kaletra colchicine chloroquine kaletra budesonide fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Diyemediklerim var..

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
mechullerdeki-gül su an offline mechullerdeki-gül  
Diyemediklerim var..
21 Mesaj -
Diyemediklerim var...
Güz beni bekler Efendim,
Bozkýr rüzgarlarýnýn önüne katýlmýþ bir yapraðým.

Sürüklenip gelmiþim kapýna . Yüreðimde bir sonbahar telaþý. Bir göçmen kuþlarýna bakýyorum bir kendime... Gökyüzünde kuþlar kafilesi döne döne uçuyor. Renkli, ahenkli. Her kanat çýrpýþýnda yaralý bir kuþun bin týlsým gizli. Soðuk ve bezgin rüzgara inat göçüyorlar ýlýk iklimlere.

Bense utanýlasý bir kördüðümü çözmeye çalýþýyorum yýllardýr. Hayatýn gizi üzerine bildiklerimi, bilmediklerime ayarlýyorum. Çözmüyorum bu kördüðümü. Çözemiyorum. Düðüm üstüne düðüm atýyorum aslýnda.

Yolumu þaþýrmýþým Efendim,

Irmaklarýn coþkusu, göðün mavisi, güneþin altýn saçlarý, rüzgarýn hüzünlü uðultusu, denizin sonsuzluðu yakalýyor ruhumu binbir yerinden. Dünya dönüyor mütereddit.

Dökülüyorum yollarýna. Sana gelen yollara düþüyorum.

Bir söz düþür yüreðime göklerden gelen.

Yaralý yüreðime bergüzar olsun.

Diyemediklerim var.

Söz beni bekler Efendim,...

Diyemediklerim yakar gönlümü. Gönül can evi, gönül beytullah. Bir celsede düþür yüreðime közü. Hakk Hakk diye yak közü. Kar yüzü görmemiþ bir ateþ yansýn yüreðimde. Biraz kül biraz duman olayým... Ellerim yaralý bir kelebek, kanat çýrpsýn göklere... Dualar yorgun düþsün dudaklarýmda.

Bir kör kuyuda Yusuf olayým. Efendim, Çöllere düþeyim sonra. Çöl yürek yangýný. Yürek kavrulan çöl. Mýsýr’a hiç varmasa yolum. Yayan yapýldak çöllerde savrulayým. Bir çöl ikindisinde diktiðim gül, bir çöl seherinde açsa yine. Çöl Hüseyin demek. Hüseyin çöl gibi yakar gönlümü. Çöl bir ermiþ.
Her dem þükreden, tazelenen. Gündüz yakan, gece üþüten. Bir tarafý vaha, bir tarafý serap.

Çöl ceylanlarýnýn âhý vursun yüreðime. Bir avcý ol, gönder oklarýný kalbimin dehlizlerine.

Köz beni bekler Efendim,

Diyemediklerimi sen söyle yüreðimin tenhasýna...

Vefasýz yüreðime intizar olsun...

Göremediklerim var.

Göz beni bekler Efendim.

Sevdam hangi ýrmaða düþmüþ ... Hangi umman bekler beni... Hangi daðlar saklar beni? Hangi dualara düþer dileðim?

Ayaklandýr damarlarýmdaki donuk kaný. Güzel dualar adýna, bir ýrmaðýn akýþýna kat beni. Yatsý ezaný okunurken bir vav gibi eðileyim, büküleyim sevgilinin dergahýnda. Bir elif gibi maðrur, bir mim gibi mesrur, dizileyim sevgilinin yollarýna. Helal bakýþlara çeleyim gönlümü. En sevgilinin kapýsýnda durayým kýrk yýl Yunus misali. Bu zindan, bu yeryüzü kara bahtým ola...

Kervan göçmeden Efendim , kalmadan daðlar baþýnda ebedi bahçelere gitmek diler bu gönül.

Ebedi bahçelere gitmek diler bir þafak vaktinde ruhum..

Kendimden geçmiþim, kendimden uzaklara düþmüþüm, senden himmet diler bu yürek...

Öz beni bekler Efendim,

Göremediklerimi sen göster bana...

Gözlerim birbirinden bî-haber olsun.
Bilemediklerim var.

Giz beni bekler Efendim,

Bir musikarýn naðmesinde gizli týlsýmlý sözler. Bir peygulegüzinim daðlar baþýnda. Karanlýk nura akar. Yalnýzlýk çýkmazýnda bir akþam üstü o nura aksa yüreðim. Bildiðim bütün þeyleri unutsam. Ebedi bir huzura, ebedi bir hayata ayarlasam düþlerimi. Giden kuþlarým dönse uzaklardan. Sonra...

Sabah sisi gibi düþsem yollara . Aþk kervaný karþýlasa beni ansýzýn. Sevgiliye giden kafileye katýlsam. Kalmasam daðlar baþýnda. Gönül þehri baþtan ayaða can kesilse. Yakup’un sabrý bilese sabýrsýzlýðýmý.

Bir giz düþür yüreðime Efendim,

Kurtulayým ruhumun hamallýðýndan. Bilemediklerimi sen söyle bana...

Bildiklerime efsunkâr olsun.

Silemediklerim var.

Ýz beni bekler Efendim,

Sadakat içlenip sözlendiðinde, dönüp dönüp bakýyorum mahrem- esrarýma. Ne zamanlar akmýþ hayatýn yanaðýndan. Bir gözyaþý, bir hüzün, bir güz yaðmuru gibi yitip gitmiþ nice zamanlar.... Geriden geriye avucumda, heybemde kalanlar beni taþýmaz yarýnlara diyorum. Hiçlik denizindeyim þimdi. Bilemediklerim, göremediklerim, diyemediklerim, silemediklerim ve soramadýklarým yüzünden olsa gerektir çektiðim bunca çile.

Yollarýma çizdiðim izleri silmek gerektir.

Bir giz düþür yüreðime Efendim. Beni ona götüren bir iz düþür yollarýma.

Gideyim.

Silemediklerimi býrakarak. Bilemediklerimi bildiklerimden çýkarak.
Gideyim artýk Efendim...

Bir giz düþür yüreðime...

Bu yürek tâ ebede hizmetkâr olsun.

http://www.samanyoluhaber.com/haber-148290.html

týklarmýsýnýz..
Gönderen: 06.05.2009 - 16:01
Bu Mesaji Bildir   mechullerdeki-gül üyenin diger mesajlarini ara mechullerdeki-gül üyenin Profiline bak mechullerdeki-gül üyeye özel mesaj gönder mechullerdeki-gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ReYYaN su an offline ReYYaN  
288 Mesaj -

Makale icin.. Eklediginiz video icin cok tesekkür ediyorum mechullerdeki gül kardesim..Ruha hitabe+ eden güzel paylasimlariniz icin Rabbim sizden hosnut olsun..
...

Gönderen: 06.05.2009 - 20:15
Bu Mesaji Bildir   ReYYaN üyenin diger mesajlarini ara ReYYaN üyenin Profiline bak ReYYaN üyeye özel mesaj gönder ReYYaN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 633 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56748 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.