ivermectine kaletra generique luvox generique kaletra ivermectine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ~~~ RaMaZaN-I ŞERiF ~~~ » OrUç TuTuN kİ sIhHAt bUlAsInıZ

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
OrUç TuTuN kİ sIhHAt bUlAsInıZ
79 Mesaj -
Resulullah Efendimiz(s.a.v)ramazan ayý hakkýnda þöyle buyurmuþlardýr
Ey insanlar!Büyük mübarek bir aya giryorsunuz.Oayda bin aydan daha hayýrlý bir gece wardýr.Allah o ayda oruç tutmayýfarz kýlmýþtýr.
Geceleri ibadet etmeyi de müstehab kýlmýþtýr.Kim bu ayda farz iþlerse ,diðer aylarda 70 farz iþlemiþ gibidir.Bu ay sabýr ayýdýr,sabrýn mükafatý ise cennettir.
Bu ay yardýmlaþma ayýdýr.Müminlerin rýzýklarýnýn artýrýldýðý bir aydýr.
RABBÝM BU AYI BÝZE ÇIKARABÝLMEYÝ NASÝB ETSÝN

BOL BOL SELAM WE DUA ÝLE .)
Gönderen: 08.09.2007 - 12:27
Bu Mesaji Bildir   dilfiruze üyenin diger mesajlarini ara dilfiruze üyenin Profiline bak dilfiruze üyeye özel mesaj gönder dilfiruze üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
serdarsk su an offline serdarsk  
36 Mesaj -
Peygamber Efendimiz:

"Kim Allah'in kitabi Kur'an'dan bir harf okursa onun için bir sevap vardir. Her sevabin karsiligi da on kat verilecektir" buyurarak Kur'an okuyanlara verilecek sevabin miktarini belirtmis, ayrica Kur'an-i Kerim'in okuyucularina sefaat edecegi Peygamberimiz tarafindan bildirilmistir.

Söyle buyuruyor:

"Kiyamet günü oruç ve Kur'an kul'a sefaatçi olurlar.

Oruç: - Ya Rabbi, ben onu gündüzleri yemekten ve zevklerinden alikoydum, simdi beni ona sefaatçi kil, der .

Kur'an:

- Ya Rabbi, ben onu gece uykusundan alikoydum, simdi beni ona sefaatçi kil, der.

Her ikisi de sefaat ederler.
Peygamberimiz. ayrica mü'minlere su müjdeyi veriyor:

"Ramazan ayi gelince; cennet kapilari açilir, cehennem kapilari kapanir ve seytanlar kösteklenir."
Ramazan Ay'ýna kadar okunacak dua
Allahümme barik lena fi recebe ve þa'ban ve belliðna ramazan
(Anlamýgöz kırpma: ALLAH'IM! Receb'i ve Þaban'ý hakkýmýzda hayýrlý ve mübarek kýl, bizi Ramazan'a ulaþtýr. (Amin).
selam ve dua ile herkezin ramazan ayý kutlu,mutlu.huzurlu olsun
Gönderen: 11.09.2007 - 19:17
Bu Mesaji Bildir   serdarsk üyenin diger mesajlarini ara serdarsk üyenin Profiline bak serdarsk üyeye özel mesaj gönder serdarsk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 542 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mrvtt (34), incim (55), kalbiselim (53), asimm (43), hisam (48), aciz önder (38), caramed (51), sevim (59), hasan kemal (54), aygo (43), akdemir (49), zeynep63 (18), adem dikici (58), semasalman (37), yusuf2023 (43), hallo42 (33), aymet (46), irfan55 (49), bayercana (35), Sabri-81 (43), selam2000 (51), Dadas69 (55), celebirisin (40), Musab49 (50), genciz (56), erkamartuk (38), yalniz gul (58), dertli007_46 (36), kafka001 (52), egemen07 (44), Tekin (51), milasi (68), porselen43 (55), semasalman87 (37), dtkyusuf (49), sertel (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55955 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.