kamagra budesonide ivermektine kaletra lopinavir ritonavir seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » UYARILAR - DUYURULAR - YENİLİKLER » TÜM FORUM SEVENLERiMiZDEN RiCA...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 26 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
TÜM FORUM SEVENLERiMİZDEN RİCA...

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 12:03
Cinsiyeti: Erkek 

Selamün Aleyküm Kardeşler..

Hepinizi biraz daha ciddi ve de seviyeli konular eklemeye davet ediyorum...

Görevli kardeşler sürekli forum taşımakla meşguller...

RAVDA'nın misyonu dışına çıkan mesajlardan sakınalım kardeşlerim...

Bir Rica Daha:

Herhangi bir konunun altına fikir, yorum v.s. olmayan ve sadece tebrik & teşekkür için mesaj atmayalım... Buna gerek yok dostlar.. Yazan kardeşlerimizin çok iyi niyetli olduğundan şüphemiz yoktur. Ancak lüzumsuz yer işgal ediyor.. Buda veri tabanımıza sirayet ettiğinden, bu gibi birçok mesaj toplandığından sitenin hızını haliyle etkiliyor.. Siteye giremez hale geliyoruz..

Umarım yanlış anlaşılmaz bu ricamız ve de gereken yardımı bize gösterirsiniz...

Hepinizi en kalbi duygu ve muhabbetlerimle selamlıyor, yüce Rabbimize emanet ediyorum...

Selam ve dua ile..

*´¯`·.¸.·´¯`·.((( RAVDA.net ))).·´¯`·.¸

Bu mesaj 1 kez ve en son RuMeYSa tarafından 04.08.2004 - 23:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 21:56
Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 01:19
Cinsiyeti: ----- 
Sevgili kardeşler

Admin abimizin de belirttiği gibi bu konu yanlış anlaşılmasın lütfen.

Sıkça karşilaştığımız şeylerden birisi de Allah razı olsun yazılarının (ki iyi niyetle ve ''okunduğuna dair'') eklendiğini görüyoruz.

Allah rızası için okuduğunuz ama yorum getiremediğiniz yazıların altını gelişi güzel karalamayınız.

Foruma eklenen şeyler fikir alışverişi içermeli. Ki yazılan konulara ciddi manada fikir üretimine katkısı olabilecek, faydalı olacak şeyleri yazarsanız, her üye, misafir veya sörfcü kardeşlerimiz de bundan yararlanırlar.

Monoton yazılara dikkat ederseniz forumumuz daha kullanıma açık bir öğrenim yeri olacaktır...

MESAJ ARTTIRABİLMEK İÇİN MESAJ YAZMAYINIZ.. FAYDALI OLABİLMEK İÇİN YAZINIZ

[B]"Şimdi binlerce devrik cümleler var heybemde.. Sen en sevdiğin şiiri dola diline..
Soğuk Can!!
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 22:10
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gurbetten_silaya42 su an offline gurbetten_silaya42  

59 Mesaj -

En Son On: 25.01.2007 - 00:30
Cinsiyeti: Bayan 
Bas üstüne, sevinçli

Insallah daha dikkatli oluruz,

selametle...

Imandir o cevher ki ne büyüktür, imansiz olan pasli yürek sinede yüktür...
Ekleme Tarihi: 06.08.2004 - 13:12
Bu mesajı bildir   gurbetten_silaya42 üyenin diğer mesajları gurbetten_silaya42`in Profili gurbetten_silaya42 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gurbet Mahkumu su an offline Gurbet Mahkumu  

469 Mesaj -

En Son On: 31.10.2006 - 17:06
S.a. kardeslerim,

Konu açilmisken bir hatiratmada ben yapmak istiyorum affiniza siginarak:bazen gereksiz yere çok sik alintilar yapiliyor buda hali ile fazla yer ve güzel olmayan bir görünüm olusturuyor.Bu konuda da hassasiyetinizi bekliyoruz insaallah.

Rabbim hepinizden razi olsun.

Selam ve duálarimla...

Hakikati güneşe benzetirler, doğrudur.
Gözlerimizi bozar diye çoğuna bakmayız.
Ekleme Tarihi: 08.08.2004 - 03:06
Bu mesajı bildir   Gurbet Mahkumu üyenin diğer mesajları Gurbet Mahkumu`in Profili Gurbet Mahkumu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: SA

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 09:24
Admin-Abi,

Yaziyi bende yeni okudum,
haklisinis bende bazen sadece ALLAH razi olsun yazardim ama artik yazmiycam..

Ama en iyisi, her yazilan yerde (yani sadece ALLAH razi olsun) yazilanlari silin bence, eminim ki kimse kizmiycak, bende kizmam, burda herkes anlayisli dir, ama eminim ki herkes Sizin yazdiklarinizi görmedi.. O yüzden öyle yazilari hemen silin ve yazanlar fark edicek ki neden silinmis.. Bilmiyorum ama gercekten cok kötü böyle..
Sadece mavi üyeler icin yapilan seyler simdi her üye kullanabilir, bu cok güzel, ama RAVDA yavasladi böyle, baren forumdaki kisa msjlari (sadece ALLAH razi olsun) onlari silin..
Bide bazen Ravdaya girince bilgisayarimi kapatiyor, virüs gibi yani.. Üyeler panosunda bir Abi anlatmisti nedeni, bende anladim, ama cok kötü oluyor bazen..
neyse eminim elinizden geleni yaparsinis..
bide iki defa yazlan msjlari silin bence, gördüm ki bazen iki defa yazilan msjlar BURADAN DEVAM EDINIZ yazmissinis, bence o msji silin, hic yazmayin BURADAN DEVAM EDINIZ cünkü böylece yine daha cok yer harcoluyor..
Ve dedigim gibi herkez anlayisli dir burda, hic korkmadan görevinizi yapiniz..

SONSUZ SEVGILER, SONSUZ SAYGILAR, SONSUZ SELAMLAR RAVDAdaki tüm Dostlarima..
Selam ve Dua ile..

gül »-(¯`v´¯)-»__SENiN__ASKIN__VAR__ALLAHIM__«-(¯`v´¯)-« gül
Ekleme Tarihi: 15.04.2005 - 13:41
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EnToRia su an offline EnToRia  

103 Mesaj -

En Son On: 30.06.2010 - 14:59
Ravda'nın misyonu için tşk ediyoruz elimiden geldiği kadarıyla yardım almaya ve yardım etmeye çalışıyoruz.Modorotö arkadaşlardan rica etmem acaba yanlış anlaşılmazsa forum bölümüzünüzde çook farklı konular yer alıyor bu konuların bir kaçını aynı bölüm altına alsanız hem forumu gezerken kolaylık olur hemde sıkıcılıktan kurtarır.
Saygılarımla

Nereye Bakarsan Bak Kendini Görürsün ; Beni arama Ben KaranLıklardayım.. (By EnToRia)
Ekleme Tarihi: 15.04.2005 - 16:55
Bu mesajı bildir   EnToRia üyenin diğer mesajları EnToRia`in Profili EnToRia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 10:55
EnToRia kardesim..

önerilerinizi bizlere iletirseniz uygun görülen konularda değişiklik yapabiliriz..

selam ve dua ile

gül

~CANuCANAN~
Ekleme Tarihi: 15.04.2005 - 17:16
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 21:32
Fatih abimin yazisini bende yeni okudum
bundan sonra daha dikkatli olmaya calisacagim insaAllah
benim mesajlarida silerseniz iyi olur..

Allah'ım Sen'den Seni sevmeyi, Seni seveni sevmeyi, Senin sevgini ulaştıracak ameli sevmeyi dilerim
Ekleme Tarihi: 17.04.2005 - 07:44
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 22:01
Selamun Aleyküm kardesler...

Evvela "ANLAYISLARINIZ" icin
ALLAH(cc) RAZI OLSUN...

Zaman zaman forumlarda temizlik yapildigindan silinen mesajlariniz icin de ayrica anlayislariniza siginiriz...

gül
Ekleme Tarihi: 18.04.2005 - 01:18
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akincimetin su an offline akincimetin  
Selamün Aleyküm

359 Mesaj -

En Son On: 08.03.2011 - 16:36
Bu bana yapmış olduğumuz fikirlerin ve konuşmaların takip edildiğinin sallapatı bir site olmadığının seviye,saygı ve kardeşlik bilincinin en güzel örneklerini sunmuş olan site yön.teşk.ediyorum.inş.bizim konuşmalarımızı takip eden bir site yön.başka Rabbimizinde ne yaptığımızdan haberdar olduğunu unutmamak dileğiyle.selam ve dua ile...

[URL=http://imageshack.us][/URL
Ekleme Tarihi: 11.07.2005 - 09:33
Bu mesajı bildir   akincimetin üyenin diğer mesajları akincimetin`in Profili akincimetin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
manager24 su an offline manager24  
s.a

41 Mesaj -

En Son On: 28.04.2007 - 15:10
s.a

savunan adam sevdiğim adamdır..
Ekleme Tarihi: 17.07.2005 - 22:16
Bu mesajı bildir   manager24 üyenin diğer mesajları manager24`in Profili manager24 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ruhani su an offline ruhani  
Themenicon    Varlığımda kendimden eser kalmayan allahın adıyla başlarım!

57 Mesaj -

En Son On: 14.09.2005 - 23:50
Allah gönülleri kıracak söz söyletmesin.
Allah gönüllerin kaldıramadıgı söz de söyletmesin.

ahad olan allaha iman ederim ve şahadet ederimki allah musaya dediki "sen beni göremezsin ya musa!"

Bende iman ettimki sadece ve sadece allah vardır!

Ben yokum allah vardır!Bismillahirrahmanirrahiym! rahman ve rahim olan allahın adıyla başlarım! Varlığımda kendimden eser kalmayan allahın adıyla başlarım! Rahman ve rahim olan ile...

Bismillahirrahmânirrahîm :Es Selamun Aleykum verahmatullahu,veberekatuhu.
Ekleme Tarihi: 14.09.2005 - 21:26
Bu mesajı bildir   ruhani üyenin diğer mesajları ruhani`in Profili ruhani Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
BeyazLale su an offline BeyazLale  

63 Mesaj -

En Son On: 30.10.2006 - 14:44
Boyle guzel siteye...genis icerikleri olan bir siteye...boyle yardimimiz dokunuyorsa ne guzel...insAllah gereken ilgi gosterilip bu rica ettiginize dikkat edilir...Boyle guzel site icin emegi gecen herkesden Allah razi olsun...

SelametleGüle Güle

"Şerefle Bitirilmesi Gereken En Ağır Görev Hayattır... Bir Anlık Zevkin İçin Namusunu Lekelemeye...
Ekleme Tarihi: 17.09.2005 - 00:31
Bu mesajı bildir   BeyazLale üyenin diğer mesajları BeyazLale`in Profili BeyazLale Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

En Son On: 24.01.2016 - 02:39
Selamün aleyküm fatih abim burasi ailemiz oldu elbete alinmiyacaz yeri gelince uyaracaksiniz ki bizde daha dikkatli oluruz söz bundan sonra daha cok dikkat edecam gül
Ekleme Tarihi: 17.09.2005 - 02:19
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zafer571 su an offline zafer571  
RE:

232 Mesaj -

En Son On: 16.08.2008 - 20:04
Alıntı
Orijinali GülenGül

Bu yazinizi yeni okudum....tabi bidahaki sefere daha dikatli oluruz....
Bu yazinin yalnis anlasilacagini sanmiyorum cünkü her kez anlayisli burda...
birdaha monoton yazilar yazmayiz,Allah razi olsun diye falan....anlasildi....

bizi uyardiginiz icin allah sizden razi olsun....

selam ve dua ile....Güle Güle

Cagirdik bütün kullari yalniz hakkin kulluguna Mevlana gibi bizlerde istey
Ekleme Tarihi: 11.11.2005 - 23:09
Bu mesajı bildir   zafer571 üyenin diğer mesajları zafer571`in Profili zafer571 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
furkan_34 su an offline furkan_34  
selamun aleykum

30 Mesaj -

En Son On: 09.12.2006 - 21:08
kıymetli kardeşler hepinızden Allah razı olsun boyle guzel bır sıtede tum duygu ve düşuncelerimizi paylaşmak ve kardeşlıgı yaşamak ne guzel..........Allah eksiltmesin ben admın kardeşe ulaşamıyorum ona ulaşmam ıcın e_mail yoluyla ulasabılırmıyım acaba?? uzun bır zamandır sıteye gıremedıgım ıçın mesaj gönderemiyorum kıymetli kardeşler..bilgi ve paylaşımlarınızı okuyup takıp ettım gercektende cok memnun oldum özellikle dua bölümünü cok sevdım Allah bızleri duasız bırakmasın ınsallah Kendısıne dua edenı gerı cevirmeyen Allah_u Teala yaptıgımız tum duaları kabul etsın hakkınızı helal edın Allah'a emanet olun

gunler ay aylar yýl oldu neredesin Ey Nebi?.
Ekleme Tarihi: 27.11.2005 - 12:03
Bu mesajı bildir   furkan_34 üyenin diğer mesajları furkan_34`in Profili furkan_34 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
ALTINA IMZAMI ATTIM

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 22:25
OK
Ekleme Tarihi: 27.01.2006 - 20:57
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((SOLMAZ)) su an offline ((SOLMAZ))  

126 Mesaj -

En Son On: 08.02.2009 - 20:57
İki şey insanı çileden çıkarır: Söylenecek yerde susmak, susacak yerde söylemek.

Yazana zorluk vermeyen yazı, okuyana da zevk vermez

Yazma sanatı hayatı incelemekle kazanılır.

Çok yazan değil, güzel yazan yaşar.

Kalem aklın dilidir

Ekleme Tarihi: 03.03.2006 - 00:37
Bu mesajı bildir   ((SOLMAZ)) üyenin diğer mesajları ((SOLMAZ))`in Profili ((SOLMAZ)) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  
bundan sonra daha dikkatli olurum

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 18:06
Selam aleykum Ben yeni uye oldugum icin ravda tam olarak nasil calistigini bilmiyorum ama uyarilarinizi en guzel sekilde uymaya calisacagim.Bu siteye emek verenlerin hepsine allah kolaylik versin diyorum ve kusurlarim af ola.

"mevlam gorelim neyler,neylerse guzel eyler."
Ekleme Tarihi: 03.03.2006 - 10:38
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
sözüm meclisten dışarı.

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:21
yönetici kardeşimizin dedikleri çok doğru.örneğin ben sitede yarım saat kalabiliyorum ve daha sonra hiçbir şey yapamıyorum,sanki virüs girmiş gibi.Ve başka sitelere gidiyorum.Bunun yanında konulara eklemeler yeni fikirlerle katkı yerine daha çok msn havasında tebrik ve takdir yazıları oluyor.ravda hepimizin ise ne isteniliyorsa yapalım nihayetinde kar ve zarar ortak.selam ve dua ile......
ÖNCELİKLE SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI
forum yöneticilerini çileden çıkarmanın 12 yolu

- Daha önceden açılmış bir konuyu aynen kopyalayıp yeniden açın

- Konu ile ilgisi olmayan gereksiz muhabbetlere girin forum üyelerine sataşıp ortamı karıştırın

- Sürekli pm atıp hal hatır sorun

- Kilitlenmiş bir konunun anahtarını sorun, yoksa çilingir çağıracağım şeklinde tehdit edin

- Nickinizi haftada bir değiştirmek isteyin

- Arama yapmadan konu açın ve arama yaptığınıza yemin edin

- Mesajlara sadece smileylerle cevap verin

- Foruma üye olur olmaz kendi sitenizin reklemını bütün üyelere pm olarak yollayın

- Forumdaki üyelere pm atıp sarkıntılık yapın

- Anlamsız konu açmaya özen gösterin...

- forum yöneticilerinin taraf tuttuğunu ve hakkınızı yediğini söyleyin

- Yanlış başlık altında konu açtığını söyleyip konuyu taşırsa forum yöneticilerinin bu işi bilmediğini dillendirin

UTANIYORUM HER KALP ATISINDA SANA SESLENIYOR EFENDIM BENI AFFET
Ekleme Tarihi: 03.03.2006 - 11:09
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AHUFIGAN su an offline AHUFIGAN  

17 Mesaj -

En Son On: 06.07.2006 - 06:20
kusurumuza bakamyiniz...anca okudum bu uyariyi...birdahakine insallah dikkat edecgim..

allaha emanet olun hakkinizi helal edin...

VE ÖLÜM...

Nikah saati :RABBIME ve SANA yolculuk.Tahta arabanin içinde keyifli seyahat....

Ö
Ekleme Tarihi: 03.03.2006 - 12:45
Bu mesajı bildir   AHUFIGAN üyenin diğer mesajları AHUFIGAN`in Profili AHUFIGAN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
maviderya su an offline maviderya  
s.a.

28 Mesaj -

En Son On: 13.05.2007 - 14:16
Gerçekten doğru söylüyorsunuz?
Ama ben ravda'nın samimiyetine inanarak bir sorunumdan bahsetmiştim. Dün o bölümde vardı sorum ama bugün göremedim.
Anladım ki daha genel sorular sormak gerekiyor.
Allah Razı Olsun böyle güzel hizmetler verdiğiniz için.
Selam ve dua ile
:(

afedersiniz soru-vevap kısmından başka bir bölüme alınmş. Kararsiz

Ateşi suyla korkutabilirler.Ya suyu ateşle korkutabilirler mi?

Bu mesaj 2 kez ve en son maviderya tarafından 15.03.2006 - 08:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.03.2006 - 10:55
Bu mesajı bildir   maviderya üyenin diğer mesajları maviderya`in Profili maviderya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Neslahan su an offline Neslahan  

176 Mesaj -

En Son On: 16.12.2008 - 14:44
BENCEDE ARKADASLARIMIZ KONUYU ACARKEN KONU NEREYLE ILGILIYSE ORAYA ACSINLAR BEN BASTA BIR YANLISLIK YAPTIM BILIYORUM YANLIS BIR YERE KONU BIRAKTIM SIMDI ANLADIM ÖZÜR DILERIM

Medeniyet Acmaksa Bedeni, Ozaman HAYVANLAR Bizdende Medeni !!!
Ekleme Tarihi: 01.07.2006 - 21:41
Bu mesajı bildir   Neslahan üyenin diğer mesajları Neslahan`in Profili Neslahan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yavuzz su an offline yavuzz  
mutlaka izleyin http://de.youtube.com/watch?v=tpiuq4SZYaY

7 Mesaj

En Son On: 10.12.2007 - 03:35
mutlaka izleyin
Ekleme Tarihi: 08.12.2007 - 23:24
Bu mesajı bildir   yavuzz üyenin diğer mesajları yavuzz`in Profili zum Anfang der Seite
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
selamun aleykum

1090 Mesaj -

En Son On: 05.04.2013 - 16:17
bende dikkat ederim yeni gördüm yazıyı sevinçli

uçurumun kenarinda dahi olsan sirf hayata giciklik olsun diye gülümse...
Ekleme Tarihi: 05.09.2008 - 17:19
Bu mesajı bildir   sevdaa1 üyenin diğer mesajları sevdaa1`in Profili sevdaa1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
keskinmetal su an offline keskinmetal  

655 Mesaj -

En Son On: 10.10.2014 - 14:55
gündeme gelirse faydalı olacağından bu uyarıyı dikkate alınmasını

ve güzel ravdamızı ve yönetici kardeşlerimize yardımcı olunması dileğimle

METAL ÇELİKTİR KILNÇ ONUN İŞLENMİŞİ
İŞTE KESKİN METALİN ÖZ İFADESİ
Ekleme Tarihi: 10.10.2010 - 21:23
Bu mesajı bildir   keskinmetal üyenin diğer mesajları keskinmetal`in Profili keskinmetal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları gizle
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1406 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.18943 saniyede açıldı