ivermektin stromectol generique plaquenil lopinavir ritonavir kamagra naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Seni Uzaktan Sevdim

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Seni Uzaktan Sevdim
1 Mesaj

Ellerinde cüz taþýyan küçük bir çocukken daha, öðretmiþti Yaradan bana aþký.

O vakitler þehlâ gözlerinden yaðardý ikindi yaðmurlarý. Ben hep seni ýslanýrdým kalabalýk caddelerde. Çocuktum ve ürperirdim aþktan. Daha önlüðünü bile kendine yakýþtýramayan ben, nasýl yakýþtýrýrdým seni ömrüme. Okulun bahçesinde kuþlar cývýldardý, ben hep onlardan dinlerdim sana dair þarkýlarý. Utanýrdým, birbirine su içiren mesrûr güvercinlerden. Sen düþerdin aklýma, korkardým.

Hocam Elif derdi, ben seni okurdum cüzünden. Nûn derdi, düþerdi körpe gönlüm cennetler akan yüzünden. Seni þeddelerdim içimin kitabelerine, ne vakit aþk dese biri. Seninle cezimlerdim kirpiklerime düþen hayalini. Bir Lâmelif gibiydin içimde, çeksem bitecekti sanki aþkýn elifbâsý. Düþecek gibi olurdum gözlerinden, korkardým.

Çocuktum ve saftým. Sen küçümen adýmlarla arþýnlarken yollarý, ben hep yollarýna dökerdim ekmek tanelerini. Ayak bastýðýn yollardan gitmek ve hep sana dönmek için. Ama hep kaybolurdum yokluðunun ikliminde. Issýz bir dere yataðýnda, balýklara ezberletirdim adýný. Suya düþen yüzüme küserdim, sana benzemiyor diye. Ben sana benzemekten, korkardým.

Seccademi hep sana doðru sererdim ve bilmezdim bunun Allah'ýn gücüne gideceðini. Kýblem sen olurdun ve sana doðru uçururdum kanatsýz martýlarý. Seni okurdum namazýmda, seninle alýrdým aþkýn tekbirini. Çok sonra öðrendim el baðlamayý, kýyama durmayý, Allah'ý anmayý, günahý ve hayayý. Ben sana dua etmekten, korkardým.

Baban çarþýdan gelirdi ellerinde küçük nar taneleriyle. Parlardý ansýzýn gözlerin ve yumuk yumuk ellerini çýrpardýn sevinçle. Gönlüme metruk nehirler akardý sen gülünce. Bir narý kalbinden böler ve kurak çöllerde su arayan bedevi edasýyla yerdin. Ýçim ezilirdi ve bilmezdi kimse hüznümü. Bir nar tanesinin içine binlerce kez gözlerini kazýrdým. Sen nar tanesini kýrýnca, gözlerine yaþ geldi sanar, korkardým.

Çok sonra öðrendim aðlamamayý. Kitaplara vururdum kendimi, sen ýþýklý caddelerde vaktin ipliðini hüzne dolarken. Ýçimde fýrtýnalar kopardý lâkin yaklaþamazdým sana. Ürkek bir ceylan gibi geçerdim yanýndan ve sen farketmezdin beni. Sana Allah'ýn kalbime indirdiði tertemiz aþký baðýrasým gelirdi. Ama ben sana seslenmekten, korkardým.

Annen sana çeyiz düzerdi ve ben neþelenirdim. Hüzün ve yalnýzlýk olurdu mihrim ama yeterdi bana dünyanýn tüm güzelliklerinin sana bohçalanmasý. Cennet'e tek sen gireceksin sanýrdým o zamanlar, mutluluk sana adanmýþ bir ayetti düþümde. Oysa hâfýzýn olamadým hiçbir zaman. Ben seni ezberlemekten, korkardým.

Þiirler yazardým geceleri ve besmeleden sonra adýn gelirdi dudaðýma. Seni anmasam kabul olmayacaktý sanki abdestim. Ben hep seninle gusullenirdim dünyanýn kirinden. Ayak izinden alýrdým teyemmümü ne vakit susuz kalsam. Bilmezdim aþký Allah'ýn elinde tuttuðunu ve bilmezdim aþkýn baþ harfinin haya olduðunu. Ben seni günaha çaðýrmaktan, korkardým.

Sessiz olurdu ýrmaklar ve saklardý aþkýný deniz kýzlarýndan. Bende öyleydim. Seninle dolup taþardým ama sen habersiz olurdun varlýðýmdan. Seni ben hayatta tutardým, seninle yýkardým azgýn sularý, sen bilmezdin. Sana, þadýrvandan sýçrayan rahmet zerreciklerinin bir kelebeðin kanadýndan süzülüþü gibi bakardým. Sen kanatlarýný çýrpýp uzaklaþtýrýrdýn beni. Ben sana yakýn olmaktan, korkardým.

Baþörtünü çekiþtirirken daha bir severdim seni. Daha bir severdim kalabalýklardan geçerken öne eðilen baþýný. Aynalarda gizlice elbiseni düzeltmeni, sokaklardan mahzun yüzüne dolan masum bakýþlarýnla geçmeni, ellerinde taþýdýðýn kitaplarý namusun gibi taþýmaný, daha bir severdim. Girdiðin bütün kütüphanelerin müdavimi olurdum ve baktýðýn her kitabý kutsalým bilirdim. Sana gölgenden bile daha yakýn olduðumu söylemek isterdim. Ama ben sana açýlmaktan, korkardým.

Annenle gezerken görürdüm çarþýda. Bir beyaz gelinliðe gidince gözlerin, aðlardým bir apartman kenarýnda sessizce. Düðün davetiyen gelirdi evimize ve ben çocukça bir inançla ismimi yazardým isminin yanýna. Deðiþmezdi hiçbirþey ama bir kaðýdý deðiþtirip mutlu olacak kadar severdim seni. Severdim sende olan ne varsa ve sana dair ne verdiyse Allah. Misafirliðe gelirdin helalinle ve sana gözükmekten haya ederdim. Ben sana haram olmaktan, korkardým.

Ben seni hep uzaktan sevdim. Yorgun akþamlarda tüten hüzünlerle yazdým adýný duvarlara. Uzaktan sev derdi bana Rabbim, uzaktan sev ki; aþkýn imana dönüþsün. Ben seni yüreðimde kor gibi bir imanla severdim. Cennete gitmene yeter sanýrdým göðsümde alevlenen tertemiz aþk. Ben sana engel olmaktan, korkardým.

2009
Gönderen: 17.04.2010 - 11:55
Bu Mesaji Bildir   endülüs üyenin diger mesajlarini ara endülüs üyenin Profiline bak endülüs üyeye özel mesaj gönder endülüs üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 795 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56975 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.