D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148171
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

96 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (5): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: Çözüm Millî Görüş’te...
~DUA~ su an offline ~DUA~  
Çözüm Millî Görüş’te...
129 Mesaj -
Çözüm Millî Görüşte...Ülkemiz ciddî bir kuşatma altında. Problemler her geçen gün daha da ağırlaşıyor. Bunu görmek için uzman olmak şart değil. Fakat, bir ülkenin önündeki engeller, ne kadar büyük olursa olsun, eğer o ülkede olup bitenlerin farkında olan bir topluluk varsa, o ülkenin önü açık demektir. Millî Görüş sözcülerinin uyarı ve çözümlerini takip ederseniz, ümitsiz olmayı gerektirecek bir durumun olmadığını görmekte zorluk çekmezsiniz.

Millî Görüş, Türkiyemizin köklü bir siyasi hareketi... 36 yıllık bir geçmişe sahip... Bu süre içinde söyledikleri kimsenin meçhulü değil... Millî Görüşçüler, söylediklerinde hep haklı çıkıyorlar. Yaşadıklarımız bunun şahidi...

Yalnız söylediklerinde mi? Millî Görüşçülerin yaptığı hizmetler de efsaneleşti. Millî Görüşün hükümetlerde bulunduğu dönemlere bakın: Tarihî Kıbrıs zaferi kazanılmış, manevî kalkınmaya önem verilmiş, insanların yüzü gülmüş, refah ve huzur gelmiş. Bugün, ekonomik ve sosyal sıkıntılar içinde kıvranan halkımız, Erbakan Hocanın başbakanlığı dönemini mumla arar duruma gelmiştir. Ayrıca, Millî Görüş belediyecilikte, halk ile bütünleşen bir çığır açmış, efsanevi hizmetler gerçekleştirmiştir.

Bütün bu güzellik ve hizmetlerin sebebi nedir diyeceksiniz? Millî Görüş çalışma modelinin yerli, orijinal ve Türkiye gerçekleriyle örtüşen bir çözüm sunuyor olması...

Millî Görüş yerli bir çözüm şeklidir. Bu toprakların sesidir. Tarihi devamlılık prensibini esas alır. Milletimizin inancı, tarihi ve özüdür.

Millî Görüş orijinaldir. Kopya ve taklit değildir. Türkiyede nice yönetici, Türkiyeyi yönetmek adına senaryo yazarının oyununu oynamaktadır. Niçin? Türkiyeye özgü ve Türkiye merkezli çözümler üretemedikleri için. Said Nursinin güzel bir sözü var: Avrupalılar orada üflerler, bizimkiler burada oynarlar. Millî Görüş dış müdahalelere pabuç bırakmaz. Nitekim, 1974te ABDnin 6. Filo ve ambargo tehdidi, haklı davamız olan KıbrısBarış Harekatının yapılmasını önleyememiştir. Çünkü, Millî Görüş orijinal bir modeldir. Bu çalışma modeli, bütün insanlığa huzur ve barış getirebilecek dinamikleri de içinde barındırmaktadır.

Millî Görüşün sunduğu siyasi çözümler, Türkiye gerçekleri ile örtüşmektedir. Koalisyon şeklinde kurduğu hükümetler bunun şahididir. Refah-Yol döneminde oluşturulan Havuz Sistemi, Türkiyeyi soyanların hortumlarını kesmiş, ülkenin tüm imkânları halk için seferber edilmiştir. Devletin resmî istatistikleri bu dönemin başarısını belgelemiştir. Bu yüzden, Millî Görüş çalışma modeli, Türkiyeyi ayağa kaldıracak ölçüde güçlü program ve çözümlere sahiptir. Millî Görüşün üç temel hedefi vardır: 1. Yaşanabilir bir Türkiye, 2. Yeniden Büyük Türkiye, 3. Yeni Bir Dünya.

Millî Görüşün hedeflediği güçlü bir Türkiye görmek istemeyen dış güçler, Millî Görüşü ortadan kaldırmaki çin seferber oldular. Darbe ve parti kapatmaların da bir işe yaramadığını görünce, Millî Görüşü bölme kararı aldılar. Hem de, bunu açıktan yaptılar.

Millî Görüşün bölünmesi konusunda, ABDnin 80li yıllardaki Ankara Büyükelçisi Abramoviçin söyledikleri hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır. Yine, ABD;nin önde gelen strateji kuruluşlarından RANO da, siyaset bilimci Graham Fuller aracılğı ile Millî Görüşü takibe almıştı.

Talat Halman, RPyi Bölmek başlıklı yazısında şu cümleyle başlamıştı: Hükümetin akıbeti ne olursa olsun, RPnin bir parti olarak bölünmesi, daha iyisi parçalanması, ülkemizin siyasi geleceği için hayırlı olacaktır.(Milliyet, 30.4.1997)

Güneri Civaoğlu ise, FP Üzerindeki Bulutlar başlıklı yazısında şu görüşlere yer veriyordu Siyasetin doruklarında FP yi bölme planları yapılmıştı. Recep Tayyip Erdoğan ismi iyice cilalanıp parlatılacaktı. (Milliyet, 24.09.1998)

Gazete sayfalarına kadar yansımış bu ve buna benzer pek çok yazı, Türkiyenin lâyık olduğu yere ulaşmasını istemeyen güçlerin, Millî Görüşün mutlaka bölünmesi plânlarını ortaya koyuyordu. Sonunda şer güçlerin dediği oldu, Millî Görüş bölündü. Bu sürece alet olanlar, senaryo yazarının oyununu oynadılar. Çünkü, bütün olaylar çok açık ve kamuoyunun gözleri önünde cereyan etti. Bütün bu gelişmelere rağmen, Millî Görüşün hâlâ ayakta ve çözüm sunmaya devam ediyor olması, bu çalışma modelinin gerçekçilik ve dinamikliğini ortaya koymaktadır.

Millî Görüşçüleri tebrik ediyorum. Yılmadılar, ısrar ettiler, vazgeçmediler, tarihin zor şahit olacağı bir vefakarlık ve sadakat örneği ortaya koydular.Böyle üstün meziyetlere sahip insanların varlığı, ülkemizin geleceği adına en büyük kazançtır. Çünkü, ancak azimli, kararlı ve fedakâr kadrolar bir ülkeyi geleceğe taşıyabilir. Millî Görüş var oldukça, bu ülkenin kurtuluş ümidi de her zaman var olmaya devam edecektir.

Millî Görüş, zorlukları aşmasını bilenlerin oluşturduğu bir kuruluştur. Türkiyemiz, önündeki her engeli, Millî Görüş çalışma modeli ile aşmayı başaracaktır. Yeter ki, niyetimiz temiz, yolumuz doğru ve sunduğumuz çözüm isabetli olsun.

Peki, Millî Görüşe güç ve dinamizm kazandıran en önemli özellik nedir? Millî Görüşün muhterem lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan,Millî Görüşün Kimyasını üç madde halinde şöyle özetler: 1. Kuvvetli değil, Hakkı üstün tutmak. 2. Nefse uymak değil, nefis terbiyesi. 3. Materyalizm değil, maneviyatçılık.

Öyleyse, çare var, çözüm belli; o çare ve çözüm de Millî Görüştür.

Şakir Tarım


Bu mesaj 1 kez ve en son ~DUA~ tarafından 16.05.2005 - 16:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.05.2005 - 22:19
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon ===>> ZİKİR ===>> ALLAH (cc)
~DUA~ su an offline ~DUA~  
! ALLAH'I ZiKRETMENIN FAZiLETi !!!
129 Mesaj -
! ALLAH'I ZiKRETMENIN FAZiLETi !!!
Ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


"Siz beni anin ki, ben de sizi anayim. Bana sükredin, sakin nankörlük etmeyin."
(Bakara Süre-i Celilesi; 152)


Sabit-ül Bünnanî (R,A.) der ki ben Rabb'imin beni ne zaman anacagini biliyorum.» Dinleyenler bu söz karsisinda irkilerek «bunu nasil biliyorsun» diye sorarlar. Sabit-ül Bünnanî: «Ben O'nu ne zaman anarsam o da beni o zaman anar» diye karsilik verir.


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


"Ey îmân edenler Allah'i SIK SIK anin."
(Ahzab Süre-i Celilesi; 41)


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


«-— Arafattan indigimiz zaman Allah'i "Mes'arulharam" da anin. O size nasil hidayet verdiyse siz de O'nu zikredin»
(Bakara Süre-i Celilesi; 198).


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


«— Hacc görevlerinizi bitirince atalarinizi andiginiz kadar, hatta daha hararetli bir dil ile Allah'i aniniz» (Bakara Süre-i Celilesi; 200).


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


"Bu derin düsünceliler ayakta, oturarak ve yanlari üstü uzanmislarken Allâh'i anarlar ve ey Rabb'imiz, sen bütün bu varliklari bosuna yaratmaadin, seni böyle bir isnadden tenzih ederiz, o halde bizi cehennem azabindan koru.» diyerek göklerin ve yerin yaratilisi hakkinda enine boyuna düsünceye dalarlar."
(Al-i Imran Süre-i Celilesi; 191).


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


«— Namazi kilinca ayakta, oturuyorken ve yanüstü uzanmisken Allâh'i aniniz.»
(Nisa Süre-i Celilesi; 103)Ibni Abbas (R.A.) yukardaki âyeti tefsir ederken: «Yani gece gündüz, denizde karada, evde, yolda, varlikta, darlikta, saglikta hastalikta, gizli açik her zaman ve her yerde Allah (C.C)'i aniniz.»


Ulu Allah (C.C) münafiklari:


«Allah'i çok az anarlar» diye kinamaktadir.
(Nisa Süre-i Celilesi; 142)


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


«— Rabb'ini, içinden yalvararak ve çekinerek, yüksek sesle konusmayarak sabah-aksam an da gafillerden olma.»
(A´raf Süre-i Celilesi; 205)


Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor ki:


«— Allah'i zikretmek, hiç süphesiz, en büyük ibadettir»
(Ankebut Süre-i Celilesi; 45)

Ibni Abbss (R.A.) yukardaki âyeti hakkinda der ki. «Bu âyeti iki türlü anlamak mümkündür;

1) Allah (C.C)'in sizi anmasi, sizin O'nun anmanizdan daha önemlidir.

2) Allah (C.C)´i anmak, geride kalan her türlü ibadetten üstündür.» Buna dâir deha bir' çok âyetler vardir.


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Gafiller arasinda Allah (C.C)'i anan kimse, kuru otlar arasindaki yesil otlar gibidir.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Gafiller arasinda Allah (C.C)'i anan kimse, cephe kaçaklari arasindaki savasçi gibidir.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: "Beni andigi sürece, dudaklari benim adima kipirdadikça ben kulum ile birlikteyim.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Kulun isledigi ameller içinde, ona Allah (C.C)'in azabindan en kurtarici olani, Allah (C.C)'i anmaktir»

Sahabiler «Cihâd da mi bunun ayarinda degil» diye sorarlar.

Peygamber'imiz (S.A.S) onlara: «Düsmana vura vura kilicin kirildiktan sonra yine bir kilici vura vura kirmak ve bir üçüncü kilici, yine düsmanla vurusa vurusa kirmak durumu disinda cihad bile onun ayarinda degildir.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Cennet bahçelerinde gezinmek isteyen kimse ulu Allah'i SIK SIK ansin.»

Peygamber (S.A.S)´imize «en faziletli amel nedir?» diye sorarlar. Peygamber (S.A.S)`imiz «Allah (C.C)'i anan dilin kurumadan can vermendir."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Sabah-aksam Allah (C.C)'in adini an ki, sabah ve aksama günahsiz giresln."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Sabah aksam Allah (C.C)'in adini dilden düsürmemek. Allah (C.C) yolunda düsman iie vurusurken kiliç kirmak ve mali cömertçe dagitmaktan daha faziletlidir."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Ulu Allah (C.C) buyuruyor: "Kulum beni içinden aninca ben onu içimden anarim. Beni kalabalik arasinda anarsa ben de onu daha hayirli bir kalabalik içinde anarim. Bana bir karis yaklasirsa ben de ona bir dirsek boyu yaklasirim. Bana bir dirsek boyu yaklasirsa ben de ona bir kulaç yaklasirim. Bana dogru yürüyünce ben ona dogru kosa kosa giderim.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Yedi kimse var ki, Allah (C.C), baska hiç bîr gölgenin bulunmadigi günde onlan Ars'inin gölgesi altina alir.»

Bu yedi kimseden biri. Yalniz basina iken Allah (C.C)'i anarak O'nun korkusu île gözleri yasarandir.


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Beni Iyi dinleyin. Size amellerinizin en hayirlisini, Rabb'inizin katinda en temiz olani, size en yüksek, derece kazandirani, kâgit ve altin para dagitmaktan sizin Için daha hayirli olani, düsman ile karsilasip onun boynunu vurmaktan veya boynunuzu ona vurdurup sehid olmaktan sizin hesabiniza daha faydali olani size söyleyeyim mi?»

Sahabiler: "Bu amel nedir, ya Rasülallah (S.A.V)" diye sorarlar.

Peygamber (S.A.V)´imiz «Allah (C.C)'i dilden düsürmemektir» diye cevap verir."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Ulu Allah (C.C.) söyle buyuruyor: "Beni anmaktan benden bir sey istemeye firsat bulamayanlara, isteyenlere en degerli bagisi sunarim."


Fudayl (r.a.) der ki: «Ögrendigime göre ulu Allah (C.C.) söyle buyurur:

"Ey kulum, beni sabahtan sonra bir saat ve aksamdan sonra bir saat anarsan, ikisi arasinda gecen zaman parçalarinda sana kâfiyim."Alimlerden biri der ki: «Ulu Allah (C.C.) söyle buyurur:

"Kalbine nazar atfettigim zaman benim zikrimin orada baskin oldugunu gördügüm kulun bütün karar ve davranislarina yön vermeyi üzerime alir. onun sözdasi ve yakini olurum."


Hasan-ül Basrî (r.a.) der ki:«Allah (C.C.)'i anmak iki türlüdür:

Birincisi: Allah (C.C.) ile aranda kalacak sekilde gizli olarak O'nu anmandir. Zikrin bu çesidi, ne kadar güzel ve üstün derecelidir.

Bundan daha degerlisi de Allah (C.C.)'i, O'nun haram kaldiklari ile karsilasinca anmaktir.»


Rivayete göre Allah (C.C.)'in adini ananlardan baska herkes susuzluk içinde dünyadan ayrilir.


Muaz Ibni Cebel (R.A.) der ki. «Cennetlikler sadece Allah (C.C.)'i anmadan geçirdikleri bir saate hayiflanirlar.»


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Bîr araya gelerek Allah (C.C.)'in adini anan kimselerin melekler çevresini kusatir, onlari rahmet bürür ve Allah (C.C.) da onlari yanindakiler arasinda anar."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Bir araya gelerek Allah (C.C.)'in rizasindan baska hiç bir sey beklemeden O'nun adini ananlara gökten «Günahlariniz bagislanmis olarak kalkiniz, kötülükleriniz iyiliklere dönüstürülmüstür." dîye seslenilir.


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Bir yerde oturup da Allah (C.C.)'in adini anmayan ve Peygamber'ine sa-lat-ü selâm getirmeyen bir grup. Kiyamet Günü bu davranisi karsisinda hayiflanmak zorunda kalir."Hz. Davud (A.S.) ulu Allah (C.C.)'a söyle dua eder."Allah'im! Beni senin adini ananlarin meclisinden geçip gafillerin arasina katilmaya giderken görünce ayagimi kir, bu bana tarafindan bagislanmis bir nimet olur."


Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

"Iyi bir toplantiya katilmak, mü´minin iki milyon kötü toplantida kazandigi günahi giderir."


Ebû Hureyre (R.A.) der ki. «Gök halki içinde Allah (C.C.)'in adi anilan kimselerin evlerini yildizlari biribirlerine gösterir gibi gösterirler.»


Süfyan Ibni Üyeyne (R.A.) der ki; "Mü`minler bir araya gelip Allah (C.C.)'in adini andiklari zaman gerek seytan ve gerekse dünya onlarin yaninden kaçar. Seytan dünyayi «görüyor musun, ne yapiyorlar» diye hayiflanir. Fakat dünya seytana «Birak yapsinlar, yorulduklari zaman. teker teker hepsini enselerinden tutup sana getiririm.» diye karsilik verir.


Ebû Hureyre {R.A.) bir gün carsiya girer ve: «Peygamber (S.A.V)'imizin mirasi camide bölüsülürken sizi burada görüyorum» der. Bu sözleri duyan esnaf ve halk çarsiyi pazari birakip camiye kosusurlar, fakat bölüsülen bir miras göremezler. Bunun üzerine Ebû Hureyre'ye: «Biz camide bölüsülen bir miras göremedik» derler. Ebû Hureyre onlara: «Peki, ne gördünüz» diye sorar. Onlar da «Allah (C.C.)'in adini anan ve Kur'ân okuyan kimseler gördük» derler. Ebû Hureyre onlara: «iste Peygamber'imizin mirasi budur» diye karsilik verir.


Amesin Ebû salihden onun da Ebû Hureyre ve Ebû Hudri'den (R. Anhuma) rivayet ettiklerine göre Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Allah (C.C.)'in kullarin amellerini yazanlar disinda yer yüzünde devamli dolasan bir grup melegi vardir. Bunlar bir araya gelerek Allah (C.C.)'in adini anan bir mü´min grup görünce biribirlerine «Aradiginiz burada, gelin» diye seslenerek bir araya toplanirlar ve gök yüzüne yüceleinceye kadar bu grubun etrafini sararak beklerler.

Göge çikinca ,Allah (C.C.) onlara: «Kullarimi ne ile mesgul iken biraktiniz» diye sorar, onlar da «Sana hamd ederken, seni noksan sifatlardan tenzih ederken ve seni yüceltirken yanlarindan ayrildik» diye cevap verirler.

Ulu Allah (C.C.): «Peki, onlar beni gördüler mi» diye sorar, melekler: «hayir» diye cevap verirler. Allah (C.C.) onlara: «peki beni görseler ne yaparlar» diye sorar. Melekler de: «seni görselerdi, hamdleri, tesbihleri ve seni yüceltmeleri, daha kuvvetli olurdu.» diye cevap verirler.

Allah (C.C.) onlara sorar. «Peki hangi seyden çekinerek bana siginiyorlar»

Melekler «cehennemden» diye cevap verirler.

Allah (C.C.) onlara: «Cehennemi gördüler mi» diye sorar. Melekler «Hayir» diye cevap verirler.

Allah (C.C.) onlara: «Peki cehennemi görseler ne yaparlardi» diye sorar. Melekler de «Cehennemi görseler ondan daha cok kaçinirlar, daha cok nefret ederdi» diye cevap verirler.

Allah (C.C.) onlara: «istedikleri nedir» diye sorar: Melekler «Cennet» derler.

Allah (C.C.) onlara: «Peki, hic gördüler mi» diye sorar. Melekler: «Hayir» diye cevap verirler.

Allah (C.C.) onlara: «Peki, cenneti görmüs olsalardi, davranislari ne olurdu» diye sorar. Onlarda: «Eger cenneti görselerdi, ona kersi daha güclü bir arzu duyarlardi» derler.

Bunun üzerine Ulu Allah (C.C.) meleklere: «Sizi sahid tutuyorum ki, onlarin hepsinin günahlarini bagisladim» der.

Melekler «aralarinda falan kimse de vardi, o zikretmek için degil, baska bir amaçla aralarina katilmisti» derler.

Ulu Allah (C.C.): «Onlar öyle bir topluluktur ki, onlar ile birlikte oturan bedbaht olmaz.»Peygamber'imiz (S.A.S) buyuruyor ki:

«— Gerek benim ve gerekse benden önceki peygamberlerin söyledigi en faziletli söz «lâ ilâhe illallahu vehdehu lâ serike lehu (Allâh'dan baska ilâh yoktur, tektir, ortagi yoktur)» sözüdür.


Bir kimse günde yüz kere "la ilahe illallahu vahdehu lâ serike lehül mülkü ve lehul hamdü ve huve alâ külli sey'in kadir"

(Allah'dan baska ilâh yoktur, tektir, ortagi yoktur. Varligin mülkü O'nundur. Hand O'na mahsusdur, o her seye kadirdir)»

derse on köle azad etmis gibi olur, amel defterine yüz iyilik yazilir ve kötülüklerinin yüz tanesi de silinir, o gün aksama kadar bu sözler onun seytandan koruyucusu olur. Ondan daha fazla bu sözleri söyleyenlerden baska hiç kimse onun yaptigindan dana üstün bir ibadet ile Allah (C.C)'in huzuruna gelmez.»


Peygamber'imiz (S.A.S.) buyuruyor ki:

«— Düzgün bir sekilde abdest alip arkasindan basini göge dikerek "Eshedü en la ilahe illallahu vahdehu lâ serike lehu ve eshedü enne Muhammeden abdühü ve resulühu" (Allâh'dan baska ilâh olmadigina. O'nun tek ve ortaksiz olduguna. Muhammed'in O'nun kulu ve rasul'ü olduguna sahadet ederim)» diyen bir kulun önünde cennetin bütün kapilari açilir ve dileginden içeri girer.»

alinti
Ekleme Tarihi: 27.04.2005 - 23:54
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: R E C E T E
~DUA~ su an offline ~DUA~  
ALLAH RAZI OLSUN
129 Mesaj -
KALBTEKI KIRI ANCA GÖZYASI SILER
...................
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 15:48
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Evlilik Serüveni
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN COK GÜZEL BI YAZI VE BILGILENDIRME
Ekleme Tarihi: 07.04.2005 - 15:43
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: EN ÖNEMLİ 10 KİTAP
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
USAmE ALLAH RAZI OLSUN ASLINDA COK MÜHIM BI KONU
HAYATIMIZI COK YAKINDAN ETKILYEN BI KONUYA HITAB ETMISSINIZ

VE SIZIN SIRALADIGINIZ 10 kitab icinde ayrica tesekkür ederim
Ekleme Tarihi: 04.04.2005 - 19:35
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Hayırlı cumalar
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
rabbim tüm cumalarizimi hayirli kilsin

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 01.04.2005 - 00:31
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Al-Mu'allim
~DUA~ su an offline ~DUA~  
Al-Mu'allim
129 Mesaj -
Al-Mu'allim

We once had a Teacher
The Teacher of teachers,
He changed the world for the better
And made us better creatures,
O Allah we´ve shamed ourselves
We´ve strayed from Al-Mu'allim,
Surely we´ve wronged ourselves
What will we say in front him?
O Mu'allim...

Chorus
He was Muhammad salla Allahu 'alayhi wa sallam,
Muhammad, mercy upon Mankind,
He was Muhammad salla Allahu 'alayhi wa sallam,
Muhammad, mercy upon Mankind,
Teacher of all Mankind.
Abal Qasim [one of the names of the Prophet]
Ya Habibi ya Muhammad
(My beloved O Muhammad)
Ya Shafi'i ya Muhammad
(My intercessor O Muhammad)
Khayru khalqillahi Muhammad
(The best of Allah’s creation is Muhammad)
Ya Mustafa ya Imamal Mursalina
(O Chosen One, O Imam of the Messengers)
Ya Mustafa ya Shafi'al 'Alamina
(O Chosen One, O intercessor of the worlds)
He prayed while others slept
While others ate he´d fast,
While they would laugh he wept
Until he breathed his last,
His only wish was for us to be
Among the ones who prosper,
Ya Mu'allim peace be upon you,
Truly you are our Teacher,
O Mu'allim..

Chorus
Ya Habibi ya Muhammad
(My beloved O Muhammad)
Ya Shafi'i ya Muhammad
(My intercessor O Muhammad)
Ya Rasuli ya Muhammad
(O My Messenger O Muhammad)
Ya Bashiri ya Muhammad
(O bearer of good news O Muhammad)
Ya Nadhiri ya Muhammad
(O warner O Muhammad)
'Ishqu Qalbi ya Muhammad
(The love of my heart O Muhammad)
Nuru 'Ayni ya Muhammad
(Light of my eye O Muhammad)
He taught us to be just and kind
And to feed the poor and hungry,
Help the wayfarer and the orphan child
And to not be cruel and miserly,
His speech was soft and gentle,
Like a mother stroking her child,
His mercy and compassion,
Were most radiant when he smiled


Chorus
Abal Qasim [one of the names of the Prophet]
Ya Habibi ya Muhammad
(My beloved O Muhammad)
Ya Shafi'i ya Muhammad
(My intercessor O Muhammad)
Khayru khalqillahi Muhammad
(The best of Allah´s creation is Muhammad)
Ya Mustafa Ya Imamal Mursalina
(O Chosen One O Imam of the Messengers)
Ya Mustafa ya Shafi'al 'Alamina
(O Chosen One O intercessor of the worlds)

SAMI YUSUF


Bu mesaj 1 kez ve en son ~DUA~ tarafından 17.02.2005 - 12:00 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 11:58
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: kim söylüyor bu ilahiyi??
~DUA~ su an offline ~DUA~  
MEDINE YOLUNDA
129 Mesaj -
MEDINE YOLUNA VARDIM
CAN MUHAMMEDI ARADIM
ONU GÖRMEKMIS MURADIM
MEDINEN YOLLARINDA

YOLLARINDA YOLLARINDA
GÜLLER ACMIS RAVZASINDA
MEDINE BAKAR MEKKEYE
GÖNÜL ONUN SEVDASINDA

BU YOL MEDINEYE GIDER
GÖNÜLLERI BI HOS EDER
NE DERT NE DE KEDER
MEDINENIN YOLARINDA

RESULALLAH CAGIRIYOR
GÖNÜL SANKI CIRPINIYOR
BASTIGIN TOPRAK CILDIRIYOR
MEDINENIN YOLLARINDA

GELIR RESULÜN KOKUSU
KAYBOLUR ÖLÜM KORKUSU
GELMIYOR GAFLET UYKUSU
MEDINENIN YOLLARINDA

YESIL KUBBE GÖRÜNÜYOR
KERVAN NURA BÜRÜNÜYOR
ICIMDE HASRET BITIYOR
MEDINEIN YOLLARINDA


SÖZLER EKREM KAYAYA AITTIR

BU ILAHIYI PEK COK KISI SÖYLÜYOR

HASAN DURSUNDA ASIKAR KASETINDE SÖYLÜYOR
Ekleme Tarihi: 29.01.2005 - 22:56
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Agustos Ayı Hatmi Baslamıstır.....!
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
selamu aleykum. birinci hatimden 24. ve 25. cüzle rokunmustur.
ALLAH kabul etsin

selametle
Ekleme Tarihi: 07.08.2004 - 13:22
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
cok güzel bir yazi

allah razi olsun
selametle
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 17:36
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Bir baskadir benim memleketim
~DUA~ su an offline ~DUA~  
RE: RE: güzel olmazmiiii...
129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Fatma23

Alıntı
Orijinali gurbetten_silaya42

Fatma23 ve Dua Kardeslerim buyrun ben Haftaya Allah nasip ederse Persembe günü Konya topraklarina dogru yolcuyum...buyrun hepbirlikte gidelim Güle Güle ´

belki elazigada ugrariz ne dersin Fatma23???
aşık

Yeterki vatan olsunda neresi olursa olsun yaaa

aşık aşık aşık aşık
RABBIM senden de razi olsun canim kardesim aşık aşık aşık aşık, gercekten bende Türkiyeye gitmek isterdim, fakat Ünüversite sinavlarim var maaalesef gidemiyorum...

Elazigada her zaman bekleriz sizleri, hayirli yolculuklar dilerim Allah (c.c) kazasiz ve belasiz gidip gelmeni nasip etsin....

benim yerime de tatil yaparsin insallah göz kırpma

Not: Konya'ya bol bol selamlar Güle Güle

Dualarimla...GÜZELIM KONYANIN HAVASINI TOZUNU TOPRAGINI BENIM ICINDE SEN YUDUMLARYI VER

Güle Güle

HAYIRLI YOLCULUKLAR
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 17:24
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: GONYA------
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
EFENDIM DOGRU DIYORSUNUZ; AMA BENIM ÖYLE YAZMAM DA UCAK PARAMI KARSILAYAMAM DI düsün
OLSUN BEN DE MANEVI OLARAK SIZIN DAVETIYEYE ICAB EDEYIM

kahkaha kahkaha Güle Güle
SELAMETLE


Bu mesaj 1 kez ve en son ~DUA~ tarafından 04.08.2004 - 11:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 11:17
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: GONYA------
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
EFENDIM ILK ÖNCE TÜRKIYE ICIN UCAGIMI AYARLARSANIZ SIZIN DAVETIYE YE DE ICABET EDEBILIRIM

Güle Güle

SELAMETLE
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 11:00
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: mucadel cihad
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
sizin yazmanizla ögrenmis oldum bu siteyi.

cecenistan bölümü beni etkilediağlar

tam savas cihadi

allah yar ve yardimciniz olsun
siteniz hayirlara vesile olsun.
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 10:51
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: tiklayiniz
~DUA~ su an offline ~DUA~  
ALLAH RAZI OLSUNNNNN
129 Mesaj -
RABBIM BIZLERI DE FATIHAYI OKURKEN ETKILENMEYI NASIP ETSIN:: OKUDKLAIRMIZ KALBIMIZLE DE TASDIK ETMEMIZI HISSETMEMIZI NASIP ETSIN


:(
Ekleme Tarihi: 04.08.2004 - 10:20
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Geçim Ehli Olmak
~DUA~ su an offline ~DUA~  
Geçim Ehli Olmak
129 Mesaj -
Geçim Ehli Olmak

Âile yuvasını tesis ederken, hâlis niyetlerle atılan güzel adımlar, bu ulvî ve mübârek beraberliği Cenâb-ı Hakk'ın rızası istikâmetinde şekillendirecektir. Yüce Mevlâ'nın rahmet tezâhürlerinin yaşandığı, sağlam temeller üzerinde bina edilen âile yuvası; muhabbet, sevgi ve paylaşma gibi ulvî husûsiyetlerin zirvelere taşınmasıyla bir cennet bahçesi hâlini alır. İşte güzelliklerin ve inceliklerin paylaşıldığı, huzur ve saâdetin kaynağı olan böyle bir âile yuvasının mimarı, Müslüman hanımların husûsiyetlerini anlatmaya devam ediyoruz:

Zevciyle iyi geçinir
Müslüman hanım, zevcinin meşrû istek ve emirleri karşısında itaatkârdır. Zevcinin işleriyle ilgilenir ve onun haklarını gözetir. Zevcinin hayatına sevinç, mutluluk, huzur ve güven katmak üzere bütün mahâret, kâbiliyet, nezaket ve muhabbetini seferber eder. Bu sâyede zevcinin muhabbet ve rızasını elde eder.
Hanım sahabîlerden Esmâ -radıyallâhu anhâ- şöyle anlatıyor:
"-Hazret-i Zübeyr benimle evlendi. O zaman onun dünyada ne malı vardı, ne de köle ve cariyesi. Atından başka hiçbir şeyi yoktu. Atının yemini verirdim. İşlerini görür, hizmetini yapardım. Devesi için hurma çekirdeği ezer, bunu deveye yem olarak verirdim. Kuyudan su çeker, kova delinirse dikerdim. Hamur yoğururdum. Peygamberimiz'in kullanması için kocam Zübeyr'e verdiği araziden evime başımda hurma çekirdeği taşırdım. (Buhârî, Müslim).
Bu ifâdelerden de anlaşılacağı üzere Müslüman hanım, zevci fakir ve geçim darlığı içinde ise imkansızlıktan dolayı şikayet etmez, ev işlerini yaparken daralmaz. Fakirlik, imkansızlık ve geçim darlığında sabır gösterir. Bu hususlarda Peygamber Efendimiz ve ashâbını örnek alır.
Nitekim, Hazret-i Fâtımâ, zevci Hazret-i Ali'ye elindeki rahatsızlıktan dolayı şikayette bulunuyordu. Bunun üzerine Hazret-i Ali ona:
"-Baban savaştan esir getirdi. Ona git, câriyelerden birini senin hizmetine vermesi için iste." dedi.
Hazret-i Fâtıma, mübârek babası -Sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimize gitti. Fakat, isteğini söyleyemedi. Bunun üzerine Hazret-i Ali, Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e gidip, sevgili kızı Fâtımâ vâlidemize hizmetçi vermesini istedi. Bunun üzerine Peygamberimiz kızı ve damadının yanına geldi:
"-Sizin için benden istediğiniz şeyden daha hayırlı bir şeyi göstereyim mi?" "Yatağınıza girdiğinizde her ikiniz de, 33 defa "Sübhânallâh", 33 defa "Elhamdülillâh", 33 defa "Allahu Ekber" deyin. Bu sizin için bir hizmetçiden daha çok hayırlıdır." (Buhârî) diyerek sabrı tâlim ettirdi.
Ayrıca takva sahibi müslüman hanım eğer zengin ise; gözünü mal, zenginlik ve içinde bulunduğu ekonomik bağımsızlık fitnesi bürümemelidir. Bilakis ne kadar varlığa sahip olursa olsun ve ne derece imkan ve zenginliğe ulaşırsa ulaşsın kocasının haklarını gözetmeli, kocasıyla iyi geçinmelidir.
Nitekim bu husûsta Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyuruyor:
"Bir insanın başka bir insana secde etmesi câiz değildir. Eğer bir insanın başka bir insana secde etmesi câiz olsaydı, kocanın hanımının üzerindeki hakkının büyüklüğü sebebiyle kadının kocasına secde etmesini emrederdim." (Ahmed b. Hanbel)
Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ- Rasulullah -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e:
"-Kadın üzerinde kimin hakkı daha büyüktür?" diye sordu. Peygamberimiz de:
"-Kocasının." diye cevap verdi.
Bir hanım ihtiyacı için Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e geldi, ihtiyacını gördükten sonra Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem- ona:
"-Evli misin?" diye sordu. Kadın:
"-Evet." dedi. Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-:
"-Kocanla aran nasıl?" diye sordu. Kadın:
"-Yapamayacağım şeyler hariç onun hakkında kusur etmem." dedi. Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-:
"-Kocanın karşısında durumuna dikkat et. Çünkü o senin hem Cennet'in, hem Cehennem'indir." dedi. (Nesâi)
Müslüman hanım, zevcine karşı sâliha bir hanımdır. Böyle olması asırlar boyunca müslüman hanımın güzel ahlakından, iyi hasletlerinden biri olmuştur.
***
Hanımın zevciyle iyi geçinmesi ancak onun hâlinden iyi anlaması ve âdetlerini bilmesiyle gerçekleşir. Onun hoşlandığı veya kızdığı şeyleri anlarsa, gönlünü kazanmaya, beğenisi ve takdirini elde etmeye daha çabuk ulaşır.
Müslüman hanım kötü huya sebep olacak davranışlardan sakınır. Bilakis iyi ahlâkıyla kocasına yardımcı olur. Gönülleri kuşatan güzel muâmelesiyle bu ahlâkı ortaya koyar.
Ümmü Selem -radıyallâhu anh-'den rivâyet edildiğine göre Peygamberimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmaktadır:
"Herhangi bir kadın kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse Cennet'e girer." (İbn-i Mâce)
Yine bir hadîs-i şerifte ahlakı güzel, hoşgörülü, sevecen ve sâliha bir zevcenin hâli şöyle tasvir ediliyor:
Peygamber Efendimiz:
"Dikkat edin! Size Cennet'teki kadınlarınızı haber vereyim mi?" diye sordular. Biz de:
"-Evet, yâ Rasûlallâh!" dedik. Buyurdular ki:
"-Evlat sahibi olan ve sevecen hanımdır. Böyle bir hanım kızdığı
veya kendisine kötülük yapıldığı zaman yahut kocası kızdığı zaman şöyle der:
İşte elimi elinin içine koyuyorum. Sen memnun oluncaya kadar gözüme uyku girmeyecektir." (Taberânî)
***
İslam'da evlilik hem kadın, hem de erkeğin aynı derecede nâmus ve iffetlerinin korunması içindir. Zira erkeğin haramdan korunması ve fitneden uzak kalması kadının yapacağı bütün hizmetlerden daha önemlidir. Çünkü İslâm hem kadın, hem de erkeğin aynı şekilde bütün fitnelerin etkisinden ve harama yönelmekten uzak tamamen saf, berrak ve temiz bir havada yaşamalarını arzu etmektedir.
Kısacası, Allâh'a isyan olmayan hususlarda müslüman hanım kocasına itaat etmeli ve elinden geldiği kadar onu hoşnut etmeye çalışmalıdır. Haram ve yasaklanmış hususlarda ise kocasına itaat etme yükümlülüğü yoktur. Zîrâ İslâm'da Yüce Allâh'a isyan sayılan hususlarda yaratılana itaat yoktur.
Ekleme Tarihi: 03.08.2004 - 17:26
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Bir baskadir benim memleketim
~DUA~ su an offline ~DUA~  
cok tesekkürler
129 Mesaj -
alah razi olsun

konya denilince icim gidiyor..

bide fotolair görünceaşık sıkıntılı
Ekleme Tarihi: 03.08.2004 - 15:28
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: ISIMLERINI KALBIMIN BAHARI EYLE..
~DUA~ su an offline ~DUA~  
AMINN
129 Mesaj -
cok güzel bir duaaa
yüregine saglik kardesim
Ekleme Tarihi: 03.08.2004 - 12:03
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon DUALAR OLMASAYDI.........
~DUA~ su an offline ~DUA~  
RE:
129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Gurbet Mahkumu

Allah razi olsun elifsevde kardesim,bu güzel duána cani gönülden AMIN diyorum.Rabbim kabul buyursun ins.

Herdaim o güzel dualarinda yád edilmek üzere Allah`a emanet ol.

Duálarimla...


Ekleme Tarihi: 03.08.2004 - 01:28
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Agustos Ayı Hatmi Baslamıstır.....!
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
s.a. 24. cüz ve 25. cüzleri alinmistir

saygilarimla
Ekleme Tarihi: 03.08.2004 - 00:42
~DUA~ üyenin diğer mesajları ~DUA~`in Profili ~DUA~ Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Sayfa (5): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 130 Misafir mevcut. En son üyemiz: Sevda06


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ahmetbelgi (39), g.safis (38), Fadime64 (36), can69 (44), fashionista (32), samyeli_8_2 (37), Junge Muslima (33), ehlibeytasigi (28), asivemavi (39), avelbek (63), nurhayat80 (39), esra-i kübra (27), OperatingSySTeM (39), mcJustice (32), eylul37 (28), MIRALAY HAMZA (41), emrahak (31), m_kara (41), speark (31), muhammedali (34), fbayram (42), lacivert_23 (32), musLima-66 (28), yakuphan (48), gufran (41), Bahtiyor (39), yukselyakar (51), muhtesim (40), ARAN (35), yasin022 (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.91255 saniyede açıldı