generique plaquenil chloroquine generique colchicine ivermektin kaletra super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Etme Bulma DÜNYASI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 16 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Etme Bulma DÜNYASI

595 Mesaj -

En Son On: 13.01.2009 - 16:02
Cinsiyeti: Bayan 
Etme Bulma Dünyası

Bir adam, karısı ve yaşlı babası. Kadın kayınpederini istememekte, huysuzluk etmekte, evin huzurunu boznaktadır.
Bir gün kocasına:
- Bey... bey.. Bezdim bezdim. Bir gün göremedim. Gençliğim gidiyor. Ya ayrılalım, babanla kal., ya da al babanı al da nereye getirirsen getir beraber kalalım. Yoksa ben gidiyorum.
Adamcağız şaşkınbiraz da sitemli bir vaziyette:
-Ne diyorsun hanım, o babam babam; öldüreyim mi, atayım mı? Kimi var bizden başka bakacak, dese de karısı ısrarda ısdrar ediyordu.
Adam baktı olacak gibi değil babasını dağa bırakmaya karar verdi. Yanına oğlunu da alarak yola koyulurlar. Babasına da:
- Baba, torununla beraber dağa oduna gidiyoruz, istersen sen de gel" der. Baba gelinin dırdırını dinlemektense onlarla beraber ağın yolunu tutar..
yola koyulu dağlara, ormanların içlerine girip bir müddet gittikten sonra, babasına:
- Baba sen burada biraz dinlen. Bizde odun toplayalım, der ve oradan ayrılırlar.
Odun toplamadan, babasını orada bırakarak dönerler.
Yolda oğlu:
- Dedemi almadık baba.
- Dedeni oraya bıraktık. Artık ihtiyarladı orada kalacak.
Torun ısrar eder:
- Dedemi isterim... . En sonunda babasına ne dese desin fayda etmeyceğini anlayan çocuk:
- Baba, sen ihtiyarladığında ben de senin gibi seni getirip dağa mı bırakacağım? der demez adamın aklı başına gelir.
ir. Babasını almaya karar verir İhtiyar, kendisini almak için yoldan geri dönen oğluna:
- Evlâdım, sen beni bırakıp gidemezsin. Çünkü ben babamı bırakmadım. Ölünceye kadar hizmet ettim.
Adam babasını alıp eve getirir.
«Bu dünya etme-bulma dünyası» diye... Sen ne yaparsan sana da onun aynısının yapılacak.

Eger ahiret günü, olmak istersen gülen.
Bir damla yasin olsun, ALLAH için dökülen:(
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 22:54
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Allah razi olsun yazgulu kardesim...
Ben oldukdan sonra aslaa ailemin bir ferdini baska biriine ne muhtac ederim nede atacak yer gezerim olmaz
Onlarin basimin ustunde yerleri var, gerekirse ac kalirim ac birakmam, onalara canimi versem azdir azz...

gülMuhabbetten Muhammed oldu hâsil,Muhammedsiz muhabbetten ne hâsilgül
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:01
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  

595 Mesaj -

Esra_CAN kardesim benim

ALLAH böyle ailelerini brakan ve baskalarina muhtac eden kisilerden bizi sakinsin InsALLAH!

Dedigin gibi ac kalsak bile onlari brakmamaliyiz, onlar bizi ne zorluklarla büyüttüler, yedirdiler ,okuttular,bize hayati ögrettiler onlara sirt cevirmek Insanliga yakisir mi??

ALLAH herkeze hayirli evlatlar büyütmelerini nasip eder InsALLAH!

Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:12
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dilek2006 su an offline Dilek2006  
RE:

69 Mesaj -

En Son On: 02.04.2008 - 21:50
Alıntı
Orijınalı Esra_can

Allah razi olsun yazgulu kardesim...
Ben oldukdan sonra aslaa ailemin bir ferdini baska biriine ne muhtac ederim nede atacak yer gezerim olmaz
Onlarin basimin ustunde yerleri var, gerekirse ac kalirim ac birakmam, onalara canimi versem azdir azz...

bu dünyada ne ekersen onu bicersin...
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:16
Bu mesajı bildir   Dilek2006 üyenin diğer mesajları Dilek2006`in Profili Dilek2006 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  

419 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 20:28
Cinsiyeti: Erkek 
Yazgülü senden Allah Razı Olsun
Dilek senden de Allah Razı Olsun

bu dünyada ne ekersen onu bicersin... çok dogrugöz kırpma

^- I N A D I N A - - S E R I A T -^
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:20
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

595 Mesaj -

DIlek2006 kardesim, cook dogru bu dünyada ne ekersin onu bicersin,

O'nun icin biz ailelerimize iyi davranalim ve onlari üzecek bisey yapmayalim ki bizim cocuklarimizda bize gelecekte kötü davranmasin.

Vatana millete hayirli bir evlat yetistirmemize nasip eder INSALLAH!

selam ve dua ile...
gül gül gül

Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:29
RE:

419 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Yazgülü

O'nun icin biz ailelerimize iyi davranalim ve onlari üzecek bisey yapmayalim ki bizim cocuklarimizda bize gelecekte kötü davranmasin.

selam ve dua ile...
gül gül gül

AMIIIN!!

Unutmayalim: Ana'ya baba'ya ÜÜFF bile demek günahtir!!

Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:30
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dilek2006 su an offline Dilek2006  

69 Mesaj -

En Son On: 02.04.2008 - 21:50
evet anaya babaya Üff demek bile günahtir ya....

Allah´im af eyle bizleri ...

Selam ve dua ile..gül
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:33
Bu mesajı bildir   Dilek2006 üyenin diğer mesajları Dilek2006`in Profili Dilek2006 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
RE:

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Alıntı
Orijınalı Yazgülü

Esra_CAN kardesim benim

ALLAH böyle ailelerini brakan ve baskalarina muhtac eden kisilerden bizi sakinsin InsALLAH!

Dedigin gibi ac kalsak bile onlari brakmamaliyiz, onlar bizi ne zorluklarla büyüttüler, yedirdiler ,okuttular,bize hayati ögrettiler onlara sirt cevirmek Insanliga yakisir mi??

Amin insaALLAH can... gül

gülMuhabbetten Muhammed oldu hâsil,Muhammedsiz muhabbetten ne hâsilgül
Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:36
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

419 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Esra_can

Alıntı
Orijınalı Yazgülü

Esra_CAN kardesim benim

Amin insaALLAH can... gül

Bir gün bor insan Peygamber efendimiz'e (sav) gelir.
Ona sunu der: "Efendim(sav), ben annemi sirtimda Kabenin etrafindan tavaf yaptim;annemin bende olan haklarini karsilamisimdir demi??" dedi,
Peygamber Efendimiz de (sav): " Sen annenin seni dogururken dedigi 'ah' kelimesini bile karsilayamadin, birak seni emzirmesini, seni buyutmesini,...

Allahim herkese hayirli evlat nasip et....

Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:44

595 Mesaj -

sendende RABBIM razi olsun 3.Hanedar kardesim,
tamda bu konuya uygun oldu böyle bir yazi
göz kırpma

Hakkimizi helal ederler InsALLAH

Ekleme Tarihi: 27.04.2006 - 23:57
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: Etme Bulma DÜNYASI

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijınalı Yazgülü

- Baba, sen ihtiyarladığında ben de senin gibi seni getirip dağa mı bırakacağım? der demez adamın aklı başına gelir.
ir. Babasını almaya karar verir İhtiyar, kendisini almak için yoldan geri dönen oğluna:
- Evlâdım, sen beni bırakıp gidemezsin. Çünkü ben babamı bırakmadım. Ölünceye kadar hizmet ettim.
Adam babasını alıp eve getirir.

«Bu dünya etme-bulma dünyası» diye... Sen ne yaparsan sana da onun aynısının yapılacak.

Bunu iki yil önce okudugumda, öyle aglamistimki..ağlar

Ibret alalim..
Zaten bir Müslümana Annesine Babasina hizmet etmek farzdir..
Bir Müslüman sadece kendi Ailesine degil,
herkeze yardim etmeli ve hizmette bulunmali..

Paylasim icin tesekkürler Yazgülü Can,
ALLAH Senden razi olsun.. gül

gül »-(¯`v´¯)-»__SENiN__ASKIN__VAR__ALLAHIM__«-(¯`v´¯)-« gül
Ekleme Tarihi: 21.02.2007 - 10:18
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Evet çok ibertli bir öykü ana babaya üf bile demek günah ama çocuklarını bezdiriyorlarsa ne demeli gerçekten bu görevi yapmak çok zor.....

Kim bir mümini ferahlandýrýr,sevindirirse Allahü Teala onu kýyamette sevindirir.
Ekleme Tarihi: 21.02.2007 - 10:36
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Esselamu Aleyküm..

dilaratuba Kardesim..

Aslinda hicte zor olmamali.. Anne Babalar kötü olsalarda onlara daim bakmaliyiz..

Bir örnek:

Enes bin Mâlik anlatıyor:

"Adamın biri Peygamber Efendimize geldi ve şöyle dedi:

"Ben cihada çıkmak istiyorum, fakat gücüm yetmiyor."

"Anne babandan hayatta kalan var mı?" "Evet, annem vardır."

"Git annene hizmet et ve gönlünü al. Böyle yaparsan hem hac, hem umre, hem de cihat sevabını kazanırsın.

Dünyaya geldikten sonra öğrendiğimiz ilk kelimelerden biri anne ise diğeri babadır. Çünkü bizi onlar dünyaya getirdi. Canlarından can, kanlarından kan, sevgilerinden sevgi kattılar. Hayâtı onlarla tanıdık, onlardan öğrendik, onların sayesinde bugünlere geldik. Bizi onlar kadar içten, karşılıksız ve ücretsiz seven bir başka insan yoktur. Onların varlığı, insana varlık kattığı gibi, yoklukları da hiçbir zaman doldurulamaz ve yerleri hep boş kalır.

Rabbimiz, Peygamberimize hitaben annebaba hakkının önemini şöyle bildiriyor:

"Rabbin şunu da emretti: Ondan başkasına ibadet etmeyin. Anne ve babaya da iyilikte bulunun. Onlardan

biri veya her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına erişecek olurlarsa onlara sakın 'Öf!' bile deme. Onları azarlama, onlara güzel söz söyle.

"Onlara merhamet ve tevazu kanadını ger ve de ki: 'Ey Rabbim, nasıl onlar beni küçükken besleyip büyüttülerse, sen de onlara öylece merhamet buyur." (İsrâ Sûresi, 22-23.)

Bu konu cok önemli oldugu icin, ara sira bir kac örnek daha yazacagim aktif kalsin diye..

RABBIM bizi iyilikten, güzel davranistan, güzel sözlerden, dogru yolundan ayirmasin..

Measselam..

gül »-(¯`v´¯)-»__SENiN__ASKIN__VAR__ALLAHIM__«-(¯`v´¯)-« gül
Ekleme Tarihi: 22.02.2007 - 08:44
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dila_89_06 su an offline dila_89_06  

44 Mesaj -

En Son On: 01.09.2009 - 01:26
Allah Razı Olsun

"her insan hata işler.Hata işleyenlerin en hayırlıları töbe edenlerdir."
Ekleme Tarihi: 24.02.2007 - 21:49
Bu mesajı bildir   dila_89_06 üyenin diğer mesajları dila_89_06`in Profili dila_89_06 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
RE: RE:

274 Mesaj -

En Son On: 29.07.2008 - 04:43
Alıntı
Orijınalı 3. Hanedar

Alıntı
Orijınalı Yazgülü

selam ve dua ile...
gül gül gül

AMIIIN!!

Unutmayalim: Ana'ya baba'ya ÜÜFF bile demek günahtir!!

Ekleme Tarihi: 25.02.2007 - 05:33
Bu mesajı bildir   FilizEnsar üyenin diğer mesajları FilizEnsar`in Profili FilizEnsar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 558 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57016 saniyede açıldı