ivermectin generique kaletra generique luvox ivermectine lopinavir ritonavir cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK KÜRSÜSÜ » sevgili çocuklar "YARDIMLASMANIN ONEMI"

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
sevgili çocuklar
350 Mesaj -
Yardým Yapmanýn Önemi

Sevgili çocuklar çok uzaklarda, içinde mutlu insanlarýn yaþadýðý güzel bir köy varmýþ. Herkes kendi halinde, tarlasýný eker, Allah'ýn kendilerine verdiði güzel nimetleri yiyip, mutlu bir þekilde yaþarmýþ. Aralarýnda birinin baþýna kötü bir þey geldiðinde hepsi onun derdine çözüm bulmak için çaba harcarmýþ.
Bir gün bu mutlu insanlarýn köyünde çok üzücü bir þey olmuþ. Çok þiddetli bir fýrtýna çýkmýþ ve bardaktan boþalýrcasýna yaðmur yaðmaya baþlamýþ. Hiç kimse bir þey yapamýyormuþ. Rüzgar, öyle hýzlý esiyormuþ ki, insanlar dýþarý çýksa sanki uçacak gibi oluyormuþ.
Çaresizlik içinde tüm köylüler evlerine kapanmýþ ve fýrtýnanýn geçmesini beklemeye baþlamýþ. Fýrtýna dindiðinde ise, herkes baþlarýna gelen felaketin boyutunu görmüþ. Tarlalardaki tüm ekinler sökülmüþ, samanlar gitmiþ, hayvanlar kaybolmuþ ve su aldýklarý nehir çamur gibi akmaya baþladýðý için su içemez olmuþlar.
Köylüler ne yapacaklarýný þaþýrmýþlar. Ne yiyecek yemekleri, ne sütünü saðacaklarý hayvanlarý ne de içecek sularý kalmýþ. Kimilerinin evinde kalan az miktardaki erzaklarý, hiç olmayanlara daðýtmýþlar ve böylelikle yaþamlarýný sürdürmüþler. Ama vakit geçtikçe bu yiyecekler de tükenmiþ.
Herkes baþlamýþ kara kara düþünmeye. Köyün gençleri yiyecek bulmak için kilometrelerce uzaktaki diðer köylere gitmek üzere yola çýkmýþlar. Ama o da ne! Yollarý kapalý olduðu için engelleri aþýp gidememiþler. Artýk iyice karamsarlýk çökmüþ herkese. Küçük çocuklar baþlamýþlar aðlamaya, anneler babalar çaresiz ne yapacaklarýný düþünüyormuþ.
Ama çok geçmeden her þey tersine dönüvermiþ.
Köyde büyük bir fýrtýna olduðunu duyan uzak köylerden insanlar traktörlerine týka basa yiyecek maddeleri yükleyerek, tutmuþlar bizim mutlu insanlarýn yaþadýðý köyün yolunu. El birliði yaparak, kapanan yollarý kolayca açýp köye gelmiþler. Onlarýn geldiðini gören çocuklar, anneler, babalar sevinçten göz yaþlarýný tutamamýþ hepsi bu kez sevinçten aðlamaya baþlamýþ.
Kendilerine yapýlan bu yardýmlar sayesinde hepsi yeniden mutlu olmuþ ve fýrtýna sebebiyle yok olan ürünlerini yeniden kazanana kadar el birliði ile birbirlerine destek olmuþlar.
Ýþte sevgili küçükler, insanlara iyilik yapmak en büyük faziletlerden biridir.
Ýyilik sever insanlar olmasaydý, mutlu köyün insanlarý tamamen üzüntüye kapýlacak ve belki de baþlarýna çok daha büyük acýlar gelecekti. Belki de bu mutlu insanlar bir daha hiç mutlu olamayacaktý.
Ama, onlarý unutmayan diðer köylüler, hemen yardýmlarýna gelmiþ ve acýlarýný paylaþarak azaltmýþlardýr. Böylece yaðmurdan, fýrtýnadan, depremden yada baþka türlü afetlerden dolayý zarar gören insanlara yapýlan yardýmlar çok önemli ve deðerlidir.
Kim bilir bir gün o iyiliksever insanlarýn köyünü de fýrtýna yok ettiðinde, belki de o mutlu köyün insanlarý bu kez onlarýn yardýmýna koþar!
Gönderen: 15.10.2003 - 10:26
Bu Mesaji Bildir   feyza27 üyenin diger mesajlarini ara feyza27 üyenin Profiline bak feyza27 üyeye özel mesaj gönder feyza27 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Allah razi olsun.Cok anlamli bir hikaye... göz kırpma
Gönderen: 26.11.2003 - 22:12
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Merdiyye su an offline Merdiyye  
Konu icon   
1158 Mesaj -
Allah razi olsun,,sevinçli
Gönderen: 26.11.2003 - 23:12
Bu Mesaji Bildir   Merdiyye üyenin diger mesajlarini ara Merdiyye üyenin Profiline bak Merdiyye üyeye özel mesaj gönder Merdiyye üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gocerli su an offline gocerli  
232 Mesaj -
Allah razi olsun
Gönderen: 26.11.2003 - 23:56
Bu Mesaji Bildir   gocerli üyenin diger mesajlarini ara gocerli üyenin Profiline bak gocerli üyeye özel mesaj gönder gocerli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRDa su an offline VeRDa  
730 Mesaj -
Yuce rabbim cumlemizden razi olsun insallah...

Saygi, Selam ve Dua ile..

Gönderen: 27.11.2003 - 20:24
Bu Mesaji Bildir   VeRDa üyenin diger mesajlarini ara VeRDa üyenin Profiline bak VeRDa üyeye özel mesaj gönder VeRDa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kum su an offline kum  
yardım ha?
13 Mesaj -
selamün aleyküm benim adým rabia 4,5 yaþýndayým kayseri doðum evinde dünyaya geldim yardým konusu hakkýnda biraz dertliyim babamýn ailesi ve annemin ailesinin durumlarý yerinde ha bunu neden ilk önce söylüyorum þunun için kardeþlerim ben doðum esnasýnda oksijensiz kalmaktan dolayý beyindeki bazý hücrelerim öldü buda bende zihinsel olarak deðilde fiziksel olarak etkiledi ellerimi ayaklarýmý kullanamýyorum ne kadarda kullanmak istesemde kullanamýyorum çünkü tedavim yapýlamýyor babamýn maddiyatýnýn olmasýðýndan ve ailelerin sýrtýný dönmelerindenden dolayý yataða mahküm durumdayým ama yukarda yüce rabbim var elbet bir kapý açacaktýrbana yardýmha o nasýl birþey acaba...? bunu bilen bana izah etsin kardeþlerim meil adresim h_h_e@hotmail.com
Gönderen: 06.07.2005 - 16:57
Bu Mesaji Bildir   kum üyenin diger mesajlarini ara kum üyenin Profiline bak kum üyeye özel mesaj gönder kum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 510 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56788 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.