D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148171
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

546 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (28): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: İNTERNET KAFE Mİ !.. ŞER KAFE Mİ !..
sicilyali su an offline sicilyali  
İNTERNET KAFE Mİ !.. ŞER KAFE Mİ !..
1054 Mesaj -
Körpe dimaglarını saatlerce ekranın karşısında, chat denilen illetin başında, taze cigerlerini "her ne kadar yasak da olsa" sigara icilen mekanlarda dumanla dolduran, okulda olması gereken zamanda kıymetli saatlerini bu izbe yerlerde geçiren yarınlarımızı emanet ettigimiz gençlerin durumunun ele alınması ve çareler üretilmesi gereken bir konu.


Her türlü olumsuz telkine açık, işsiz gücsüz serseri takımının mekanı haline gelmiş olan bu yerlerin derhal kontrol altına alınması gerekiyor. Zira bu tür yerler faydasından ziyade gençlerin en güzel zamanlarını çalmakta, onları kendilerini derslerine vermekten, beyinlerini ilim ve bilgi ile doldurmaktan alıkoymakta, topluma faydasız ve katkısız bireyler olarak başıboş yetişmelerinde en büyük tehlikeyi oluşturmaktadırlar.


Bu sebeple başıbos ve zehir yuvası olan bu mekanların kontrol altına alınması, sayılarının azaltılması ve ailelerin de çocuklarını daha sıkı kontrol altına almaları gelecegimizi emanet edecegimiz nesillerin imanlı, ilim dolu, tahsilli, kültürlü, modern ve ahlaklı, yetişmesinde büyük katkısı olacaktır.


Memleketimizde yaşanan son olaylarda şahit olundugu üzere, bu başıboş gençlerin her türlü etkiye ve telkine açık oldukları, ve bu gençlerin kolaylıkla, kanuni olmayan, genel huzuru bozan işlere bulaştırıldıkları görülmektedir.

Genclerimizi koruyalım.
Onları bataklıgın icine atmayalım.
Evet dostlar!..

İnternet kafe mi!.. Şer kafe mi!..


sicilyali
Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 00:59
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Parmaksız Paşa: KANDİLİ İşgal Edelim...
sicilyali su an offline sicilyali  
Parmaksız Paşa: KANDİLİ İşgal Edelim...
1054 Mesaj -Güneydoğu'da çeşitli görevlerde bulunmuş emekli Tümgeneral Alaattin Parmaksız'dan çok radikal öneriler geldi.

Ankara'da düzenlenen "Kerkük'ü unutma" kongresinde Kuzey Irak'taki gelişmeler masaya yatırıldı. Kongrede konuşan emekli Tümgeneral Alaaddin Parmaksız'dan Kerkük ve PKK konusunda radikal öneriler geldi.

Kerkük'te demografik yapının değiştirildiğinin altını çizen Parmaksız, Türkiye'nin gücünü Anayasa referandumu öncesi göstermesi gerektiğini söyledi.

Sözün bittiği yere gelindi!

Türkiye'nin birlik içinde yaşamak ya da parçalanmakla karşı karşıya olduğunu savunan Parmaksız, "O zaman biz bu kuvveti kullanmayacaksak, bu milletin verdiği vergilerle bu orduyu niçin besliyoruz. Biz artık diplomaside sözün bittiği yere hızla yaklaşıyoruz" dedi.

Barzani'nin mal varlıklarının dondurulabileceğini, Irak'a terör örgütüyle ilgili nota verilebileceğini belirten Parmaksız, "Eğer bunlarla sonuç alınamazsa Silahlı Kuvvetler olaya müdahale etmelidir. Psikolojik amaçlı olarak Kandil bombalanmalıdır. TSK'nın bu yeteneği var, yeter ki siyasi irade buna karar versin. Kandil bombalanarak terör yok edilmez ama 'ABD'ye rağmen sizi vururuz'un bir işareti olur. Olmadı, Kandil Dağı işgal edilir" diye konuştu.

Türkmenlere soykırım!
Kongreye katılan Irak Türkmen Cephesi Başkanı Sadettin Ergeç ise bölgedeki duruma dikkat çekti. Irak Türkmenlerinin soykırım ile karşı karşıya olduğunu belirten Ergeç, "diz çökmeyeceğiz" dedi.

Alıntı: aktifhaberSicilyali'nın notu:
Degerli paşalar emekli olmadan önce, görevdeyken neden böyle demeçler vermezler?
Ufukları, emekli olduktan sonra mı genişleyip gelişiyor! Ya da zamanında yapmak isteyipte yapamadıklarını söyleyip günah mı çıkarmak isterler.


Paşalarım,
Yapmak isteyip de yapamadıklarınızı dinlemek degil, bir sabah uyandıgımızda baş tacımız Türk Ordusunu Kandil'de, Kerkükte görmek isteriz.

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 18:08
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: kayıp olan kardeşlerimi arıyorum...! lütfen yardım edin..!
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
"sicilyali" kardeşin görülecek hesapları varmış.

Sicilya'da...

Ekleme Tarihi: 14.01.2007 - 00:13
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Hz Allah Habirdir.Semi'dir.Basir'dir.Ama Nasil Tuyler Urperir Kudreti Karsısında.Hala Toparlanmamak Ne Mumkun?
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -

EL-MUNTAKİMAllah (cc) intikam sahibidir.
Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 23:58
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: DİKKATTT!!!!!EKRANLARDAKİ ŞEYTANLIK İğrenççç aşağılık kartel ((Lütfen Herkes okusun))
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -

Lanetullahualeyh...


Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 23:49
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Emin ÇÖLAŞAN baltayı taşa vurdu
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Cölaşan'a domuz eti versinler!..

Bakın yiyor mu yemiyor mu!..Ne dersiniz dostlar!..

Sizce yer mi?

Ekleme Tarihi: 13.01.2007 - 23:25
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: İnsan, Neden "Allah" Demez ?..
sicilyali su an offline sicilyali  
İnsan, Neden "Allah" Demez ?..
1054 Mesaj -
Bir insan neden "Allah" demez?

Cok çeşitli sebepleri olabilir. Birincisi Allah inancı yoktur.

İkincisi alemlerin yaratıcısı, Rahman ve Rahim olan yüce yaratıcının egemenligini kabullenmek istemez, kendi dünyasında kendi ilahligini ilan etmistir. Ebu Cehil zihniyetiyle hareket eder. Süphesiz ki böyleleri icin acı azaplar vardır.

Misaller üçüncü, dördüncü diyerek çogaltılabilir.


Neyse...
Yorum sizin...

Benim görmek istedigim Cumhurbaşkanı profili bu degil...

Ya sizin?..


Emel Sayın 'Allah' Dedirtemedi

Kanaltürk gecesinde sahne alan sanatçı Emel Sayın, tüm ısrarlarına rağmen, 'Çile bülbülüm çile' şarkısının nakaratında 'Allah' dedirtmeyi başaramadı.Yedi yıla yaklaşan görevi süresince resmi törenler dışında hemen hiçbir etkinliğe katılmayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer dört saat boyunca kalıp izlediği için gündeme gelen Kanaltürk gecesi, şimdi de Emel Sayın'ın verdiği konser nedeniyle kulislerde konuşuluyor.
Kanalın sahibi Tuncay Özkan'ın sunuş konuşmasıyla başlayan gecede sanatçı Erol Evgin, "Mustafa Kemal'i gördüm düşümde" isimli bir gösteri sundu. Gece Emel Sayın'ın konseriyle devam etti. Sayın, konserine, "Çok özel bir gecede olduğumuzu biliyorum. Bunun bilincindeyim. Her zamankinden çok farklı bir enerji olduğunu hissediyorum, görüyorum. Elle tutulacak kadar yüksek pozitif bir enerji var" sözleriyle başladı. Fakat konserin ilerleyen dakikalarında Emel Sayın, şarkılarında kendisine eşlik etmeyen Cumhurbaşkanı Sezer ve diğer konuklar nedeniyle ciddi biçimde gerildi. Ünlü bestekar Sadettin Kaynak'ın 'Çile bülbülüm' şarkısını okuyacağını belirten Emel Sayın bir de hatırlatma yaptı: "Çile bülbülüm çile şarkısı okunurken bir kural vardır. Hep birlikte 'Allah' deriz."BAYKAL SADECE 'LAH' DEMİŞ


Sayın, gecede bulunan CHP lideri Deniz Baykal'la bu şarkıyla ilgili olarak yaşadığı ilginç bir anısını da anlattı: "Açıkhava'da bir konser vardı. Bu şarkıyı söylerken Deniz bey gecikti ve sadece 'lah' diyebildi. Ben de onu yakaladım. Sonra düzelttik."

Bu anekdotun ardından şarkısına başlayıp nakarat sırasında 'Allah' denilmesini bekleyen Sayın büyük şoka uğradı. Konuklarından büyük bir bölümünden hiç ses çıkmadı. Sayın, bir an dona kaldı, salonda da hafif gülüşmeler oldu. Kendini toparlayan Sayın, "Size soruyorum. Söylediniz mi Deniz bey. Göremiyorum. Tabii ki inanıyorum size. Mutlaka söylediniz. Işıklardan göremedim. Kimseyi duyamadım. Bu provaydı zaten. Birincisinde hep böyle olur. Şimdi daha güzel olacak öyle değil mi" sözleriyle durumu kurtarmaya çalıştı.DÖRT KEZ RİCA ETTİ


Sayın tam dört kez 'Allah' denilmesi ricasında bulundu. İkinci deneme yine tatmin edici değildi. Deniz Bayal'ın, ağzından 'Allah' kelimesi çıktı ancak Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi Semra Sezer yine suskun kaldılar. Sezer'e "Allah dediniz mi efendim" diye sordu. Sezer ise zoraki bir biçimde 'Evet' anlamında başını salladı. Sayın bu arada sadece Hürriyet yazarı Bekir Coşkun'u eşlik ederken görebildiğini ifade ederken, Hulki Cevizoğlu'na arayarak, "Hulki beyi göremiyorum, siz katılıyor musunuz" diye sordu.KANALDAN YARDIM İSTEDİ


Sayın, üçüncü deneme öncesinde bir kanal yöneticisinden yardım istemek zorunda kaldı. Sayın, "Ne yapmak lazım. Kanaltürk için hep birlikte Allah diyelim mi" sözleriyle de konukları motive etmeye çalıştı. Ancak bu denemede de Sezer, 'Allah' denileceği sırada sadece başını hafifçe öne eğmekle yetinirken eşi Semra Sezer tepkisiz kaldı.'Komünist Ruslara 'Allah' dedirttim'
Emel Sayın yıllar önce Moskova'da verdiği bir konser sırasında yaşadığı anısnı şöyle anlatmıştı: "Çile bülbülüm çile'yi ben burada okurum dedim. Son şarkı olarak onu okudum ve komünist Ruslara Allah dedirttim."


http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=96832&group=0
Ekleme Tarihi: 06.01.2007 - 18:18
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: TASAVUFÇULAR VE ŞİİLER ARASINDAKİ ORTAK ÖZELLİKLER
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:Parayla mı !..
1054 Mesaj -
Kardes!..


Bu konuları temcit pilavi gibi milletin önüne sürmekten bıkmadınız, biz okumaktan bıktık.

Parayla mı gönderiyorlar buraya bu zihniyeti.

Ben iki katını vereyim.


Eklemis oldugunuz uzun yazı, bastan asagıya sacmalıklarla dolu olup, pis kokular sızdırıyor. Aynı zamanda Ehl-i Sünnete ve akidesine iftiralar iceriyor.


Lütfen Hakiki tasavvuf ehlini şia'yla aynı kefeye koymayınız.

Lütfen Ehl-li Sünnet akidesine sahip Imamlarımıza çamur atmayınız.

Ekleme Tarihi: 06.01.2007 - 01:08
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: OLMAYAN KEYFİMİZİN KEYFİ !..
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Bir sesti bekledigim gülüm.

Bir nefesti gögsüme doldurdugum.

Bir ümitti uyuttugum.

Bir ömürdü vurdugum!..

Büyük ümitlere büyük fedalar, dost...


Bir ses !..
Bir nefes...Bir sese bir nefes...

DoLuNaY ablam,
keşke yüreklere ses olabilsek

keşke...

akinzen'im,
......

eyvallah...
Ekleme Tarihi: 05.01.2007 - 22:39
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: YIRTIK ÇORAPLAR.....
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Bunu kaçırmışım be can.


Yırtık çorapları!..


Yaşamımızın yırtık ama, pak bir zamanını...
Ekleme Tarihi: 04.01.2007 - 00:05
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: HAPİSLERDEYİM... Yüreğine Tutsak...
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:
1054 Mesaj -
Üstadım!..


Ben istifa ediyorum.

Ekleme Tarihi: 03.01.2007 - 01:21
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Evlilik ve Sevgi
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Evlilikten korkmayin kardesim. Bana kalirsa bu tür olumsuz duygulara kapilmaniz yersiz.

Hic bir zaman dört dörtlük bir insanla karsilasmayi beklemeyin. Gercekci olmak hayal kurmaktan kat be kat üstündür.

Kasinizdaki insana "seni seviyorum" demekten korkmayin.

Bugün korkarsaniz, yarin bu sözü hic söyleyemez ve icinizde kalmis bu ukdeyle yillar boyu basbasa sevinçli yasamak zorunda kalabilirsiniz (evlenseniz de).


Muhatap oldugunuz insanla anlasabileceginize kani iseniz hic durmayin.

Süphesiz ki bunu en iyi siz bilirsiniz.
Ekleme Tarihi: 03.01.2007 - 01:13
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: OLMAYAN KEYFİMİZİN KEYFİ !..
sicilyali su an offline sicilyali  
OLMAYAN KEYFİMİZİN KEYFİ !..
1054 Mesaj -Yaşamak var ya..

Bir de yaşamak!..

Yaşıyoruz öylesine işte.

Öylesine.


Hani bir gün dertleşiyorken ya...
Bir cümle cıkar agızdan, farkında olmadan.

Gayri ihtiyari söylenen sözdür.

Lakin derindir manası.


Böyle işte;
"Olmayan keyfimizin keyfi" dir mesela.


- Yaz!..
der akinzen'im...- Yaz!..

Emir demiri keser. Demişse üstad bir bildigi vardır elbet.

Egreti durur yanında, kalemi egik tutar.
Yakışmaz ki yazsa da...

Üstadın karşısında...Roman bile yazılır üstüne.
Olmayan keyfimizin keyfine yeşerir umutlar.

Kapanmış gözkapakları canlanır birden.

Sevinçten midir bilinmez.

Yaşlar dökülür gözünden.

Keyiftir iste bu.

Olmayan keyfimizin keyfidir bu.Duyarsın onu ya, hissedersin...

"munga munga" derken,

ya da çok anlamlar çıkardıgın ifadelerle bakar sana.


Yaşarsın ya keyifsiz, Gavuristan'da.

Yaşarsın ya öylesine...


Keyifsiz keyfine keyif katan bir ses duyarsın.
Küçülmüs dünyanı devleştirir ansızın.


Hani dersin ya "iyi ki varsınız be"...İyi ki varsınız.
Küçülen dünyamıza küçücük sesler katan birileri var ya.

Küçücük sesler.
Olmayan keyfimize keyif katan sesler.


Birileri.

Var ya birileri...
Var mı sizin de küçülmüş dünyanıza sesler katan birileri?..


.


Bu mesaj 2 kez ve en son sicilyali tarafından 03.01.2007 - 00:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.01.2007 - 23:51
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: SADDAM VE BÜYÜK ZALIM !..
sicilyali su an offline sicilyali  
SADDAM VE BÜYÜK ZALIM !..
1054 Mesaj -
Saddam'ın asılması konusunda bugüne kadar görülmemiş istekle hareket eden Amerika'ya ve işbirlikcilerine sormak gerekir.

Aynı hassasiyet memleketimizi kana bulayan terör şefleri icin acaba neden gösterilmez?

Muhtemel ki işin icerisinde hesaplamadıgımız planlar olmalı.


Saddam'ın neden bayram arefesinde alelacele asıldıgı da şüphe uyandırmakta.

Büyük ihtimalle kurban bayramının arefesinde infazı gercekleştirip Saddam taraftarlarının veya genel anlamda Müslümanların moralini bozmak, huzur icinde bayram gecirtmemek olabilir. Yada "bakın tepenizdeyiz, sizlerle kedinin fareyle oynadıgı gibi oynar istedigimiz gibi asar keseriz" mesajı mı vermek.

Misallar veya tahminler cogaltılabilir.


Canımızı sıkan, Amerika ve yardakcılarının, "adalet" nutuklarıyla, masum tavırlarıyla tamamen kendi aşagılık menfaatleri ugruna bölgeye gelerek yerleşmeleri, insanlıktan nasibini almamış pis conilerin pis cizmeleriyle o toprakları kirletmeleri ve sivil halka zulm etmeleridir.

Bunca hadisenin ardından,
"Dinsizin hakkından imansız geldi" yada, "zalimin hakkından bir başka zalim geldi" cümlesi uygun olur.

Saddam'ın idamiyla hersey bitti cözüldü sanılmamalı, aksine büyük zalimin o bölgedeki hesaplarının ancak kücük bir bölümünü gercekleştirdigi akıldan cıkarılmamalıdır.
Yüce Allah(cc), tüm Müslümanları şuurlandırsın.

Yüce Allah(cc), tüm Müslümanları Ehl-i Sünnet yolundan ayırmasın.


Ya Rabbi!..
Sen dualara icabet edensin.

Ya Rabbi!..
Büyük zalimi bir baska zalimle degil, şuurlu Müslümanlar vasıtasıyla helak eyle.
Bu mesaj 1 kez ve en son sicilyali tarafından 03.01.2007 - 01:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.12.2006 - 22:30
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: oflu hoca kurban vaazı
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:
1054 Mesaj -Maalesef gülemiyorum!..

Dininizi hafife mi alıyorsunuz?TIKLAYINIZ LÜTFEN
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 21:53
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: İMAM-I AZAM'A SORDULAR ''İLMİ NASIL ÖĞRENDİN?''
sicilyali su an offline sicilyali  
RE:
1054 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı hanzade3

Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Beraketuhu ve Magfiretuhu.


İmam-ı Âzam'a sordular; "İlmi nasıl öğrendin?" Şöyle cevap verdi:

"Dört şeyi ciddi ve samimi olarak yaptım, o zaman arzum oldu.
1. Hocama köpek gibi yaltaklandım. Onun kalbini incitecek bir şey yapmadım.
2. Kedi gibi tevazu ettim, daima kendimi sevdirdim.
3. Karga gibi erken kalktım, seher vaktinin bereketinden istifade ederek derslerime çalıştım.
4. Merkep gibi nefsime ağır gelen şeylere sabır ve tahammül ettim." diye cevap verdi


Selam ve Dua ile..
Kendisiyle övündügümüz, şeref duydugumuz, bizlere bırakılan bu essiz Ehl-i Sünnet hazinesinin mimarlarıdan Büyük Imamımız Imam-ı Azam Ebu Hanife (Hz.)nin böylesine, avam tabakasından olanların dahi kabul edemeyecegi bir uslup ile bu şekilde sözler sarfetmesi kabul edilemez, akla, izana ve ahlaka sıgmaz.
Degerli Kardeşim!..

Lütfen bu bilgileri dogrulayınız.Dogru degilse lütfen kaldırınız...Selametle kalınız.

Ekleme Tarihi: 27.12.2006 - 23:41
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: unutur muyuz sandın ey sultan-ı şuara...!
sicilyali su an offline sicilyali  
TÜKÜRÜN !..
1054 Mesaj -
........

Ey, bu toprakta birer na'ş-ı perişan bırakıp
Yükselen mevkib-i ervah ! Sakın arza bakıp,

Sanmayın: sevk-i şehadetle coşan bir kan var..
Bizde leşten daha hissiz, daha kokmuş can var!

Bakmayın, hem tükürün çehre-i murdarımıza!
Tükürün: belki biraz duygu gelir arımıza!

Tükürün cephe-i lakaydına Şarkın, tükürün!
Kuşkulansın, görelim, gayreti halkın, tükürün!

Tükürün, milleti alçakça vuran darbelere!
Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere!

Tükürün Ehl-i Salibin o hayasız yüzüne!
Tükürün, onların asla güvenilmez sözüne!

Medeniyyet denilen maskara mahluku görün:
Tükürün maskeli vicdanına asrın, tükürün!

Hele ilanı zamanında şu mel'un harbin,
"Bize efkar-i umumiyesi lazım Garb'ın;

O da Allah'ı bırakmakla olur" herzesini,
Halka iman gibi telkin ile, dinin sesini

Susturan aptalın idrakine bol bol tükürün!..
Yine hicran ile çılgınlığın üstümde bu gün...

Bana vahdet gibi bir yar-ı musaid lazım!
Artık ey yolcu bırak; Ben yalnız ağlayayım!

M.Akif Ersoy


Ey Büyük Üstad!
Seni rahmetle, onurla ve şerefle yad ediyoruz.

Ruhun şad olsun

Ekleme Tarihi: 26.12.2006 - 17:22
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: YÜREK FATIHLERI !..
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
"Onları teslim alamadım." Çünkü...'

Rus Kurmay Başkanı Pietroroviç, anılarında Sarıkamış'a kavusan o bir avuç kahramanı şöyle anlatacaktır:


"Ilk sırada diz çökmüş beş kahraman. Omuz çukurlarına yasladıkları mavzerleri ile nişan almışlar. Tetige asılmak üzereler. Ama asılamamışlar. Kaput yakaları, Allah'ın rahmetini o civan delikanlıların yüreklerine akıtabılmek istercesine semaya dikilmiş, kaskatı...

Hele bıyıkları, hele hele bıyıkları ve sakalları! Her biri birer fütuhat oku gibi çelik misal. Ya gözler?.. Dinmiş olmasına ragmen su kahredici tipinin bile örtüp kapatamadıgı gözleri!.. Apaçık!.. Tabiata da, başkumandana da, karsısındaki düşmana da isyan eden ama Allah'ına teslimiyetle bakan gözler... Açık, vallahi apaçık!..

Ikinci sırada öyle bir manzara ki, hiçbir heykeltraş benzerini yapmayı başaramamıştır. O ürkütücü ayaza ragmen, saglarında fişekleri debelenerek üzerlerinden atmaya tenezzül etmemiş iki katırın yanında başları semaya dönük, altı masal güzeli Mehmed... Sandıkları bir avuçlamışlar ki, hayatı biz ancak böyle bir hırsla avuçlayıvermişizdir. Öylesine kaskatı kesilmişler.

Ve sag başta binbaşı Mustafa Nihat. Ayakta... Yarabbi, bu bir ayakta duruştur ki, karşısında düşmanı da, kâfiri de, lanetlisi de Allah'ın huzurunda diz çöküş halinde gibi. Endamı, düşmanı dize getiren bir tekbir velvelesi gibi. Belinde, fişeklerinin yuvalarını tipi ile kapatmaya bütün gece düşen kar bile razı olmamış. Sol eli boynundaki dürbünü kavramış. Havada donmuş, Kale sancagı gibi... Diger eli belli ki, semaya uzanıp rahmet dilerken öylesine taşlaşmıs. Hayrettir, başı açık. Gür erkek kömür karası saçları beyaza bulanmış..."


Ve Moskova'daki askeri müzede sergilenen bu satırların sonu şöyle biter:
"Allahuekber Dagları'ndaki Türk müfrezesini esir alamadım. Bizden çok evvel Allah'larına teslim olmuşlardı. 24.12.1914 Persembe."

Kaynak: Semerkand Dergisi.
Gitme, ey yolcu, beraber oturup ağlaşalım!
Elemim bir yüreğin kârı değil, paylaşalım!

Ne yapıp ye'simi kahreyleyeyim, bilmem ki?
Öyle dehşetli muhitimde dönen matem ki!..

Ah! Karşımda vatan namına bir kabristan
Yatıyor şimdi...Nasıl yerlere geçmez insan?

Şu mezarlar ki uzanmış gidiyor, ey yolcu,
Nereden başladı yükselmeye, bak, nerde ucu!


:(ağlarağlar
M.Akif Ersoy
Ekleme Tarihi: 24.12.2006 - 16:46
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: YÜREK FATIHLERI !..
sicilyali su an offline sicilyali  
YÜREK FATIHLERI !..
1054 Mesaj -


Ey ana kuzuları!

Ey benim güzel vatanımın, doksan bin masum evladı!

Ey benim, yeteneksiz ve onursuz ellerde bir adi adamın ihtirası ugruna feda edilmiş cigerparelerim!

Ey benim, Cennet-i Ala'da Resulullah'a komşu olacak şehitlerim!


Ey onurlu şehidim!
O mübarek cesedine yakışan kar bedenini ne de güzel örtüyor. Yüce yaradan kudretiyle örtüyor seni, günahların da şehadetinle akıp gidiyor bedeninden. O nurlu yüzün gülümsüyor, gözlerindeki deli ışık karları delip geciyor.
:(ağlarağlar

Kar dedigin nedir ki!
Üzerini örten birkac kürek toprak gibi.
:(ağlar

Soguk nedir şehidim!
Yüreginde öyle bir iman ki, tipi nedir hissetmedin.

Yine vatan ugruna, yine Allah icin...
Yine dinin icin şehidim, topragın icin...
Karları yenemesen de sehidim...

Yürekleri yendin.

Yürekleri fethettin.
:(ağlar
Sizleri unutmadık vatan evlatları.Ruhunuz şad olsun yigitlerim.

Ruhunuz şad olsun.

:(

Ekleme Tarihi: 24.12.2006 - 01:49
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: PROGRAM EKLE KALDIR PENCERESINDE PROBLEM !..
sicilyali su an offline sicilyali  
PROGRAM EKLE KALDIR PENCERESINDE PROBLEM !..
1054 Mesaj -
Slmkm Dostlar,

Program ekle kaldır penceresinde aşagıda gördügünüz gibi siyahlık baslıyor...
cubugu aşagı dogru uzunca cektigimde, gördügünüz gibi renkleniyor...ve en aşagı geldigimde ise tekrar siyaha dönen bir görüntüyle karşılaşıyorum.Bu nedir ve neden oluşur?

Bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaslara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Ekleme Tarihi: 19.12.2006 - 01:50
sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Sayfa (28): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 131 Misafir mevcut. En son üyemiz: Sevda06


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
rkubal (37), nuran (44), gökberkkk (34), gül_misal (38), VuslatGülü (34), ferhat85 (34), Hadim-ul-kuran (30), ayhan70 (46), yakinlar (50), mustafa_hayat (36), Turk oglu (43), egeli_kiz (35), dervishan (39), cihad28 (54), abdurrahimozden (30), melih_kays (43), nil zülal (37), ayyildiz54 (43), Nurgul (37), yuannis (33), petit_ersin (35), EnesYasin (44), erdemhat (34), okyanusssss (55), senembaki (42), yigit h (41), aislek (48), cyan2 (37), ridvan435 (30), HT-DK (48), skartal50 (50), basaran (41), leylaek (29), firsthakem (40), gönül veren (45), yilmaz-li (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.89142 saniyede açıldı