chloroquine dexamethasone lopinavir ritonavir chloroquine generique plaquenil fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148184
Forum Anasayfa » Arama Sonuçları

309 Sonuç - Yeni Arama
Sayfa (16): (1) 2 3 Devam >
Ekleyen Mesaj
Konu: Bir soru daha
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
silgimi acaba?telaşlı
Ekleme Tarihi: 19.02.2005 - 19:36
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon Allah rizasi icin ne olur!
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
irem kardes ben almis oldugum 50 taneyi okudum, rabbim kabul etsin.
Ekleme Tarihi: 17.02.2005 - 19:00
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Themenicon Allah rizasi icin ne olur!
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
irem kardes, rabbim hayirla birlikte niyetine gore versin, 50 tanede ben aliyorum
Ekleme Tarihi: 15.02.2005 - 22:09
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: ilginc Sorular...
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
buzdolabinin kapagini acar onceden koydugumuz fili'i cikarip zurafayi koyariz.sevinçli
Ekleme Tarihi: 14.02.2005 - 21:23
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: istanbul Bucak Bucak...
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
sorunun sekli cok guzel, okumakta gec kadim ama , cevap NAR
Ekleme Tarihi: 04.11.2004 - 22:02
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: cinsel haramlar
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
cinsel haramlar
487 Mesaj -
Cinsel Haramlar

Zina (Fuhus)

Zina akil hastasi olmayan,erginlik çagina ulasmis kadin ve erkegin nikahsiz cinsel iliskisidir. Buna fuhus ta denilir. Zina toplumsal çözülmenin belirtilerinden biridir.

Islam'in koydugu bes temel esastan biriside irz ve neslin korunmasi ilkesidir. Bu korumanin gerçeklesmesi için de taraflarin evli olmasi sarti aramaksizin karsi cinsler arasinda bütün evlilik disi cinsel iliskinin yasaklanmasi gerekir. Hem zina sadece taraflari ve taraflarin yakinlarini ilgilendiren sahsi bir suç degil, bu tüm toplumu,toplumun temel nüvesi aileyi kökünden sarsan,insanlardaki namus ve iffet duygusunu rencide eden ahlaksizligin yayilmasini hizlandiran toplumsal bir beladir.

Böyle oldugu için de Islam dini evliligi kolaylastirmis maddi ve manevi yönden tesvik etmis fakat cezalari farkli da olsa hem bekarlarin hem de evli ve dullarin evlilik disi cinsel iliskilerini siddetle cezalandirmistir. Cenabi Hak buyuruyor:"Zinaya yaklasmayin dogrusu o büyük bir hayasizliktir,kötü bir yoldur. Isra Suresi Ayet 32

"Gerçekten Müminler Allah yaninda bir baskasini ilah edinip ona kulluk etmezler. Ölümü hak edenler disinda, Allah'in haram kildigi cana kiymazlar. Zina etmezler. Bunlari yapan günaha girmis
olur ." Furkan Suresi ayet 68

Allah Resulü buyuruyor: "Allah kullarina manen yaklasir, tövbe edenleri af eder ancak zina eden kisi ile haraç alani af etmez." Ettergib Vetterhib 3/271 "Zina ve faiz bir sehirde açiga çiktigi zaman,onlar Allah'in azabini kendilerine vacip kilmis olurlar ." Ettergib Vetterhib 3/278 "Aralarinda 'piç' çogalmadikça,ümmetim hayirdan ayrilmaz. Onlar arasinda zina çocugu yayildigi zaman, Allah'in onlari yaygin bir azaba ugratmasi çok sürmez.

" Ettergib Vetterhib 3/277 "Zina üzerinde devamli Israr eden kimse puta tapan kisi gibidir." Ettergib Vetterhib 3/277 "Muhakkak ki yedi kat gökler ve yedi kat yerler zina eden yasliya lanet ederler. Süphesiz zina edenlerin avret yerlerinin çirkin kokusu,cehennem halkini bile rahatsiz eder." Ettergib Vetterhib 3/276

Islam dini iki cins arasinda gayr-i mesru yakinlasmayi doguracak durumlari, bakmayi dokunmayi, bir arada bulunmayi yasaklamistir. Allah Resulü söyle buyuruyor "Gözün zinasi bakmaktir. Kulaklarin zinasi dinlemektir. Dilin zinasi konusmaktir. Elin zinasi tutmaktir. Ayagin zinasi da yürümektir." Buhari Istizan 12 Bir baska hadis-i serifte ise agzin zinasinin öpmek oldugu Müsnedi Ibni Hanbel 2/343 belirtilmistir.

Kadin erkek iliskileri genellikle bakmakla baslar. Bunun için gözü haramdan korumak, zinadan korunmanin ilk sartidir. Zinaya götüren diger yollar dokunmak,dinlemek gibi islerdir. Insanin kendi helali olmayan erkege veya kadina dokunmasi sesini dinlemesi onda mesru olmayan egilimler meydana getirebilir onu tahrik edebilir.

Islam bir birine haram olan iki kisinin bir arada oturmasini,üçüncü bir sahsin bulunmadigi bir odada bulunmasina izin vermez. Birbirlerine haram olan kadin ve erkek akraba da olsalar asla yalniz kalmamalidirlar.

Zina eden bekarlara verilecek ser'i ceza:

Islam bekar erkek ve kadinlarin zina suçu için yüz degnek-kirbaç cezasi, getirmistir. Cenabi Hak buyuruyor:"zina eden kadin ve erkegin her birine yüzer degnek vurun. Allah'a ve ahret gününe inaniyorsaniz Allah'in dini konusunda o ikisine acimaniz tutmasin. Onlarin ceza görmesine müminlerden bir toplulukta sahit olsun." (10)

Islam alimleri bu ayette anlatilan cezanin, bekar olup da zina eden erkek ve kadinlarin cezasi oldugunu, evli veya dul erkek ve kadinlarin zina cezasinin ise taslanarak öldürülme oldugunda görüs birligi içindedir.

Zina eden evlilere verilecek ser'i ceza:

Islam/evli veya dul erkek ve kadinlarin zina suçu için,taslanarak öldürme cezasini getirmistir

Allah Resulü buyuruyor "Benden ögrenin,benden ögrenin! Allah kadinlara bir yol açmistir. Bekarla bekar zina ederse yüz degnek ve bir yil sürgün evli ile evli (veya dul ile dul) zina ederse yüz degnek ve tasla recim var." Bulugul Meram 4/9

Ebu Hureyre ile Zeyd bin Halid-i Cüheni'den rivayet olunduguna göre çöl Araplarindan bir adam Resulullah'a gelerek: 'Ya Resulullah Allah askina senden hakkimda ancak Allah'in kitabiyla hüküm vermeni dilerim." dedi. Ondan daha anlayisli olan digeri:''Evet aramizda Allah'in kitabi ile hükmet ve bana müsaade buyur dedi. Resulullah:"Söyle?" dedi. Adam:"Benim oglum bu adamin yaninda çirak idi ve onun karisi ile zina etti.

Ben oglumun recm edilecegini haber alinca onun namina yüz koyunla bir cariye fidye verdim. Sonra bilenlere sordum,ogluma yüz degnek ile bir sene sürgün lazim geldigini bunun karisina da recm gerektigini bana haber verdiler. dedi. Bunun üzerine Allah Resulü söyle buyurdu:"Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki aranizda derhal Allah'in kitabiyla hükmedecegim. Cariye ile koyunlar sana iade olunacak; ogluna da yüz degnek ve bir sene sürgün gerek. Ey Enescik haydi su adamin karisina git eger itiraf ediyorsa onu recim ediver." Bulugul Meram 4/8

Hz.Ebu Bekir'den rivayet olunmustur."Maiz bin Malik Resululah'a gelerek bir defa (zina) itirafinda bulundu. Ben de Resulullah'in yaninda idim. Allah Resulü onu geri çevirdi. Sonra tekrar gelerek onun yaninda ikinci defa itiraf da bulundu.Allah Resulü onu yine geri çevirdi. Sonra gelerek onun yaninda üçüncü defa itirafta bulundu. Allah Resulü kendisini yine geri çevirdi. Bunun üzerine ben ona:"Eger dördüncü defa da itiraf edersen Resulullah seni recm eder dedim.

O dördüncü defa itirafta bulundu. Resulullah ona sordu:"0nunla yattin mi?"' Maiz:"Evet" dedi.Resulullah:"Tenini tenine dokundurdun mu ? 'Maiz:"Evet' Resulullah:"0nunla cinsi münasebette bulundun mu?" Maiz:"Evet Resulullah: "Zina nedir bilir misin ? "Maiz; "Evet bir adamin karisina helal olarak yapagini ben ona haram olarak yaptim." dedi. Resulullah;"Bu sözle ne demek istiyorsun? Maiz: Beni temizle Ya Resulullah!" dedi. Allah Resulü Maiz'in recmini emretti ve recm edildi. Bulugul Meram 4/15

Zinanin dinen ne kadar çirkin kabul edildigi ona verilen cezayla anlasilmaktadir. Ancak zina suçunun cezasinin verilebilmesi için zinanin Islam'in hakim oldugu bir toplumda yapilmasi ve 4 adil sahidin sahitligi ile ispatlanmasi gerekmektedir.Islam devletinin haricinde yapilan zinalara bu cezalar uygulanmaz. Ayrica sahitlerin zinanin sübutunu tam olarak görmesi gerekmektedir. Bir yorgan içinde iki kisiyi görseler, yorgan inip kalksa dahi onlar hakkinda zina sahitligi yapamazlar.

Çünkü zina tenasül uzuvlarinin birlesmesi ile sabit olur. Oysa yorganin altinda bu olayin gerçeklesip gerçeklesmedigi bilinmez. Bu derece yakinen bir zina olayina sahit olmak ise çok nadirdir. Zaten Islam'in hakim oldugu bir toplumda zinanin bütün yollari kapatilmistir. Müslümanlarin cani devletin güvencesindedir. Dolayisiyla evlenemeyecek durumda olan kisiler devlet tarafindan evlendirilecektir.

Buna ragmen zina yapilirsa cezasi daha bu dünyadayken verilerek ahret azabindan kurtulus mümkün olacaktir. Nitekim yukaridaki hadiste Maizin beni temizle demesi de onun ahrete olan inancini ve cezasini bu dünyada çekmek istedigini göstermektedir.

Islam'in hakim olmadigi yerlerde yapilan zinalara ceza uygulanmamasi böyle yerlerde zinanin helal olmasindan dolayi degildir. Bilakis onun cezasi ahrete kalacak ve orada cezalandirilacaktir.

Allah c.c tüm Müslüman kardeslerimizi zina gibi bütün büyük haramlardan uzak edip muhafaza eylesin (Amin)

Homoseksüellik

Islam Dini'nde yasaklanmis zina gibi bas cinsel haramlardan biri homoseksüelliktir. Erkek erkege cinsel iliski olan homoseksüellik Kuran-i Kerim ile ve Allah'in Resulü'nün sünnetiyle yasaklanmis lanetli bir istir.

Bu husuta Yüce Allah söyle buyurmaktadir :"Lut'u kendi kavmine; topluluguna Peygamber olarak gönderdik. Onlari söyle kinayip uyardi: Sizden önce «alemlerden» hiç birinin yapmadigi cinsel sapikligi mi yapiyorsunuz? Siz kadinlari birakip da sehvetle erkeklere mi yaklasiyorsunuz. Dogrusu siz Ilahî yasak sinirlarini asan bir kavimsiniz.(Lut'un kinayip uyarmalarina karsi) kavminin cevabi da (su tepkili) sözler oldu: Lut'u ve onunla beraber iman edenleri ülkenizden çikarin.

Çünkü onlar (arka organlardan kaçinarak) tertemiz kalmak Isteyen insanlardir. Bunun üzerine Biz de Lut'u ve karisi disindaki ailesin! kurtardik. Karisi geride kalarak azaba ugrayacaklardan oldu. .Biz onlar üzerine azap taslarini öylesine bir yagdirdik ki suçlularin akibeti nasil olurmus bir bak." Araf Suresi Ayet 80 - 84

Lut kavminin ugratildiklari azab Hud suresinde de söylece açiklanmaktadir:"Azab emrimiz gelince, yasadiklari ülkenin altini üstüne çevirdik. Üzerlerine Rabbin katinda isaretlenmis kizgin taslari saganak halinde yagdirdik.Ilahî azab cinsel haramlari isteyerek nefislerine zulmedenlerden hiç bir zaman gidici degildir." Hud Suresi 82-83

Anlamlari sunulan ayetlerle homoseksüellik dolayli olarak Muhammed Ümmeti olan bizlere de yasaklanmistir. Özellikle son ayette kullanilan ve Kiyamet Günü'ne kadar devam edecek sürekliligi içerici üslupla da her dönemin homoseksüelleri azapla tehdit olunmustur. Hiç süphe yoktur ki Allah'in azabi çesitlidir. Ilahi azap, tabii afetler, yönetim zulümleri, AIDS türünden hastaliklar, harpler seklinde olabilecegi gibi yikici, eritici ve bitirici cinsel anarsi seklinde de olabilir.

"aglaAranizda Allah'in Resulü söyle yayginlasabilecegi endisesiyle) sizin için korktuklarinim en korkutucusu olani Lut Peygamberin kavminin isi olan homoseksüelliktir. Allah'in Resulü azaba ugramis Lut toplulugunun isledigi bu suçu isleyenlere art arda üç defa la'net ederek söyle buyurdu:yaptigini yapanlara la'net etsin. Allah Lut kavminin yaptigim Allah Lüt kavminin yapanlara la'net etsin. Allah Lut kavminin yaptigim yapanlara la'net etsin. (Onlari rahmetinden dislasin)"."Erkege ve kadina arka organindan temas edenlere Allah c.c rahmet nazariyla bakmaz." Kurtubi 7/245 Ibni Mace 2563

Ebu Hureyre ve Ibni Abbas (r.a)

anlatiyorlar: "Allah'in Resulü vefatlarindan önce bize hitap buyurdular. Allah'a kavusmasindan önceki bu son hitaplarinda söyle ögüt verdiler: Kadin veya erkegi ya da çocugu arka organindan kullananlar. (eger tevbe etmezlerse) Kiyamet Günü'nde lesten daha pis bir koku saçar olduklari halde bir araya getirileceklerdir. Bunlar Cehenneme girinceye kadar insanlar bu kokularindan izdirap duyacaklardir. Allah, bunlarin sevablarini giderecek ve onlardan ne tövbe' ve ne fidye kabul edecekdir. Onlar atesten tabutlara girecek, kapaklari da atesden çivilerle çivilenecektir. Zadül Mead 3/148

"Hz. Ayse. Allah'in Resulü'nü üzgün gördü, Üzgün görünce de sordu:Sizi üzen nedir Ya Resulullah ? (Beni üzen) ümmetim için pek çok korktugum uygulamadir. Lut toplumunun yaptigini yapmalaridir." Eddürrül Mensur 3/101

"zaman Allah homoseksüellerden (ve onlarin Lutilik (homoseksuellik) çogaldigi isinî tabii gören toplumlarindan korumasini kaldirir. Hangi yasayis üzerinde yikima ugrayacaklarini önemsemez" Ettergib 3/286-287
Homoseksüelligi yasaklayan daha bir çok hadis nakletmek mümkündür.Ancak yukarida ki ayet ve hadislerden bu isin ne kadar çirkin bir is oldugu anlasilmistir.

Homoseksüellikten kisinin kendisini korumasi için yapmasi gerekenler; Uzun müddet bekar kalmayip bir an önce evlenmelidir. Ayni örtü altinda çiplak olarak baska bir erkekle yatmaktan kaçinmali, kadinlasan, kendisinde kadin güzelligi, konusmasi bulunan, makyajla takilarla süslenen erkeklerden uzak durmalidir.

Erkeklerin açilmasi haram olan mahrem yerlerine bakmaktan, dokunmaktan, öpüsmekten kaçinilmalidir. Homoseksüelligi tesvik eden kitap film ve yayinlardan uzak durmalidir. Kadin gibi tüysüz ve güzel olan çocuklarla sakalasmaktan, onlari kucaklayip öpmekten, yalniz kalmaktan sakinmalidir.

Lezbiyenlik

Kadinin kadinla sevismesi, iliskisi kesinlikle haramdir. Bu sevicilik veya lezbiyenlik denen bir cinsel sapmadir. Haram olan bu cinsel sapiklik türünde kadinlardan biri erkek mevkiinde olup sevicidir. Digeri de edilgen durumundadir. Islami kaynaklara göre tarihi olusumu ve gelisimi itibariyle homoseksüellik gibi sevicilik de Lut toplumuna dayanmaktadir.

Ülkelerinin alti üstüne getirilen ve üzerlerine tas yagdirilan Lut kavminin. erkekleri yani sira kadinlarinin da azaba ugratilmalarinin sebebi, aralarindaki sevicilikleri olmustur. Hz. Huzeyfe Allah'in Resulü'nden ögrendigi bu gerçegi söyle dile getiriyor: "Erkekleri erkekleriyle, kadinlari da kadinlariyla yetinince Lut kavmine azap eristi."

Sevicilik hiç süphesiz Allah'in kurdugu cinsel düzene aykirilik, nesil kesmek, gerçek cinsel tatminden uzaklasarak nefse zulmetmek ve kadin toplumunu cinsel anarsiye itmek oldugu için haram kilinmistir. Seviciligin haram olusunda Islam'da ittifak vardir. Çünkü bu konuda ayet ve hadis vardir. Cenabi Hak buyuruyor: "Onlar ki irzlarini korurlar. Ancak zevcelerine ve sahip olduklari cariyelerine karsi iliskide bulunmalari müstesnadir. Çünkü onlar kinanmazlar. Kim de bu helalden baskasini ararsa,iste onlar haddi asanlardir." Müminun suresi ayet 5,6,7

Allah Resulü buyuruyor:" Kadinlarin sürtüsmesi onlarin arasinda zinadir." Feyzul Kadir 4/103 "Bir kadin diger bir kadina çiplak vücudunu degdirmesin. Kadin diger kadini kocasi ona bakiyormuscasina anlatir." Ebu davut 2/246

"Erkek erkegin avretine, kadin da kadinin avretine bakmasin. Bir erkek ile bir erkek tek yatakta birlikte, kadin da bir kadinla ayni yatakta beraber yatmasinlar." Ebu Davut 2/246

Kadinlar;kendilerini bu rezaletten korumak için su hususlara dikkat etmelidir: Çiplak veya yari çiplak denecek dekolte elbise ile ayni örtünün altinda bir kadinla beraber yatmamalidir. Ahlakina güvenmedigi kadindan, erkekten sakinir gibi sakinmali ve iliskisini kesmelidir. Lezbiyenligi tesvik eden, öven kitap, film v.s seylerden kaçinmali bekar ise evlenmeli, evli ise cinsel ihtiyaçlarini kocasinda gidermelidir.

Anne ve babalar çocuklarinin yataklarini ergenlik döneminden önce ayirmali, iki kardes kiz dahi olsa bir yatakta yatirmamalidir. Çocuklarin yataginin ayrilmasi dinimizin bir emridir.

Alinti
Ekleme Tarihi: 30.10.2004 - 10:36
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: SEN ve BEN
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
Allah razi olsun cok guzel dizeler.
Ekleme Tarihi: 27.10.2004 - 18:46
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: TUZAK !
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
s.a
487 Mesaj -
Allah razi olsun, cok guzel. rabbim kendi askindan baska ask vermesin yureginize..
Ekleme Tarihi: 26.10.2004 - 19:34
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Dokunun topraga
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
Dokunun topraga
487 Mesaj -
siz hic yildizsiz bir gecede bir cinarin altinda
durup, gokyuzune baktiniz mi?
ve hic gordunuzmu ust uste cakisan iki dal? damar damar uzanirken geceye, soluyan; gunduz yayilinca yeryuzune, fotosentez yapan yapraklardan birbirinin ayni iki tane gordunuzmu hic? Goremessiniz!
Dokunup sonra topraga, duydunuzmu parmak uclarinizla bir tohumun citirtisini?
Duydunuzmu bir solucan deliyorken topragi, bir kok yol buluyorken yerin merkezine? duyamassiniz!
Sonra cikip yalin ayak arza, isyanini dimdik tasiyan yalcin daglara, kabaran sularin huzur buldugu kumlara,fark ettinizmi ne hizla donuyor dunya? Hangi merkez kac kuvvetidir caresizligin koyu karanliginda asili duran yureklerimizi, dusmeden tutan? yoksa ayni elmidir, dunyayi gokte ipsiz asili tutan?
Sen ey insan ! Gor, zuhurunun siddetinden gaip olan Asikar'i. Duy, " duayi isiten "in ogudunu. dusun, "gokleri ve yeri yaratan, gunesi ve ayi buyrugu altinda tutan kimdir?" diye sorulunca!......
"o salim akil sahipleri oyle insanlardirki; ayakta iken, otururken, yanlari ustunde (yatar ) iken, Allah'i hatirlayip zikrederler. Goklerin ve yerin yaratilisi hakkinda inceden inceye dusunurler ve - Ey rabbimiz! sen bunlari bosuna yaratmadin! Seni tesbih ederiz. Bizi atesin azabindan koru! derler."
AL-I IMRAN, 191
Ekleme Tarihi: 15.07.2004 - 21:22
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Cuma Hutbesi
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun Rabbim senin azabindan yine sana siginiriz
Ekleme Tarihi: 19.12.2003 - 20:35
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Allah rasulune yazmış olduğu mektubu
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 11.12.2003 - 19:55
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: ESMA-ÜL HÜSNA
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 09.12.2003 - 21:03
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Müslüman hasreti çekilen insandır
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 09.12.2003 - 20:55
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: su sureleri bol bol okuyalim
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
su sureleri bol bol okuyalim
487 Mesaj -
Fahri cihan efendimiz s.a.v.
Ihlas suresini felak ve nas surelerini aksam ve sabah ucer kere okursan sana her seye kafidir. buyurdu.

Ukbe bin Amir radiyallahu anh; fahri kainat s.a.v efendimiz
Her namazin sonunda Felak be Nas surelerini okumami bana emir buyurdu. dedi
Ekleme Tarihi: 09.12.2003 - 20:52
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: gunumuzun hayirli olmasi icin dua
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
gunumuzun hayirli olmasi icin dua
487 Mesaj -
Allah im bu gunun evvelini salah, ortasini felah, sonunu kurtulus kil. Senden dunya ve ahiret hayrini isterim. Ey merhametlilerin en merhametlisi.
Ekleme Tarihi: 09.12.2003 - 20:40
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: dua
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
dua
487 Mesaj -
Allah im kalbimi nifaktan,amellerimi riya ve gosteristen, dilimi yalandan, gozumu hain bakistan temizle. Cunki sen gozlerin hain bakisini ve kalplerin gizlewdigini bilirsin.
Ekleme Tarihi: 09.12.2003 - 20:31
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: “ İYİ Kİ KALBİMİZDEN GEÇENLERİ BİLİYORSUN”
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
AMIN ALLAH razi olsun
Ekleme Tarihi: 29.11.2003 - 20:24
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: TABII ILAÇ ?
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun yan etkisini bilmem ama biraz kilo yapabilirsevinçli
Ekleme Tarihi: 28.11.2003 - 22:30
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: Yolumuzdaki Engeller.. (Hikaye)
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
ALLAH razi olsun
Ekleme Tarihi: 27.11.2003 - 20:34
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Konu: KAYNANAYI NE YAPMALI
bulbulunalan su an offline bulbulunalan  
487 Mesaj -
Allah razi olsun cok guzel gelin ve kayinvalidelere duyurulur göz kırpma göz kırpma
Ekleme Tarihi: 27.11.2003 - 20:32
bulbulunalan üyenin diğer mesajları bulbulunalan`in Profili bulbulunalan Özel Mesaj Gönder Sayfanın başına dön
Sayfa (16): (1) 2 3 Devam >
İmzalar göster - Konuları göster

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 139 Misafir mevcut. En son üyemiz: merve02


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ersin_usta (65), eyupsabri (39), Virane (34), hoyan70 (54), nurefsan72 (50), mevsimlerin dos.. (26), elektrikertan (49), serdar var (42), halime_okka (57), orhancahitkaral.. (54), genchobit (39), cappadocian (37), epektas (37), nihat23 (41), SataniC (36), number_1 (42), alpozan61 (30), tariktheone (31), mahinur (62), Kerem MAZLUM (35), ates_ibahar (57), Ilaydaa (38), mim-n (35), kula_kulluk_yap.. (35), skasikci (58), isotex (51), Ahmet23 (33), MagicAKIN (43), yolcu_42@NL (52), Dost_BoLu (44), BuraKKýl.. (47), harun_2 (45), Hayati (58), yusup44 (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.78377 saniyede açıldı