fluvoxamine hydroxychloroquine generique kaletra budesonide chloroquine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Türbede kan damlası!

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Türbede kan damlası!
1125 Mesaj -
Merhaba arkadaþlar,ben de size baþýmdan geçen çok ilginç bi olayý anlatýcam,her türlü yorumlarýnýza açýk olduðumu bilin bekliyorum.

Geçen yýl bir arkadaþým beni aradý ve dua etmek için bir türbeye gideceklerini söyledi ve benim de gelmemi istedi,ben de olur dedim yola çýktýk.Türbe Kütahya'da Somuncu Baba'nýn türbesiydi.Girdik içeri orda bulunan dua kitaplarýndan birini alýp Yasin okumaya baþladým(Türkçesini okuyordum Kur'an bilmediðim için),okudum okudum ve okuyorken yukardan okuduðum dua kitabýnýn üstüne,yanlýþ hatýrlamýyorsam 'ahed' kelimesinin üzerine bir damla kan damladý.Þok oldum ürperdim bi an,kendi kendime ALLAH'ým noluyo diye sordum,yukarý baktým,tavan bembeyaz,herhengi bir yaralý sinek,kuþ falan yok hani ondan damladý desem ama yok.Korktum acaba bi iþaret mi diye,arkadaþýma söyledim o da týrstý,ailesine söyledim onlar da þaþýrdý.Sonra ablama anlattým bunu belki þeytanýn bi aldatmacasýdýr dedi ama koskoca mübarek zatýn türbesinde þeytanýn iþi ne?Hep ölümüm yaklaþtý heralda diye düþündüm ama doðru dürüst bi anlam çýkaramadým,sizlere býrakýyorum yorumu.ALLAH'a emanet olun.düsün
Gönderen: 08.06.2006 - 10:37
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
suzunkopru su an offline suzunkopru  
179 Mesaj -
Konu hakkýnda acizane yorumum þudur:
Bahsettiðiniz Ehad ise Ehadiyet;
Vahdaniyet = Ömner Nasuhi Bilmen - Büyük Ýslam Ýlmihali:
Birlik, yalnýz baþýna olmak, benzeri olmamak; çoðalmaktan, parçalara ayrýlmaktan ve eksilmekten beri bulunmak gibi manalarý ifade eden bir sýfattýr. Bu sýfatlarý taþýyana "Vahid" denir ki, gerçekte var olan, parçalara bölünmekten ve cüzlerin bir araya gelerek toplanmasýndan beri bulunan zat demektir. Bu sýfat da Yüce Allah'a mahsustur. Onun için denir ki, Yüce Allah zatýnda, ulûhiyetinde, mabudiyetinde ve diðer bütün sýfatlannda birdir. Ortaktan, eþi ve benzeri bulunmaktan beridir. Kendisinde artmak, eksilmek, cüzlere ayrýlmak, baþka þeylerle birleþmek gibi haller asla bulunmaz.
Yüce Allah ulûhiyetinde, zatýnda ve mabudiyyetinde bir olduðu gibi, yaratýcý olmasýnda da birdir. Yaratýlmaya ve yok edilmeye mahkum olan ve böylece mümkün adýný alan her þeyi yaratan ve yok eden ancak Allah'dýr. O'ndan baþka yaratýcý yoktur. Ýþte mümkünatý yaratýp yaþatmaya ve yok etmeye gücü yetmeyen bir zat ise Allah olamaz. Bunun için ikinci bir Ýlah'ýn varlýðýna asla imkan yoktur. Çünkü iki Ýlah düþünüldüðü takdirde, bunlardan biri kendi baþýna mümkünatý yaratmaya kadir ise, diðeri fazladan olmuþ olmaz mý? Fazladan olan yahut aciz bulunan bir zat ise nasýl Allah olabilir? Bu bakýmdan akýl sahibi hiç kimse, Allahü Teala'nýn zat ve sýfatlarýnda eþit ve benzeri bulunmadýðýndan, bir olduðundan þüphe etmez. Birden çok yaratýcýlarýn ve mabudlarýn varlýðýna inanan milletler ise, akla ve hikmete aykýrý bir inancýn esiri olmuþtur. Böylece gerçeði anlama bakýmýndan büyük bir cehalet içinde kalmýþlardýr. / Bitiþ

Damlayan bu kan gerçek mi idi, okuduðunuz yerde maddi bir izi kaldý mý? Yoksa his ve vehim mertebesinde mi (zuhurat) gerçekleþti?

Sanýyorum her iki halde de Kelam ilmi ile ilgili bilgilerinizi tazelemeniz gerekiyor, özellikle Allah'ýn Ehadiyet sýfatý hakkýnda bilgilerinizi geniþletiniz. Akaid (Ýnançgöz kırpma ilmi diðer tüm ilimlerden önce gelir.

Olayda korkulacak veya garipsenecek bir yön de yok. Bunun Allah'ýn bir lütfu olduðunu bilip, kibre kapýlmadan (feminellah: Size bir iyilik isabet etmiþse bilin ki, bu Allahýn bir lütfudur), ibadetlerinize sýmsýký sarýlýrsanýz hayýrlý bir yolu tercih etmiþ olursunuz.
Gönderen: 08.06.2006 - 11:11
Bu Mesaji Bildir   suzunkopru üyenin diger mesajlarini ara suzunkopru üyenin Profiline bak suzunkopru üyeye özel mesaj gönder suzunkopru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Son-GüL su an offline Son-GüL  
1125 Mesaj -
Evet kan gerçekti,elimle emin olmak için baktým,sayfaya bulaþtý,tamamen gerçekti hayali ya da hissi deðildi,ALLAH razý olsun yorumunuz için.sevinçli
Gönderen: 08.06.2006 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
Songül Kardesim!..
601 Mesaj -
Selamunaleyküm!

Ehad = Ehad-ül ahad (Sifat-i kamileyi gösterir)

Vahdaniyet = Teklik yada birlik. Öyle bir birliktelik ki, ciftin mukabili olmayan bir birliktelik (Vahdet).

Buna Suzunköprü Kardesim sarih bir aciklama getirmis. Allah (cc) ondan razi olsun.

Evet." Kan gercekti" diyorsun, inaniyorum. Babasiz insan yaratan Kudret'e zorluk yoktur.

Kan ise damladigi noktaya istinaden (Ahed) " Sehadeti " gösterir.

Bundan güzel bir müjde olamaz.
Benim acizane yorumum bu...

SIRRI HAKIKATE MAHREM OLUNCA,
BIR KATRE SEKLINDE UMMANLAR GÖRDÜM.

MERDAN-I HÜDA'YA HEMDEM OLUNCA,
DERVIS SURETINDE SULTANLAR GÖRDÜM.

BUGÜN, SENIN BAKMAM CICEKLERINE,
MEYLETMEM, HEZAR NA'MELERINE.

BEN OL CICEKLERDE SEBNEM YERINE,
SEMADAN DAMLAMIS AL KANLAR GÖRDÜM.

KOLAYCA INANMAM ISTERIM BÜRHAN,
ZAHIRE ALDANMAZ ERBAB-I IRFAN.

Bu nazim, basindan gecen olaya yorum getiriyor.
Iyi tefekkür edip ma'nasinin inceligine dikkat et.

Mübarek olsun!

.
Gönderen: 08.06.2006 - 17:40
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev kardeş!
1125 Mesaj -
ALLAH razý olsun ,ilgilenip yorum yazdýðýnýz için teþekkürler,inþallah hayýrlýsý olur,ALLAH'a emanet olun.Güle Güle
Gönderen: 08.06.2006 - 17:52
Lütfen yorum yapın...
1125 Mesaj -
Bu yaþadýðým olayla ilgili hepinizin yorumlarýný bekliyorum,

Þu an bu yaþadýðým olayý anlamaya daha çok ihtiyacým olduðunu düþünüyorum,

Yorum yapar mýsýnýz lütfen?

Teþekkürler...
Gönderen: 17.11.2006 - 09:52
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
ehlýne muracaat edýn kardeþim
Gönderen: 17.11.2006 - 11:16
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Songülüm caným ne güzel bir iþaret

þüphesiz ki Rabbimden gelen herþeyde

hikmetler ibretler dersler vardýr...

Herþeyi hayra çevirmek hayýrlýsýný dileyip

dua etmek gerek O'ndan gelen herþey hayýrlarla doludur...

Rabbim herþeyin hayýrlýsýný göstersin cümlemizi inþAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 17.11.2006 - 11:48
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Songül hala yaþadýðýna göre endiþe edilecek bir þey yok muþ...
Bir iþaret olduðu besbelli ki,
bunca zaman geçti acaba neyin iþareti diye merak konusu...
Yine de HAYIR olsun inþallah...
Gönderen: 19.11.2016 - 13:58
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 502 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55635 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.