hydroxychloroquine generique rhinocortivermectine ivermectin ivermektin detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Çekiyorum çeeeektim!

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Çekiyorum çeeeektim!
211 Mesaj -

Hamd Alemlerin Rabbine, salât ve selam onun elçisi biricik Efendimiz (s.a.v.) üstüne olsun.
Rahman ve Rahîm olan Allah'ýn adýyla...

Bugün yine beni rahatsýz eden ve günden güne de içimi kemiren bir konuyu yazmak istiyorum. Þimdiden þu hatýrlatmayý yapayým, bu yazý asla bir þahsa, bir gruba yönelik deðil aksine her zaman ki gibi ilk muhatab nefsimiz olmak üzere tüm kardeþlerimize acizane iyiliði göstermek, hakký tavsiye etmek, uyanýþa sebeb olmak amacýyla yazýlmýþtýr. Umarým hakkýyla okuyup, hakkýyla istifade edenlerden oluruz.

Bahsedeceðim konu, "internet üzerinde kullanýlan þahsi fotoðraflar". Tabii ki kimsenin özgürlüðüne, davranýþlarýna engel olamayýz ama anlatacaklarýmýz ile en azýndan inþaallah düþündürmeye sevk edebiliriz diye düþünüyorum.

Son zamanlarda özellikle "Facebook" adý ile bilinen meþhur arkadaþlýk-dostluk sosyal aðý hayatýmýzý çepeçevre sarmýþ bulunmakta tabii ki kullanabilene faydalarý var lakin daha önceki yazýlarýmda da belirttiðim üzere kullanýmýný bilmediðimiz veya beceremediðimiz þeyler baþýmýza bela olabilmekte. Ýþte bu platform da baþýmýza sýkýntý getirebilecek özellikte bir platform özellikle kullanýlan þahsi bilgiler hele hele üzerinde duracaðým þahsi fotoðraf kullanýmý baþlý baþýna bir faciaya davetiye. Þimdi hemen hadi ordan, ne zararý var diyenler olacaktýr o zaman konuyu hemen açalým.

1. Ýnternet gibi her türlü hilenin, desisenin bulunduðu bir yerde yayýnladýðýnýz resimler baþkalarýnýn kolayca kullanýmýna geçmekte herkes sizin gibi iyi niyetli deðildir öncelikle bunu unutmayýn.
2. Resimlerinizi kullanýmýna sunduðunuz kiþiler sadece listenizde bulunan arkadaþ ve dostlarýnýz olmayacak asla bunu da unutmayýn.
3. Ýnternette bulunan nice evlenme, arkadaþ bulma ve isimlerini yazmaya ar ettiðimiz iðrenç gayrimeþru sitelerde resimlerinizin avatar veya kiþisel resim olarak kullanýlacaðý hiç aklýnýza geldi mi? Ya da photoshop vs gibi grafik araçlarý ile resimlerinizin asla istemeyeceðiniz bir þekle sokulmasýna ve böylece baþýnýzýn belaya girmesini hiç düþündünüz mü? Dahasý bugün dost olduðunuz kiþilerin Allah göstermesin yarýn düþmanýnýz olduðunda bu resimlerle ile neler yapabileceðini azýcýk aklýnýza getirdiniz mi? Allah korusun, yarýn birgün bir resimde sizi birisinin öptüðünü görürseniz bu yazý aklýnýza gelsin. Çünkü teknolojik olarak bunlar yapýlmasý gayet kolay þeyler.
4. Bazen de resimler tekli deðil birkaç eþ dostun yer aldýðý resimler olabiliyor. Acaba kiþilerin bu resimlerin internette herkese sergilendiðinden haberleri var mý ya da sizin kul hakkýna girdiðinizden.

Ben olasý bazý durumlarý ifade etmeye çalýþtým siz bunun daha ilerisini düþünebilirsiniz, piþmanlýðýn fayda vermeyeceði durumlara düþürmekten Mevla bizleri muhafaza buyursun. Hem bu yazý bana devamlý surette sorulan "Hocam neden hiç resimlerinizi yayýnlamýyorsunuz?" sorusuna gayet açýk bir cevap olmuþ oldu. Unutmayýn her zaman birileri bizim baþýmýzda sopayla bekleyemez ancak Allah azze ve celle herþeyi görüp ve gözetendir. Son kez tekrarlýyorum kimseyi suçlama, kýnama, rencide etme, alay konusu yapmak deðil amacýmýz Mevla idrak edenlerden eylesin, þeytanlardan ve þeytanlaþmýþ insanlarýn þerrinden bizleri muhafaza buyursun.

Ýlyas Uçar - Evvâh - Ebu Rudeyha
11.05.2009 - 19:06 [/B]

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SaYaCGIN tarafından, 12.05.2009 - 17:54 tarihinde.
Gönderen: 12.05.2009 - 15:14
Bu Mesaji Bildir   rudeyha üyenin diger mesajlarini ara rudeyha üyenin Profiline bak rudeyha üyeye özel mesaj gönder rudeyha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
HAKLISINIZ KARDESiM
Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 12.05.2009 - 17:52
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
1191 Mesaj -
ÝYÝLÝÐÝ EMÝR VE KÖTÜLÜKTEN NEHYETTÝÐÝNÝZ ÝÇÝN ALLAH RAZI OLSUN HOCAM..Te$ekkürler
Gönderen: 13.05.2009 - 14:39
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sibel381 su an offline sibel381  
50 Mesaj -
Çok haklýsýnýz. Te$ekkürler
Gönderen: 13.05.2009 - 16:51
Bu Mesaji Bildir   sibel381 üyenin diger mesajlarini ara sibel381 üyenin Profiline bak sibel381 üyeye özel mesaj gönder sibel381 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
Aminn Allah razý olsun çok haklýsýnýz
Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 13.05.2009 - 17:10
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Yüreðine saðlýk mevlam ilminizi islam yolunda arttýrsýn inþallahurahman ...Yaklaþýk 1 saate yakýn sitedeyim adam gibi okunacak yazý buldum þimdi..

Baki selamlar...
Gönderen: 14.05.2009 - 20:43
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rudeyha su an offline rudeyha  
211 Mesaj -
amin cümlemizden kardeþim inþaallah
Gönderen: 04.06.2009 - 21:51
Bu Mesaji Bildir   rudeyha üyenin diger mesajlarini ara rudeyha üyenin Profiline bak rudeyha üyeye özel mesaj gönder rudeyha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 644 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58054 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.