colchicine generique stromectol lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK KÜRSÜSÜ » BEN IRAKLI BIR COCUGUM.

önceki konu   diğer konu
21 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    BEN IRAKLI BIR COCUGUM.
1183 Mesaj -
Sizler dünyalý
Bense
Irak'lý bir çocuðum
Baðdat'ta dünyaya gelmek tek suçum
geceleri dehþet kabus düþlerim
her þafak topa tutulur umutlarým...
Ey insanlar ey dünya çocuklarý
sizin evinize hiç bomba düþdümü ?
Oyuncaklarýný býrakýp kaçtýnýzmi ?
siren sesleriyle irkildinizmi yerinizden?
cehennemi andýran alevler arasýnda can veren
çýðlýklarý duydunuzmu hiç?
Okul araciniz füzelere hedef oldumu?
Çok sevdiðin baban yaralandýmý?
Annen agladýmý?
Kan damladýmý sofranýza?
Ambargo kondumu yarýnlarýnýza?
Ey dünya'lýlar durdurun bu Hiroþima canilerini
bebek katillerini. Savaþlar olmasýn,
bebekler ölmesin, yürekler yanmasýn,
anneler aðlamasýn...
Çikar petrol dolu dünyalar sizin olsun,
ama benim çocukluðumu,
çocuk dünyamý bana geri verin.
Ben sevgi çiçeklerinin açtýðý,
barýþ kuþlarýnýn þarkýlar söylediði
o temiz saf berrak dünyamý istiyorum.
Verin benim dünyamý,
barýþ istiyorum,
çocuklugumu istiyorum,
her dünyalý çocuk gibi benimde yaþamak hakkým olmalý. (alinti)

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Bagdatli tarafından, 06.07.2005 - 19:39 tarihinde.
Gönderen: 10.02.2005 - 17:29
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
RE: BEN IRAKLI BIR COCUGUM.
1118 Mesaj -
Alıntı
Orijinali bagdatli

ama benim çocukluðumu,
Verin benim dünyamý,
barýþ istiyorum,
çocuklugumu istiyorum,
her dünyalý çocuk gibi benimde yaþamak hakkým olmalý.

masum cocuklarin beyinlerinde hep ayni film gecmicekmi, ayni korkunc anilar tazelenmiyecekmi?
Kac nesili yiktilar ama onlarin yikilmasinada az kaldi..

:(ağlarağlar
Gönderen: 10.02.2005 - 17:56
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Zuhur su an offline Zuhur  
111 Mesaj -
:(ağlarağlar

Bunlari okudukca nekadar aciz oldugumu daha da iyi anliyorum elimden dua etmekten baska birsey gelmiyor bir cok yazilar var cocuklarin cektiklerine dahil bu'da beni cok üzmüstü okudugumda

zeynep'in kulaklarina babasinin hickiriklari geldi önce, sonra çikti odasindan.O gece annesi abisinin odasinda uyumustu. Hastaydi abisi. cok hasta... Bütün gece kusuyor, atesler içinde yaniyor, sonra soguktan üsüyor, titriyordu. Annesi abisine bakiyordu o gece, Zeynep kendisini abisinin odasinda buldu.

Zeynep kardesiyle kendini sehir mezarligina buldu...
Anne ve abisinin mezarinin basinda.Bayramlarda hep elini öperdi onun, bu sabah öpemiyecekti. Icinden bir ürperti gelip, gecti."Anne" dedi. "Bak biz geldik. Kizlarin. Sana minik Feyza'yi getirdim. Bak nasilda gülüyor...Babamdan mektup geldi geçen hafta. Bu sabah okudum. Sana çok selam ediyor. Annecigim, bu sabah bayram...."

Rabbim tüm bu zulümlere bir an önce son verir Insallah

Selametle...
Gönderen: 18.02.2005 - 10:46
Bu Mesaji Bildir   Zuhur üyenin diger mesajlarini ara Zuhur üyenin Profiline bak Zuhur üyeye özel mesaj gönder Zuhur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Selamun aleykum
941 Mesaj -
Biliyorum butur olaylari bildigim halde kardeslerime yararimin dokunmamasi inaninki beni mas ediyor, kahroluyorum aldigim nefes aldigimda nasil hesap verecegimi dusunuyorum kardeslerim orda izdirap cekince benim burda ne isim var ama olmuyor iste olmuyor??? dualarim hep sizlerle kardeslerim... bir gun elbet butun bunlar son bulacak!!!
Bizi kimse ayiramaz yolumuza kimse tas koyamaz... ALLAH yolunda gidecegiz gerekirse olecegiz cunku biz yeminliyiz...

Gönderen: 11.03.2005 - 01:19
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
RE: Selamun aleykum
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Esra_can

Biliyorum butur olaylari bildigim halde kardeslerime yararimin dokunmamasi inaninki beni mas ediyor, kahroluyorum aldigim nefes aldigimda nasil hesap verecegimi dusunuyorum kardeslerim orda izdirap cekince benim burda ne isim var ama olmuyor iste olmuyor??? dualarim hep sizlerle kardeslerim... bir gun elbet butun bunlar son bulacak!!!
Bizi kimse ayiramaz yolumuza kimse tas koyamaz... ALLAH yolunda gidecegiz gerekirse olecegiz cunku biz yeminliyiz...

Allah razi olsun..gül
Gönderen: 11.03.2005 - 22:10
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Orda yaþananlar bizim için imtihandýr. Ne kadar reaksiyon gösteriyoruz bu bile belli deðil. Ben bir sürü öneri getirmiþtim ama malesef gerekli duyarlýlýk gösterilmedi.

Karýnca misali ; varamasakta yolunda ölürüz ya!
Gönderen: 11.03.2005 - 22:43
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali fosaloglu

Karýnca misali ; varamasakta yolunda ölürüz ya!

Allah razi olsun ,aynen katiliyorum size önemli olan o cabayi vermektir. Ameller niyyetlere göredir..gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son bagdatli tarafından, 11.03.2005 - 23:38 tarihinde.
Gönderen: 11.03.2005 - 23:38
kadirrrrr su an offline kadirrrrr  
RE: BEN IRAKLI BIR COCUGUM.
39 Mesaj -
Alıntı
Orijinali bagdatli

Sizler dünyalý
Bense
Irak'lý bir çocuðum
Baðdat'ta dünyaya gelmek tek suçum
geceleri dehþet kabus düþlerim
her þafak topa tutulur umutlarým...
Ey insanlar ey dünya çocuklarý
sizin evinize hiç bomba düþdümü ?
Oyuncaklarýný býrakýp kaçtýnýzmi ?
siren sesleriyle irkildinizmi yerinizden?
cehennemi andýran alevler arasýnda can veren
çýðlýklarý duydunuzmu hiç?
Okul araciniz füzelere hedef oldumu?
Çok sevdiðin baban yaralandýmý?
Annen agladýmý?
Kan damladýmý sofranýza?
Ambargo kondumu yarýnlarýnýza?
Ey dünya'lýlar durdurun bu Hiroþima canilerini
bebek katillerini. Savaþlar olmasýn,
bebekler ölmesin, yürekler yanmasýn,
anneler aðlamasýn...
Çikar petrol dolu dünyalar sizin olsun,
ama benim çocukluðumu,
Verin benim dünyamý,
barýþ istiyorum,
çocuklugumu istiyorum,
her dünyalý çocuk gibi benimde yaþamak hakkým olmalý.

müslüman kardeþi kan aðlarken
uyuyanlara yazýklar olsun
müslüman kardeþi aç periþanken
saltanat sürenlere yazýklar olsun
müslüman kardeþi kurþunla vurulup
yatarken
kahkahayla gülenlere yazýklar olsun
seyircilere yazýklar olsun
görüp de bir þey yapmýy<nlara yazýklar olsun:(
Gönderen: 30.03.2005 - 22:25
Bu Mesaji Bildir   kadirrrrr üyenin diger mesajlarini ara kadirrrrr üyenin Profiline bak kadirrrrr üyeye özel mesaj gönder kadirrrrr üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
gerçekten burda hiç birþey yapamamak insaný kahrediyor. keþke dua etmekten baþka bi yardýmým dokunsa.. Allah kardeþlerimizi en yakýn zamanda bu zulümden kurtarýr inþ.
Gönderen: 08.04.2005 - 14:43
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1183 Mesaj -
Amin insallah .
Gönderen: 08.04.2005 - 21:01
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
gül

Amin ..insAllah..

Sen ey IRAK bilki kalbime Irak degilsin.

Yüregin umut isiklariyla dolsun.
Ciceklerine uzanan kanli eller kurusun!
Bir yarali ceylan gibi bakiyorsun gözlerime
Sana binlerce tebessüm borcum olsun...

Bir çocuk aðlýyor
Dünya onu izliyor
Çünkü;o Irak'ta yaþýyor
Ve barýþýn gelmediði her gün
Biraz daha kanýyor,
Kanýyor kanýyor kanýyor
Ve yavaþ yavaþ yok oluyor.

Allah razi olsun bagdatli abim...
gül:(ağlarağlar
Gönderen: 08.04.2005 - 21:54
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1183 Mesaj -
Amin cümlemizden ins. Yüregine saglik kardesimağlarağlar gül gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son bagdatli tarafından, 08.04.2005 - 23:07 tarihinde.
Gönderen: 08.04.2005 - 23:06
kum su an offline kum  
önce kendi içinizdekileri görün ve çabalayın
13 Mesaj -
baþlýkta dediðim gibi ilk önce kendi içinizdeki müslðman kardeþleriniz için ne yapýyorsunuzki dýþarýdaki kardeþlerimize ne yapacaksýnýz toplum yozlaþmýþ ah kardeþ vah kardeþle geçiyor günlerimiz icraat yok deyinki sen neyaptýn doðrudur bende birþey yapamadým nedenleri bende ama hiç birzaman diðer kardeþlerimin durumunada ah vah çekmedim çünkü artýk insanlardan nefret ediyorum ilk önceleri insandýk sonradan olduk hayvan cinsi çok bizde neyse fazla uzatmayým zehrimi kusmayaým buralara tekdiyeceðim size komþusu açken kendi tok yatan bizden deðildir demiþ pegamber efendimiz tekyürek tek yumruk olun allaha emanet olun
Gönderen: 06.07.2005 - 16:38
Bu Mesaji Bildir   kum üyenin diger mesajlarini ara kum üyenin Profiline bak kum üyeye özel mesaj gönder kum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
selam size irakli kardeslerimiz bütün dualarimiz sizlerle yüce rabim sizleri korusun üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 23.07.2005 - 20:36
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
semiramis su an offline semiramis  
semiramis
44 Mesaj -
þiirinibeðendimbizimlepaylaþtýniçinteþekkürederimGüle Güle Güle Güle PC de
Gönderen: 23.10.2005 - 20:17
Bu Mesaji Bildir   semiramis üyenin diger mesajlarini ara semiramis üyenin Profiline bak semiramis üyeye özel mesaj gönder semiramis üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
astaravista253 su an offline astaravista253  
791 Mesaj -
Allah Razı Olsun
Gönderen: 17.08.2006 - 19:04
Bu Mesaji Bildir   astaravista253 üyenin diger mesajlarini ara astaravista253 üyenin Profiline bak astaravista253 üyeye özel mesaj gönder astaravista253 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

Irak Katliami

Insan kani icene vampir denilir
Cocuk kani dokene ismi siz koyun
Kadere talihe elbet boyun bukulur
uc aylik bebege fuze atana ismi siz koyun

Iraktaki katliami dunya izliyor
Sonuc neye varir kimse bilmiyor
Halk duyarsiz degil aciz kaliyor
Vurup tedavi edene ismi siz koyun

Bu bir savas degil igrenc katliam
Alcakca namussuzca yapilmis plan
Iraka ozgurluk tamamen yalan
Hamile kadina fuze atana ismi siz koyun

Cocuk katiline selam verilmez
Diktatorle zalimle birlik olumaz
El aman diyene asla dokunulmaz
Yasli dedeye fuze atana ismi siz koyun

Dunyaya ragmen bu katliam basladi
Bu reziller bu defa batakliga saplandi
Gozu donmus cani birseye aldirmadi
Onune her geleni isirana ismi siz koyun

Ozan Guner zalime lanet okuyor
Saddam bahane irakta petrol akiyor
Yahudiye ortadoguda karakol kuruluyor
Olur olmaz yerden cikana ismi siz koyun

IRAKLI SAHRA KARDEÞÝM RABBÝM TÜM DUA'LARDA MÜ'MÝN KARDEÞLERÝMÝZE SABIR VERSÝN VE YARDIMLARINI ESÝRGEMESÝN ÝNÞAALLAH....AMÝN...
Gerçekten elden biþey gelmiyor Üzüntünüzü paylaþýyorum ve ben kendimi bildim bileli Ýran Irak savaþý vardý yýllarca sürmüþtü þimdide aynýüzüntülü üzüntülü üzüntülü Yani denilebilirki

SAYGI,SEVGÝ,SELAM ve DUA ÝLE...
Gönderen: 17.08.2006 - 21:28
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1183 Mesaj -
Canlar Allah c.c. hepinizden razi olsun..gül

Alıntı
Orijýnalý rifat56

Irak Katliami

Insan kani icene vampir denilir
Cocuk kani dokene ismi siz koyun
Kadere talihe elbet boyun bukulur
uc aylik bebege fuze atana ismi siz koyun

Iraktaki katliami dunya izliyor
Sonuc neye varir kimse bilmiyor
Halk duyarsiz degil aciz kaliyor
Vurup tedavi edene ismi siz koyun

Bu bir savas degil igrenc katliam
Alcakca namussuzca yapilmis plan
Iraka ozgurluk tamamen yalan
Hamile kadina fuze atana ismi siz koyun

Cocuk katiline selam verilmez
Diktatorle zalimle birlik olumaz
El aman diyene asla dokunulmaz
Yasli dedeye fuze atana ismi siz koyun

Dunyaya ragmen bu katliam basladi
Bu reziller bu defa batakliga saplandi
Gozu donmus cani birseye aldirmadi
Onune her geleni isirana ismi siz koyun

Ozan Guner zalime lanet okuyor
Saddam bahane irakta petrol akiyor
Yahudiye ortadoguda karakol kuruluyor
Olur olmaz yerden cikana ismi siz koyun

IRAKLI SAHRA KARDEÞÝM RABBÝM TÜM DUA'LARDA MÜ'MÝN KARDEÞLERÝMÝZE SABIR VERSÝN VE YARDIMLARINI ESÝRGEMESÝN ÝNÞAALLAH....AMÝN...
Gerçekten elden biþey gelmiyor Üzüntünüzü paylaþýyorum ve ben kendimi bildim bileli Ýran Irak savaþý vardý yýllarca sürmüþtü þimdide aynýüzüntülü üzüntülü üzüntülü Yani denilebilirki

SAYGI,SEVGÝ,SELAM ve DUA ÝLE...

rifat kardes yüregine saglik, Allah c.c. razi olsun, dualariniza cani gönülden Amin diyorum..

Selam ve dualarimla..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SaHRa tarafından, 06.09.2006 - 18:08 tarihinde.
Gönderen: 06.09.2006 - 18:06
sevgisu su an offline sevgisu  
4 Mesaj
Allah razý olsunh...
Gönderen: 13.05.2007 - 10:21
Bu Mesaji Bildir   sevgisu üyenin diger mesajlarini ara sevgisu üyenin Profiline bak sevgisu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eslem61 su an offline eslem61  
74 Mesaj -
Dünyanin her yerinden yükselen barisa evet,savasa ve isgale
hayir temposuna cani gönülden destek verenlerdeniz...
O insanlarin kanlari aktikc, icimizdeki nefret elbette
büyüyecek...Cünkü biz zulme,baskiya,isgale ve insanlarin
öldürülmesine karsi direnmeyi insanlik onurunun bir
gergi sayiyoruz...Nefretimiz,insani asagilayan,insani
degersiz kilan ruhlara karsi...Lanetliyoruz:Insanligi
sadece New York´ta,Washington´da,Londra´da arayip,Bagdat´ta
ve Basra´da kaybedenleri....
Gönderen: 13.05.2007 - 12:09
Bu Mesaji Bildir   eslem61 üyenin diger mesajlarini ara eslem61 üyenin Profiline bak eslem61 üyeye özel mesaj gönder eslem61 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
RE:
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Gönülbagi

gül

Amin ..insAllah..

Sen ey IRAK bilki kalbime Irak degilsin.

Yüregin umut isiklariyla dolsun.
Ciceklerine uzanan kanli eller kurusun!
Bir yarali ceylan gibi bakiyorsun gözlerime
Sana binlerce tebessüm borcum olsun...

YARALI BAÐDAT GÖNLÜMÜZ YARALI
KANAYAN YARAMIZ IRAK FÝLÝSTÝN CECENYA
YA RAB ÜMMETÝ UYANDIR.....

Bir çocuk aðlýyor
Dünya onu izliyor
Çünkü;o Irak'ta yaþýyor
Ve barýþýn gelmediði her gün
Biraz daha kanýyor,
Kanýyor kanýyor kanýyor
Ve yavaþ yavaþ yok oluyor.

Allah razi olsun bagdatli abim...
gül:(ağlarağlar

Gönderen: 13.05.2007 - 12:18
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 564 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), &thorn;emsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanl&yacute; (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ata&thorn; (36), hasim20 (40), sakird (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59119 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.