generique stromectol kaletra ivermektine colchicine dexamethasone cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Iman Gücü

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Iman Gücü

1386 Mesaj -

En Son On: 01.04.2005 - 14:46
Cinsiyeti: Bayan 
Iman Gücü

Bundan yillarca evvel bir köyde insalar sapitmislar. Dileklerini Yüce Allah\'tan degilde köyün ucundaki bir cinar agacindan bekler olmuslar.O köyde bir müslüman varmis.
Köy halkini o koca cinara giderek adaklarda bulunduklarini, dallarina bezler bagladiklarini görünce dayanamamis.
Agaci keserek, köylüleri bu sapik ve bir nevi puta tapiciliktan kurtarmak istemis.
Bir sabah, besmele cekerek baltasini kapmis, yallah yola...CInari kesmege kosmus.Yolun yarisina geldiginde karsisina bir adam cikmis.Karsisina cikan adam, agaci kesmeye karali olan mü\'mine sormus:
-Hemserim hirsli hirsli nereye böyle?
-Nereye mi?... su koce cinari kesmege!...Bizim köylüler iyice sapittilar gayri...Allah\'tan degil de, o cinardan beklemeye basladilar her seyi!...
-Peki bundan sana ne?
-Bana mi ne?...Bir müslüman sapikliga düsen, günah yolunda gitmeye baslayan kardeslerini Yaradan\'in yoluna sokmaya gayret etmelidir.Allah\'in emirlerini ve yasaklarini hatirlatmalidir.Bu, cihattan üstün bir sevaptir.
-Hadi canim sende!...Sapitanlari düzeltmek sanami kalmis...Bildikleri yolda gitsinlaer.Gel, agaci kesmekten vaz gec...
-Hayir vaz gecmem!...Cekil önümden, kesecegim.
-Ben de kestirmem.Elindeyse git de kes bakalim.
-Keserim!...
-Kesemezsin!...
-Keserim bre!...
-Kesemzsin!... istersen dene.
iki adam kapisirlar.Agaci kesmege kararli olan, karsisindakini belinden yakaliyarak tüy gibi havaya kaldirip yere calar.Sonra, baltasini kaparak yürümeye baslar.Digeri, onun ayaklarina sarilarak yalvarir!...
-Gel, su agaci kesmekten vaz gec.eger kesmezsen, her gün sabahleyin yataktan kalktigin zaman, yattigin yerde bir altin bulacaksin.
Baltali adam tereddüt eder.Digeri kandirici bir sesle konusmasina devam etmektedir:
-Den bir kere...Eger yatagin da altin bulamazsan hemen gel ve agaci kes.
Baltali adam biraz düsünür.Bir gün beklese ne kaybedecektir ki...Teklif iyi.Her sabah bir altin...Ohhh...Neleralinmaz bu altinlarla.Yasasin...
Biraz daha düsünür isi saglama almak ister:
-Ama, ya beni aldatiyorsan?...demekten de kendini alamaz
-Aldatmissam balta elinde!...Agac da köyün tepesinde...vur baltayi kes onu.
Baltali adam biraz daha düsünür.Ne kaybedecektir ki.Kararini verir.
-Peki!...
Ertesi sabahi iple ceker bizim baltali.Sabahleyin yorgani acinca birde ne görsün: Sapsari bir altin...
Deli gibi sevinir.Her sabahi heyecanla bekler...Günler gectikce altinlarda cogalir da cogalir.Adam sevincten cildiracaktir nerede ise.
Fakat bir sabah altinlar kesilir.Iste kizilca kiyamette o zman kopar.Cil cil altinlara alismis adam cilgina döner nerde ise.Ne yapmali?ne yapmali da altinlarina kavusmali?Ha tamam....Bulmustur.
Tekrar baltasini kapip o agaci kesmeli.Yolda, o adam eger karsisina bidaha cikarsa agaci kesmeme karsiliginda her sabah tekraraltinisteyecektir. hemde cift altin.
Derhal düsüncesini uygular.Besmele cekip baltasini kapar.Ayni yerde yine o adamla karsilasir.
<<Agaci keserim!...>> <<Kesemezsin!...>>kavgasi yine baslar.
Baltali adam, önceki gibi, yine agaci kesmesini önleyen adamin belinden yakalar.
Fakat, o da ne?Bir türlü kaldiramaz.Ugrasir cirpinir ama faydasiz.Rakibi sanki yere kök salmistir.O, saskin saskin dururken, digeri onu yakaladigi gibi küt yere...Üstelik baltalinin gögsüne oturur.
Alta düsen baltali sasirmistir.Dayanamaz sorar:
-bre bu ne haldir? bundan az zaman önce seni, tüy gibi kaldirip yere calmistim.Simdi ise seni degil kaldirmak, kimldatamadim bile...Üstelik senin tarafindan bir hamlede yere serildim.
Digeri sinsi sinsi güler:
söyleyim der nasil olsa sende artik hayir kalmadi...
Ben seytanim.Agaci onun icin kestirmek istemiyordum...Gecen gelisinde sen, Allah rizasi icin hareket ediyordun.Ne para, ne san, ne de söhret icinbir sey beklemiyordun.Sadece ve sadece Allah rizasini düsünüyordun.O yüzden de cok güclü ve kuvvetli idin.Bunun icin karsinda duramadim.Beni bile yere serdin.
Fakat simdi öylemi ya?...Simdi her sabah kalktigin da yatakta buldugun altinlara tekrar kavusmak icin, yani para icin agaci kesmeye kostun.Bu yüzden karsimda ne gücün kaldi ne kuvvetin...
Üstteki bunu söyledikten sonra da, bir hancerle,altindaki adamin, bir vursta canini alir.

>>>>>>Demek ki Allah\'in rizasi icin yapilan mücadelede,, niyetinde samimi olan müslümanlar büyük kuvvet sahibi oluyorlar.Karsilarinda da durmak mümkün olmuyor....<<<<<<

(Alinti)

"İnsanoğlunun içinde bir et parcası var ki, o et parcası düzelirse bütün bünye düzelir. O et parcası
Ekleme Tarihi: 06.08.2004 - 14:57
Bu mesajı bildir   Fatma23 üyenin diğer mesajları Fatma23`in Profili Fatma23 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 14:39
Cinsiyeti: ----- 
Güncelleme..

"Dünya islerinde asagidakilere, ahiret islerinde de yukaridakilere bakiniz; aksini yapmayiniz"Hs
Ekleme Tarihi: 08.03.2005 - 22:54
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 803 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.08027 saniyede açıldı