D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148172
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

208 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (11): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: kolye7 ve vaha1970...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Merhabalar değerli RAVDA yönetimi ve forumdaki değerli vatandaşlarım.

Ben beklerdim ki asıl aklınca küfürle, hakaretle hak olanı susturmaya çalışana, fitne başlatıp buradaki tüm emekleri çöpe attıran cahil, bilinçsiz zihniyete bir kaç nasihat edersiniz.

Benim burada yazmış olduğum yazılarda VAHA ve FARANDAG gibi hangi amaca hizmet ettiği ve nasıl bir insanlık ve din anlayışına sahip oldukları belli olmayan ağzı bozuk saygısızlara durup dururken bir tek kötü hitabımı gösterin size söz veriyorum siteyi hemen terkedeceğim.

Hatta bu iki zevat dışında bir tek böyle olay gösterin yeterli...

Halamı anlaşılamadı benim ne için burada yazdığım ve halamı anlaşılamadı bu iki ruhsal sorunlunun gülen bir maske arkasında hem dine hem ülke değerlerine nasıl zarar verdiği ???

Kusura bakmayın kendi adıma sizlerin huzurunda bu iki şahsa karşılık olarak vermiş olduğum bir kısım cevabi yazılarım için üzgünüm ama ben 54 yıllık hayatımda üzerine kezzap atan bir sorunluya gül atan bir aptala daha henüz rastlamadım.

Şayet bundan sonra bu tür düşünce yansıtma değilde resmen pislik atma türü yazılar hemen ortadan kaldırılırsa bu sorunlarda kesinlikle yaşanılmaz diye düşünüyorum. Bu düşüncemi daha öncede ifade etmiştim.

Kalın sağlıcakla.Bu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 03.10.2010 - 16:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.10.2010 - 16:45
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: TÜRKiYE-nin BUGÜN-ü YARIN-i
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Farandag sen ilkönce şu BOP projesi ve ERGENEKON konusunda bilmediklerini iyice bir öğren, sonra benim ERGENEKONDANmı neye konmaktan endişem olduğunu halin kalırsa sorarsın. Bendende gerekli cevabı alırsın.

Hale bak. Öyle bir beyin yıkama operasyonu geçirmişsin ki daha bu ERGENEKON işinin ta en başından hem yapımı, hemde devamının ABD nin gayretleri ile ayakta durduğunu bir türlü akıl hafzalan almıyor.
Daha o operasyona ABD karar vermeden internetten ordan buradan tüm tehditlere vantirilog gibi karnından konuşarak cevap veren AKP birden SÜPERMENMİ olduda TSK kevgire döndü ? Bunudamı düşünmekten acizsin ???

Erdoğanın bir yakın çevresi bu Ergenekonu biraz yavaşlat tavsiyesi dahi ABD den vu buradaki ABD uşağı bir kalemle yani AHMET ALTANla Tayyip tehdit bile edildi.
YANİ ABD ERGENEKONU YAVAŞLATIRSAN ÖLÜRSÜN DİYE TARAF GAZETESİNDEKİ UŞAĞI İLE ERDOĞANI TEHDİT BİLE ETTİ. NEDEN ACABA.

Ahmet Altanın o yazısınıda verdiğim linkten oku. Bak bakalım haçlı AKP yi ve liderini nasıl her taraftan kuşatmış.
Birde vermiş olduğum bu alıntı yazıyı okuyuverirsen...CHP MHP diye bahane aramadan tabi...Bunları benim babamın inceleyip AKP ye soracak hali yok çünkü.

http://www.bagimsizgundem.com/analiz/ahmet-altan-tayyip-erdogani-olumle-tehdit-etti.html

==================================================

CIA ajanları nerede..???CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk soruyor:
"5 Kasım 2007 Erdoğan-Buş Oval Ofis görüşmesinden sonra Ankara'ya gelen 35 kişilik üst düzey ABD subay ya da istihbaratçıları, üç aylığına Türkiye'ye gelmiş oldukları iddia edildiği halde, bunlar geriye dönmüşler mi? Dönmemişlerse neden dönmemişlerdir?"
İçişleri Bakanı Beşir Atalay cevap veriyor:
"Bende bir bilgi yok o konuda, bir bilgim yok"
Konuşma şöyle devam ediyor:
ÖZTÜRK: O zaman "yok" deyin
ATALAY: Bilgim yok ki cevap vereyim
ÖZTÜRK: İçişleri Bakanı olarak sizin bilginiz yok???
ATALAY: Bak, o konuda bir bilgim yok, size vereceğim bir cevap yok.
ÖZTÜRK: Kimin bilgisi olacak Sayın Bakan?
ATALAY: Yani geldiyse, gelmediyse bilmiyorum.
ÖZTÜRK: Yalansa tekzip et, değilse açıkla.
Bu konuyu bile bilmeyen bir Bakana Kamu Düzeni ve Güvenliği'nin emanet edilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
CHP Milletvekili Atilla Kart soruyor:
"Bu 35 kişi konusu çok önemli. Islak imzadan darbeye geldik.
İhbar mektupları postaneden gönderiliyor. Ama kim? MİT bilmiyor, İçişleri bilmiyor, Dışişleri bilmiyor.
Türkiye illegal bir karargahtan mı yönetiliyor?"
Sağır sultanın duyduğu Amerikalı istihbarat subaylarından Sayın Bakan'ın haberi yok. :
----------------
Aydınlık Dergisi, Bakan Atalay'ın bilmediği (!) 35 CIA ajanının yerini açıklıyor:
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbaratının Yıldız Bürosu (Ankara)
(Uydu fotoğrafı)
Ergenekon tertipleri, operasyonlar, silah cephane gömme işleri, sahte belgeler, 5000 sayfalık darbe planları burada hazırlanıyor.
---------------
5 Kasım 2007'de Oval Ofis'teki buluşmada Tayyip Erdoğan, Buch'tan Ergenekon'un düğmesine basılması talimatını aldı.
Yandaş gazeteci Fehmi Koru, Yeni Şafak'taki köşesinde bunu açıkladı, Kanal 7 TV'de tekrar etti.
Ergenekon tertibinde, yani Türk Ordusu'na saldırıda Emniyet içindeki Fethullahçı ekibe yardımcı olmak üzere 35 üst düzey CIA-Pentagon yetkilisi Ankara'ya geldi.
Aydınlık Dergisi, 16 Mart 2008 tarihli sayısında bu olayı haberleştirdi.
35 kişilik ekip, başında bir Amerikalı Tümgeneralin bulunduğu ODC ile irtibat halinde çalışmaya başladı.
Daha sonra Yıldız Bürosu'na yerleştiler.
-------------
Genelkurmay, 18 Mart 2009'da İçişleri Bakanlığı'na "Özel Büro'nun Faaliyetleri" başlıklı bir yazı gönderdi.
Yazıda, Amerikan ajanlarının yetki ve görev sahası dışına çıkarak bazı yerel yöneticileri ziyaret ettikleri, bilgi istedikleri bildirildi.
28 Mayıs 2008 tarihli Bartın Halk Gazetesi, Bartın'ı ziyaret eden Jason White adlı bir Amerikalının kimliğini açıklıyor. Bir Emniyet yetkilisinin verdiği bilgiye göre, rütbesi Yüzbaşı ve kendisine Terörle Mücadele Şube Müdürü eşlik ediyor. Bu sadece buzdağının görülen bir kısmı. Adamlar tüm yurtta faaliyet gösteriyor.
Örneğin Poyrazköy'de kazılar başlamadan 17 gün önce ABD Konsolosluğu'na ait bir aracın askeri bölgede dolaşıp fotoğraflar çektiği ve bu durumun jandarmaya ihbar edildiği belgelendi. Bu konu, kabul edilen iddianameye de girdi.
Poyrazköy'de bulunan silah ve mühimat üzerindeki parmak izleri SAT Gurup Komutanlığı'ndaki tüm personelin parmak izleriyle karşılaştırıldı. İzlerin 203 personelin hiç birisine ait olmadığı ortaya çıktı.
------------------
Atilla Kart şöyle diyor:
"Bilmiyorum ne demek? Kendisi Bakan değil mi? Sorumluluğunun bilincinde değil mi? Taşeron bir Bakan mı?
Bu uzmanların sayısının 35 olduğu ifade ediliyor. Ancak bu sayı 85'e çıktı mı, bilmiyoruz, açıklanmalı.
Bunlar illegal bir karargahta mı görev yapıyorlar, Türkiye'yi kimler yönetiyor.
Soyut darbe iddiaları, yargıya baskı gibi son günlerde sıkça tartışılan konuların cevap anahtarı işte bu sorularda gizli.Bu mesaj 4 kez ve en son kolye7 tarafından 29.09.2010 - 13:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.09.2010 - 13:46
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: TÜRKiYE-nin BUGÜN-ü YARIN-i
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
ŞÖYLE SAYFAYA BİR BAKTIMDA FORUMDA. BENİM GİBİ SİZLERDE DAHA ÖNCE BU SAYFAYA YAZILANLARI ŞU KÜÇÜK ESPRİMLE BİRLİKTE TEKRAR HATIRLAYIN İSTEDİM.Merhabalar,

Keskinmetal kardeşim, ayetlerin inkarının dinden çıkmak olduğunu ben müslümanım diyen herkes biliyorda, iş onları yaşama katmaya gelince bunda sorunlar ve pürüzler çıkmaya başlıyor. Okumak ve bilmek yetmiyor yani.

Keskinmetal kardeşim, öncelikle senden bir ricam olacak. Konuları yazarken benim gibi paragraf değiştirirsen, hem benim, hemde bu yazıları okuyan kardeşlerimizin yazılarının içinde kaybolmamasını sağlamış olursun.

NATO'ya üyelik başvurusunu 11 Mayıs 1950 de CHP yaptı. Aynı ay seçimleri DP kazanınca bu işin takibide DP'ye kaldı. Bundan sonra Türkiye Nato'ya girmek için tekrar müracaat etti, fakat kabul edilmedi. Ancak Kore savaşında Birleşmiş Milletler üyesi olarak gösterdiğimiz fedakarlıktan sonra ABD, Türkiyenin üyeliğini ciddiye almaya başladı.
16-20 Eylül 1951 dede DP iktidarında üyeliğimiz kabul edildi.

Aktardıklarımdanda anlayacağın gibi müracaatı yapan CHP, takibini CHP den daha ciddi yapan ve üyeliği imzalayanda DP'dir.

Bunuda Nato'ya haçlılara, ABD ye aşık oldukları için değil, Sovyet tehdidi nedeniyle mecburen yapmışlardır. Çünkü bu sıralar Sovyetler bizden Kars ve Ardahan'ı istemeye başlamışlardı. Dahası boğazlara saldırmayı dahi düşünüyorlardı.

Sonra bu bir savaş bir güvenlik anlaşmasıydı ve bir anlamda mantıkda kaldırıyordu. Asıl zaafiyet Sovyetlerin çökmesinden (1991) sonra hala Nato'ya üyeliğin devam ettirilmesi idi. Çünkü artık bir Sovyet tehlikesi söz konusu değildi ve tehdit tamamen ortadan kalkmıştı.

TSK'nın Kıvrıkoğlu ve Karadayı paşalarla gösterdiği dik duruş maalesef bugüne kadar iktidara gelen hiç bir hükümet tarafından gösterilemediği için NATO süreci bitmedi, bitirilemedi.
Son yedi yıllık süreçte hukuksuz ABD tuzağı BOP projesine dahi eş başkan olmayı marifet zanneden AKP'den ise böyle bir şey hiç ama hiç beklenemezdi.

Birinci cihan harbinde Osmanlı'yı mahveden savaşta birlikte olduğumuz Almanlar müslümanmıydı ki bu savaşta 300.000 in üzerinde şehit verdiğimiz gibi Osmanlı tarihinin en büyük felaketinide yaşadık.
Asıl facia bu değilmi ? Padişah müslüman değilmiydi, Enver ve Talat paşalar v.s tüm devletin ileri gelenleri müslüman değilmi idi ?
Peki ne diye girdik Almanların yanında bu savaşa ?
Söyleyeyim. Haçlılar Osmanlı'yı nasıl olsa bitireceklerdi. Çünkü Osmanlı iflas bayrağını zaten çoktan çekmişti. Malum paşalar artık işin feci halinden öyle umut kesmişlerdi ki belki Almanların yanında olursak savaşıda Almanlar kazanırsa paçamızı kurtarırız diye hesap etmişlerdi.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Allah bu yanlış hesabı zaten vereceği dersler içinde sebep kılıp Osmanlı'ya hayatının en ağır ve kanlı imtihanını ve dersini verdi. Hatta bu ders feci bir bitişinde sebebi oldu.

Daha önce Cumhuriyetin kuruluşu ve bugüne gelişi hakkında yazdıklarımı biraz zahmet edip okusaydın, Türkiye Cumhuriyetinin tam bağımsız olarak yaşadığı dönemin yalnızca Atatürk'ün sağlığında yani onbeş yıl olarak ortaya çıktığını görürdün. Haçlı bu kadar enayimiydi ve istediği gibi parçalayabileceği bir durumda olsa böyle bağımsız bir ülke kurulmasına hiç müsaade edermiydi ?
Haçlının en ön planda tuttuğu işi zaten sömürgecilik değilmiydi ? Osmanlı'yı olabildiğince parçalamak ve yönetmek değilmiydi?

Bu anlamda haçlının derdi SEVR'di. Sen hiç SEVR haritası gördünmü kardeşim ? LOZAN'ın çizdiği bugünkü haritaya hiç benziyormu ? Atatürk'ün bu zaferi kazanmak için yada haçlıyı kandırmak için ne gibi bir ödün ya da ödünler verdiğini düşünüyor yada biliyorsunki gizli anlaşmalar imzalandığını iddia ediyorsun ?

Atatürk Cumhuriyetin kurulmasından sonra onbeş yıl bu ülkeyi yönetti ve aramızdan ayrıldı. Onbeş yılda tambağımsız Cumhuriyetin tüm kurumlarını yerli yerine oturttu ve sanayileşme yolunda dahi çok önemli adımlar attı.

Oysa Padişah Vahdettin işgal altındaki İstanbulda bu ülkenin kurtulacağına inancını öyle kaybetmişti ki ingilizlere "BİZ BU DURUMDA KENDİMİZİ KESİNLİKLE TOPARLAYAMAYIZ. BİZİ ONBEŞ YIL SÜREYLE SİZ YÖNETİN" diye ricada bulunuyordu. Ki bu teklifin içinde Ankara'nın etrafında ufak bir toprak parçasına razı olmak dahi vardı. Oda bağımsız değil haçlı güdüğü bir ülke olmak şartıyla.

Senin demene göre Allah Osmanlı'ya çok ama çok büyük haksızlık yapmış durumda. Ya da haçlı Allah'tan daha büyük bir güç ortaya koymuş olmalı ki Osmanlı'yı kurtarmak Allah'a nasip olmadı. HAŞA....

"MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR" diye bir atasözünü hiç duymadınmı Keskinmetal kardeşim ? Özelleştirmelerde kanunların boşluğundan ve zayıflığından sınırsızca yararlanıldığını hiç duymadınmı ? Elbette kanunların müsaade ettiğince bazı özelleştirmeler durduruldu. Fakat çoğunda kanunların boşlukları nedeniyle bunlar yapılamadı.

Başka bir nedende AKP'nin iktidarda olması nedeniyle yargının gereği gibi çalışamaması yada çalıştırılmamasıdır. AKP hükümeti değiştiğinde, gittiğinde yüce mahkemelik çok işi olacaktır bu partinin. Hiç şüpheniz olmasın.

Evet Türkiye'nin komşuluk ilişkilerinde önemli ataklar var. Fakat öylede hatalarda yapılıyor ki senin o İran'la komşuluk ilişkileri dediğin işin, ABD'nin Kuzey Iraktaki kukla devletin hamiliğini AKP'ye nimet diye yutturması nedeniyle sonrakisafhalarda çok feci bir Türkiye, İran kapışmasını sağlayabileceğini hiç düşündünmü ?
Bütün araplar kürtlere saldırmak için ABD'nin bölgeden çekilmesini bekliyorlar. Yani bölgede tehlike kesinlikle geçmiş,bitmiş değil. Aksine önümüzdeki süreçte çok daha büyük tehlikeli işlerin patlak vermesi söz konusu.

Bir düşün Şii araplar kürtlerle kapışırsa ve buna Türkiye müdahil olursa sanıyormusunki İran hiç sesini çıkarmadan oturduğu yerde bekler ? Biliyormusun ki ABD'nin ve İSRAİL'in sümen altında tuttuğu önümüzdeki süreçteki en büyük tezgahlardan bir TÜRKİYE - İRAN savaşının sağlanmasıdır ? Şu veya bu şekilde.....

Ben Cumhuriyet döneminde yapılan bütün hataları bir tek AKP'yede mal etmiş değilim. Üstelik içinde bulunduğumuz facianın tamamınıda yazmış değilim.

Söylediğim şudur. AKP Cumhuriyet tarihinin tüm hatalarını defalarca katlayıp Türkiye'yi bir uçurumun kenarına kadar getirmiştir. Hem siyasi açıdan hemde ekonomik açıdan.

* Peki ben sana bir kaç soru sorayım. AKP'nin limanların tamamını haçlılara satması için ne gibi acil bir gerekçe vardı ?

* Bankaların yarısını yabancılara satmanın acil gereksinimi neydi ?

* AKP, neden halka gerçeği söyleyip bir fedakarlık dönemi başlatmak yerine borcu defalarca takla attırarak haçlının ekmeğine yağ sürüp bizi onların karşısında güçsüz bıraktı ?
Bu ülkeyi düze çıkarmak içinmi ? Oysa Türkiye adım adım bir batağın içine daha çok saplanıyor.

*AKP'ye BOP gibi aşağılık bir projenin eş başkanı olmasını haşa Allah'ın Resulümü emretti ?
Bu iş hiç Nato işine zerre kadar benziyormu kardeşim? Nato Türkiyenin güvenliği nedeniyle mecliste kabul edilip resmi olarak devreye girdi. Oysa BOP eş başkanlığının kabulü tamamen hukuksuz ve kanunsuz bir iştir ve YÜCE DİVANLIK bir iştir.
YÜCE DİVAN safhası içinde AKP'nin iktidardan uzaklaşmış olması gerektir.

Arzu edersen bunu sana daha detaylıda izah edebilirim. Öyle Osmanlı'nın arşivine girmek falan benim burada verdiklerimi hiç, ama hiç değiştirmez. Oralarda neler olduğunun asılhatlarıyla bilen bir insanım çünkü.

Benim üslubum asla ve asla ne seni, nede başka bir kardeşimizi cahil yerine koymak cihetinde olamaz. Olmamıştırda. Fakat olayların gerçek yüzünü bilmeden şartlanmış bir şekilde tüm verilerin üzerine apaçık bilgisizlik ifade eden yazılar ortaya konulduğunda, bunuda lisanı münasiple anlatmak gerekir diye düşünüyorum.

Bundada alınacak hiç bir şey olmamalı diye düşünüyorum. Sonuçta ben burada Allah rızası için ve ülkem için bir şeylere emek sarfediyorum. Yoksa aynı vatanın evlatlarını aşağılamak küçük düşürmek için değil.
Bunu kafama silah dayasalar bile yapmam.

Keskinmetal kardeşim senden bir ricam daha var. Lütfen benim yazılarımı iyice okuduktan sonra düşüncelerini yansıt. Yoksa sanki "ne yazarsan yaz, nasılsa yanlıştır" düşüncesini taşıyor gibi bir görünüm ortaya çıkarsa, işte böyle bir kısır döngünün içinde hiç bir yere varamadan uğraşır uğraşır dururuz.

Sağlıcakla kalın......

Ekleme Tarihi: 29.09.2010 - 12:19
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Okumayin desemde Okursunuz..
kolye7 su an offline kolye7  
RE:
309 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı Muhtazaf

Yahu huzuru bozanların banlanmasına devam edilmesini istiyorum.üzüntülüHuzuru bozmak için fitne çıkaranın diyede ilave etseniz daha iyi olmazmıydı Muhtazaf kardeşim. Yani o konular kalkmadan yani VAHA ve FARANDAG gibi hala burada üye olarak kalabilen ve kafalarına uymayana her türlü aşağılık üslubu kullanan kişilerin bu siteye, bu din ağrlıklı ortama ne faydası olduğunu ben henüz anlayamadım.

Şayet anlayabilen kardeşim varsa lütfen banada anlatsın. Daha ülkesinin kurtuluş değerlerine değil saygı göstermeyi küfretmemeyi öğrenemiyen bir insanın dini imanını anlayan banada anlatsın lütfen.

Ben şahsım adıma bu başlığın açılmasına sebep olan fitneye maalesef cevap vermek durumunda kaldığım için üzgünüm. Fakat değerli RAVDA yönetimini her safhada defalarca uyardım. Fakat testi kırıldıktan sonra kırılanları süpürmeyi nedense tercih etti bu kardeşlerimiz. Canları sağ olsun.

Ben şahsen site kurallarını en iyi bilen kadar bilen bir üye konumundayım. Ama bunu bozabilmek için iki kişinin ortamı bozmasınada benim haksızlığa tepki göstermemede aslında fırsat verilmemeli ve uyarılarıma biraz olsun kulak verilmeli idi.

Neyse artık bunca emek iki sorunlu insanın yaptığı akıl almaz işler uğruna çöpe gitti.

Umarım RAVDA yönetiminedeki kardeşlerim çok iyi bir adil düzene girdiğini düşündüğüm son bir yıl için daha yeni olumlu tavırlar ortaya koyup, artık bardak çanak kırılıp ortalık mahvolmadan gerçek fitne sahibini yada sahiplerini önce uyarır sonrada tabiri caizse siteden mecburi emekliye ayırırlar.

Tüm kardeşlerimede şunu iletmek istiyorum. Bu bizdendir bu değildir düşüncesi Allah katında lanetlenmiş bir fırkalaşma halidir. Ne bu siteye yakışır, nede müslümanım diyene....

Kalın sağlıcakla...

Ekleme Tarihi: 28.09.2010 - 19:58
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Selamun aleyküm
kolye7 su an offline kolye7  
MUAVİYENİN KELİME ANLAMI NEDİR.
309 Mesaj -
EMEVİ zihniyetinin genelde hakim olduğu arap coğrafyasında bile hiç bir yerde MUAVİYE ve YEZİD ismine rastlayamazsınız.

Çünkü her ikisininde peygamber soyuna yaptıkları aşikardır, MUVİYE nin kelime anlamı bile berbattır. Yani Türkçede "TİLKİ ENİĞİ" anlamına gelmektedir.
YEZİD adı ise yüzyıllardır lanetlemek için kullanılan bir sözcük anlamına gelmektedir.

Bu iki peygamber soyu ve islam düşmanı birlikte anılır YEZİD BİN MUAVİYE diye. Yani PİSLİĞİN PİSLİĞİ anlamınada gelir.

Sanırım bu lakap VAHA denen ve huyuda tıpkı bu baba oğul PEYGAMBER EVLADI KATİLLERİNE benzeyen vatandaşın bir akıllıca buluşu bu. Yani bu vatandaş diyorki ben EMEVİ ARAPından daha zalim ve din dışı bir kafaya sahibim.

Ne diyelim hayırlı uğurlu olsun. Ne olacağı bellide.....Bu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 23.09.2010 - 16:15 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.09.2010 - 16:15
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Daha öncede belirtmiş olduğum gibi bu referandum Türkiye'nin sorunlarını çözmek için değil,
Öncelikle Recep Tayyip Erdoğan'ın YÜCE DİVAN korkusunu ortadan kaldırmak, AKP iktidardan indiğinde AKP milletvekillerinin yurt dışına kolaylıkla kaçmalarını sağlamak, yargıyı AKP'nin kuklası haline getirmek ve bu sayede BABALAR GİBİ SATIŞLARI önleyen ANAYASA ve DANIŞTAY mahkemelerini AKP kuklası haline getirmek için yapılmıştır. Yani sümen altında bekleyen peşkeş ve satışların önündeki engelleri kaldırmak için YARGI KUŞATMASInı tamamlamak için yapılmıştır.

Dahası, artık iyice sindirilen TSK yı elini, kolunu sallayamaz ve Cumhuriyet için konuşamaz ve çok daha vahimi ABD'nin Türkiyeden isteyeceği çarpık işlere karşı koyamaz hale getirmek için yapılmıştır.

Bunların hepsinden çok daha acısı maalesef % 58 le bu Referandum zokasını onaylayan buradaki vatandaşlarımın ve tüm vatndaşlarımın bir türlü göremediği yada görmek istemediği ve devekuşu misali başlarını kuma gömdüklerei benim en son yazımdaki acı gerçekler karşısında çok büyük bir gaflet içinde olmaları ve Referandumun en büyük dayatıcısı ABD ve onun menfaat ortağı AB nin olduğu gerçeğini farkedememeleridir.

En üzüldüğüm noktalardan biride yetmişi milyonluk bir ülke yirmi küsur madde içine sokulmuş bir kaç zehirli elmayı hiç farkedemeyerek, tam AKP nin istediği gibi yani en az % 90 oranda hiç anlamadan EVET yada HAYIR diye oylamış oldu. Yani Erdoğanın tabiri ile AKP'NİN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU ZEHİRLİ HAPI YUTUVERDİ.

Muhalefet partileri ise AKP'nin oyunlarını halka anlatmaktan ne kadar uzak ve aciz olduklarını bir kez daha ortaya koymuş oldular.

O ABD ki TSK'nın bugünkü hale gelmesinde en büyük faktördür. Şu an Türkiyede yüzlerce CİA ajanı AKP ye yardım ve TSK yı çökertme operasyonları için işbirliği ve faaliyetler içindedirler. Fakat medyanın tam anlamı ile kuşatılması ve tabiri caizse halka gerçekleri anlatmak yerine AKP dayatması ÇEŞİTLİ NİNNİLER söylüyor olmasıda halkın uyanmasını önlemekte yada geciktirmektedir.

Türkiye bu EVET faciasından sonra çok daha çetin bir süreç içine haçlı ve AKP işbirliği ile sokulmuş durumdadır.
Demekki alemlerin Rabbi bu millete ve onun yöneticilerine çok daha ağır bedeller ödeterek bir ders vermeyi murat etmiş olmalı ki HAYIR uyanışının yenilgisi zuhur etmiştir.

* Bundan sonra hem KÜRT AÇILIMI denen ihanet daha feci safhalara girecektir.
* Peşkeşler çok daha kolaylıkla yapılacaktır.
* Halkın ve kuruluşların yandaş yargıda uğradıkları haksızlıklar artık yüksek yargıya taşınamayacaktır. Yani AKP ben yaptım oldu bitti diyecektir.
*Tayyip Erdoğan'ın DİKTATÖR FAŞİST uygulamaları çok daha rahat cirit atacaktır.
* Saklanan ekonomik facia halkı çok daha kötü duruma düşürecek fakat halk korkudan sesini çıkaramayacaktır. Taa ki işler çığırından çıkıp sosyal patlamalar aşamasına dayanana kadar.
* ABD'nin dayattığı Kıbrısta frenlenen tavizlerin önü açılacak, Ermenistana kapıların açılması yoluna gidilecektir.
Egede hava sahası için Yunanistana taviz yani kıta sahanlığında Yunan düşüncesi kabul edilecektir.
* Türkiyede bölge bölge özerklikler verilip bölünmenin alt yapısı hazırlanacaktır.
Bunlar Gül'ün ABD ile gizli anlaşmasında zaten var olan hususlardı.

SÖZÜN ÖZÜ TÜRKİYEDE AKP FAŞİZMİNİ ELEŞTİRENLERİN ÜZERİNE 13 EYLÜL 2010 SABAHINDAN SONRA ÇOK DAHA AĞIR BASKILAR KURULUP, SUSTURMA YOLUNA GİDİLECEKTİR. 12 EYLÜL ASKERİ DARBESİNİ BAHANE EDENLER ONLARI BİLE GÖLGEDE BIRAKACAK FECİ İŞLERE İMZA ATACAKLARDIR.

Fakat yinede ben diyorumki AKP bu halde dahi yalnızca kendinin halk tarafından deliğe süpürüleceği bir sürece hız vermiş olacaktır. Çünkü tüm işlerin üzerinde takdiri İlahi vardır. Ve o mutlaka gerçekleşecektir.

Osmanlı'nın sonu ve Cumhuriyetin kuruluşundaki İlahi takdiri anlayabilirseniz yada anladı iseniz, bugün yaşanan süreci okumanızda hiç zor olmayacaktır.

Ne diyordu bir nefesinde Yunus Emre

Hak şerleri hayr eyler
Zannetmeki gayr eyler
Mevlam görelim neyler
Neylerse güzel eyler

Kalın sağlıcakla....Bu mesaj 2 kez ve en son kolye7 tarafından 13.09.2010 - 13:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.09.2010 - 13:44
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
RE: RE:
309 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı vaha1970

Alıntı
Orijınalı garip64

kolye ikna olmadım başka paylaşılcak karikatür yokmu? :Dkahkaha kahkaha kahkaha


Al bendende o kadar.Al bendende o kadar değilmi ? Yaaaa tıkandınmı Vahacık. Bir kaç gün bekle belki açılırsın. O zaman seni tıkayanlarda seni iliklerine kadar ikna eder.

Bilmem anlatabildimmi ? Sebep tıkanıklıktan, hazımsızlıktan kaynaklanıyor yani Vaha kardeş. Garip kardeşimizde böylece belki gariplikten kurtulmuş olur.


Te$ekkürler Mükemmel
Ekleme Tarihi: 11.09.2010 - 17:43
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -


2010 SİYASETİMİZ R.T.E İLE ÇAĞ ÜSTÜNE ÇAĞ ATLAR

VATANDAŞ DİNLEMENİN ADABI 1930 - 2006

ATA BİNME ADABI 2006 - 1925
Ekleme Tarihi: 10.09.2010 - 23:13
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Vaha bari karikatür koyacaksın anlamı olan ve gerçek mesaj veren karikatür koy. Memecan gibi kiralık karikatüristlerin ne idüğü belirsiz çizgilerini yada manzarayı tam tersine gösteren çizgileri değil.

Bakda benden ders al. Aktardığım her bir karikatürden bir kitap çıkar.


Bu mesaj 5 kez ve en son kolye7 tarafından 10.09.2010 - 20:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.09.2010 - 20:01
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Merhabalar,

Son yazımda daha önce bana atfedilen bir iki konuya cevap vermeyi atlamışım. öncelikle onları bir aydınlatalım, sonra kaldığımız yerden devam ederiz.

Öncelikle ben bu vatanın evladıyım diyen ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve rejimine saygılı ve sadık olan tüm insanlarımızı ayrımsız seven bir insanım. Bunu her fırsatta defalarca anlatmaya çalıştım.

Benim rahmetli ortağım bir kürttü. Bekarlık dönemimde bir kürt kızı ile evlenme girişimim dahi oldu. Fakat şehire gelin göndermek istemedikleri için yada kısmet olmadığı için bu olmadı.

En yakın arkadaşlarımın önemli bölümünü kürt kökenli vatandaşlarımız teşkil ediyor. Dahası yakın ailede kürt gelin ve damatlar var.

Benim sevmediğim kürt kafası PKK pisliğine bulaşmış yada bölücü kürt milliyetçiliği güden çarpık kafalardır. Bilmem anlatabildimmi ?

İkinci konu kurtuluş savaşına katılan kürt kökenli vatandaşlarımız olduğu gibi ve önemli derecede olduğu gibi, yıkıcı olarak düşman emellerine hizmet edenlerde oldu konusunu burada saptırıp benim yanılttığım gibi bir gerçek dışı hezeyanın arkasına sığınmanında gereği yok. O isyanları benim babaannem yapmadı.

Ki o isyanlar haçlıların kürt kökenli vatandaşlarımızın bir kesimini kandırmak sureti ile hem Osmanlının son döneminde defalarca gerçekleştirildi, hemde Cumhuriyet döneminde çok sayıda isyan oldu. Bugün PKK pisliğide bunun en gelişmiş versiyonudur.

Kürt isyanlarının hepsinin arkasında haçlı fitnesi vardır. Elbetteki tüm kürt vatandaşlarımız bu oyuna gelmemişlerdir. Fakat oyuna gelenlerin tahrifatlarını anlayabilmek için şöyle bir isyanların tarihi bilgilerine bakmak yeterlidir.

Benim kürt isyanları için vermiş olduğum linklerde gerçeklerin dışında dozu kaçırıp bazı mübalağalı bilgilere yer verilmiş olması KÜRT İSYANLARI için var olan gerçek tarihi asla değiştiremez. O nedenle fotoğrafın geneline bakalım. Kıyısında köşesinde saklı bir kaç yanlışa değil.

Kürt vatandaşlarımızı bugünde yine aynı emperyalist haçlı güçler kışkırtıyor. PKK yı otuz yıldır ortaya çıkarıp besleyenlerde onlar. Kürtçülük fitnesini kürt vatandaşlarımızın önemli kesimine bulaştıran onlar. Bunları görmeden bu ülkenin insanlarına ayrım yapıyor diyenlerin gözlerini biraz daha dikkatli açarak olaylara bakmaları gerekiyor.

Gelelim DAİ kardeşimizin verdiği linkteki Referandum bilgilendirmesine. Dai kardeşimize göre bu linke girdiğinizde neden evet neden hayırı tarafsız olarak görüp bilgilenmeniz gerekiyor.

Ama işin aslı böyle değil tabi. Linke tıkladığınız anda karşınıza bir sayfa çıkıyor ve içinde RENGARENK çok sayıda EVET reklamı görüyorsunuz. Yani Dai kardeşimize göre referandumun ne olduğunu ancak AKP anlatabilir.

Şimdi bende Dai kardeşimiz misali bir iş yapacağım. Bende diyorum ki Referandumda neden evet neden hayırı bu linklerde çok açık görüp öğrenebileceksiniz.

http://www.dailymotion.com/video/xeheeg_neden-hayir_news

http://www.dailymotion.com/video/xe6fol_neden-hayir_news

Dai kardeşimiz referandum için demiş ki yapılacak değişiklerin yarısı bile faydalı olsa Evet demeye değer.

Bende diyorum ki bu iş bal sürülmüş elma misali bal uğruna zehirlenmek söz konusu.
Bir başka örnek verecek olursak bir sürahi suya bir damla zehir damlatılsa yada affedersiniz bir damla necaset o sudan içermiydiniz ?

İşte bu referandumda böyle bir yutturmaca. Bu söylediklerimin bir delilide muhalefetin AKP ye o zehirli iki maddeyi çıkarın hepsini meclisten geçirelim o iki maddeyide referanduma sunalım teklifi yaptığında AKP nin buna hiç yanaşmaması.

Neden yanaşmadığınıda söyleyeyim. Çünkü diğer maddeler o zehirli iki maddeyi maskelemek ve güzel gösterip yutturabilmek için hazırlanmıştı. Yalnız iki yada üç madde referanduma gitse bugün o zehirli maddelerin üzerine serdikleri çoğu kof uydurma yenilikler içeren maddelerle bugün milletin tuvaletlerinin camına dahi asamayacak yani işin gerçek yüzünü saklayamayacaklardı.

Aslında yazılarım haricinde aktardığım ve hepsi çok önemli mesajlar veren karikatürlere bakıp şöyle bir düşünseniz, oynanan oyunun boyutlarını görmenize daha bir yardımcı olacak diye düşünüyorum.

Yine çizgirle bazı düşünceler aktarmaya çalışacağım.

Kalın sağlıcakla....Bu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 10.09.2010 - 14:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.09.2010 - 13:59
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Vaha yine tuşa geldin be akıl fıkarası vatandaşım. Ben bu yansıttığın yazılarımın altına üstelik birde ALLAHA AND OLSUN diyerek imzamıda atarım. Bunların neresi sahabeye yani sadık sahabeye iftira ?

* Sahabe dediğimiz insanların önemli bir kesimi Efendimizden sonra fitneye düşmüş hatta peygamber evladına dahi savaş açmıştır. Bu zalim ve sapmışlara SAHABE demek beyinsizliğine saplanmış zavallıların Allah katında hallerine acırım. Çünkü MAZLUMLA ZALİMİ AYIRD EDEMEYENLERİN ALLAH İNDİNDE YERİ YOKTUR.

* Ebu Hureyrenin bir hadisi rivayet etmesi onun için hiç bir iyi anlam ortaya koymaz, kötüde tabi.EBU HUREYRE dediğin adı üzerinde KEDİ BABASI. Efendimizin sağlığında o kadar sülük gibi etrafında dolaşırmış ki Efendimiz artık bu halden sıkılıp onun gerçek yüzünüde bildiği için YA EBU HÜREYRE BİRAZ SEYREK GELDE SENİ ÖZLEYELİM demiştir.
Bu çok sevdiğin ve sizin gibilerin aynası olan zat (kasd ettigi zat EBU HUREYRE ve Kendice ikiye ayirdigi kötü hasa sümme hasa Sahabeler). Daha sonra Peygamber soyunun düşmanı olan Muaviyenin yanına katılmıştır. Kendisine neden Hz.Alinin yanında olmadığı sorulunca ALİ İLE İBADET TAMAM, OYSA MUAVİYENİN SOFRASI ZİYADE YAĞLI demiştir.

* Oniki tane imam var. Hepsi peygamber soyundan olan. Bunların haricinde mezhep liderlerinede imam deniyor. Fakat bunlar VELİ anlamında imam değildir. RUHBAN dır. Ve Abbasi zalimlerince vede öldükten sonra mezhep denen aykırılığın liderleri seçilmişlerdirRuhban: Allah katından kendilerine vazife verilmediği halde din adamlığı yapan kişilerdir. Yani bu anlamda PAPAZ, RAHİP, HAHAM, HOCA, MÜFTÜ hepsi birer RUHBANdır. RUHBANların ortak yanı para karşılığı din adamlığı yapmalarıdır.

Allah yolunda alimler yalnızca peygamberler ve velilerdir. Çünkü alim olmak eksiklik istemeyen ve kabul etmeyen bir haldir. Bunada ancak Allahın dostları sahiptir.

Dinde Ruhbaniyetin olmadığını öncelikle Kuran ayetleri söyler. "Bir bidat olarak ortaya atmış oldukları ruhbaniyeti onlara biz emretmedik"
Elbetteki buna işaret eden hadislerde vardır. Fakat bu Ruhbanların olmadığı anlamına gelmez.
İncil ve Tevratın asıllarındada ruhbaniyetin olmadığı yazılı olduğu halde ruhbanların türemesi zaten Kuranın bu uyarısının asıl nedenidir. Yani gelecekte hoca, müftü v.s gibi ruhbanların türeyeceğine ve bunlara nasıl yaklaşılması gerektiğine dair ibretlerdir.

Vaha bey senin kıt aklın alsın diye Kurana ilave olarak "GELECEKTE HOCA MÜFTÜ V.S LER ÇIKIP RUHBANLIK YAPACAK" diye ayetmi inmesi gerekiyordu yani.
Allah senin kadar düşünemiyormu hangi mesajın neler içerdiğini ?
Sen bu din adamlarının ortak özelliğinden bunu anlayamıyormusun ?
Kuran geçmiş ve yaşanmış olaylar üzerinden ibret ve dersler verir. Gelecekte şunlar olacak gibi ancak senin kafanın hayal edebileceği saçma bir yol izlemez. Bunu Kuranda asla göremezsin.

Hadis konusuna gelince behey mercimek beyinli Emevi soytarısı, bugün teknolojinin en son halinde bile gerçek belgeler bile ıslak kuru yarı ıslak taklit diye kesinlikle anlaşılana kadar milletin göbeği çatlarken geçmişte değerli olan insanlarında ravi olarak kullanıldığı hadislere o insanların gerçekten onay verdiğini sana ayetlemi bildirdiler ? Yoksa sana vahy falanmı iniyor Vaha ?

Ashabın sadık olanıda vardır sapıtanıda. Ashabı bu gerçeği bilmeden putlaştıranların hali Allah katında bitiktir.

Ne diyor yalan hadis uydurucusu ? "BİR GÜZEL SÖZ, BİR BEĞENDİĞİM SÖZ DUYMAYAYIM, HEMEN ARKASINA TAKARIM BİR KAÇ RAVİ OLDU SANA HADİS" diye.

İşte bu şekilde ortaya atılan binlerce yalan hadisin ravisi diye aslında sömürülen ve gerçek olmayan bu feci işler için bu yalancıların topu cehennemin dibini boylayacaklardır.

Noayman konusuna gelince hadislerin hepsi senin gibi Emevi kırtıkları ile geçinenlerin bildiği gibi bir tek kaynaktan gelmez. Allahın velileri dahi hadis iletirler. Ki benim kaynaklarımın bir çoğuda onlardır. Sende bir gram beyin olsa ayetin hükmü ile benim anlatmış olduğum olayın hiçte tezat teşkil etmediğini anlardın. Fakat şekil ve biçimcilikle kafayı tamamen yemiş olduğun için bu işin içindende asla çıkamıyorsun. Hiç bir zamanda çıkamayacaksın. Kendini boşa zorlama.

Atatürkün içki yüzünden bir kurtarılmayada hiç ihtiyacı yoktur. Hele hele senin gibi bir gram içki içmeden anadan doğma körkütük sarhoşların cirit attığı bir dünyada.

Üstelik Atatürkün yaptığı çok büyük işler var. Sen ve senin kafanın liderleri ise tumanlarınızın lastiği ilim ve bilgisizlikten tamamen gevşediği için kazuratlarınızı işte böyle yersiz anlamsız ve haksız yere ortalığa salmaktasınız.

Ve son olarak diyorum ki kim yalan söylüyorsa Allahın laneti onun üzerine olsun.

Kalın sağlıcakla...Bu mesaj 4 kez ve en son kolye7 tarafından 09.09.2010 - 23:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.09.2010 - 23:15
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Allaha andolsun ki bu Vaha adı ile burada yazı yazan insan kadar anlayışı kıt lafı tersten anlayan feci şekilde cahil ve bağnaz kişi kadar laftan anlamayan insanların sayısı öyle pekçok değildir.

İşte benimde şansıma kafası yüz yıllık çınar ağacından kalın ve içinde mercimek kadar beyin olmayan bu KÜRT MİLLİYETÇİSİ maalesef yazılarıma dadandı. Tıpkı bir kene gibi.

Ağzından insan gibi kelam çıkan bir cahil olsa amenna. Resmen pislik kusuyor, küfür kusuyor iftira kusuyor.
Ne yaparsın böyle bir kişi karşısında.

Bu beyin fıkarası PKK UŞAĞININ son döküntüsünden birkaç sözüne cevap vereceğim. Oda cevap verilmeye layık olduğu için değil yalnızca hamur yoğuruyorum diye nasıl kokuşmuş kazuratını yoğurduğunu kendisine anlatabilmek için.

Demekki Vaha taa Ankaraya kadar kimse namusunu koruma gücüne sahip değildi öylemi. Senin bu sözlerini bu bölgeden biri okuyup sana rastlarsa sonrasını senin için hiç düşünmek dahi istemem.

Senin demene göre Yunan askerine tasallut işinde yoluda padişah açmış oluyor. Çünkü bölge valilerine birer yazı ile Yunan birliklerine karşı çıkılmamasını hatta yardım edilmesini o emretmişti.
Hatta bu emir nedeniyle bölge illerinden birinde yunan askerleri törenle karşılanmıştı.

Benim mezhep imamlarına saldırdığımı gösteren bir tek yazımı gösteremezsen sen PKK KATİLLERİNDEN dahi daha rezil bir yaratıksın demektir. Seni azgın yalancı, küfürbaz müfteriiiiiiii.

Behey Vaha ruh hastası olduğunu hangi ruh hastası kabul ederki sende edesin. Deliye deli desen seni boğar be....

Sen değilmisin peygamber evladını kesip zehirleyenlere HAZRET çekip hürmet gösteren. Sana bu rezil halini bilipte müslüman diyenlere yazıklar olsun.

Bugün islam coğrafyası senin gibi beyin fıkaralarının alim diye peşine düştüğü zalimlerin ve nasipsizlerin sürükledikleri sapkınlıklar ve feci hatalar nedeni ile haçlı boyunduruğu altında inim inim inlemiyormu ???

Bir sürü şey yazmışsın aklınca ama ne akla uyuyor, ne mantığa, ne dine, ne imana, nede benim ortaya koyduklarımla alakası var bunların çoğunun.

Kalın sağlıcakla....


RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN DEMOKRASİ AŞAMALARI.

ONİKİ EYLÜL 2010 AKŞAMINA KADAR

ONÜÇ EYLÜL 2010 SABAHINDAN İTİBAREN.....

VE SONUÇ. YANİ "GEREKİRSE PAPAZ CÜBBESİ BİLE GİYERİM"
Bu mesaj 4 kez ve en son kolye7 tarafından 09.09.2010 - 16:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.09.2010 - 16:44
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Keskinmetal kardeşim. Daha öncede bu seviyeli tartışma konusunda fikirlerimizi ortaya koymuştuk. Fakat bu seviyeli olmasını benim en az senin kadar istediğim forum ortamı kişiliği normal insanlarla ancak mümkün.

Bu Vaha adlı defalarca vukuatlı, akıl almaz derecede saygısız, küfürbaz ve iftira fabrikası insana karşı bunu yapmanın asla mümkün olmadığı defalarca burada ispatlandı. Adam kafasına uymayana sövmeyi sevap zannediyor. Bu durumda ne yapabilirsin ?

Bu adamın karşısında şayet attığı darbelerde öbür yanağını dönersen burada yalnızca komaya girersin. Birde üstüne üstlük bu ruhsal sorunlunun eğlence kaynağı olursun. Bilmem anlatabiliyormuyum ?

Haa bir çare var. Oda şudur, RAVDA yönetimi bu adamın rezil yazılarını gördüğü anda silip onu insan gibi yazılar yazmaya mecbur edecek, yoksa devamlı olarak yazı diye buraya aktardığı pislikleri yok edilecek. İşte o zaman benimde bu ruhsal sorunlunun çöplerini kafasından aşağı dökmek gibi bir mecburiyet hissedeceğim ortam kesinlikle kalmaz.

Kaldı ki ben bu sorunlu vatandaşa bu cevapları verirken dahi içinde dersler olan şeyler yazıp aktarmalar ilave etmekteyim.

Kalın sağlıcakla...

Ekleme Tarihi: 08.09.2010 - 23:28
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Keskinmetal kardeşim bu Vaha1970 diye tekrar hortlayan PKK EŞKİYASININ laflarını ciddiye almıyorum merak etme.
Onun bütün derdi Yunan askerlerinin onun iline varıp hanelerinde icraat yapamamış olmalarından daha doğrusu Atatürkün buna engel olmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

Yoksa bu vatanın evladı olduğuna ve namus kavramı diye bir kavrama inanan bir insan böyle ancak azılı bir vatan haininin ağzından salyalar akarak ortaya dökebileceği pislikleri özgür düşünce diye buraya döküvermez. Bir insan nimet yediği kabın içine halt etmez, namusunu koruyana düşmanlık ve pislik yapmaz.

Atatürk beton falan değil insan gibi insan, adam gibi adam ama senin kafatasının içine Apo'nun tezeklerini kurutup beyin niyetine tıkışdırdıkları, ortaya insan sözü diye döktüğün pisliklerden apaçık belli. Tabi ne olduğunda...

Değerli Ravda yönetiminin herhalde senin yalnızca tüyünün boyası değişmiş kudurmuş kelp adınıda iptali gerektir diye düşünüyorum. Markada iki rakam değişmekle mahlukat insan olmaz çünkü.

Atatürk'ün kemiklerini asıl sızlatanda, Vaha gibi kafatasının içinde mercimek kadar beyin olmayan bilinçsiz vatan hainleridir.

Kalın sağlıcaklaBu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 07.09.2010 - 23:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.09.2010 - 00:21
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Bence bir fark yok. Ya sizce ??? Birinde postallılar hakimdi, diğerinde ALLAH'IN ADI İLE KANDIRANLAR VAR.. YANİ TAKUNYALILAR....
Bu mesaj 1 kez ve en son kolye7 tarafından 05.09.2010 - 20:11 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2010 - 20:10
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Keskinmetal kardeşim.

Benim buraya haber kaynaklı verdiğim linklerde içeriği öncelikle ben onaylıyorum ki burayada yansıtıyorum. Yani onlar aslında benim altına imzamı rahatlıkla atmış olduğum bilgilerdir.

Asıl sen ve senin gibi sırf bazı dış görünüşleri hoşunuza gidiyor diye malum siyasi partiyi gerekli bilince sahip olmadan destekleyenler akıl almaz bir aldatmacanın her çeşit doğru ve yanlış bilgilendirmesine hiç araştırmadan kanmaktasınız. Bunu ister bir linkle verin ister direk kendi düşünceniz olarak verin. Değişen hiç bir şey olmuyor.

O nedenle sürekli şekilde her fırsatta her görüşü yansıtan haberleri inceleyin tavsiyesinde bulunuyorum ki oynanan oyunları ve yutturulmak istenen yalanları rahatlıkla görüp farkedebilin....

Bahçelinin urgan fırlatması AKP nin ülkeyi faciaya götürmesi ülke gerçeklerini asla değiştirmez. Yaptıkları hatalarda öyle. Bir hata başka bir hatayı hatta faciayı geçerli kılmaz. Ancak bununla kendinizi kandırmış olursunuz.

Üstelik ben şu anda var olan hiç bir siyasi partinin AKP nin tamamen mahvettiği ülke ekonomisini ve siyasetini düzeltebileceğinede hiç inanmıyorum. Bu durumu ancak siyasi partiler dışında oluşturulacak bir MİLLİ HÜKÜMET düzeltebilir.

Benim HAYIR oyunu desteklemem bir siyasi tepki değil, ancak ÜLKEMİN İSTİKBALİ nedeniyledir. Yazdıklarımı ve aktardıklarımı akıl ve gönül gözüyle okumuş olsaydın bunu apaçık görmüş olurdun.

Apo denen bebek katilini Bahçeli asmamış doğru. Peki bu AKP nin Apo ile gizli bir anlaşma süreci yaşadığı faciasını ortadan kaldırırmı ? Yada şöyle söyleyeyim. Aponun asılmamış olması Tayyip Erdoğanın onunla işbirliği yapmasını geçerli, adil, kanuni ve makul kılarmı ?

Dün HABURdan halay çekerek gelen PKK lıların gelişini kim düzenledi ? Bu iğrenç oyun ortaya çıkıp millet isyan edince kim çark etti ????

Tekrar ediyorum yazılarımı bu anlamda iyi okuyun. Bu referandum bir ABD dayatmasıdır ve maksatları bu ülkeye demokrasi ve özgürlük getirmek falan değildir. FAŞİST BİR DİKTATÖR olma yolunda hızla giden bir siyasetçinin bu yalanına inanmak için oldukça saf olmak gerekiyor. Yada gözü ve gönlü kör....

** Bu referandum AKP yi YÜCE DİVANDAN kurtarma operasyonudur.
** Bu referandum ABD nin Türkiyenin bölünmesi yolunda bir adım olarak tasarlanıp dayatılan bir zehirli elmadır.
** Bu referandum bu anlamlarda AKP yi tek parti RECEP TAYYİP ERDOĞANı ise faşist bir dikatatör yapmanın en son adımıdır.
** Bu referandum Türkiyeyi dönüştürme operasyonudur.

Ben siyasi partilerden nefret etmem. Ama bilinçsizce üç günlük dünya saltanatı için ÜLKEMİ BABALAR GİBİ peşkeş çekip, HAÇLI AĞABABALARININ bölme oyunlarına teslim olanlara nefreti az bile görürüm. Çünkü bu Allahın emridir...

Bilmem anlatabildimmi ????

kalın sağlıcakla...

Ekleme Tarihi: 01.09.2010 - 23:20
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Halk Oylaması 12 Eylül' de...
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Merhabalar kardeşlerim,

Bütün görüşlere saygılı olmakla birlikte bu referandumun artık bir anayasa maddelerini halkın oyuna götürmek olayından çıkıp bir AKP İÇİN GÜVEN OYLAMASI meselesine dönüşmüş olduğunu artık yalnız HAYIR oyu verecek olan halk ve siyasiler değil AKP ve onu destekleyenlerde kabul ediyorlar.

Hal böyle olunca bu referanduma verilen önemde daha çok artmaktadır.

Benim daha önce bu referandumun özelliklerini sıralarken belirtmiş olduğum gibi AKP nin maksadı kesinlikle bir demokratikleşme hareketi değildir.
1- Maksat öncelikle AKP nin yüce divandan kurtulması için gerekli düzenlemelerle yargının AKP ye sorun çıkarmayacak bir hale dönüştürülmesidir.
2- Yargı bugünki haliyle ülkenin değerlerinin yabancılara peşkeş çekilmesine ve başka haçlı emellerinede engel olduğundan ABD tarafından yok edilmesi yada yandaş hale getirilmesi emri verilmiştir.
2- Referandumun bir diğer maksadı ise ABD tarafından dayatılıp KÜRT AÇILIMI ve DEMOKRATİK AÇILIM diye ortaya atılan Türkiyenin bölünmesi projesinin önünü açmak için daha sonraki hamlelere kolaylık sağlayacak kanunları çıkarmaktır.
3- Bu referandum herşeyden evvel bir ABD projesi olan BOP ve onun içinde yer alan en büyük fitnelerden biri ILIMLI İSLAM yutturmacasının yani TÜRKİYENİN BİR UCUBEYE ÇEVRİLİP, DÖNÜŞTÜRÜLEREK PARÇALANMASI projesidir.

Bu referandumu isteyen önecelikle ABD dir. Ki daha önce ASKERİ MÜDAHALE sonrası bu millete yutturmuş olduğu zehirli elmayı bu kez SİVİL BİR DİKTA ile yapmak hevesindedir. Bu maksada ulaşması içinde bir numaralı hizmetkarı olan AKP nin iktidarda kalması için tüm düzenlemeleri birinci elden zaten yine ABD yapmaktadır. Bu haliyle bu ANAYASA YUTTURMACASI üzerine bal sürülmüş bir ZEHİRLİ ELMA dan başka hiç bir şey değildir.

Uzun uzun yazmadan bu referandum işi için çok gerçekçi yaklaşımlar ortaya koyan bir kaç haber linki vereceğim.
Şayet bu yazıları akıl ve gönül gözü ile okursanız dediklerimin hatta bundan daha fazla tehlikelerin referandumdan EVET çıkması halinde Türkiyenin başına referandumdan sonra peşpeşe bela olacağını göreceksiniz.

http://www.belirtiyorum.com/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=4823:hayir-da-hayir-vardiranayasa-paketne-neden-hayir-denlmeldr-te-sebepler&catid=4:guncel&Itemid=6

http://www.bilgiagi.net/referandum-tuzagi/23179/

http://www.yarinlar.net/sayi-27-nisan-2010/anayasa-degisikligine-neden-karsi-cikmali.html

VE EN SON DİYORUM Kİ BU REFERANDUMU ORTAYA ATANLAR SAMİMİ DEĞİLDİRLER. NE DİYOR MEVLANA "YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL "
OYSA RECEP TAYYİP ERDOĞAN NEYİN MÜCADELESİNİ VERDİĞİNİ YILLAR ÖNCE ÇOK FARKLI ANLATIYORDU. HEMDE HAYKIRA HAYKIRA, HEMDE HER YERDE.
LÜTFEN AŞAĞIDA BU ANLAMDA İBRET OLARAK VERDİĞİM LİNKLERİ İZLEYİNİZ.
BİR ATASÖZÜNÜ BEN KENDİMCE UYARLAYIP SORUYORUM, KIRK YILLIK YANİ OLURMU KANİ ?

İŞTE, RECEP TAYYİP ERDOĞAN GERÇEĞİNİ KENDİ AĞZINDAN ANLATAN BİRKAÇ VİDEO;

http://www.dinleyiver.net/video/recep-tayip-erdogan-gercegi-akp/idUTZ0eEpOM3hveDA=

http://www.dinleyiver.net/video/tayyipin-gecmisi/idVDdtYUtGZ2RPS28=

http://www.vidivodo.com/349171/basbakan-tayyip-erdogan-_-demokratik-acilim-haber-videosu

VE ŞUNU HİÇ UNUTMAYINIZ. LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET OLARAK BELİRLENEN YÖNETİM, ATATÜRKÜN BAŞARISINDAN ÖNCE ALLAH'IN TAKDİRİDİR. O TAKDİRİ KENDİ HEVA VE HEVESLERİ VE KAFALARINDAKİ ÇARPIK DİN ANLAYIŞI İÇİN YOK ETMEK İSTEYENLER, HELE HELE BU FACİAYI HAÇLININ GÜDÜMÜNDE VE EMRİNDE YAPANLAR, ANCAK VE ANCAK BU MENFUR AMAÇLARININ ALTINDA EZİLİP YOK OLURLAR. BU ÜLKENİN HALKIDA AYRIMSIZ BU YANLIŞIN AĞIR BEDELLERİNE ORTAK OLUR.

Aşağıda iki anlamlı karikatürüde Türkiye'nin nereye götürülmeye çalışıldığını anlayabilmenize yardımcı olması açısından beğeninize sunuyorum.

Kalın sağlıcakla...Bu mesaj 11 kez ve en son kolye7 tarafından 01.09.2010 - 15:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 31.08.2010 - 12:35
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: BİRİLERİNİN EŞ BAŞKANI OLDUĞU :((((Geçmişten Günümüze Büyük Orta Doğu Projesi..
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -

PEYGAMBER EFENDİMİZ ZAMANINDA YAŞADI VE KERHEN MÜSLÜMAN OLDU DİYE, PEYGAMBER EVLADINI KESİP ZEHİRLEYEN PEYGAMBER SOYU DÜŞMANLARINA BİLİNÇSİZCE VE BEYİNSİZCE SAHABE DİYEN NASİPSİZLERE YUUUUUH OLSUN, YAZIKLAR OLSUN, LANET OLSUN...

BEHEY KUDUZ, HZ.HASANI KİM ZEHİRLETTİ ???

HZ. HÜSEYİNİ VE YETMİŞİKİ EHLİBEYT FERDİNİ VE YAKININI KERBELADA KİM FECİ ŞEKİLDE ŞEHİT ETTİ ?? BU FACİAYI YAPAN YEZİD İTİNİ HZ.HASANLA YAPTIĞI ANLAŞMAYI ÇİĞNEYEREK HANGİ HAYVAN KENDİ YERİNE GEÇİRDİ ?

PEYGAMBER EVLADINI KATLEDENLERE SAHABE DENDİĞİNİ HANGİ MAKAT BEYİNLİDEN ÖĞRENDİN BEHEY EHLİBEYT DÜŞMANI ?????

ALLAHA AND OLSUN SENİN GİDECEĞİN YERDE SAHABE DEDİĞİN MUAVİYENİN DİBİNE GİTTİĞİ CEHENNEMDİR.Bu mesaj 6 kez ve en son kolye7 tarafından 10.07.2010 - 23:09 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.07.2010 - 19:51
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: BİRİLERİNİN EŞ BAŞKANI OLDUĞU :((((Geçmişten Günümüze Büyük Orta Doğu Projesi..
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
OHAAAA AYIII pardon Vaha/Dai, istediğin kadar köçekler gibi kıvır ve ağzından salyalar aka akada anır. Değişen bir şey olmayacak. Senin için herkes anlayacağını anladı. O nedenle yine aynı yazıyı yani sana cevaben yazdığım son yazıyı tekrar veriyorum ki bir daha ve iyi oku.
Ve daha önce sana hediye etmiş olduğum bir klibi tekrar hediye ediyorum. Orada şu anda yapmakta olduğun işin bir anlatımını bulacaksın. Sende çift kişilik olduğu için iki köçekli bir oyun seçtim anlayacağın..


http://www.fiztube.com/murat-bal-topalcankiri-oyun-havasi_xLHtgO3bzogbK.html

Alıntı
Orijınalı kolye7

Anlat Dai/Vaha anlat çooook heyecanlı oluyor. Affedersin ama külahımda yokk i ona anlat diyeyim sana.

Dai adını artık benim karşımda bu şekilde mücadele edemeyeceğini anladığın ve hakaret ve küfürle mücadele için kullandığın Vaha adını kullanmaya karar vermiş olduğun için kullanmadın.

Ama artık Daiden sonra Vaha adınında hesabı görülmüş olduğundan sana kendini hiç boşa yorma demekten başka bir yapacak şeyim kalmıyor.

Şüphesiz Allah yalan söyleyenide biliyor, gerçek söyleyenide. Ondan hiç bir şeyi saklamak mümkünmü ?

Tüm hükümlerimin ve iddialarımın arkasındayım ve kefiliyim.

Böylece tüm kardeşlerime esen kalın diyorum...
Ekleme Tarihi: 10.07.2010 - 13:11
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: BİRİLERİNİN EŞ BAŞKANI OLDUĞU :((((Geçmişten Günümüze Büyük Orta Doğu Projesi..
kolye7 su an offline kolye7  
309 Mesaj -
Anlat Dai/Vaha anlat çooook heyecanlı oluyor. Affedersin ama külahımda yokk i ona anlat diyeyim sana.

Dai adını artık benim karşımda bu şekilde mücadele edemeyeceğini anladığın ve hakaret ve küfürle mücadele için kullandığın Vaha adını kullanmaya karar vermiş olduğun için kullanmadın.

Ama artık Daiden sonra Vaha adınında hesabı görülmüş olduğundan sana kendini hiç boşa yorma demekten başka bir yapacak şeyim kalmıyor.

Şüphesiz Allah yalan söyleyenide biliyor, gerçek söyleyenide. Ondan hiç bir şeyi saklamak mümkünmü ?

Tüm hükümlerimin ve iddialarımın arkasındayım ve kefiliyim.

Böylece tüm kardeşlerime esen kalın diyorum...

Ekleme Tarihi: 07.07.2010 - 11:17
kolye7 üyenin diğer mesajları kolye7`in Profili kolye7 Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Sayfa (11): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 133 Misafir mevcut. En son üyemiz: Sevda06
Online Üyeler: Mur@T MuTLu

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
badem (41), dilanur (39), ozmen09 (45), exact73 (44), medime1 (39), zaferion (40), m.e.n.z.i.l (25), EliFg42 (32), halil esen (47), bahattin_uslu (58), kuranasigi (50), sevgiseli2534 (43), haziran efe (36), mtnsc (33), sibel78 (41), taifun720 (47), cukurkuyu24 (42), rtanyildiz (38), EliF42 (32), haci ramazan (38), nisa42 (37), @lp (51), gurbet_23 (36), ekremwap (51), zekem (49), mitsam03 (31), starlice (41), sou keina (33), filiz64 (35), yusa (34), kubracicek (32), sadik74 (45), samoti (46), nevzatberkcan (42), doktorufuk (39), boldheart (41), kyazici (63), Orhan25Erzurum (53), yasinel (25), veyso (56), g73h (46), hukumdar (39), VOLKAN00 (34), kalem61 (30), omerali (44), osman_53 (35), scharaa (35)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.81742 saniyede açıldı