generique luvox chloroquine ivermectine kaletra generique rhinocortdetrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Peygamberimize doğum gününde ne hediye verdiniz...?

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Peygamberimize doğum gününde ne hediye verdiniz...?
110 Mesaj -
Biz seni tanýmadan sevdik efendim. Ýnsan tanýmadýðýný nasýl severdi? Nerden bilebilirdi sevdiði neden hoþlanýr neye kýzar. Ýnsan tanýmadýðý birini nasýl aðýrlardý sofrasýnda en güzel þekilde? Ya sevdiði þeker hastasýysa, sofraya koyduðu tatlýlardan hastalanmazmý? Ya tansiyon hastasýysa, tuzlulardan hastalanmazmý? Ýnsan sevdiðinin hassasiyetlerini bilmeden onu nasýl aðýrlardý Efendim... Allahýn elçisi dediler, peygamber dediler, nebi dediler, çok mubarekti dediler. Sevenler seni ünvanýndan dolayý sevdi efendim. Biz seni tanýmadan sevdik, iþte bu yüzden hiçbir zaman sana layýk ümmet olamadýk Efendim. Oysaki Allah yüce Kuran'da þöyle buyuruyordu;

“Kalem suresi-4) Elbette sen çok yüce bir ahlak üzeresin.”

Seni sevmek senin ahlakýnla ahlaklanmaktý ama biz senin ahlakýný deðil sadece adýný sevdik ahlakýnýn ne olduðunu hiç bilmeden Efendim. Adaletten uzak kaldýk... Vicdanlarýmýz taþtan katýydý... Birbirimizin kuyusunu kazdýk... Kendi ailemizin bile güvenini kaybettik ... Dünyaya geliþ gayemizi unuttuk... Yalan, kin, kibir sahibiydik...ama seni seviyorduk. Müslüman kardeþlerimize düþman gözüyle bakýyor , Rakip gözüyle, öteki grup gözüyle bakýyorduk... ama seni seviyorduk. Þeytanýn en yakýn dostu, nefsimizin tutuklusu idik ama seni seviyorduk. Týpký Allah'ýda tanýmadan sevdiðimiz gibi...

Seni sevmenin yolunun ahlakýnla ahlaklanmak olduðunu anlayamadýk. Sen bizim için bir gonca güldün çok güzeldin. Ama nasýl güzel bir gül olunur bunu hiç anlamak istemedik bu yüzden hep diken olduk kanattýk her daim çevremizi, en çok da sevdiklerimizi..!

Þu dünyada bizi saltanat sahibi yapacak her türlü çetrefilli yollarý, iþleri çözdük anladýk, fiziði, kimyayý, matematiði anlamak için ömrümüzün baharýnýn onyedi yýlýný gençliðimizi harcadýk da, seni tanýmak için bir yýlda onyedi günümüzü bile harcayamadýk. Çünkü çok meþguldük. Ya gençtik öðrenciydik derslerden vakit yoktu. Ya evliydik çoluk çocuk ve hayatýn hengamesi vardý. Ya çalýþýyorduk ticareti, kariyeri saltanatý korumak için çok çalýþmalýydýk vaktimiz yoktu. Yaþlanýncada bunadýk zaten istesek de kafamýza bir þey girmedi. Yani seni hayatýmýzýn hiç bir safhasýnda anlayacaðýmýz, tanýyacaðýmýz vaktimiz olmadý...

Seni tanýmayý cennette kevser ýrmaðýnýn baþýnda etrafýna toplanýp kendi aðzýndan bize kendini anlatmana býraktýk efendim...!

Oysaki seni sevmenin yolunun, getirdiðin vahyin ipine sým sýký sarýlmak olduðunu anlayamadýk. Rabbim yüce Kuranda þöyle buyuruyordu;

“ (Ahzap suresi-56)-Allah ve melekler resule salat ederler (arka çýkar, destek olurlar) ey müminler siz de ona salat edin (arka çýkýn destek olun) selam edin (güvenliðini saðlayýn)”

Allah ve tüm melekler getirdiðin Vahyin dünyaya hakim olmasý için sana yardým ederken, biz çok meþguldük. Sana Salat etmeyi Rabbimize ve meleklere býraktýk efendim...Bazende sana sevgimizin yüreðimizden taþtýðý anlarda, oturup tv önünde en çirkin dizileri seyrederken elimize tesbihimizi alýp bir yandanda sana selavat getirip kalbimizi rahatlattýk efendim. Çünkü senin adýný yaþatmamýza, toplumlar içinde yüceltmemize deðil sadece anmamýza ihtiyacýn olduðunu düþündük hep. Oysaki senin bizden beklentin, býraktýðýn islam bayraðýný elden ele nesilden nesile þerefle taþýmaktý. Ama dedimya biz çok meþguldük bayrak falan taþýyacak vaktimiz yoktu halimizde. Ýþte her adýn anýldýðýnda selavat getiriyordukya bu yetmezmiydi...?

Seni tanýmadan seviyorduk efendim. Bazýlarýmýz duydugu her uydurma söze HADÝS dir diye onu KURAN süzgecinden geçirmeden inandý. Bunlar uydurma yalan sözlerdir Allahýn Resulune iftiradýr deyip buna delil olarak Kurandan delil ayetler okunduðunda þöyle dediler; Evet ayetdir doðrudur AMA;........diye baþlayan mesnetsiz cümlelerle yalanlarýna yalan yüklü deliller getirdiler... Bazýlarýmýzda, Alemlere Rahmet olarak inen Efendime postacý dediler. Oysaki Rabbim ayetinde þöyle buyuruyordu;

“(Nisa suresi-59)-Ey iman edenler! Allah’a itaat edin. Peygamber’e itaat edin ve sizden olan ulu’l-emre-(idarecilere) de. Herhangi bir hususta anlaþmazlýða düþtüðünüz takdirde, Allah’a ve ahiret gününe gerçekten inanýyorsanýz, onu Allah ve Resûlüne arz edin (sorun)20 Bu, daha iyidir, sonuç bakýmýndan da daha güzeldir.”...

Seni en tanýyanlarýmýzýn bir kýsmýda ilmin küstahlýðýna kapýldýlar. En doðru kapýnýn kendilerininki olduðunu ilan edip o kapýdan girmeyenleri müslüman saymadýlar efendim...Ýslam sanki mahalle pazarcýlarýnýn tezgahlarýnda satýlan elma gibi, her bir yerden, “bize gel bizimkisi en güzeli diye, her grup islamýn derdine düþmek yerine kendi grubunun misyonunu pazarlar oldu Efendim...Kimse kimseyi beðenmez ve tahmin edemiyeceðin kadar fýrkalara bölündük, dünyada darmadaðýn olduk, birleþmeyi mahþerde senin sancaðýnýn altýna erteledik Efendim... Oysaki Rabbim buyuruyorki;

"aglaRum suresi-32) Müþrikler dinlerini parçaladýlar ve bölük bölük oldular. Bunlardan her fýrka kendi yanýndakiyle böbürlenmektedir. "

Velhasýl kelam hiçbirimizde sana layýk ümmet olamadýk efendim...

Biz nefsimizin balçýk çukurundan hiç Akabe tepesine çýkamadýk ki huzuruna gelmek için. Ellerimizi dünyalýk iþlerde öyle hor kullandýk ki, tükettik bu yüzde sana uzatýp BÝAD edecek ellerimizi bulamýyoruz Efendim...Biz dünya telaþlarýyla ayaklarýmýzý öyle yorduk ki, bacaklarýmýzý yitirdik. Peþine takýlýpta seninle hicret edecek ayaklarýmýzý bulamýyoruz Efendim...Biz nefsimizin bencilliklerinde öyle kaybolduk ki, seninle gelen muhajir'lerine Ensar olamýyoruz Efendim. Malýmýzý paylaþýrsak azalacaðýndan, dostluðumuzu verirsek mimleneceðimizden korkuyoruz. Ensar olacak yüreðimizi yitirdik Efendim...Biz Rabbimizide hakkýyla tanýyamadýðýmýz için ona yeterince güvenemedik. Kendi hayatlarýmýzý kendi aldýðýmýz önlemlerle garantiye almalýydýk. Bu yüzden seninle BEDÝRE gelemedik efendim. Canlarýmýz o kadar tatlýydý ki, “Anam babam caným sana FEDA” diyen ashabýn olamadýk Efendim...Görmezden geldik her namazda okuduðumuz halde FÝL suresini. Rabbimizin hiç insansýzda gökteki kuþlarla ebrehenin ordularýný yerle bir ettiðini...Seninle Bedire gelecek kadar ne sana ne Rabbimize güvenemedik Efendim...

Rabbimiz Yüce Kuranda þöyle buyurduðu halde;

“(Nur suresi 30-31):"Mü'min erkeklere söyle: «Gözlerini (harama çevirmekten) kaçýndýrsýnlar ve ýrzlarýný korusunlar. Bu, onlar için daha temizdir. Gerçekten Allah, yapmakta olduklarýndan haberi olandýr. Mü'min kadýnlara da söyle: «Gözlerini (harama çevirmekten) kaçýndýrsýnla

Gözlerimizi haramlarla öylesine kirlettik ki, bir dupduru aþk ile gözlerine bakacak gözlerimizi bulamadýk. Bu yüzden o mubarek gözlerinde kaybolarak, dünyaya senin gözlerinle bakmayý baþaramadýk Efendim...Muhabbet tohumlarýmýzý hep çorak topraklara ektik ve farkýna varmadan tükettik. Þimdi yüreklerimiz hüsranýn dehlizlerinde kaybolmuþ halde. Senden baþka herþeye baðlanan yüreklerimizi, söküp ait olmadýklarý yerden sana getiremedik. Biz çok cahil, çok cimri, çok zavallýyýz Efendim...Her kelimen bir cennet vadederken, biz her türlü çirkinliklerle çöplük olmuþ kulaklarýmýzla Veda hutbesinde bize býraktýðýn emanetlerin adýný tam olarak anlayamadýk. Bu yüzden ya atalarýmýz ne dediyse öyle yaþadýk, yada kimden ne duyduksa onu uyguladýk. Dünyaya sarýldýkda sýký sýký bir veda hutbende bize emanet ettiðin KURAN ve SÜNNETÝNE sarýlamadýk Efendim...Ve biz namazda dahi olsak telefenomuza gelen mesaj sesi kimden geldiði belli olmadýðý halde bizi heyecanlandýrýrken ve selam verir vermez hemen mesajý okurduk. Ama En sevdiðimizi idda ettiðimiz Rabbimizden gelen VAHYi mesajý yýllardýr okumadýðýmýz için þu ayetin hiç hakkýný veremedik Efendim;

“Ahzap-36) Allah ve Resûlü bir iþ hakkýnda hüküm verdikleri zaman, hiçbir mü’min erkek ve hiçbir mü’min kadýn için kendi iþleri konusunda tercih kullanma haklarý yoktur. Kim Allah’a ve Resülüne karþý gelirse þüphesiz ki o apaçýk bir þekilde sapmýþtýr.”

Biz her ne kadar iþlerimizde Allahý ve seni hakem tain edemiyorsak da, yinede yüreðimizdeki zerre imanlarla, Rabbimize halimizi þikayet ediyor, ondan saðlam bir hidayet diliyoruz...Ve biz sana layýk ümmet olamasak da biliyoruzki sen her daim ÜMMETÝM ÜMMETÝM dedin diyeceksin. Rabbim bundan sonra hallerimizi düzeltmemize yardým etsin ve senin yüzünü mahþerde kara etmeyelim Efendim. Belki sana layýk ümmet olamadýk ama biz seni hep SEVDÝK, komþunun bebeðini sever gibi, penceremize konan kuþu ve dalýndaki gonca gülü sever giibi sevdik. Uzaktan sahiplenmeden, derdinle dertlenmeden...ve her doðum gününde sana yazdýðýmýz naadarla mevlütler hediye ettik. Bu yýlda ancak buna gücümüz yetti bununla yetin dedik... Bu güne dek doðum günlerinde sana SENÝNLE HAKKIYLA BÝR DÝRÝLÝÞ hediye edemedik Efendim. Seni sevmenin hakkýný veremesekte biz seni hep SEVDÝK EFENDÝM...sevgi her kapýyý açmazmý dersin.? Ýyiki doðdun, iyiki sana ümmet olduk, elhamdulillah alemlerin RAHMETÝ GÜNEÞÝ...Rýzan miktarýnca SALAT ve SELAM olsun sana...

Bu kutlu doðum gününde yolunda yürüyecek ayaklarýmýzý, sana HÝCRET eden kalplerimizi ve sana bir BÝAD HEDÝYE etsek kabul etmezmisin Efendim...?

nazlý yenidünya
Gönderen: 22.04.2011 - 23:10
Bu Mesaji Bildir   nazli64 üyenin diger mesajlarini ara nazli64 üyenin Profiline bak nazli64 üyeye özel mesaj gönder nazli64 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 826 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
1732 üye ile 14.01.2023 - 16:03 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58472 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.