ivermectin hydroxychloroquine kaletra lopinavir ritonavir stromectol cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » bir çok hayrı içeren bir hadisi şerif

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
bir çok hayrı içeren bir hadisi şerif
1090 Mesaj -
Ahmed b.Hanbel(r.aleyh)’den:Halid b. Velid(r.a)’den rivayet edildiðine göre,bir a’râbî Resûlullâh(s.a.v)’e geldi:

-Yâ Resulullah,beni dünya ve ahiret’de müstaðni kýlacak (amelden) sormak için,size geldim.’’dedi.

Resulullah(s.a.v)’de ‘’soracaklarýný sor.’’buyurdular:

- Ýnsanlarýn en bilgini olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah dan kork ki, insanlarýn en bilgini olasýn;buyurdu.

- Ýnsanlarýn en zengini olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kanaatkar ol ki, insanlarýn en zengini olasýn;buyurdu.

- insanlarýn en âdili olmayý arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kendin için arzu ettiðini,insanlar içinde iste ki, Ýnsanlarýn en âdili olasýn;buyurdu.

- insanlarýn hayýrlýsý olmayý arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Ýnsanlara faydalý ol ki, insanlarýn hayýrlýsý olasýn;buyurdu.

- katýnda,insanlarýn en seçkini olmayý arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :’ý zikretmeyi çoðalt ki, katýnda,insanlarýn en seçkini olasýn;buyurdu.

- Ýmânýmý tamamlamak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Ahlakýný güzelleþtir ki,Ýmanýn tamam olsun;buyurdu.

- Ýhsan ehlinden olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah ý görüyormuþ gibi ibadet et ki, Sen O’nu göremesen bile,O seni görür.

ihsan ehlinden olasýn;buyurdu.

- Ýtaatkarlardan olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah ýn farzlarýný eda et ki,Ýtaatkârlardan olasýn;buyurdu.

Allah ýn huzuruna günahlardan arýnmýþ olarak varmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Cenabetten temizlenmek için guslet ki,Günahlardan temizlenmiþ olarak, Allah a kavuþasýn.

- Kýyâmet gününde nûr içerisinde haþrolunmayý arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Hiçbir kimseye zulmetme(haksýzlýk yapma) ki,Kýyâmet gününde nûr içerisinde haþrolunasýn.

- Kýyamet gününde Rabbimin merhamet etmesini arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Nefsine ve Allah ýn kullarýna karþý merhamet et!Rabbinde sana Kýyamet günü merhamet eder.

- Günahlarýmýn az olmasýný istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Ýstiðfarý çoðalt ki,günahlarýn azalsýn;buyurdu.

- Ýnsanlarýn en þereflisi olmayý istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Ýnsanlara iþin hakkýnda þikayetçi olma ki,Ýnsanlarýn en þereflisi olasýn;buyurdu.

- Ýnsanlarýn en kuvvetlisi olmayý arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) Allah a tevekkül et ki,Ýnsanlarýn en kuvvetlisi olasýn;buyurdu.

Allahýn rýzkýmý geniþletmesini istiyorum;dedi.

- Temizliðe devam et! senin rýzkýný geniþletir.

- ve Resulünün sevdiklerinden olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v)Allah ýn ve Resulünün sevdiðini sev ki,Onlarýn sevgililerinden olasýn;buyurdu.

- Kýyamet gününde Allah ýn gazabýndan emin olmak istiyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v)Allah ýn yarattýklarýndan hiçbirine öfkelenme ki,Kýyamet gününde Allah ýn gazabýndan emin olasýn.

- Duamýn müstecap olmasýný arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Haram yemekten sakýn ki,duan müstecap olsun;buyurdu.

- Kýyamet gününde rabbimin ayýplarýmý örtmesini arzu ediyorum;dedi.

- (Resulullah s.a.v) : Din kardeþlerinin ayýplarýný ört ki,Allah ta Kýyamet gününde senin ayýplarýný örtsün.

- Günahlardan veya hatalardan kiþiyi ne kurtarýr;dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Göz yaþý dökmek,hudu’(Allah a boyun eðmek) ve hastalýklardýr;buyurdu.

- Hangi hasene allah u Tealâ katýnda (sevap olarak)daha büyüktür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Güzel Ahlak,Tevazu ve belalara sabretmektir;buyurdu.

- Hangi seyyie(kötülük) Allah u Tealâ katýnda (günah olarak)daha büyüktür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Kötü Ahlak,Açgözlülük ve cimriliktir,buyurdu.

- Dünya ve AhiretteAllah ýn gazabýný gideren þey nedir?dedi.

- (Resulullah s.a.v) :Gizli sadaka vermek ve Sýlay-ý rahim yapmak(akraba ziyareti),buyurdu.

- Kýyamet gününde Cehennem ateþini ne söndürür?dedi.

- (Resulullah s.a.v) dünyadaki bela ve musibetlere sabretmektir;buyurdu.

Ýmam-ý Müsteðfiri:Bundan daha büyük,dinimizin güzelliklerini daha iyi özetleyen,daha faydalý bir hadis-i þerif görmedim demiþtir...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 19.12.2008 - 14:42 tarihinde.
Gönderen: 19.12.2008 - 14:36
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Te$ekkürler Elinize Saglik Kardesim
Gönderen: 06.01.2009 - 16:55
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
sendende cümlemizden inþallah abicim sevinçli

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 06.01.2009 - 18:59 tarihinde.
Gönderen: 06.01.2009 - 18:58
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 598 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55508 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.