chloroquine hydroxychloroquine generique luvox kaletra generique plaquenil voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ~~~ RaMaZaN-I ŞERiF ~~~ » Ey Oruç Tut Beni...

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ey Oruç Tut Beni...
575 Mesaj -
Hoþ geldin ey suskun sevgilim;
Tutsözünü; sus. Mühürle dudaðýmý, sesimi tut, lâl eyle çýðlýklarýmý. Nahoþavazlarýn uçurumlarýndan çek dilimi. Yalanlarýn kuyularýndan çekipçýkar nefeslerimi. Göklü söz aðaçlarýnýn bengisuyuna kat hecelerimi.

Hoþ geldin ey yüzü gamzelim;

B/akýþýnýnmenzilinde tut gözlerimi. Tir-i müjgan dokunuþlarýnla delik deþik etkibrimi. Gör(e) meyip de seni, göster(e) meyip de yanýmda yöremde, görürgibi huzurunda tut çaresiz yetimliðimi.

Hoþ geldin ay yüzlüm benim;

Tutsaçlarýmýn kakülünden, kaldýr yüzümü yerden. Utancýmý tebessümününkývrýmlarýna dola, yut. Piþmanlýðýmý gül yanaðýnýn yamaçlarýna sar,uyut. Daðýt neþemin saçlarýný, hüznün tenine yasla umarsýzlýðýmý.

Hoþ geldin ey hesapsýz sevincim;

Tutelimi. Avuçlarýnda tut uzanamadýðým uçurum çiçeklerimi. Geri ver uzakdal uçlarýna terk ettiðim huzur meyvelerimi. Tut Ferhad’ýmýn elinden,þirin vuslatlarýn köyüne taþý yüreðimi. Tut Züleyha’mýn elini, önü/ardýyýrtýk gömleklerin kuyusuna zindanýna düþürme nefsimi.
Hoþ geldin ey ruh ikizim;

Tut,ardýnda tutulduðum aynalara tut yüzümü... Tut ki aynalarda avuntubulamayan, bakýþlarýnda kendini tanýmayan, özlediðinde kendinevaramayan, yüzünü yakmýþ bir hastayým. Gözbebeðinde tut beni.Ayýplamadan, tiksinmeden bakýþýnýn ýþýðýndan yüz ver bana. Tut kiresimli el ilanlarý asýlmýþ bir kayýp çocuðum; duvar diplerine asýlýumarsýz bakýþlarýn kovduðu bir lüzumsuzum. Tut kolumdan, ardýn sýrasürükle, yuvama götür. Tut ki mürekkebin hiç hatýrýný sormadýðý yýrtýkbir kâðýt, kalemin hiç içmeyeceði unutulmuþ bir sözüm. Aklýnda tutbeni; diline dola, dudaðýna deðdir, cümlede kullan, tut bir þiirekafiye eyle beni. Tut ki üzerindeki rakamlarý ciddiye alýnmayan kalpparayým. Elinde tut, say beni, inci mercana sat beni. Iþýða tut yüzümü; sahih kýl beni.

Hoþ geldin ey son tesellim;

Göz yaþýmý yanaðýnda tut, taç yapraklarýna taþý aðlayýþýmý. Þehvetin kirinden sýyýr, tenin tozundan ayýkla kalbimi.
Hoþ geldin ey kalbimin göðü;

Tut kanatlarýmdan, rahmete yapýþtýr teleklerimi, yücelere yükselt bedenimi. Yaðmurlarý tut sakla hüznümün bulutlarýnda.

Hoþ geldin ey bin bahar neþesi;

Tut elimden sýmsýcak, karanfillerin kûyuna götür beni, güllerin suyuna kat demimi, demkeþ eyle gönlünün pervazýna kalbimi.

Hoþ geldin ey ýþýltýlý libasým;

Tutyakamdan, giy beni, giyindir beni, ört bencilliðimi, üþümeye terk etmebendeni. Omuzlarýma sarýl þal gibi, rýzana razý eyle beni.

Hoþ geldin ey kan davalým;

Tut(i) ki yakamdan, tutukla beni, yetimlerin yüzüne çalýp pare pare eylecimriliðimi. Baðla ayaðýmý yokluklara gitmekten. Bileklerimi kelepçele,yasakla ellerime biriktirmeyi..

Hoþ geldin ey açlýðým;

Tutve at sahte doymuþluklarýmý, teni üzerimden sýyýrýp ruhun semâsýnasavur beni. Çýplak býrak cümle duyarsýzlýklardan. Yýrt at yüreðimdekiyalancý tesellileri. Hoþ geldin ey sýrdaþým;

Tut beni, sobele.Saklandýðým yerde bul beni. Þehrayinlere kat. Gizlice kaçýr evden.Mahyalarýn ýþýðýna kat gözlerimi. Kan/dillerin fýsýltýlarýný lerzangönüllere karýþtýr. Kanlýyý hunrîz ile barýþtýr ki ihanetler yatýþsýn,nefretler sönsün, yalnýzlýklar sussun..

Hoþ geldin ey gam telim;

Tutgetir o mahur besteleri. Notalarýn ahengine böl kýrgýnlýklarýmý. Þarkýeyle, ezberinde tut kýrýk sözlerimi. Mýzrabýnýn ucunda titretiveryüreðimi, aþka sürgün et kelimelerimi, göklü salkýmýndan emzir kuþlukvaktimin ümitlerini.

Hoþ geldin ey güz yaðmurum;

Saðanaðýnatut bu çorak gönlü. Seline kat yangýnlarýmý. Damla damla denize atkanayan yanlarýmý. Ýçimde uyuyan tohumlarý uyandýr, baharlara taþý/ryüreðimi. Hüznümün sarý yapraklarýný topraða kat.
Hoþ geldin ey orucum;

Acýktým sana; sofrana oturt beni.
Acýttým içimi; göðsünde avut beni.
Aktým sana; damla damla yut beni.
Aldandým sahte ýþýklara; beþiðinde uyut beni.
Aðular içtim bal kâselerinden; döþeðinde saðalt beni.
Azaldým nisyanlar içinde; gözlerinde çoðalt beni.
Aðýna düþtüm isyanlarýn; tut elimi, doðrult beni.
Aðzýna düþtüm yalanlarýn; tut dilimi, doðruda tut beni.
Ayartýsýna kandým anlýk sevdalarýn; tut gözlerimi, körelt beni.
Arý duru kalamadým, bulandým; el üstünde tut piþmanlýklarýmý, durult beni.
Tut beni.

senai demirci
Gönderen: 14.09.2007 - 10:22
Bu Mesaji Bildir   Ukab üyenin diger mesajlarini ara Ukab üyenin Profiline bak Ukab üyeye özel mesaj gönder Ukab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
Acýktým sana; sofrana oturt beni.
Acýttým içimi; göðsünde avut beni.
Aktým sana; damla damla yut beni.
Aldandým sahte ýþýklara; beþiðinde uyut beni.
Aðular içtim bal kâselerinden; döþeðinde saðalt beni.
Azaldým nisyanlar içinde; gözlerinde çoðalt beni.
Aðýna düþtüm isyanlarýn; tut elimi, doðrult beni.
Aðzýna düþtüm yalanlarýn; tut dilimi, doðruda tut beni.
Ayartýsýna kandým anlýk sevdalarýn; tut gözlerimi, körelt beni.
Arý duru kalamadým, bulandým; el üstünde tut piþmanlýklarýmý, durult beni.
Tut beni.

çok güzel bir yazý eklemiþsiniz..Allah razý olsun...dualarýmýz ve tuttuðumuz oruçlarýmýz kabul olsun...
Gönderen: 14.09.2007 - 11:29
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  
611 Mesaj -
ALLAH razi olsun yine güzel bir paylasim icin. Senai Demirci nin ve siz kardesimin yazilarini oldukca takip etmeye calisiyorum.Cok güzel. selam ve dua ile
Gönderen: 14.09.2007 - 13:41
Bu Mesaji Bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diger mesajlarini ara _ESaDuLLaH_ üyenin Profiline bak _ESaDuLLaH_ üyeye özel mesaj gönder _ESaDuLLaH_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 787 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
1732 üye ile 14.01.2023 - 16:03 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59011 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.