imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148180
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

86 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (5): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: Themenicon ARKADAŞLAR HAKKINIZ HELAL EDİN....
Nefret su an offline Nefret  
RE: RE: ARKADAŞLAR HAKKINIZ HELAL EDİN....
135 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı {{.:Yalanyarim:.}}

Alıntı
Orijınalı Nefret

KARDEŞLERİM NİHAYET TEDAVİM BİTTİ YARIN SABAH TABURCU OLUCAĞIM BU GECE SON KEZ RAVDA'YA GİRİYORUM AMA BU UĞURDAKİ SAVAŞIMIZ ARTIK CEPHEDE DEVAM EDİCEK SİZDEN TEK İSTEĞİM ZULÜM SADECE ORTADOĞUDA DEĞİL İSTANBULDA KATARDA GROZNİDE SARAJEVODA JAKARTADA MÜSLÜMAN TOPLULUKLARIN OLDUĞU HERYERDE YERİNE GÖRE SİLAHLA YERİNE GÖRE NEFİSLE AKILLA AMA MÜSLÜMANLAR HER SAVAŞTA GALİP ÇIKMASINI BİLMİŞLERDİR SAKIN ÜMİDİNİZİ YİTİRMEYİN İNANIN ŞÜPHENİZ OLMASIN MUHAFFAKİYETLER BİZİMDİR CESUR OLUN KORKMAYIN ÇÜNKÜ DÜŞMAN KORKMUYOR ARTIK BİZ KORKUYORUZ O YÜZDEN MAĞLUP GÖRÜNÜYORUZ NEYSE HEPİNİZE HAKKIM HELAL OLSUN SİZDE HAKKINIZI HELAL EDİN İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ AY VATANIMDAYIM.....

RABBİME EMANETSİNİZ...
:( Abim affetin mi beni keşke bende gidebilsem götürürmüydün benide
kardesin Yalanyarim

ALLAH ugruna bir taşta bizde atmıyacaksak neden yaşarız
zaten hakk falan yoktur abim aramızda sen benim büyügümsün
Hakkım helaldir

varsa bir kabahatim suçum hakkını helal et abim

Es selamü aleyküm ve Rahmetullahi..
KARDEŞİM SENİN HİÇ BİR SUÇUN YOKTU O GÜNLER ACIM TAZEWYDİ O YÜZDEN AKSİ DAVRANMIŞTIM SANA KARŞI SEN HAKKINI HELAL ETTİYSEN YETER BANA BEN TÜM KARDEŞLERİME HAKKIMI HELAL ETTİM ZATEN ...
Ekleme Tarihi: 05.09.2006 - 21:45
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon ARKADAŞLAR HAKKINIZ HELAL EDİN....
Nefret su an offline Nefret  
Themenicon    ARKADAŞLAR HAKKINIZ HELAL EDİN....
135 Mesaj -
KARDEŞLERİM NİHAYET TEDAVİM BİTTİ YARIN SABAH TABURCU OLUCAĞIM BU GECE SON KEZ RAVDA'YA GİRİYORUM AMA BU UĞURDAKİ SAVAŞIMIZ ARTIK CEPHEDE DEVAM EDİCEK SİZDEN TEK İSTEĞİM ZULÜM SADECE ORTADOĞUDA DEĞİL İSTANBULDA KATARDA GROZNİDE SARAJEVODA JAKARTADA MÜSLÜMAN TOPLULUKLARIN OLDUĞU HERYERDE YERİNE GÖRE SİLAHLA YERİNE GÖRE NEFİSLE AKILLA AMA MÜSLÜMANLAR HER SAVAŞTA GALİP ÇIKMASINI BİLMİŞLERDİR SAKIN ÜMİDİNİZİ YİTİRMEYİN İNANIN ŞÜPHENİZ OLMASIN MUHAFFAKİYETLER BİZİMDİR CESUR OLUN KORKMAYIN ÇÜNKÜ DÜŞMAN KORKMUYOR ARTIK BİZ KORKUYORUZ O YÜZDEN MAĞLUP GÖRÜNÜYORUZ NEYSE HEPİNİZE HAKKIM HELAL OLSUN SİZDE HAKKINIZI HELAL EDİN İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ AY VATANIMDAYIM.....

RABBİME EMANETSİNİZ...


Ekleme Tarihi: 05.09.2006 - 21:37
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon SİYONİZM NEYİ HEDEFLER . . . . ! ! !
Nefret su an offline Nefret  
Themenicon    SİYONİZM NEYİ HEDEFLER . . . . ! ! !
135 Mesaj -

SİYONİZM NEYİ HEDEFLEROn dokuzuncu yüzyılın sonlarında Avusturyalı Yahudi gazeteci Theodor Herzl tarafından dünya gündemine getirilen Siyonizm, pek çok kaynakta Yahudiler için bağımsız bir devlet kurmayı amaçlayan meşru bir ulus-devlet ideolojisi olarak nitelendirilmektedir. Ancak gerek bugüne kadar yapılan uygulamalar, gerekse Siyonist liderlerin kendi açıklamaları Siyonizmin pek çok Yahudi için bunun ötesinde bir anlam ifade ettiğini göstermektedir.

Theodor Herzl ve beraberindekiler çoğunlukla Allah'a ve dine iman etmeyen kişilerdi. Onlar Yahudiliği bir inanç olarak değil, sadece bir ırk olarak görüyorlardı. Onlara göre Yahudiler, diğer Avrupa ırklarından farklı bir ırktılar, bu nedenle de onlardan ayrılmalı ve kendilerine ait topraklarda yaşamalıydılar. Yahudiler için aradıkları toprakların neresi olacağını düşünürken de, Yahudilerin kutsal değerlerini göz önünde bulundurmamışlardı. Hatta Siyonizmin kurucusu olan Theodor Herzl'in "Uganda Planı" adıyla tanınan projesine göre, Herzl ilk önceleri Uganda'yı ideal vatan olarak düşünmüştü. Filistin'e ise daha sonra karar vermişti. Filistin'in seçilmesindeki temel neden ise kutsal değerler değil, bu toprakların Yahudilerin tarihi toprakları olduğu düşüncesiydi.

Siyonistler diğer Yahudilerin de, kendilerinin din ahlakına uygun olmayan görüşlerini benimsemeleri için çalışmalar başlattı. Dünya Siyonist Örgütü, Yahudilerin yoğun olarak yaşadığı pek çok ülkede "Yahudilerin diğer milletlerle birarada huzur içinde yaşamasının mümkün olmadığının", "Yahudilerin ayrı bir ırk olduklarının", "dolayısıyla kendilerine ait bir vatana göç etmeleri gerektiğinin" propagandasını yapıyordu. Pek çok Yahudi topluluğu bu çağrıları dinlemedi.


Siyonist liderler Max Nordau, Theodor Herzl ve Mandelstamm'ın resmedildiği afişteki çiftçi ve Ağlama Duvarı "Siyonist Rüya"yı temsil ediyor.
İsrailli devlet adamı Amnon Rubinstein'ın da ifade ettiği gibi; "Siyonizm, Yahudilerin kutsal topraklarına ve sinagoga karşı başlatılmış bir başkaldırı idi."15 Siyonist ideolojiyi kınayan ve eleştiren pek çok Yahudi vardı. Dönemin önde gelen din adamlarından Haham Hirsch ise Siyonizmin gerçek planını şöyle ifade ediyordu:

"Siyonizm Yahudileri yalnızca bir millet olarak tanımlamak istiyor... bu bir sapkınlıktır."16Ünlü Fransız düşünür Roger Garaudy ise konuyla ilgili olarak şunları söylüyordu:

Dindar Yahudilerin en önemli düşmanlarından biri, 19. yüzyılın ırkçı ve sömürgeci Avrupası'nda ortaya çıkan aşırı milliyetçi, ırkçı ve sömürgeci bir ideoloji olan Sİyonizmdi. Batı'daki sömürgeci hareketleri ve milletlerin bir diğeriyle savaşmasını teşvik eden bu mantık, bir intihar mantığıdır. İsrail her üç İlahi dinin temeli olan Hz. İbrahim'in inancına dönmediği müddetçe, gerçek bir Ortadoğu barışının gerçekleşmesi veya İsrail'in geleceğinin güvence altına alınması mümkün değildir. (Samizdat, June 1996)

Görüldüğü gibi Siyonizm dünya siyaset sahnesine ırkçı ve Yahudilerin diğer milletlerle birarada yaşayamayacağı yanılgısını savunan bir ideoloji olarak çıktı. Bu çarpık bakış açısı önce diasporada yaşayan Yahudiler için büyük sorunlara neden oldu. Daha sonra da Ortadoğu'da yaşayan Müslümanlara -İsrail'in işgalci ve baskıcı politikaları nedeniyle- kan, ölüm, terör ve yokluğu getirdi.

Kısaca, Siyonizm aslında dini değerlerden değil seküler felsefelerden kaynak bulan bir ideolojidir. Ne var ki diğer bazı aşırı milliyetçi hareketlerde görüldüğü gibi, Siyonizm de bazı dini değerleri kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaya kalkışmıştır.


Tevrat'ın Siyonistler Tarafından Yanlış Yorumlanması

"Gerçek şu ki, Biz Tevrat’ı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik.." (Maide Suresi, 44) ayetiyle bildirildiği gibi. Tevrat, Allah'ın Hz. Musa'ya vahyetmiş olduğu kutsal kitaptır. Ancak Kuran'da Tevrat'ın sonradan tahrif edilmiş olduğu da bildirilmektedir. Dolayısıyla bugün mevcut olan Tevrat, "Muharref Tevrat"tır.

Ne var ki, Tevrat detaylı olarak incelendiğinde içerisinde hak dine ait bazı hükümlerin korunmuş olduğu da açıkça görülecektir. Allah'ın varlığına ve birliğine iman, tevekkül, şükür, Allah korkusu, Allah sevgisi, adalet, sabır, merhamet, zulme ve haksızlığa karşı olmak gibi gerçek din ahlakına dair inanç ve erdemler Tevrat'ta da korunmuştur. Bununla birlikte, tarih içinde yaşanan bazı savaşlar ve bu savaşlarla ilgili bilgiler de Tevrat'ta yer almaktadır. Eğer bir kimse -gerçekleri saptırarak- yaptığı zulüm, katliam ve işlediği cinayetler için kendince meşruiyet oluşturmak istiyorsa, kolaylıkla Tevrat'ta yer alan bu tarihi bilgileri kullanabilir. İşte Siyonizm de faşist terörünü sözde meşrulaştırmak için bu yönteme başvurmaktadır ve bunda da oldukça başarılı olmaktadır. Filistinli masum halka karşı yürütülen katliamları kendilerince açıklamak için Sİyonistler bugün de hala Tevrat'ta yer alan bu pasajları öne sürmektedirler. Şüphesiz bu son derece samimiyetsiz bir tavırdır.

Siyonizmin temel dayanak noktalarından birisi de Allah'ın Yahudilere bir dönem vermiş olduğu "seçilmiş"lik vasfıyla ilgili ayetleri art niyetli yorumlamalarıdır. Bu konuyla ilgili ayetlerde şöyle buyrulur:

Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi (bir dönem) alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (Bakara Suresi, 47)

Andolsun, Biz İsrailoğullarına Kitap, hüküm ve peygamberlik verdik, onları temiz ve güzel şeylerle rızıklandırdık ve onları alemlere üstün kıldık. (Casiye Suresi, 16)

Ayetlerde, Allah'ın bir dönem Yahudilere nimetler verdiği ve yine bir dönem onları diğer milletlere hakim kıldığı anlatılmaktadır. Ancak bu ayetlerde radikal Yahudilerin anladığı anlamda bir 'seçilmişlik' ifade edilmemektedir. Birçok peygamberin bu soydan gelmiş olmasına ve Yahudilerin bir dönem geniş topraklarda hakimiyet kurmuş olmalarına işaret edilmektedir. Ayetlerde yönetimde olmaları nedeniyle 'bir dönem alemlere üstün kılınmaları' anlatılmaktadır. Daha sonra Yahudilerin bu özellikleri sona ermiştir.

Seçilmişlik, Kuran'da peygamberler ve kendilerine hidayet verilen kullar için kullanılmaktadır. Ayetlerde elçilerin seçildikleri, doğru yola iletildikleri ve Allah'ın onlara nimet verdiği ifade edilmektedir. Bu konuyla ilgili bazı ayetler şu şekildedir:

Kendi nefsini aşağılık kılandan başka, İbrahim'in dininden kim yüz çevirirı Andolsun, Biz onu dünyada seçtik, gerçekten ahirette de O salihlerdendir. (Bakara Suresi, 130)

Babalarından, soylarından ve kardeşlerinden, kimini (bunlara kattık); onları da seçtik ve dosdoğru yola yöneltip-ilettik. Bu, Allah'ın hidayetidir; kullarından dilediğini bununla hidayete erdirir. Onlar da şirk koşsalardı, elbette bütün yapıp-ettikleri 'onlar adına' boşa çıkmış olurdu. Bunlar, kendilerine kitap, hikmet ve peygamberlik verdiklerimizdir. Eğer bunları tanımayıp-küfre sapıyorlarsa, andolsun, Biz buna (karşı) inkara sapmayan bir topluluğu vekil kılmışızdır. (En'am Suresi, 87-89)

İşte bunlar; kendilerine Allah'ın nimet verdiği peygamberlerdendir; Adem'in soyundan, Nuh ile birlikte taşıdıklarımız (insan nesillerin)den, İbrahim ve İsrail (Yakup)in soyundan, doğru yola eriştirdiklerimizden ve seçtiklerimizdendirler. Onlara Rahman (olan Allah')ın ayetleri okunduğunda, ağlayarak secdeye kapanırlar. (Meryem Suresi, 58)

Ancak radikal Yahudiler, Muharref Tevrat'ta bulunan bazı sapkın açıklamalar nedeniyle seçilmişliği bir ırk özelliği gibi görmüşlerdir. Bunun sonucunda da, her Yahudi'nin doğuştan bir üstünlük sahibi olduğuna ve İsrailoğullarının tüm diğer kavimlerden ebediyen üstün sayıldıklarına dair çarpık bir anlayış geliştirmişlerdir.

Bu bakış açısının ikinci büyük çarpıklığı ise, söz konusu üstünlük iddiasını 'diğer milletlere vahşet uygulama emri' gibi göstermesidir. Siyonistler bunun için Talmud'da (Yahudilerin Tevrat tefsiri olarak kabul ettikleri kutsal metinleri) yer alan bazı açıklamaları kaynak olarak kullanmaktadırlar. Buna göre Yahudilerin diğer milletlerden ve dinden insanları aldatmaları, mallarını ve mülklerini yağmalamaları ve hatta gerektiğinde kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere onları katletmeleri olağandır. Oysa tüm bunlar gerçek dine aykırı zulümlerdir. Allah insanlara adaleti, dürüstlüğü, mazlumun hakkını korumayı, barışı ve sevgiyi emretmiştir.

Üstelik Siyonistlerin kendilerine rehber edindikleri bu açıklamalar, yine Muharref Tevrat'ta yer alan diğer açıklamalarla da çelişmektedir. Muharref Tevrat'ta şiddetin ve zulmün kınandığına dair açıklamalar da vardır. Ancak ırkçı bir ideoloji olan Siyonizm bunların hepsini göz ardı ederek kin ve öfkeye dayalı bir inanış oluşturmuştur. Samimi olarak Allah'a iman eden Yahudilerin de Siyonist ideolojinin etkisi altında kalmak yerine, kitaplarında yer alan bu açıklamalara uymaları daha doğru olacaktır. Muharref Tevrat'da barışın, sevginin, merhametin ve güzel ahlakın övüldüğü açıklamalardan bazıları şu şekildedir:

Hükümde haksızlık etmeyeceksiniz; fakirin hatırını sayacaksın, ve kudretlinin hatırına itibar etmeyeceksin; ve komşuna adaletle hükmedeceksin. Kavminin arasında çekiştiricilik edip gezmeyeceksin; komşunun kanına karşı ayağa kalkmayacaksın; ben RAB'IM... Öç almayacaksın, ve kavminin oğullarına kin tutmayacaksın; ve komşunu kendin gibi seveceksin; Ben RAB'IM. (Levililer, Bab 19, 15-17)

Ey adam, iyi olanı sana bildirdi; ve hak olanı yapmak, ve merhameti sevmek, ve Allah'la alçak gönüllü olarak yürümekten başka Rab senden ne isterı (Mika, Bab 6, 8)

Katletmeyeceksin. Zina etmeyeceksin. Çalmayacaksın. Komşuna karşı yalan şehadet etmeyeceksin. Komşunun evine tamah etmeyeceksin; (Çıkış, Bab 20, 13-17)

Kuran'a göre de savaş temelde savunma amacına yöneliktir. Bir topluma karşı savaş açılmış olsa da, bu savaş sırasında masumların hayatı ve hukuku mutlaka korunmalıdır. Kadınların, çocukların ve yaşlıların katledilmelerine yönelik bir emir dine ait olamaz, ancak din adına uydurulmuş hurafelere ait olabilir. Allah Kuran'da hem bu gibi bozgunculukları lanetlemiş hem de bütün insanların Allah Katında eşit olduklarını, üstünlüğün ırka, soya veya herhangi bir dünyevi değere göre değil, Allah'a yakınlık ve sevgiye yani takvaya göre olduğunu belirtmiştir:

Ey insanlar gerçekten Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk, yada soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, haber alandır. (Hucurat Suresi, 13)

Siyonizmin barbar ve acımasız bir ideoloji olmasının ikinci bir nedeni ise, 19. yüzyıl Avrupası'na hakim 'sömürgecilik' ideolojisine bağlı olmasıdır. Sömürgecilik, sadece siyasi ve ekonomik bir sistem değil, aynı zamanda bir ideolojidir. Batı'nın sanayileşmiş milletlerinin, bu alanda geride kalmış olan milletleri sömürme, onların topraklarını işgal etme hakkını taşıdıklarına, bunun sözde 'milletler arası yaşam mücadelesi'nin doğal bir sonucu olduğuna inanan söz konusu ideoloji, Sosyal Darwinizm'in bir ürünüdür. Bu ideoloji çerçevesinde, İngiltere, Hindistan, Güney Afrika ve Mısır'ı sömürgeleştirmiş; Fransa, Hindiçini'ni, Kuzey Afrika'yı ve Guayana'yı kolonileştirmiştir. Siyonistler ise bu örneklerden esinlenerek Filistin'i Yahudiler adına sömürgeleştirmeye karar vermişlerdir.

Ancak Siyonist sömürgecilik, İngiliz veya Fransız sömürgeciliğinden daha kötüdür. Çünkü İngiliz ve Fransızlar, kolonileştirdikleri ülkelerin halklarına (kendilerine boyun eğmek şartıyla) yaşam hakkı tanımışlar, hatta bu ülkelere eğitim, adli yönetim, alt yapı alanlarında bazı katkılarda dahi bulunmuşlardır. Ama ileride de göreceğimiz gibi, Siyonizm Filistin halkına yaşam hakkı tanımamış, onlara karşı "etnik temizlik" uygulamış, kendi idaresi altında yaşattığı Filistinlilere en ufak bir katkı sağlamamış, uygun deyimle topraklarına "tek bir tuğla" dahi dikmemiştir.


Siyonist İddiayı Yalanlayan Yahudiler

Sömürgeci, Sosyal Darwinist ve ırkçı bir ideoloji olan Siyonizmin bir diğer özelliği, gerçek dışı propaganda temalarına dayanmasıdır. Bu temaların belki de en önemlisi, 'topraksız bir halk için halksız bir toprak' sloganıdır. Bunun anlamı, 'topraksız bir halk' olarak tanımlanan Yahudilere, 'halksız bir toprak' olarak tanımlanan Filistin'in verilmesi gerektiğidir. Bu slogan, Dünya Siyonist Örgütü tarafından 20. yüzyılın ilk yirmi yılında ısrarla kullanılmıştır. Amaç, başta İngiltere olmak üzere Batılı devletleri ve bu devletlerin kamuoyunu, Filistin'in Siyonizme sunulmasına ikna etmektir. Nitekim bu ikna kampanyası sonucunda İngiltere 1917 yılında ünlü Balfour Deklarasyonu'yla "Majestelerinin Hükümeti'nin Filistin'de bir Yahudi vatanı kurulması fikrinden yana olduğunu" ilan etmiştir.

Oysa 'topraksız bir halk için halksız bir toprak' sloganı gerçek dışıdır: Siyonizm doğduğu dönemde ne Yahudiler "topraksız"dır, ne de Filistin 'halksız'...

Yahudiler topraksız değillerdi, çünkü büyük bölümü dünyanın farklı ülkelerinde güvenlikli ve huzurlu bir yaşam sürüyordu. Özellikle sanayileşmiş Batı ülkelerindeki Yahudi cemaatlerinin hayatlarından hiçbir şikayetleri yoktu. Çoğunun, yaşadıkları ülkeyi terk edip Filistin topraklarına göç etmek akıllarına bile gelmiyordu. Niketim bu gerçek Siyonistlerin "Filistin'e göç" çağrılarının büyük ölçüde cevapsız kalmasıyla ortaya çıkacaktı. İlerleyen yıllarda söz konusu anti-Siyonist Yahudiler, kurdukları çeşitli dernekler yoluyla Siyonizme karşı aktif bir direniş başlatacaklardı.

Çeşitli siyasi manevra ve girişimlerle Filistin topraklarının önce İngiltere'nin denetimine bırakılmasını ve bölgeye Yahudi göçünü serbestleştirmeyi sağlayan, daha sonra Balfour Deklarasyonu ile mücadelelerine resmi destek alan Siyonistler, Yahudilerin göçe isteksiz olmaları karşısında oldukça zor durumda kalmışlardır. Chaim Weizmann'ın şu sözleri Siyonistlerin içinde bulundukları durumu ifade etmesi açısından oldukça çarpıcıdır:

Balfour Deklarasyonu şimdi yürürlükte... Son on yıldır her gün her saat gazeteleri açtığımda hep aynı şeyi düşünüyorum; "Bir dahaki rüzgar nereden esecekı" Her an İngiliz Hükümeti'nin bana gelip, 'Söyle bize Siyonist Organizasyon nedirı Nerede sizin Siyonistlerini?ı' demelerinden endişe ediyorum. Yahudilerin bize karşı olduğunu biliyorlardı. Bizler küçük bir adanın üzerinde tek başına ayakta kalmaya çalışan bir avuç Yahudiyiz.17Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Sir Arthur Balfour'un, Lord Rothscild'e hitaben gönderdiği mektup tarihe 'Balfour Deklarasyonu' olarak geçmiştir, Yanda mektubun orijinali, üstte de Sir Balfour görülmektedir.Bu durum Siyonistlerin kendi ırkdaşlarını, gerektiğinde onlara karşı zor da kullanarak, Filistin'e getirebilmek için özel çalışmalar yapmalarına neden oldu. Yahudileri yaşadıkları ülkelerde rahatsız etmek, antisemitlerle işbirliği yaparak çeşitli hükümetlerin kendi ülkelerinde yaşayan Yahudileri göçe mecbur etmelerini sağlamak gibi taktiklere başvurdular. (Detaylı bilgi için Bkz, Harun Yahya, Soykırım Vahşeti, Vural Yayıncılık, 2002) Böylece Siyonizm, bizzat kendi halkını rahatsız eden, kendi halkına korku ve terör getiren bir hareket olarak gelişti.

Ancak kuşkusuz Siyonistler, asıl büyük zulmü, Filistin'e "topraksız halk" derken, yok saydıkları Filistinli Müslümanlara yaptılar. Siyonizm, Filistin'e girdiği günden itibaren Filistinli Müslümanları gerçekten 'yok' edebilmek için çalıştı. Ülkeye Siyonist idealler doğrultusunda veya antisemitizm korkusuyla göç eden Yahudilere 'yer açmak' için, Müslümanlar sürekli olarak sıkıştırıldı, sürüldü, topraklarına ve evlerine el kondu. İsrail'in kurulmasıyla birlikte hızlanan bu işgal ve sürgün hareketi, yüz binlerce Müslümanın hayatına mal oldu. Ve halen yaklaşık 3,5 milyon Filistinli Müslüman, mülteci olarak son derece zor koşullar altında, hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

1920'li yıllardan itibaren, Siyonistlerin organize ettiği Yahudi göçü, Filistin'deki nüfus oranını aşama aşama değişikliğe uğratmış ve o dönemden beri dinmek bilmeyen çatışmaların da en önemli nedeni olmuştur. Yahudilerin nüfusundaki artışı gösteren istatistikler bu gerçeği gözler önüne sermektedir. Bu rakamlar, söz konusu topraklar üzerinde yasal hiçbir hakkı bulunmayan, bölgeye dışarıdan giren sömürgeci bir gücün, asırlardır bu topraklarda yaşayanların haklarını nasıl gasp ettiğinin önemli bir göstergesidir.

1920-1929 tarihleri arasında Filistin'e göç eden Yahudi sayısı 100 bine ulaşmıştı.18 O dönem toplam Filistin nüfusunun 750 bin civarında olduğu göz önünde bulundurulursa, 100 bin pek de az bir rakam sayılmazdı. Göç tam anlamıyla Siyonist organizasyonların kontrolü altında gerçekleşiyordu. Filistin topraklarına adım atan Yahudiler, Siyonist gruplar tarafından karşılanıyor, nerede kalacakları ve nasıl bir işte çalışacakları da yine onlar tarafından belirleniyordu. Filistin'e göç Siyonist yöneticiler tarafından türlü yardımlarla teşvik ediliyordu. Hem Filistin toprakları dahilinde, hem de Avrupa ve Rusya'da yapılan yoğun çalışmalar neticesinde, Filistin'deki Yahudi nüfusu ve yerleşim alanları hızlı bir ilerleme kaydetti. Özellikle Nazilerin Almanya'da iktidara gelmesiyle birlikte bu ülkedeki Yahudiler giderek artan bir baskı altına alındılar ve bu da Filistin topraklarına olan Yahudi göçüne bir anda büyük bir ivme kazandırdı. Tarihin gizli kalan bir gerçeği, Nazilerin bu Yahudi aleyhtarı baskısının Siyonistler tarafından desteklenmiş olmasıydı. (bkz. Harun Yahya, Soykırım Vahşeti, Vural Yayıncılık)

1920'lerde 100 binde kalan göçmen sayısı, resmi kayıtlara göre 1930'larda 232 bine ulaştı.19 1939'a gelindiğinde toplam 1,5 milyon olan Filistin nüfusunun 445 bini Yahudi idi. Bundan yirmi yıl önce %10'dan daha az olan nüfus oranı, 1939'da %30'a ulaşmıştı. Nüfusla birlikte Yahudi yerleşim alanları da büyük bir hızla genişledi. 1939'da Yahudilerin sahip oldukları toprak miktarı 1920'li yıllarla kıyaslandığında iki katına çıkmıştı.

YIL GÖÇ EDEN YAHUDİ SAYISI
1920 (Eylül-Ekim) 5.514
1921 9.149
1922 7.844
1923 7.421
1924 12.856
1925 33.801
1926 13.081
1927 2.713
1928 2.178
1929 5.249


Balfour Deklarasyonu'nun resmen açıklanması ile birlikte Filistin topraklarına yoğun bir Yahudi göçü başlamıştır. Yandaki tablo 1920-1929 tarihleri arasında Filistin'e göç eden Yahudilerin sayısını göstermektedir. Bu süre içinde yaklaşık 100 bin Yahudi Filistin'e giriş yapmıştır.

Siyonist liderler tarafından organize edilen illegal göçler, tüm engellere rağmen Filistin topraklarına ulaşmayı başarıyordu.


1947 yılına gelindiğinde ise Filistin'de 630 bin Yahudi, 1 milyon 300 bin Filistinli vardı. BM tarafından Filistin'in taksim edildiği 29 Kasım 1947'den İsrail Devleti'nin kurulduğu 15 Mayıs 1948'e kadar Siyonist terör örgütleri, Filistin topraklarının dörtte üçünü ele geçirdi. Bu esnada Filistin köylerine yapılan baskınlar ve katliamlar sonucunda 500 kadar kent, kasaba ve köyde yaşayan 950 bin Filistinli'nin sayısı 138 bine düştü. Bunların bir bölümü öldürülmüş, bir bölümü de sürgün edilmişti.20

YIL GÖÇ EDEN YAHUDİ SAYISI
1930 4.944
1931 4.075
1932 9.553
1933 30.327
1934 42.359
1935 61.854
1936 29.727
1937 10.536
1938 12.868
1939 16.405


Filistin topraklarına Yahudi göçü, İngiliz Mandası dönemi boyunca tüm hızıyla devam etti. Siyonist örgütlerin yürüttüğü yoğun çabalar neticesinde 1930-1939 yılları arasında 232 bin Yahudi daha Filistin topraklarına yerleştirildi.
Ünlü İsrailli revizyonistlerden Ilan Pappe, 1948'lerde İsrail'in izlediği işgal politikasını anlatırken, Arapları Filistin'den sürmek için yazılı olmayan gizli bir Siyonist planın varlığından söz eder. Buna göre kendi istekleri ile topraklarını Siyonistlere bırakmayan veya onlara teslim olduklarını gösteren beyaz bayrağı çekmeyen kasabalar, Siyonist askeri birlikleri tarafından işgal edilecek, yıkılacak ve yerli halk yurtlarından sürülüp çıkarılacaktır. Bu karar uygulanmaya başlandıktan sonra sadece 4 kasaba beyaz bayrak çekmeye fırsat bulmuştur, diğer tüm kasaba ve köyler silah zoru ile boşaltılmıştır21.

Bu şekilde 1948-49 yılları arasında yaklaşık 400 Filistin köyü haritadan silindi. Filistinlilerin geride bıraktıkları mallarına ise "Ülke Dışında Yaşayan Mal Sahiplerinin Mülkleri Yasası" ile Yahudiler tarafından el konuldu. 1947'den önce Filistin topraklarının %6'sına sahip olan Yahudiler, İsrail Devleti resmen kurulduğunda tüm toprakların yaklaşık %90'ını ele geçirmişlerdi.22
Sağdaki resimde 1930 yılında Filistin'e göç eden Yahudiler görülmektedir. Üstteki resim ise 1947'de gelen Yahudileri göstermektedir. Filistin halkı henüz bu göçlerin gelecekte nelere sebep olacağını tam olarak anlayamadan, bölgedeki nüfus oranı Yahudiler lehine değişmişti bile.
The immigration program organized by Zionist leaders was put into action with surprising speed, starting in the early 1900s. Jews immigrating from North Africa, the USSR, and various Middle Eastern countries shifted the population ratio in Palestine in favor of the Jews.


Gelen her Yahudi kafilesi, Müslüman Filistin halkı için yeni bir zulüm, baskı ve şiddet anlamı taşıyordu. Çünkü Siyonist örgütler yeni gelenleri yerleştirmek için Filistin halkını asırlardır yaşadıkları topraklarından baskı ve zor kullanarak sürüp çıkartıyorlar ve onları çölde yaşamaya mahkum ediyorlardı. Göçmen Dairesi Başkanı Joseph Weitz, 1940'da yaptığı bir konuşmada Siyonistlerin Filistin halkına bakış açısını şöyle dile getirmişti:

Şu anda bu topraklar üzerinde iki ayrı halka yer yoktur. Araplar varken bu ülkede bağımsız bir halk olarak var olmamız mümkün değildir. Tek çözüm Büyük İsrail'dir, en azından batı bölgesinde hiç Arap bulunmayan bir Büyük İsrail. Ve bunun için Arapları komşu ülkelere sürmek dışında başka hiçbir seçenek yoktur. Hepsini sürmeliyiz, Arapların olduğu tek bir kasaba, tek bir köy bile kalmamalı, hepsini Irak'a, Suriye'ye ve Transjordan'a (bugünkü Ürdün) sürmeliyiz.23I.Dünya Savaşı'nın ardından Filistin topraklarının İngiltere'nin denetimine geçmesiyle bölgeye yoğun bir Yahudi göçü oldu. Bu göç bölgede tansiyonun gittikçe yükselmesine neden oldu. Bu dönemde Filistin topraklarının Yahudiler ve Araplar arasında nasıl paylaştırılacağı konusunu çözmek amacıyla çeşitli komisyonlar kuruldu. İngiltere'nin Hindistan'dan sorumlu eski Dışişleri Bakanı Lord Earl Peel'in başkanlığını yaptığı 'Peel Komisyonu' ve Amerikan-İngiliz ortaklığından oluşan 'Morrison-Grady Komisyonu' bunlar arasında en tanınanlarıydı. Peel Komisyonu, İngiliz mandasının kalkmasını ve bölgenin iki halk arasında bölünmesini öngörüyordu. Sadece Hayfa ve Kudüs İngiltere'nin denetimine bırakılacak ve uluslararası denetime açık olacaktı. Morrison-Grady Planı ise, Filistin topraklarını dört ayrı kantona bölmeyi öneriyordu. Bu planları yapanların göz ardı ettikleri çok önemli bir gerçek vardı: Paylaştırmaya çalıştıkları topraklar asırlardır Müslümanların toprağıydı ve onlar istemedikçe ana vatanlarını kimsenin paylaştırmaya hakkı yoktu.


Dönemin Tel Aviv Belediye Başkan adayı General Shlomo Lahat'ın seçim kampanyasını yürüten Heilburn ise, "Filistinliler bu topraklarda köle olarak yaşamayı kabul edinceye kadar katliamı sürdürmeliyiz" diyordu.24

İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte hızlanan Yahudi akınları, Filistin halkının daha da bilinçlenmesine ve bu haksız uygulamaya karşı direnişe başlamalarına neden oldu. Ancak yapılan her direniş hareketi, İngiliz kuvvetleri tarafından oldukça şiddetli bir şekilde bastırıldı. Filistin halkı bir yandan Siyonist terör örgütlerinin, diğer yandan İngiliz askerlerinin baskısı altında kalıyor, çift taraflı bir kuşatma altında tutuluyordu.

İngiliz mandası döneminde bağımsızlıkları için mücadele eden 1.500'den fazla Müslüman, İngiliz askerleri tarafından düzenlenen saldırılarda öldürüldü. Bu dönem boyunca pek çok Filistinli, Yahudi işgaline karşı geldikleri için yine İngiliz Mandası tarafından gözaltına alındı. İngiliz yönetiminin baskısı, Filistinli Müslümanlar açısından oldukça zorlu günler yaşanmasına sebep oluyordu. Ancak Siyonist örgütlerin estirdiği terör, İngilizlerin katılığı ile kıyaslanamayacak kadar acımasızdı. Özellikle İngiliz mandasının sona ermesiyle birlikte patlak veren Siyonist vahşet, köylerin basılıp yakılmasını, çocuk, kadın, yaşlı denilmeden masum halkın kurşuna dizilmesini, masum insanlara inanılmaz işkenceler uygulanmasını, kadınlara ve kız çocuklarına tecavüz edilmesini içeriyordu.

Bu zulme ve baskıya dayanamayan yaklaşık 850 bin Filistinli Müslüman, 1948'de evlerini ve yurtlarını geride bırakarak Batı Şeria ile Gazze Şeridi bölgesine ve Lübnan ve Ürdün sınırına yerleşti. Bugün hala bu bölgelerdeki mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilerin sayısı yaklaşık bir milyondur. Toplam 3.5 milyon Filistinli ise vatanlarından uzakta mülteci olarak yaşamlarını sürdürmektedir.


Hızla artan Yahudi göçünü protesto etmek için gösteri yapan Filistinlileri engellemek isteyen İngiliz polisi çok sert müdahalelerde bulunuyordu. 1933 yılında Yafa'da yaşanan bu çatışmanın ardından da çok sayıda Filistinli hayatını yitirdi (30 kişi), birçok kişi ağır yaralandı (200 kişi).
Günümüzde mülteci kamplarındaki Filistinliler, en temel ihtiyaçlarını karşılamakta dahi zorlanmakta, elektriği ve suyu İsrail izin verdiği müddetçe kullanabilmekte, geçimlerini sağlayabilmek için kilometrelerce yol gidip oldukça düşük maaşla çalışmaktadırlar. İşlerine gitmek veya yakın bir mülteci kampında yaşayan akrabalarını ziyaret etmek için yola çıkan Müslüman halk için 10-15 dakikadan uzun sürmeyecek yolculuklar tam bir kabusa dönüşmektedir. Çünkü sık aralıklarla kurulmuş olan kontrol noktalarında Filistinliler sürekli kimlik kontrolünden geçmekte ve her kontrolde sözlü ve fiili tacize uğramakta, hor görülüp, aşağılanmaktadırlar. Müslüman halk için pasaportları olmadan bir noktadan bir noktaya ulaşmak mümkün değildir. Üstelik İsrail askerleri zaman zaman 'güvenlik' gerekçesiyle yolları kapadığı için çoğu zaman işlerine, gitmek istedikleri yerlere ve hatta hasta olmalarına rağmen hastaneye bile gidememektedirler. Tüm bunların yanı sıra mülteci kamplarında yaşayan halk her gün bombalanma, öldürülme, yaralanma veya tutuklanma korkusu içinde hayatına devam etmektedir. Çünkü sadece yukarıda saydığımız koşular değil, kampların çevresindeki fanatik Yahudilerin bulunduğu yerleşim birimleri de Müslüman halk için ciddi bir tehdit unsurudur. Müslüman halk sık sık bu birimlerde yaşayan fanatik Yahudilerin silahlı saldırılarına veya tacizlerine maruz kalmaktadır.

Elbette bir insanın yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalması ve yurdundan sürülüp çıkarılması, beraberinde pek çok zorluğu da getirmektedir. Ancak bu Allah'ın bir sünnetidir. Tarih boyunca pek çok Müslüman topluluk inkarcılar tarafından türlü baskılara, işkencelere ve tehditlere maruz kalmış, yurtlarından sürülmüştür. Bir ülkede iktidarı ele geçiren zalim yöneticiler veya kavimler, sadece iman ettikleri veya farklı bir soydan geldikleri için masum halkları yurtlarından sürüp çıkarmışlardır. Müslümanların yaşadığı pek çok ülkede olduğu gibi, Filistin halkı üzerinde de Kuran ayetleri tecelli etmektedir. Ancak Allah her zaman sabreden ve yaşadığı zorluklara rağmen yılgınlığa kapılmayıp güzel ahlak gösterenlerin yardımcısıdır. Allah ayetinde şu şekilde buyurur:

... İşte, hicret edenlerin, yurtlarından sürülüp-çıkarılanların ve yolumda işkence görenlerin, çarpışıp öldürülenlerin, mutlaka kötülüklerini örteceğim ve onları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokacağım. (Bu) Allah Katından bir karşılık (sevap)tır. (O) Allah, karşılığın (sevabın) en güzeli O'nun Katındadır." (Al-i İmran Suresi, 195)"Herkes bir eliyle çalışırken, diğer eliyle silah tutacak" sloganıyla eğitilen Yahudi göçmenler, kısa sürede Siyonist mücadeledeki yerlerini aldılar. Kimi "Kudüs Bizimdir" yazılı pankartlarla protesto gösterileri düzenlerken, kimileri de Filistin köylerini bombalıyordu...


Beyrut yakınlarındaki Bourj El-Barajneh Kampı üç yıl süren İsrail kuşatması sırasında tamamen yıkılmıştı. Resimde kampın 1988 yılındaki durumu görülmektedir.Beyrut, Lübnan ve Ürdün'deki mülteci kamplarında yaşayan Filistinliler, on yıllardır çok büyük zorluklarla mücadele etmektedirler. Açlık, salgın hastalıklar, zorlu hava koşulları ve her an yeni bir İsrail saldırısı korkusu Filistin halkının hayatının bir parçası olmuştur. BM tarafından kurulan barakaların içi ise yaşanan sefaleti gözler önüne sermektedir.


Resimlerde görülen çocuklar, İsrail askerlerinin saldırılarından dolayı mağdur yüzlerce çocuktan yalnızca birkaçı...Dolayısıyla er ya da geç tüm Filistin halkının huzur, güvenlik, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağı günler gelecektir. Bu ise ancak Kuran ahlakının insanlar arasında yaygınlaşmasıyla mümkün olacaktır. Çünkü Kuran'da insanların hayır yapmak için birbiriyle yarıştığı, barışı savunduğu, affedici ve hoşgörülü olduğu, sevgiyi, saygıyı ve merhameti ön planda tuttuğu bir ahlak tarif edilmektedir. Kuran ahlakının yaşandığı bir ortamda şiddetin, kavganın, çatışmanın barınması mümkün değildir. Dahası, Kuran ahlakı hakkıyla yaşandığında, Müslümanların arasındaki dayanışma artacak ve zulme karşı hep birlikte fikri mücadele etme gücüne kavuşacaklardır. Bu nedenle Kuran ahlakının yaşanması, yalnızca Filistin'de değil, dünyanın dört bir köşesinde yaşanan zülümlerin de sona ermesinin yolunu açacaktır. Burada bizlere düşen sorumluluk ise bu ahlakın yaygınlaşması için göstereceğimiz çabadır.

Filistinli mültecilerin uzun yıllardır yaşadıkları acı ve sıkıntıları kitabın ilerleyen bölümlerinde daha yakından inceleyeceğiz. Ancak buna geçmeden önce
Siyonizmin, Müslüman halkı yurtlarından sürmek için kullandığı terör yöntemlerine, yani 'Siyonist terör'e yer vereceğiz.
Ekleme Tarihi: 04.09.2006 - 19:22
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon ARKADAŞLAR BİZ BİR BOYKOT LİSTESİ HAZIRLAMAYI DÜŞÜNDÜK TEK PROBLEM VAR SİZDE GÖRÜŞÜNÜZ BİLDİRİN ALLAH RIZASI İÇİN...
Nefret su an offline Nefret  
RE:
135 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı dilaratuba

Tam olarak ne dediğini istediğinizi anlamadım ama ilk olarak el ezher coca cola ve pepsi nin haram olduğunu açıklamış gerçek olmasa da şüpheli olduğu için almamalıyız ve içmemeliyiz.

Bir de peygamberimiz ehakaret eden danimarka ve yahudi ürünlari boykot ediliyordu bunlar:nescafe,tamek dove,danone,pınar,vivident,fırst,maret,nokia,elidor,nivea,ipana,recoice,fruko,lipton,burgerking,pepsi,milka...İnşaallah yardımcı olmuşumdur.Allah Razı Olsum KArdeşim
ancak biz daha kapsamlı bi liste hazırlıcaz ve sadece boykot dışındaki güvenle alabilcemiz ürünleri kapsıcaz

fiemanillah
Ekleme Tarihi: 04.09.2006 - 18:54
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon ARKADAŞLAR BİZ BİR BOYKOT LİSTESİ HAZIRLAMAYI DÜŞÜNDÜK TEK PROBLEM VAR SİZDE GÖRÜŞÜNÜZ BİLDİRİN ALLAH RIZASI İÇİN...
Nefret su an offline Nefret  
...
135 Mesaj -
birileri bazı sorumlulukları yüklenmeselerdi islamiyet bu aşamaya ble ulaşamazdı ben elif bacımla bu işin sorumluluğunu üstümüze aldık ikimiz hazırlıcaz yinede fikirlerinizden ötürü tüm ravdalı kardeşlerime tşk

unutmayın

Cesaret Başarıyı Kararsızlık Derdi Korku Ölümü getirir..

..::Hz. Yavuz Sultan Selim::..
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 17:29
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM..
Nefret su an offline Nefret  
RE:
135 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

Kardesim sevinçli

Adminlere mesaj yaz, onlar acarlar..

DUA ile..vaktinizi alıyorum ama nerden yazabilirim..
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:45
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Türk Hacker İsrail MSN'yi Çökertti
Nefret su an offline Nefret  
Allah Razı Olsun
135 Mesaj -
..
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:42
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM..
Nefret su an offline Nefret  
.
135 Mesaj -
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

Galiba sorun burda:

T I K L A Y I N

Selam ve DUA ile..KARDEŞİM ONU AÇTIRABİLİMİYİZ SÖZ UFAK Bİ RESİM KOYUCAM sevinçli
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:32
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM..
Nefret su an offline Nefret  
CANIM KARDEŞİM
135 Mesaj -
ALLAH İÇİN SENİ ÇOK SEVİYORUM HER NEKADAR BAŞLARDA KIRICI OLDUYSAMDA SEN KUSRUMU AFFET HAKKINI HELAL ET O GÜNLER BİRAZ DAHA CANIM SIKKINDI SONRADAN ACIM BİRAZ DAHA HAFİFLEDİ ZATEN BEN İYİLEŞİNCE BİRDAHA ZOR GÖRÜŞÜCEZ SİZİN GİBİ KARDEŞLERİMLE AMA HERZAMAN HATIRLADIĞIMDA YANAĞIMDA TATLI BİR TEBESSÜM OLUCAKSINIZ
FİEMANİLLAH...

Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:29
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Bir Ben Bileyim Seni...
Nefret su an offline Nefret  
.
135 Mesaj -
ANLAŞILDI SENİNDE YANIK BİR TARAFIN VAR SANIRIM KARDEŞİM...
sevinçli


Bu mesaj 1 kez ve en son Nefret tarafından 29.08.2006 - 22:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:18
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Bu msnde kimler var
Nefret su an offline Nefret  
ÇOK HOŞ
135 Mesaj -
YALANYARİM ELİNE SAĞLIK...
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 22:16
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM..
Nefret su an offline Nefret  
Themenicon    YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM..
135 Mesaj -
YÖNETİCİLERE RİCA EDİYORUM PROFİLİMİ GUNCELLEMEM ENGELLENMİŞ LÜTFEN BU ENGELİ KALDIRMANIZI RİCA EDİYORUM EĞER BİR HATAM VARSA BENİ HABEDAR EDİN BİR DAHA İŞLEMİYİM...

DEĞERLİ SİTE YÖNETİCİLERİ SİZEDE ANLIYORUM SİZDE KONTORLÜ ELİNİZDE TUTMAK İSTİYORSUNUZ HAKVERİYORUM GEÇEN GÜN ALTDAKİ RESMİ İMZAM OLARAK KOYDUĞUMDA RESİM KALDIRILDI SONRA BEN BUNUN BENDEN KAYNAKLANAN BİR HATA OLDUĞUNU ZANNEDİP TEKRAR EKLEDİM ANCAK BU SEFERDE IP ADRESİNİZ ENGELLENDİ DİYE BİR YAZI ÇIKTI RESİMDE KÖTÜ BİR ŞEY OLDUĞUNUDA SANMIYORUM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 21:29
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: EY YOLCU BU DİYARDAN NEREYE GİDİYORSUN EĞER AZIĞIN YOKSA EYVAHLAR SANA ...EĞER AZIĞIN VARSA NE MUTLU SANAAA
Nefret su an offline Nefret  
EYVALLAH
135 Mesaj -
ABİM YİNEDE DÖKTÜRMÜŞ ALLAH RAZI OLSUN... aşık
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 18:57
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: YeSiLKuBBeM... Canima Can Kardesim...
Nefret su an offline Nefret  
ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI ÖMÜRLER NASİB EDER İNŞALLAH...
135 Mesaj -
KARDEŞİM YENİ YAŞINININ SANA HAYIRLARA MUTLULUKLARA MUHAFFAKİYETLERE VESİLE OLMASINI DİLER SENİ VE TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ ALLAHA EMANET EDERİM... gül
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 18:55
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR
Nefret su an offline Nefret  
YİNEDE BİZ KARDEŞİZ...
135 Mesaj -
HERZAMAN BİRBİRİMİZİ ÇOK SEVELİM BİRBİRİMİZ İÇİN ÖLELİM ÖLDÜRELİM ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN HAFİZEM sevinçli


Bu mesaj 1 kez ve en son Nefret tarafından 29.08.2006 - 18:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 18:50
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Siyonistlerin Kullandıkları Katliam Emirleri...!!!
Nefret su an offline Nefret  
..
135 Mesaj -
ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN KARDEŞLERİM
Ekleme Tarihi: 29.08.2006 - 17:29
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: EZAN OKUDUM DİNLERMİSİNİZ...
Nefret su an offline Nefret  
İŞTE BUDUR...
135 Mesaj -
ELHAMDÜLİLLAH ÇOK GÜZEL KARDEŞİM ALLAH SENİ BİZE BAĞIŞLASIN NE

BU DÜNYADA NE AHİRETTE ÜZÜNTÜ ÇEKMEYESİN...


Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 21:17
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: Mustafa Kemal kendi başına mı Samsun’a çıkmıştır?
Nefret su an offline Nefret  
.
135 Mesaj -
MUSTAFA KEMALİN YANINDA ÇOK EĞİTİMLİ 100 VEYA 100'ÜN ÜSTÜNDE OSMANLI SUBAYI OLMASAYDI KİMSE İNANMAZDI ONA BU GERÇEĞİ BİLMELİYİZ KARDEŞLERİM...
Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:57
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: ölüm____________size neyi ifade ediyor...canlar
Nefret su an offline Nefret  
.
135 Mesaj -
ÖLÜM MÜMİN İÇİN KURTULUŞDUR SONSUZ MUTLULUĞA ERMEKDİR KORKUSUZ MÜMİNLER SEVGİLİYE KAVUŞMAK İÇİN ÖLÜMÜ ARZULARLAR BEN HER NEKADAR HAZIR OLSAMDA OLMASAMDA DÜNYA HAYATINDAN İĞRENİYORUM RABBİME VE RESULÜME KAVUŞMAK İSTİYORUM


ÖMÜR İSLAM UĞRUNA HAK UĞRUNA HARCANMIŞSA ÖMÜRDÜR GERİSİ YALANDIR GAFLETTİR

ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN SEVGİLİLERE KAVUŞMAK ÜMİDEYLE HEPİNİZ İÇİN DUA EDİYORUM KARDEŞLERİM....

Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:56
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Konu: SİGARA İÇENLER GELİN HEP BERABER ZIKIMDAN KURTULALIM ALLAHIN İZNİYLE....
Nefret su an offline Nefret  
BEN BÜTÜN KARDEŞLERİMİ ÇOK SEVİYORUM...
135 Mesaj -
ALLAH BİLİYORKİ KİMSEYİ KIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK ZATEN KİMSENİN YAZDIĞINADA KIRILMAM AMA YAPIM YÜZÜNDEN BELKİDE YAŞADIKLARIMDAN ÖTÜRÜ BİRAZ SİNİRLİ BİR YAPIM VAR İNANIN ALLAH İÇİN BEN HER MÜSLÜMAN KARDEŞİM GİBİ SİZLERİDE ÇOK SEVİYORUM EĞER İSTEMEYEREK KIRMIŞSAM HAKKINIZI HELAL EDİN BAZEN MALESEF ÖLE KENDİNİ BİLMEZ BİR ŞEKİLDE PARLIYORUM AZ ÇOK BENİ TANIDIYSANIZ ANLARSINIZ HALİMDEN NEYSE SİZİ RABBİME EMANET EDİYORUM HAYIRLI AKŞAMLAR DİLİYORUM SİZE....

ŞUNUDA BELİRTMEK İSTİYORUM BENİM İSMİM MURAD NEFRETİM EHLİ KÜFRE...


Ekleme Tarihi: 28.08.2006 - 18:50
Nefret üyenin diğer mesajları Nefret`in Profili Nefret Özel Mesaj Kapalı Sayfanın başına dön
Sayfa (5): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 122 Misafir mevcut. En son üyemiz: merve02


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Mahbub Betül (34), kolye7 (64), sony79 (45), zekitahiroglu (45), SARE42 (33), YasinG (50), kederli (56), MeYrA_35_ (37), orjins (58), bizkimiz571 (33), (( MEHMED )) (38), Abdullah Erkus (50), mstfunuvar (48), derbeder15 (51), ramazantezel (58), ays.k (35), (( MUHAMMED )) (38), tekkeli (50), by_cansuyu (36), gkn (40), enveR_1882 (36), blaumeer (40), Yeniceri 24 (38), simurg80 (43), Ayzitbige (32), bulbul (82), mihrigök (45), ormanci1968 (52), keremden_y (41), ebrarpinar (), memori (33), yara (140), General (), kartal42 (51), arslan_ozturk (57), mozden (48), mkakbiyik (42), salih_66 (45), Husamettin571 (57), drmka (51), saktürk (28), veysican (63), losta_firtinasi (45), -HaN- (39), muratnes (39), uhudlu hamza (46), babayusuf (45), yitiklale (45), hasbuhal3 (42), yafes_ (42), kanka_55 (36), said ekici (56), DESTAN15 (51), elif karatas (47), Nurcan1975 (45), furkanosman (56), tufan74 (45), Tankut (35), alpay97 (45), güldiken (38), CINARAGA (40), betül (33), ferhat1 ()
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.89498 saniyede açıldı