cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148180
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

289 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (15): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: Yeni Şafak Gazetesi Böyle Yazdı...
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
Yeni Şafak Gazetesi Böyle Yazdı...
406 Mesaj -
Yeni Şafak Gazetesi Böyle Yazdı...

14/11/2007


Siyonist rejim Cumhurbaşkanı Şimon Peres'i ayakta alkışlayan sözde "milletvekillerimiz"in ülkemize yaşattığı unutulmaz utanç, haber satırlarına da yansıdı...

Yeni Şafak gazetesinin Şimon Peres'in TBMM'ye gelişi, yapılan konuşmalar ve varılan anlaşmalarla ilgili verdiği haber, İslami camianın ne denli bir aymazlığın ve sapmanın içine sürüklendiğinin açık bir delili oldu.

Önce haberin verilişine bir bakalım:

Barışa imza attılar

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı Ankara'da biraraya getirerek barış yolunda önemli ve tarihi bir adımın atılmasına yol açtı.


ALİ EYVAZ- ERSİN YILANCI- ASLIHAN ÇAĞATAY KARADENİZ- BEHÇET GÜNGÖR

Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanı olduğu 2005 yılındaki gayretleriyle başlattığı “Ankara Forumu” nihayet anlaşmayla sonuçlandı.

Gül bu çerçevede ay sonunda Annapolis'te toplanacak barış konferansı öncesi İsrail ve Filistin heyetlerini Çankaya Köşkü'nde buluşturdu.

Çankaya Köşkü'nde düzenlenen imza törenine üç liderin yanısıra Dışişleri Bakanı Ali Babacan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu katıldı.

..

ZİRVEDEN NOTLAR...


Filistin Devlet Başkanı Abbas, Genel Kurula girerken ayağı halıya takıldı. Cumhurbaşkanı Gül, Abbas'ın kolundan tutarak düşmesini önledi.

Abbas ve Peres, Genel Kurul'a girişte ve çıkışta bütün milletvekilleri tarafından ayakta alkışlandı. Milletvekillerinin Abbas'ı Peres'ten daha çok alkışladıkları gözlendi.

Peres ile Abbas'ın Genel Kurul'da hitap etmeden önc MOSSAD ajanları Genel Kurul'un lobilerine girerek gözleriyle etrafı denetlediler

Bu sürece kimse alınmadı.

Meclis tarafından önceden açıklanan “Meclis hatıra fotoğrafı” çektirme programı, İsrail tarafının itirazı üzerine görüntü verilmesi iptal edildi...

Ümmetimize hayırlı bir armağn verilmiş gibi, bu duumu ballandıra ballandıra anlatan muhabir arkadaşlarımız, acar bir gazetecilik örneği sergileyerek, "sağlanan bu başarı"nın perde arkasını anlatma maharetini göstermekten de geri durmuyor:

Yeni Şafak muhabiri Alkadir Selvi şöye yazıyor:

Bu fotoğraf nasıl oluştu?

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkloğlu, 4 Eylül'de ziyaret ettiği İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e,”Sayın cumhurbaşkanı size bir öneride bulunmak istiyorum” diyor. Peres dikkat kesilince, Hisarcıklıoğlu sözlerine şöyle devam ediyor:
“Siz Ankara Forumu'nu destekliyorsunuz. Şimdi Cumhurbaşkanı seçildiniz. Sayın Gül, Dışişleri Bakanlığı döneminden beri bu projeyi destekliyor. O da şimdi Cumhurbaşkanı. Sayın Abbas'da destekliyor.”

Hisarcıklıoğlu bu girişin ardından önerisini yapıyor, “Şimdi sizden isteğimiz sizin, Sayın Abbas'ın ve Sayın Gül'ün Ankara'da biraraya gelmesiyle fotoğraflandırmaktır. ” diyor.Peres, tereddütsüz yanıt veriyor: “MEMNUNİYETLE GELİRİM.”Bir gün sonra Hisarcıklıoğlu, bu kez Abbas'la görüşüyor ve ona da aynı teklifte bulunuyor. Mahmud Abbas'ın yanıtı ise kısa ama net oluyor: “MEMNUNİYETLE GELİRİM.”Hisarcıklıoğlu, iki liderden bu cevapları aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Gül'e ulaşıyor. .

İşte, iki gündür Türkiye'den Dünya'ya ulaşan üçlü fotoğraf karesinin hikayesi böyle başlıyor.

Biri Çankaya Köşkü'nde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Peres ile Abbas'ın ellerini birleştiren kareydi.Diğeri Meclis'te. Meclis Başkanı Toptan'la konuk devlet başkanlarını uğurladıktan sonra konuştuk. İlk değerlendirmesi “Türkiye'nin bu fotoğrafı çok iyi kullanması lazım” şeklinde oldu. O fotoğrafın mimarlarından biri olarak.Meclis'te verilen “Dörtlü görüntü”nün nasıl oluştuğuna ilişkin bilgilere ulaştım.İlk önce Peres ile Abbas'ın ayrı ayrı Meclise gelmesi ve 1 ila 1.5 saat arayla Genel Kurul salonuna hitap etmeleri öngörülmüş. Meclis Başkanı Toptan böyle parçalı bir görüntünün Dünya platformunda Türkiye'nin konuşulmasını sağlamayacağını düşünmüş ve itiraz etmiş.

Toptan, “İki devlet başkanı ile Meclise birlikte girmeliyiz” diye bastırınca, geri adım atılmak zorunda kalınmış. Ve sonunda Meclis Başkanı'nın istediği noktaya gelinmiş.

İki devlet başkanının Meclis çatısı altında verdiği mesajlardan da memnundu...

....

Bu haberlerin yazılışında yukarıda isimleri geçen muhabirlerin aymazlığı kadar gazete yayın sorumlularının da bir payı olduğunu gazetecilik tecrübelerimizden az çok biliriz...

Şunu öncelikle ifade etmeliyiz ki, Yeni Şafak İslami camianın gazetesidir. Ancak, Yeni Şafak gazetesinin tarihinde Şimon Peres gibi her tarafından Filistinli ve Lübnanlı kanı dökülen siyonist bir cellat hiç bir zaman bu denli olağanlaştırılmamıştı...

Sanki ortada "barış" kelimesiyle birlikte anılacak pozitif bir insan var! "Şimon Peres" ve "Barış" ..!

Eğer bunun adını "barış" koyacaksak, bu barış, zillet, onursuzluk ve ihanete teslimiyetten başka bir şey değildir.

Bu barış, 60 yıllık siyonist işgalin meşrulaştırılmasından, sürdürülen katliam ve yıkımlardan Şimon Peres gibi siyonist cellatları sorumlu görmeme körlüğünden başka bir şey değildir..

Bu barış, sözde "reel politika" safsatasının kirlettiği zihinlerin, saptırdığı beyinlerin dışa vurduğu cerahattan başka bir şey değildir.

Bu barış, "kahrolsun İsrail" ilkesinden "İsrail ile birlikte yaşama"utancına doğru onursuzca bir kaymadan başka bir şey değildir..

Bu barış, "Allah'ım sana inanıyorum, ama işime karışma! İsrail sana düşmansa beni de ona düşman yapmaya kalkma" gibi bir inancın karanlık yansımasından başka bir şey değildir...

Bu barış, "Der Yasin"lerden Sabra ve Şatila'lara, Kana'lardan Beyt Hanun'lara uzanan kanlı siyonizm tarihini pak vicdanların öfkesinden kurtarmaya çalışmaktan başka bir şey değildir...

Biz "barış" istiyoruz, ümmetimizin ve insanlığın esenliğini...

Gerçek bir barış"ın sağlanması için de "İsrail yok olmalı" diyoruz..

İsrail'in olduğu yerde "barış"ın olduğunu söylemek, zulmet'in olduğu yerde nûr'un da olduğunu söylemek demektir. Zulmet ile nûr hiç bir zaman aynı anda ve yan yana bulunmaz...

Bir de..

Bu siyonist cellatı ayakta alkışlama "saygı" ve "nezaket"ini gösteren bütün milletvekillerini yazıklar olsun...!

Şehid Abbas Musavi'nin şu sözü bize yeter:

"İsrail şerru'l mutlak'tır..!"

Nureddin ŞİRİN


Dün gazetelerde bu haber dünya Türkiye'yi ayakta alkışladı, Türkiye çok büyük bir iş yaptı, İşte herkesin görmek istediği tablo bunu Türkiye yaptı gibi başlıklar altında verildi.

Türkiye'nin buluşturduğu kişiler Katil İsrail'in Cumhurbaşkanı diğeri ise Bu katil ülkenin Uşağı Mahmut Abbas!!!!!

Bu mudur büyük iş!! Yazıklar olsun.

Son söz: HAMAS'A SELAM DİRENİŞE DEVAM!!

_SeRKaN_

Ekleme Tarihi: 15.11.2007 - 11:13
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Helalleselim artik...(f)...
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Ve Aleyküm Selam Bacım.

Rabbim yolunuzu açık etsin.

Ravda dostluğuna dayanarak istirhamımız sizden duadır.

Ve Efendimize bir de Medine'ye Selam götürmeniz.

Rabbim Haccınızı kabul etsin İnşaALLAH.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 13.11.2007 - 12:02
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Gülen Cemaatine Muhabbet
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
Gülen Cemaatine Muhabbet
406 Mesaj -
s.a.

Yaklaşık 1.5 yıldır sohbetlerine katıldığım Gülen Cemaatine geç kalmış bir teşekkürü Hakan Albayrak'ın yazısını gördükten sonra yapmak istedim.

Sohbetlerine katılmadan önce kulaktan duyma bilgilerle sürekli tenkit ettiğimiz, eleştirdiğimiz bu cemaatin yaptıkları yığınla hizmetten bihaber yaşayan bendeniz, onları tanıdıktan sonra yaptığımın apaçık bir sui-zan olduğunu itiraf ediyorum.

Elbetteki her cemaatin eleştirilecek yönleri vardır. Elbetteki bazı uygulamalar bizlerin hoşuna gitmeyecektir ve onlara bu konularda katılmamız mümkün değildir. Lakin bu demek değildir ki yaptıkları bu kadar hizmeti görmezden gelmek.

Rabbim İslam için en ufak bir çaba göstermiş insanlardan razı olsun. Dolayısıyla bu cemaat içinde İslam uğruna yaşayan, özellikle gençlerin zamanın dehlizlerinde kaybolmasına razı olmayarak onların kurtuluşa ermesine çaba gösteren bu değerli insanlardan razı olsun.

Ve Hakan Abimizin aşağıda belirttiği gibi "Ben bu adamları Allah için seviyorum"

_SeRKaN_


Hakan Albayrak

“Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran” başlıklı yazıma dört çeşit tepki geldi.

Bu tepkileri şu başlıklar altında toplamak mümkün:

1. 'Allah razı olsun.'

2. 'Fethullah Hoca aleyhindeki tavrımızı gözden geçireceğiz.'

3. 'Böyle bir yazıyı sana yakıştıramadık.'

4. 'Allah belanı versin.'


* * *
Hocaefendi ve cemaatine iltifat etmemi yadırgayanlar, onların falanca konudaki filanca tavrını hatırlatarak, 'Sen bu konularda şöyle şöyle düşündüğün halde onları nasıl savunursun?' diye soruyorlar.

Arz edeyim efendim:

Bu cemaat, içtimai bünyemizi kemiren arsızlık, hayasızlık, ahlaksızlık, maneviyatsızlık furyasına karşı canla başla mücadele ediyor.

Benim adıma, senin adına, onun adına, hepimiz adına mücadele ediyor.

Şeytanın kuşatması altındaki gençlere, o melunun vesveselerine kulak tıkayıp, meleklerle omuz omuza yürümeyi telkin ediyor.

Ana-babalarına saygılı, helali-haramı gözeten, ibadet hayatı düzgün, rıza-yı ilahiye adanmış nesiller yetiştiriyor.

“Günahların ayyuka çıktığı bu yozlaşmış toplumda çocuklarımın hali ne olacak?” diye kara kara düşünen benim gibi kız çocuğu babalarının kalplerine sürur veriyor.

Sonra, Amerikan parasıyla filan değil öz be öz milli sermayeyle -bu memleketin asil esnafının himmetleriyle- ve Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçmiş “HİZMET” erlerinin dillere destan fedakârlıklarıyla dünyanın dört bir yanında okullar açıp, özlerinden kopan kardeş halkların çocuklarını özlerine döndürüyor ve Hıristiyan, Animist, Budist halkların çocuklarını da Türkiye'ye ve genel olarak Müslümanlara dost ediyor.

Kimse kusura (!) bakmasın; ben bu hizmetleri BOP'la-GOP'la irtibatlandıramam!

Emperyalistler işlerini güçlerini bırakmış, Müslüman çocukların ahlak ve maneviyata bağlı olarak yetişmeleri için tedbir alıyor!... Bununla da yetinmeyip, Animist Afrikalıların veya Katolik Brezilyalıların Türklere / Müslümanlara sempati duymalarını sağlamaya çalışıyor!... Olacak şey mi bu?

Yapmayın!

ABD veya Avrupa'yla yollarının kesiştiği yerler olabilir, ama Gülen Hareketi'nin kazanımları son tahlilde bu ülkenin kazanımlarıdır, bizim kazanımlarımızdır.


* * *
Hiç mi eleştirdiğim yanı yok bu hareketin?

Var tabii.

Benim de bu hareketin mensupları tarafından eleştirilen yanlarım var.

Her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz.

Her zaman, her yerde, hep aynı konular üzerinde yoğunlaşmak zorunda değiliz.

Aynı derecede militan veya aynı derecede mülayim olmak zorunda değiliz.

Teşrik-i mesaide bulunmak, aynı dernek veya vakıf çatıları altında toplanmak, aynı güzergâhı takip etmek zorunda değiliz.

Hiçbirimiz bütün alanları tek başımıza dolduramayacağımıza göre, bırakalım da farklı gruplar farklı alanlarda farklı hizmetler versinler.

Birbirimizi tenkit edebiliriz, zaman zaman 'atışabiliriz'; ama en ufak bir 'nüans'ta hemen lanet okumak, hain ilan etmek, sövüp saymak bize yakışmaz.


* * *
Son söz:

Ben bu adamları Allah için seviyorum!Bu mesaj 2 kez ve en son _SeRKaN_ tarafından 09.11.2007 - 12:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.11.2007 - 11:43
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Zindan Gülistandır Bize Video Klip
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Teşkkürler Kardeş eklemen için...

Selam Yusuf'un izinden gidenlere..

Selam zindanı medreseye çevirenlere...

Selam zindandaki güllere....
Ekleme Tarihi: 01.11.2007 - 11:52
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Yumurtaya can veren Rabbim (muhtesem)
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
SubhanAllah !!!

Rabbim razı olsun...
Ekleme Tarihi: 31.10.2007 - 11:13
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: SÖZÜN BİTTİĞİ YER….
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Allah Razı olsun Sümeyra Bacım. Yazmayı daha önceden düşünmüş ama son vahim olaylardan sonra yazma ihtiyacını hissettim.

Çünkü artık görüneni değil gördüğümüzü sandığımız şeyin arkasını görme zamanı yani madalyonun öteki tarafını da görme zamanı gelmiştir.

Bu ülkede (etnik kökeni, dili ne olursa olsun) yaşayan insanlar üzerinden siyasi oyunlar oynanıyor, terör planlanıyor, siyasi mücadele yapılıyor, Yani anlayacağınız olan yine bu ülkede yaşayan insanlara oluyor.

Son günlerde çevremde yaşayan özellikle orta yaşı geçmiş insanların söyledikleri söz geliyor aklıma "Yüce Allah bu ateşe bir su döksün, Yüreklere Sekinet indirsin".

Evet Yüce Rabbimden şu anda isteğimiz, yakarışımız budur

"Yüce ALLAH bu ateşe bir su döksün, Yüreklere sekinet indirsin"


Aşağıda da bir yerden alıntıladığım ve altına imzamı atacağım bir yazı.


Şehitlerimizi gerçekten sevseydik...

Sessizce yasımızı tutamadan, sessizce dualarımızı edemeden siyasi sloganlarınız, intikam isteyen çığlıklarınız, düşmanlığı artıracak ölçüsüz tepkilerinizle yine hamasetin, siyasetin dibine vurdunuz!

Yas tutmayı, vakur durmayı, itidali elden bırakmamayı, sağduyulu davranmayı yine beceremediniz!

Size inanmıyoruz!

Onları gerçekten sevseydiniz, hamaset dolu cümleleriniz samimi olsaydı önce 19 yaşında gençlerin 3 aylık eğitimlerle çatışmalara gönderilmelerine isyan ederdiniz.

Onları gerçekten düşünseydiniz, onların hayatlarına gerçekten kıymet verseydiniz bütçeden aslan payını alan silahlı kuvvetlerin bir ay içinde bu kadar büyük kayıplar vermesini sorgular, bu kayıplar için üzerlerine vazife olmayan her konuda açıklama yapan askeri yetkililerden acılı aileler adına hesap sorma cesaretini gösterirdiniz!

Daha birkaç ay öncesine kadar göbeğini kaşıyan adamlar diyerek aşağılanan insanların çocuklarına sahiden kıymet verseydiniz, gencecik ölümleri yaşlanmış siyasetlerinize hayat vermek için kullanmaz, onları ölümleri üzerinden siyaseten yaşadığınız yenilginin rövanşını alma peşine düşmezdiniz!

Onların gerçekten 'öldü denilmemesi gereken şehitler' olduğuna inansaydınız, Hrant Dink'i öldüren çapulcu katillerle birlikte adlarını anarak aziz hatıralarını rahatsız etmezdiniz.

Onların annelerinin acılarını gerçekten yüreğinizde hissetseydiniz, sınır ötesi operasyon, savaş naraları atarak başka annelerin acıları üzerinden bedeller ödeme yeminleri etmezdiniz.

Gerçekten vatanınızı sevseydiniz, evinize bayrak asarak, sokaklarda taşkınlıklar yaparak, ileri geri konuşarak toplumsal barışımızın köküne kibrit suyu dökmezdiniz!

Gerçekten Türkiye'nin menfaatlerini düşünseydiniz, Irak bataklığına bizi çekmeye çalışanların apaçık tahriklerine gelmezdiniz!

Gerçekleri merak etseydiniz, sahiden Türkiye için en iyisini isteseydiniz sivil anayasa tartışılırken, Meclis'te barış rüzgarları eserken, sivil siyaset güçlenirken şiddetin neden yeniden yükseldiği sorusuna sahici yanıtlar arardınız!

Gerçekten barış ve çözüm isteseydiniz, iktidarlarını şiddetin ve çatışmaların devam etmesi üzerine kuranların siyasetlerine alet olmazdınız!

Üzerlerinde asker kostümleri olan gencecik siviller öldü yine. Daha hayata tam başlayamadan.

Şimdi Susun! Yasımızı tutalım..
Ekleme Tarihi: 30.10.2007 - 09:40
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: SÖZÜN BİTTİĞİ YER….
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
SÖZÜN BİTTİĞİ YER….
406 Mesaj -
SÖZÜN BİTTİĞİ YER….

Yaklaşık 3 – 4 aydır PKK terör örgütünün estirdiği hava ile yatıp kalkıyoruz. Ve yaklaşık 3 – 4 aydır toprağa verdiğimiz gencecik fidanları, arkalarında bıraktıkları ailelerini tv’lerde izliyoruz.

Türkiye’nin doğusundan batısına herkesin konuştuğu konu Terör. Kimi evinde, kimi işyerinde, kimi kahvehanede kendi algısı, düşüncesi ve fikri yeterince konuya bakış açısını dile getiriyor. Ya öfkeyi dizginleyemeyip sokağa çıkmak istiyoruz ya da çaresizliğin, umutsuzluğun getirdiği karamsar hava içimizde en derinlerde kendisine yer bularak, bir şeyler yapamamanın hareketsizliğini yaşıyoruz.

Tv’lerde terör uzmanlarının o çokbilmiş tavırları, emekli subayların sanki terörü kendileri bitirdiler de şimdi yeniden başlamış gibi tavır takınmaları, malum medyanın insanları aklıselime çağıracağı yerde yaptığı dengesiz yayınlarla ateşe körükle yaklaşması artık çözümsüzlüğün üzerine birkaç düğüm atmaktan başka bir anlam ifade etmemektedir.

Güzelim Ülkemde bir ateş var ve herkes elinde körükle bu ateşi söndüreceği yerde harlamakla meşgul. Olayın vahametinin ne düzeyde olduğu görünen o ki çok fazla idrak edilememektedir.

Ülkemde insanlar artık bölünmenin eşiğine gelmiş durumdadır. Maalesef bilerek yahut bilmeyerek yapılan yayınlar, verilen demeçler, ifadeler insanları galeyana getirmekte, suçlunun cezasını verilemeyişinin getirdiği haklı isyanlar sonucunda insanlar ceza verecek birilerini aramak, en azından onlardan hesap sormak istemektedirler.

Yüzyıllarca İslam gibi mükemmel bir dinin şemsiyesi altında birlikte yaşamış insanlar son 30 yılda ortaya çıkarılan ve gerek iç gerekse dış destekleri sonucunda ülkeyi acılara boğan terör örgütü yüzünden birbirlerine düşmanlık beslemektedirler.

Oğlunun tabutunun başında tarifsiz acıları yaşayan anneye (ki başka bir yakınını söylemeye gerek dahi duymuyorum) siz nasıl bir ifade kullanacaksınız, nasıl bir söylemde bulunacaksınız ki o annenin acısını dindirebilesiniz. Terörü bitireceğiz merak etmeyin deseniz onun için ne ifade eder? Kanı yerde kalmayacak diye söz verseniz o anne için acaba ne ifade eder? Bu şekilde kaç anneye söz verildi ya da kaç ana kuzusunun kanı yerde kalmadı? Bu sözün bittiği yerde değil de nedir?

Ve bir sözün biteceği yere dikkatleri çekmek istiyorum ve tehlikenin ne boyutlarda olduğunu göstermek istiyorum. Farkında mısınız? Yukarıda da belirttiğim gibi bu insanlar yavaş yavaş bölünüyor. Yıllardır bölünmüş haritalar göstererek aslında fiziki olarak bölmekten önce insanları manevi olarak bölmeyi düşündükleri ortaya çıkmaktadır.

Kurunun yanında yaşında yanacağı, Haklı öfkelerin getirdiği haksız suçlamalara karşı sessiz kalınacağı, insanların artık adaleti bekledikleri yerde alamadıkları için kendi elleriyle vermeye çalışacakları zamanın gelmesi an meselesi belki de o zamandır.

Sözün bittiği yerdeyiz, ve tekrar söze başlamak için kaybettiğimiz özümüzü tekrar yakalamak zorundayız. Bizi birbirimize bağlayan, doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırma ferasetini bize kazandıran İslam’a sıkı sıkıya bağlanmak mecburiyetindeyiz. Yoksa Rabbim korusun iş bizim de tahminimizin ötesinde çok daha kötüye gidecektir.

Selam ve dua ile…
Ekleme Tarihi: 23.10.2007 - 12:46
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: (( ANKET)) Türkiye Kuzey Irak'a Girmeli mi?
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Kuzey Irak'a girmek bu şekilde mi oluyor?

Medyada bangır bangır operasyon haberleri,

Yine medyada eski emekli subaylardan operasyonun nasıl olacağı şeklinde görüntülü bilgi verme,

Konu ile ilgili uzmanların Türk askerinin nasıl girmesi gerektiği ile ilgili tavsiyeleri,


Yapmayın Allah aşkına böyle bir operasyonu dünyanın neresinde gördünüz?

Türk ordusunun bu şekilde bir operasyon girişimi beraberinde çok vahim sonuçlar getirecektir.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 11:48
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: 15 Şehit Daha!
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Rabbim şehadetlerini kabul etsin. Yüce Rabbimiz'den Rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Konuşmak ne kadar yararlı bilemiyorum. Çünkü dünden beri bütün medyada herkes konuşuyor.

Yüce Rabbim'in Laneti bu işte parmağı olan kim varsa hepsinin üzerine olsun.
Ekleme Tarihi: 22.10.2007 - 11:39
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: İNZAR DERGİSİ........
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Abonesiyim.

Ravda dostlarına tavsiyemdir. Bir defa incelerseniz muhakkak abone olursunuz.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 17.10.2007 - 12:28
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Motorlu Testere
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
Motorlu Testere
406 Mesaj -
Motorlu Testere

Bizim Temel ormanda ağaç kesip satmakla geçinirken bir gazete ilanı görür. Amerika'daki bir firma, sattıkları motorlu testere ile günde tam 200 ağaç kesilebileceğini söylemektedir. Hemen ertesi günü Temel bir tane sipariş verir ve siparişi geldiğinde alır testeresini ormana gelir. Bütün gün çalışır, akşam olunca bir bakar 50 tane ağaç var.
Hemen Amerika'yı arar ve telefonda,

- Ula pu maçina pozuk, 200 tane kesmiyor !

Amerikalı;

-Hayır olamaz çok iyi çalışırsanız 200'den de fazla kesersiniz, siz az çalışmışsınızdır.

Temel ertesi gün kalkar, sabah hemen ormana çıkar; çalışır, didinir. Akşama kan ter içinde kalır ve bir bakar ki 100 tane kesebilmiş. hemen tekrar Amerika'yı arar;

- Ula uşağum, pu maçina 200 tane kesmiyor, siz penu kandiraysunuz.

Amerikalı;

- Olur mu efendim? Biz size hemen bir teknisyen gönderelim, der ve uçakla Amerika'dan bir teknisyen gelir.

Ertesi sabah Temel ile teknisyen ormana çıkarlar. Teknisyen eline testereyi alır, jikleyi çeker ve testereyi çalıştırır.

Temel testereden gelen "Vrooooommmmmm" sesini duyunca geri sıçrar ve;

- Ula puda neee!
Ekleme Tarihi: 16.10.2007 - 19:38
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: ŞIRNAK Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin pusuya düşürüp şehit ettiği 13 askerden 20 yaşındaki Erzurumlu Onbaşı Şükrü Karataş'ın son mektubu
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Rabbim şehadetlerini kabul etsin. Geride kalanlara Rabbim sabır versin.

Son gelişmeleri büyük bir üzüntü ve dikkatle takip ediyoruz. Ülke içinde bir anda oluşan bir vaka değildir bu. Yıllardır içinde Rab korkusu olan insanların üzülürek, ellerinden gelen bir şey olmamasının verdiği çaresizlikle izledikleri, Fitne unsurlarının uzun zamandır kardeş kavgası çıkarmak istedikleri bir vakadır.

Ülkenin her biriminin, Hükümetinden, Askerinden, halkından vs. her unsurundan kendisinde bir hata araması gerektiği zamanı gelmiş ve çoktan geçmiştir.

Atılan her fitne tohumundan sonra ülkede gencecik körpe bedenleri bir bir toprağa vermek bu ülkede her insanın (Allah korkusu bulunan) içinde fırtınalar kopmasına neden olmuştur.

Bugüne kadar Lain PKK terör örgütünü destekleyen, sempati duyan, haklılık payı veren her insan nazarımda Bölücü terör örgütünün her eli kanlı katilinden farksızdır.
Ekleme Tarihi: 10.10.2007 - 20:52
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon Laikliğin simgesi Rakıymış !..
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Normaldir kardeş bunlar. Daha alışamadık mı.

Yemek duasında Tanrı yerine Allah diyen askere ceza veren zihniyetten daha farklı davranmasını bekleyebilir misiniz?

Ya da namaz kılan, eşi örtülü olan subay - astsubayı ihraç eden zihniyetten başka ne beklenir ki.

Normaldir bunlar bize ne kadar da ters gelse...
Ekleme Tarihi: 08.09.2007 - 09:28
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: (( Hasret Yoktan ve Meryem ))
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Gözünüz aydın olsun. MaaşAllah

Zaman su gibi, nasıl aktığından bile haberimiz yok.

Yoktan ve Hasret kardeşimin evli olduklarını öğrenince çok sevinmiş daha sonra Yoktan kardeşimi askere göndermiştik. Kardeşim askerden geldi ve baba oldu.

Daha neler göreceğiz Rabbim izin veririse sevinçli

Yüce Rabbim doğarken sevindiğiniz bu yavruyu büyüttüğünüz zamanda yapacağı hayırlı ameller ile sevindirmeyi nasip etsin.

Küçük Meryem'in gözlerinden öpersiniz artık.

Amcası Abdullah sevinçli
Ekleme Tarihi: 14.08.2007 - 16:41
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: BEYİN KANSERİ OLAN EŞİM İÇİN DUA
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Derdi veren Rabbim dilerse dermanını da verecektir muhakkak.

Hasta eşinize Yüce RABBİM'den acil şifalar dilerim.

Rabbim bu zor günlerde sizlere sabır versin ve yardımcınız olsun.

Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 14.08.2007 - 10:27
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: ***AGUSTOS AYI Hatmi***
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
s.a.

21. cüz okunmuştur.

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 09:47
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: **Mirac kandili mesaji**
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
Bütün dualarınıza Amin diyorum tüm kalbimle....

Ravda üyelerinin, admin ve moderatörlerin ve tüm İslam Aleminin Mirac Kandili Mübarek olsun..

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 10.08.2007 - 10:09
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Kur’an yasaklanmasin ankete katilalim haydinnn
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
RE:
406 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı SuMeYRa

Siteler reyting toplamak icin ISLAM'i kullaniyorlar resmen.
Basörtü oylamasi...
Yok simdi Kur'an'i Kerim oylamasi...!
Konustukca batiyorlar, cirpindikca bitiyorlar...

Bunlari sanci basti...
Akrep misali, cember icinde kendi kuyruklariyla kendinlerini sokacaklari gün yakindir..
Biiznillah-i Teala...

Ya Sabir... Ya Selamet...Bacımla aynı fikirdeyim, Hakaretin üstüne birde sitenin reytingini çoğaltmak için hakaret ettikleri kişilerden faydalanıyorlar.
Ekleme Tarihi: 09.08.2007 - 12:20
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: HAYIRLI YASLAR OLSUN!ESADULLAH KARDES!
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
S.A.

Yeni yaşınızın sizlere hayırlar getirmesi dileği ile..

Rabbim bundan sonra kalan ömrünüzde İslam'a yarayışır bir hayat yaşamayı nasip etsin ...

Esadullah ev Kübra vesilesi ile bugün yeni yaşlarına giren tüm kardeşlerimizin yeni yaşları hayırlı olsun

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 08.08.2007 - 16:49
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: HiLaLaY CaN DoGüM GüNüN KuTlU OlSuN
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
HiLaLaY VE Kubbetus-Sahra kardeşlerimin yeni yaşları hayırlı olsun
406 Mesaj -
Yeni yaşınız hayırlı olsun...

Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve Rabbime kul olarak yaşarsınız İnşaALLAH

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 07.08.2007 - 16:14
_SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Sayfa (15): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 307 Misafir mevcut. En son üyemiz: merve02


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kerim75 (47), yandim ali (54), özlem (41), farandag (45), nurahsen81 (39), sivetok (48), university (42), esma elibüyük (30), macepers (38), nuray burak (36), mertmus (26), selin_622 (57), beste1963 (57), gurbetci68 (47), sevdican (52), ömer eren (44), aysenurceylan (37), SARISINgenc (35), GoriLLa UniT (35), akcaabatli30 (47), Seyfullah_21 (37), ahmetfurkan (46), hakan kara (42), REÝSHAN (44), assaf (35), islam2 (32), ibrahimkc (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.89327 saniyede açıldı