer mesajları selman8`in Profili zum Anfang der Seite
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
RE:

162 Mesaj -

En Son On: 02.06.2008 - 01:12
Alıntı
Orijınalı SuMeYRa

ağlar

Biliyorsan konus ibret alsinlar,
bilmiyorsan sus adam sansinlar.
Ekleme Tarihi: 26.10.2007 - 20:03
Bu mesajı bildir   Umuda_Dogru üyenin diğer mesajları Umuda_Dogru`in Profili Umuda_Dogru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 565 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59448 saniyede açıldı