generique kaletra generique stromectol lopinavir ritonavir ivermektine budesonide naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Şirke düşmeden ölene cennet var!

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Şirke düşmeden ölene cennet var!
Moderator

4254 Mesaj -
Þirke düþmeden ölene cennet var!

Ýmanýnýzý yenileyin!

Ebu Hureyre (ra) anlatýyor: Allah'ýn Resulü sallallahu aleyhi vesellem, bir keresinde yanýndakilere: "Ýmanýnýzý yenileyiniz" dedi. Sahabiler: "Ey Allah'ýn Resulü! Biz imanýmýzý nasýl yenileyeceðiz?" diye sordular. Hz. Peygamber: "Lâ ilâhe illallah sözünü çokça tekrarlayýnýz" buyurdular. [Taberani]

Ebu Zerr (ra) anlatýyor: Bir gece çýktým, baktým ki Resûlullah tek baþýna yürüyor. Yanýnda herhangi bir insan yok. Kendi kendime 'Herhalde Hz. Peygamber herhangi bir insanýn kendisiyle yürümesini istemiyor. O halde ben de onun arkasýndan yürüyeyim!' dedim ve böylece ayýn ýþýðýnda onun arkasýndan yürümeye baþladým. Bir müddet sonra Allah Resulü geriye bakarak beni gördü ve 'Sen kimsin?' buyurdu.

"Ben Ebu Zerr'im, Allah beni sana feda etsin!" dedim. Hz. Peygamber: "Ey Ebâ Zerr! Gel" dedi ve ben böylece peygamberle birlikte bir saat yürüdüm. Bu esnada: "Adam bugün ne kadar çalýþýrsa çalýþsýn kýyamet gününde az bulacaktýr. Ancak Allah bir insana mal verir ve o da bunu saðýna-soluna, önüne ve arkasýna bunu daðýtarak hayýr yolda infak ederse o müstesnadýr" buyurdu.

Peygamber'le yine bir müddet daha yürüdük. Bana "Sen burada otur. Ben bir yere kadar gidip geleceðim" dedi ve beni taþlýk bir düzlükte oturttuktan sonra ilerleyip gözden kayboldu. Geri dönmesi uzun sürdü. Sonra uzaktan bir karartý görünmeye baþladý ve bana yaklaþýnca "Zina da yapsa, hýrsýzlýk da yapsa" dediðini duydum. Yanýma gelince dayanamadým ve "Ey Allah'ýn Peygamberi! Allah beni sana feda kýlsýn, sen þu düzlüðün kenarýnda kimle konuþuyordun? Sana cevap veren bir kimseyi iþitmedim" dedim.

Hz. Peygamber: "O Cebrail'di. Tam düzlüðün kenarýnda benimle karþýlaþtý ve "Ümmetine müjde ver! Allah'a bir þeyi ortak koþmadýðý halde ölen bir kimse cennete girecektir" dedi.

"Ey Cebrail! Zina etseler; hýrsýzlýk yapsalar da mý?" dedim. Cebrail "Evet" dedi.

Ben "Ey Allah'ýn Resulü! Hýrsýzlýk yapsalar, zina etseler de mi?" diye tekrarladým. Hz. Peygamber "Evet" dedi. Ben yine "Hýrsýzlýk yapýp zina etseler de mi?" dedim. Hz. Peygamber "Evet" dedi. "Ýçki içse de" ibaresini de ekledi. [Müslim, Buhari]

Öyleyse Allah da seni seviyor!

Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem, sahabilerinden birini bir askerî birliðin baþýna komutan olarak tayin etmiþti. Komutan olarak birliðin baþýna tayin edilen bu adam, sefer boyunca kýldýrdýðý namazlarýn son rekâtýnda Ýhlâs Suresi'ni okudu.

Medine'ye döndüklerinde onun bu yaptýðý Hz. Peygamber'e haber verildi. Hz. Peygamber: "Gidin sorun bakalým niçin böyle yapmýþ?" buyurdular. Kendisine sorulduðunda sahabi:

"Bu sure Rahman'ýn sýfatlarýný içermektedir. Bu yüzden onu okumayý çok seviyorum" dedi.

Onun cevabýný iþittiðinde Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem: "Öyleyse ona Allah'ýn da kendisini çok sevdiðini söyleyiniz" buyurdular. [Beyhaki, Buhari, Müslim]

Abdullah'ýn ailesi þirke muhtaç deðildir!

Abdullah Ýbn Mes'ud'un Hanýmý anlatýyor: Abdullah Ýbn Mes'ud, bir ihtiyacý için evine geldiðinde kapýda öksürüyor, burnunu siler gibi sesler çýkarýyordu. Bunu evde hoþuna gitmeyen bir þeyle karþýlaþmamak için yapýyordu. Bir gün yine gelerek kapýda öksürüp birtakým hareketler yaptýðý sýrada yanýmda bir kocakarý vardý. Ben kýzamýk çýkarmýþtým. Bana muska yapmak için gelmiþti. Kocamýn sesini duyunca kocakarýyý sedirin altýna/arkasýna sakladým. Kocam içeri girip yanýma oturunca, boynumda asýlý bir ip gördü. "Bu iplik de nedir?" dedi. "Hastalýðým için okunup üfürülen bir ipliktir" dedim. Abdullah ipi çekip kopardý, sonra da: "Abdullah'ýn ailesi þirke muhtaç deðildir. Ben Allah'ýn Resulü'nden "Muska, hamail, týlsým ve nazar boncuklarý þirktir" dediðini duydum" dedi. Ben Abdullah'a: "Niçin böyle söylüyorsun? Hâlbuki benim gözüm acýyordu. Ben falan Yahudi'ye gittim, muska yapýyordu. O muska yaptýðý zaman gözümün aðrýsý kesildi" dedim. Abdullah: "Bu þeytandýr. Þeytan kendi eliyle onu acýtýyor, Yahudi ona muska yaptýðýnda þeytan ondan uzaklaþýyor. Sana, Resûlullah'ýn dediði gibi þu dualarý söylemek kâfi gelir: "Ey insanlarýn Rabbi! Þiddeti gider. Þifa ver. Þifa verici sadece sensin. Senden baþka kimsenin þifasý olmaz. Öyle bir þifa ver ki arkada herhangi bir hastalýk býrakmasýn." [Ýmam Ahmed]

Ýman edenlerin ateþten çýkýþý!

Ebu Musa'nýn naklettiðine göre Allah'ýn Resulü sallallahu aleyhi vesellem þöyle anlatmýþtýr: "Cehennem ehli cehennemde bir araya geldiklerinde onlarla beraber Allah'ýn dilediði kadar kýble ehli de bulunur kâfirler Müslümanlara: "Siz Müslüman deðil miydiniz?" diye sorarlar.

Onlar: "Evet, biz Müslüman idik" derler. Kâfirler: "O halde Ýslâm sizi bu azaptan kurtaramadý. Siz de bizimle beraber ateþe sevk edildiniz" derler. Müslümanlar "Bizim günahlarýmýz vardý. O günahlarýn cezasýný çekiyoruz" derler. Müslümanlarýn bu sözünü iþiten Allah, meleklere cehennemde ne kadar kýble ehli varsa çýkarýlmalarýný emreder.

Kâfirler onlarýn çýktýðýný görünce: "Keþke biz de Müslüman olsaydýk, cehennemden çýksaydýk!" derler. Sonra Hz. Peygamber: "Taþlanmýþ ve kovulmuþ þeytanýn þerrinden Allah'a sýðýnýyorum. "Elif lâm râ. Bunlar kitabýn; apaçýk Kur'an'ýn ayetleridir. Bir zaman gelir ki, inkâr edenler "Keþke Müslüman olsaydýk" diye arzu ederler" [Hicr Suresi 15/1-2] ayetlerini okudu. [Taberani]
ALINTý

Gönderen: 20.04.2010 - 01:30
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  
71 Mesaj -
Þüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hýristiyanlardan ve sabiilerden Allah'a ve ahiret gününe hakkýyla inanýp salih amel iþleyenler için Rableri katýnda mükafatlar vardýr. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir BAKARA 62

Artýk kimin tartýsý aðýr basarsa, iþte onlar, kurtuluþa erenlerin ta kendileridir MÜ MÝNÜN 102

Kimlerin de tartýlarý hafif gelirse, iþte onlar da kendilerini ziyana uðratanlarýn ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardýr.

MUHTAZAF KARDEÞ SELAMUN ALEYKÜM,

BU AYETLERDE GÜNAHLAR VE SEVAPLARIN TERAZÝYE KONULACAÐI,
HAFÝF GELENLERÝN CEHENNEME GÝRECEÐÝ, EBEDÝ KALACAÐI YAZIYOR.
CEZALARINI ÇEKTÝKTEN SONRA CENNETE GÝRECEÐÝ YAZMIYOR

BU YAZDIÐIN HADÝS KURANI KERÝM ÝLE ÇELÝÞMÝYOR MU SENCE?

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son on_dokuz_ tarafından, 21.04.2010 - 15:31 tarihinde.
Gönderen: 21.04.2010 - 14:39
Bu Mesaji Bildir   on_dokuz_ üyenin diger mesajlarini ara on_dokuz_ üyenin Profiline bak on_dokuz_ üyeye özel mesaj gönder on_dokuz_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
keskinmetal su an offline keskinmetal  
655 Mesaj -
ya hemen niçin böyle sert tepki oluyor anlamak mümkün deyil

allah c.c. rahmeti inananlar içindir ve hiç bir zaman rahmet ve merhametinden ümit kesilmez
,
ebedi cehennemlik olanlar inanmayanlardýr muhtazaf kardeþin çeliþecek bir konumunun olduðunu zannetmiyorum

konularý okurken dinimizin þarlarýna göre deyerlendirmek daha doðru olur kanatindeyim

birbirmizin acýklarýný arayacaðýmýza olaya daha yapýcý olarak yorumlarsak hem gönülleri fet eder
hemde yanýldýðýmýz noktalarý görme olanaðý yaratabilriz
kardeþlerim lütfen biraz youmlarýmýzda veya fikirlrimizde bir birimize sevgi ve saygý lý olalým
selam ve saygýlar
Gönderen: 21.04.2010 - 21:51
Bu Mesaji Bildir   keskinmetal üyenin diger mesajlarini ara keskinmetal üyenin Profiline bak keskinmetal üyeye özel mesaj gönder keskinmetal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Esselamün aleyküm Kardeþlerim
ALLAH c.c en iyisini bilendir biz sadece kul olarak verdiði görevleri yerine getirebilirsek ne mutlu bize.
Cennette onun cehennemde istediði gibi tasarruf eder. Ama o Rahmandýr Rahimdir ayný zamandada Kahhardýr. Ýçindeki güzellikleri veya ateþi biz buradan taþýr gideriz. Olaylara bakarken veya birþey okuduðumuzda artýlarý görürsek inþaallah RAHMAN, da defterimize artý yazar. Biz birbirimizi sevmez isek bizi Mümin olanlar hiç sevmez. Peygamber Efendimiz s.a.v. bir gün sahabeleriyle birlikte yoldan geçerken bir köpek leþi ile karþýlaþmýþlar Sahabeler burunlarý kapatarak ne kadar da iðrenç kokuyor demiþler. Peygamberimiz ise elindeki asa ile köpeðinin diþlerini göstererek ne kadar da güzel diþleri var demiþ. Selam ve dua ile güzel kardeþlerim ALLAH c.c sizlerden razý olsun.
Gönderen: 21.04.2010 - 23:53
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  
71 Mesaj -
saðol kardeþ eline saðlýk,

amacým seni eliþtirmek veya açýðýný aramak veya sert tepki göstermek deðil

bu konu oldu bitti aklýmý karýþtýrýr o yüzden yazdým
Gönderen: 22.04.2010 - 09:07
Bu Mesaji Bildir   on_dokuz_ üyenin diger mesajlarini ara on_dokuz_ üyenin Profiline bak on_dokuz_ üyeye özel mesaj gönder on_dokuz_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 541 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55960 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.