lopinavir ritonavir kaletra lopinavir ritonavir generique rhinocortgenerique luvox seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Gül Düşleri

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Gül Düşleri
74 Mesaj -

Hatýrýmýza düþtün hatýrýna düþür bizi.
Sevdik seni, sevindir bizi.
Uzaktayýz yakýnýna vardýr bizi; yandýk pýnarýna kandýr bizi.
Sýcak yaz günlerinde yaþ dallarýn titreyiþi gibi yandýr bizi serin kuyulardan; koyu gecenin yýldýzlarýna karþý uyandýr bizi derin uykulardan.
Gözyaþý deðil nice demdir gözümüzden akan; belki eriyip biten ruhumuzdur damlayan!..
Gül sözleri edelim çok çok, ve gonca sükutu az az.
Gül düþleri görelim gül gecelerinde, Gül'ün aþkýný derelim gül hecelerinde.
Gözü sürmeli ile aðlayanýn arasýna gül serpelim, güle yeminler edip. Gönülleri yýkayalým gül suyuyla. Gönüldendir þikayet kimseden feryâdýmýz yoktur.

Gönlüm ki Gül'e hasret... Üçüncü halin imkansýzlýðýnda... Ve kozanýn amansýz yýrtýlýþýnda...

Cevher Gül'e düþtü, mýknatýs bana, güzellik Gül'e, sevgi bana... Güzeller güzelleri severmiþ ve sadýklar sadýklarý... Güzelliðimi arttýr benim Gül'üm, ve arýndýr ayrýk güzelliklerden sevgilerimi... Senden yüzüne bakma lezzetini isterim ve titrerim vefadan sonra ayrýlýðýna düþme dehþetiyle. Geniþlet sana indirilene yaslanmakta sinemi, ve sade kýl sensiz düþüncelerden gönül ayinemi.
Bir yanký ol, ses kat sesime; bir nazar kýl can ver nefesime. Düþümde ya hayalde gel, bitirdi gerçek beni; geldir bizi her halde gel ya yanýna çek beni!. Gel Efendim! Sen gelmeyince hatýra bilsen neler gelir!..

Gönül ki Gül'e hasret...

Güzellik kendisine sýfat deðil ad olan... Gül olmayýnca bahçeler berbad olan...

Bakýþýndandýr baþlangýcý bütün hadiselerin; ve en büyük yangýn aþkýnýn bir kývýlcýmýndan...
Dönüyorsa gökler bir yüzük halkasýnca, ve dönmedeyse içinde ne varsa, kaþýndandýr yüzüðün, inci tanesi kaþýndan... Ýyi hal de hatýrlatýyor seni bize, kötü hal de; korktuðumuzda da sevgin var içimizde, umduðumuzda da... Gözyaþlarýmýz gözbebeklerimizi boðazlýyor sensiz, duru þaraplar içinde zehirler yutuyoruz... Gökkuþaklarýný topraða gömenler de, nurunu aðýzlarýnda söndürmek isteyenler de senden öte sýnavlarda deðiller aslýnda. Nefis kendini içine üflemekte daim...
Gülü kendi sesinde solduranlarýn seni beklemekle geçecektir yüzyýllar süren ömürleri. Ah bir bilseler!.. Hâb-ý gaflette geçen ömrümü rü'yâ gördüm.

Gönüller ki Gül'e hasret...

Gönül ki kana boyandý, ve Gül'ün aþkýna yandý...

Aþk, bir Gül'ün adýydý... Ýmdat ki seven unuttu, vefa yine sevgiliye düþtü!.. Gel ey, unutma bizi!... Seni bir seven aþkýna sev hepimizi!.. Kararlýyým bu gece, bütün varlýðýmla seni öveceðim... Seni sevdiðim gibi...

Ýskender Pala

Gönderen: 03.02.2009 - 16:28
Bu Mesaji Bildir   (K A Y R A) üyenin diger mesajlarini ara (K A Y R A) üyenin Profiline bak (K A Y R A) üyeye özel mesaj gönder (K A Y R A) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 545 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.78613 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.