generique stromectol budesonide generique stromectol generique luvox ivermectin imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » BİR BEBEĞİN DUASI

önceki konu   diğer konu
206 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (3): (1) 2 3 weiter >
Gönderen
BİR BEBEĞİN DUASI
191 Mesaj -
Ey gökleri ve Yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim!

Ben bir hiçtim,beni Sen Kudretinle yarattýn.
Bana Sen vucüt verdin,hayat verdin,ruh verdin.
Bunlarý Sen ba ýþlamasaydýn e er,hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çýkarýp bu dünyaya göndermezdi.

Ben bir anne ve babadan do dum.ama ben dünyaya gözümü açmadan önce,onlar da nasýl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardý.
Bana Sen kendi diledi in gibi bir süret verdin.
Bana dünyada hiç kimseye vermedi in bir sima verdin.
Alemlerin Rabbi benim yüzümde,sadece bana ait bir eserini nasýl iþlemiþ,göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin,Senin eserlerini göreyim diye.
Bana kulak verdin,Senin yarattýklarýnýn Seni nasýl zikrediyor iþiteyim diye.
Bana akýl verdin,Seni bulayým diye.
Bana dil verdin,Seni zikredeyim diye.
Bana kalp verdin,Seni seveyim diye.
Dünya ve ahiretin bütün nimetlerini önüme serdin ve bana bir arzu verdinSenden isteyeyim diye

Vermek istedin.çünki vermek Senin þanýndandýr.
Onun için bana istemeyi ö rettin.
Aldý ým her nefes Senin Rahmetindendir Ya Rabbi.
Eriþti im her nimet Senin ihsanýndandýr Ya Rabbi.
Neþem,sevinçim,mutluluk ve huzurum hep Sendendir Ya Rabbi.
Senin gizli açýk nimetlerinin sayýsýný bilemem,hayal bile edemem.bilsem de saymakla bitiremem Ya Rabbi.
Yalnýz üzerimdeki en büyük nimetini bilirim:
Bana þükretmeyi ög reten de Sensin Ya Rabbi

Bacimin Örtüsü batmakta soysuzun gözüne, acirim tükürügüme Billah tükürsem yüzüne...!
M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.03.2006 - 23:29
Bu Mesaji Bildir   nohço üyenin diger mesajlarini ara nohço üyenin Profiline bak nohço üyeye özel mesaj gönder nohço üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nohço su an offline nohço  
191 Mesaj -
Huzur yüzlere yansýsýn bugün. Her
atom kardeþliði haykýrsýn, karanlýk yüzlere. Ve yüzler Allah'a dönük olsun
sadece.

Bugün bayram olsun.
Hüzünler dönüþsün sevince. Rabbim yaralarýmýzý sarsýn Rauf adýyla!
Kalbimizdeki marazlarý gidersin Þafi namýyla!

Gününüz mubarek olsun!
Olsun ki, yürekler atsýn Allah Allah diye.
Olsun ki, aþk-ý Muhammed gönüllere azýk olsun.
Olsun ki, paramparça bu ümmet; kardeþlik bilinciyle kaynatýlmýþ, tevhid temeli
üzerine kurulmuþ, çatýsý Kuran,
zineti sünnet olan bir kaleye dönüþsün

Bacimin Örtüsü batmakta soysuzun gözüne, acirim tükürügüme Billah tükürsem yüzüne...!
M. Akif Ersoy
Gönderen: 29.03.2006 - 16:52
Bu Mesaji Bildir   nohço üyenin diger mesajlarini ara nohço üyenin Profiline bak nohço üyeye özel mesaj gönder nohço üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
''RABBÝM sen kalbi kýrýklarýn sýðýnaðý, yolda kalmýþlarýn uðraðýsýn.Sen yalnýzlýðýmýza arkadaþ, sevinç bilmeyen gönüllerin dert ortaðýsýn.Dualarýmýzý kabul eyle ''

M. Akif Ersoy
Gönderen: 30.03.2006 - 20:00
191 Mesaj -
Öyle bir gözyaþý ver ki Yâ Rabbî;
Aklansýn.. Ölümün kara düþleri,
Korkularý, umutlara döndürsün.
Rahmetinle, her damlasý
Cehennemler söndürsün...
Cennetler berâtý inci damlalar,
Secdelerde seller gibi çaðlasýn.
Etrafýmda haþre kadar melekler,
Sevinçlerle aðlasýn...

Eritsin.. Buzlarýný gafletin,
Gönül ufuklarý, nûra bürünsün.
Açýlsýn da cehlin kara perdesi,
Gerçek görünsün...

Müjdeler dökülsün, Arþ-ý Âlâ'dan,
Hidâyet selleri, sineme dolsun.
Her damlasý Mahþer Günü
Þâhidim olsun...

Esmâ'ndaki 'Doksandokuz' aþkýna,
Semâlardan gufranýný indirsin.
Hesap günü, titreþirken Mîzan'da,
Hicâbýmý dindirsin...

Firdevs Göklerinden, nûr saðnaklarý,
Dehþet günü, Sýrât üzre saçýlsýn.
Sekiz yerden, sekiz cennet kapýsý
Bir lâhzada açýlsýn...

Öyle bir gözyaþý ver ki Yâ Rabbî
Arýtsýn.. Þu nankör nefsi hevâdan,
Bütün zerrelerim, Kur'ân'la dolsun.
Ve Mahþer günü, þu tövbekâr bedenim,
Þehitlerle haþrolsun...

ÂMÝN!

CENGÝZ NUMANOÐLU

M. Akif Ersoy
Gönderen: 02.04.2006 - 00:47
191 Mesaj -
Allahým, Ümmetimize birlik, ülkemize dirlik, insanýmýza imani dirilik, bize de daim iyilik ver. Hakkýmýzda da hayýrlýsýný ver Ya Rabbi. Bir araya geliþlerimizi, dünyanýn dört bir yanýna daðýlýþlarýmýzý, oturuþlarýmýzý, kalkýþlarýmýzý insanýmýz ve ümmetimiz için hayýrlara vesile kýl. Canlanýþa, þahlanýþa vesile kýl. Tefrike deðil, tevhide vesile kýl. Sen bize gücümüzün yetmeyeceðini yüklemezsin, imtihanlarýmýzýn kolay kýl.
AMÝN.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 03.04.2006 - 23:47
Yusuflu su an offline Yusuflu  
428 Mesaj -

KaLpLerini yormayanLar dü$ünceLerimi çignediLer..
CümLeLerimin biLe cani yandi... !
DeGMeZMiS . .
Gönderen: 04.04.2006 - 08:54
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
Ey
Allah’ým,
Belki günahkarým,belki sana layýk deðilim ama senden baþka sýðýnaðý olmayan bir garip kulunum.
Sana gelmeye yüzüm yok ama senin kapýndan baþka gideceðim bir kapýda yok.
Þüphesiz Sen'sin Rahman,Sen'sin Kerim,Sen'sin Rahim,Sen'sin Gafur…
Baðýþlayanda Sen'sin,affedende,esirgeyende.
Sen'i bildim,sana inandým,sana sýðýndým…
Þüphesiz Sen merhameti ve þefkati bol olansýn Rabbim.
Ne olur Allah’ým hiçbir kulunu Sen'siz,kimsesiz,çaresiz býrakma ben garip kulunu da.
Her dem Sen'i anmayý,Sen'i anlayýp anlatmayý,Sen'i sevip sevdirmeyi nasip et bizlere…
Emrettiðin yolun yolcularý olup,emrettiðin yola hizmet edip,o yolda hizmet ederken emanetlerimizi sana teslim etmeyi nasip et bizlere…
Peygamber Efendimiz sellellahu aleyhi vessellem'in þefaatinden,kendi þefkat ve merhametinden bizleri mahrum býrakma.
Þüphesiz Sen olmazlarý olduransýn,ol de olalým Rabbim

Senden baþkasýna secde etmedim senin dýþýndakileri ilah olarak inkar ettim sen öyle bir ALLAH sýn ki her bahar da

dörtyüzbin çeþit nebatat ve hayvanatý hiçten hakimane halk edensin AFFET YARABBÝ AFFET
HÜSEYÝN_Ý CÝSRÝ

M. Akif Ersoy

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son nohço tarafından, 05.04.2006 - 00:33 tarihinde.
Gönderen: 05.04.2006 - 00:32
191 Mesaj -
Huzur yüzlere yansýsýn bugün. Her
atom kardeþliði haykýrsýn, karanlýk yüzlere. Ve yüzler Allah'a dönük olsun
sadece.

Bugün bayram olsun.
Hüzünler dönüþsün sevince. Rabbim yaralarýmýzý sarsýn Rauf adýyla!
Kalbimizdeki marazlarý gidersin Þafi namýyla!

Gününüz mubarek olsun!
Olsun ki, yürekler atsýn Allah Allah diye.
Olsun ki, aþk-ý Muhammed gönüllere azýk olsun.
Olsun ki, paramparça bu ümmet; kardeþlik bilinciyle kaynatýlmýþ, tevhid temeli
üzerine kurulmuþ, çatýsý Kuran,
zineti sünnet olan bir kaleye dönüþsün

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.04.2006 - 00:01
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 07.04.2006 - 08:34
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Allah(c.c) razý olsun bu güzel paylaþýmlarýn için..

Rahman ve Rahim olan Allah(c.c) adýyla güne baþlamayý,
gün boyu karþýlaþacaðýmýz selleri merhemetiyle
hayra çevirir inþallah
HAYIRLI CUMALAR....

SEVGÝ SELAM ve DUA ile...

gül gül gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son hilalay06 tarafından, 07.04.2006 - 09:48 tarihinde.
Gönderen: 07.04.2006 - 09:47
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
HZ.ALLAH RAZI OLSUN

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.04.2006 - 00:03
191 Mesaj -

Rûhum sana âþýk, sana hayrandýr Efendim,

Bir ben deðil, âlem sana kurbandýr Efendim.

Ecrâm ü felek, Levh u kalem, mest-i nigâhým,

Dîdârýna âþýk Ulu Yezdân’dýr Efendim.

Mahþerde nebîler bile senden medet ister,

Rahmet, diyen âlemlere, Rahman’dýr Efendim.

Tâ Arþa çýkar her gece âþýklarýn âhý,

Medheyleyen ahlâkýný Kur’an’dýr Efendim.

Aþkýnla buhurdan gibi tütmekte bu kalbim,

Sensiz bana cennet bile hicrândýr Efendim.

Doð kalbime bir lahzacýk ey Nûr-i dilârâ

Nûrun ki gönül derdime dermândýr Efendim.

Ulvî de senin baðrý yanýk âþýk-ý zârýn

Feryâdý bütün âteþ-i sûzândýr Efendim.

Kýtmîriniz ey Þâh-ý rüsûl, kovma kapýndan,

Âsîlere lûtfun yüce fermândýr Efendim.

Ali Ulvi KURUCU

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.04.2006 - 00:05
191 Mesaj -

Muhterem kardeþlerimiz. Mevlid Kandilinizi tebrik ediyoruz. Ýnþallah tüm insanlýk için hayýrlara ve bereketlere vesile olur. Bu gün vesilesiyle, hepimizin hem dünyada, hem de âhirette "Ümmet-i Muhammediye" sýfatýný taþýma bahtiyarlýðýna ulaþmamýzý Cenab-ý Mevlâdan niyaz eyleriz.

M. Akif Ersoy

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son nohço tarafından, 08.04.2006 - 10:37 tarihinde.
Gönderen: 08.04.2006 - 10:30
191 Mesaj -
YA RABBIM SENIN GOREN OLDUGUNU GORMEK EN GUZEL TECELLIDIR.

YA RABBIM ANCAK SANA YONELMEK KULUNA HAKTIR.KIBLENDEN SAPTIRMA BENI

YA RABBIM ANCAK SANA EDILEN DUALAR KULUNA HAKTIR .MAHRUM BIRAKMA BENI.

YA RABBIM.ANCAK SENDEN DILEMEK KULUNA HAKTIR .SAHIPSIZ BIRAKMA BENI.ANCAK SANA DAYANMAK KULUNA HAKTIR CARESIZ BIRAKMA BENI.ANCAK SANA VARAN YOLLAR KULUNA HAKTIR YOLDAN CIKARTMA BENI.HERSEYDEN COK SENI SEVMEK KULUNA HAKTIR YETIM BIRAKMA BENI.YARABBI HAK ETTIGIMLE DEGIL,LUTFUNLA AGIRLA BENI.

AMIN.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.04.2006 - 23:26
191 Mesaj -

""ESSELATÜ VESSELAMÜ ALEYKE YA RASULALLAH""

""TUT ELÝMÝZDEN NE OLUR ""

""seni görmeden sevdik efendim""

Essalatu vesselamu aleyke ya HabîbAllah
Essalatu vesselamu aleyke ya RasulAllah
Essalatu vesselamu aleyke ya NebiyAllah
Essalatu vessalamu aleyke ya Seyyidi evveline velahirîn
Essalatu vesselamu aleyke ya hatemennebiyyi velmurselîn

""MUBAREK MEVLÝD KANDÝLÝNÝZÝ TEBRÝK EDERÝZ.""

M. Akif Ersoy
Gönderen: 09.04.2006 - 00:02
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -

Allah razi olsun kardesim,
senin ve butun kardeslerin mevlid kandilini kutlarim,
Rabbim bizlere daha nice kandil kutlamayi nasip etsin hep beraber insAllah...
gül

gülMuhabbetten Muhammed oldu hâsil,Muhammedsiz muhabbetten ne hâsilgül
Gönderen: 09.04.2006 - 00:54
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
HZ.ALLAH CÜMLEMÝZDEN RAZI OLUR ÝNÞAALLAH

M. Akif Ersoy
Gönderen: 10.04.2006 - 23:57
191 Mesaj -

Ben seni görmeden sevdim
Yorgun gecelerde titreyen bir yetim bir öksüz yüregimde sevdim seni
Ey gönül bahcemde büyüttügüm nazli cicek,
Ey sevdamin adi, askin gercek anlami
Bu hasret, bu gurbet söyle, söyle ne zaman bitecek

Ben seni görmeden sevdim

Yolunu gözledim bir Medine sabahi
Ellerimde güller, güllerki kokunu aldigim, kokunu alip yandigim
yanip yanip agladigim...
Ben seni görmeden sevdim
Gözlerini gözlerime degdir efendim, ellerini ellerime
Sevmeyi senden ögrendim ilkin, sevilmesi gereken herseyi senden
Sefkat seninle mana buldu, buz cöllerini seninle asdim
Ben seni görmeden sevdim
Bahar yüzlü insanlar bildim etrafinda pervane
onlardan biri olmak istedim hep, her emrine amade
Seninle yasamak seninle ölmek,
ama en cok seni seni görmek istedim...
Ben seni görmeden sevdim, konunu aldim güllerde,
Ben seni görmeden sevdim, adini andim yürekte
Sevgili Sevgili en Sevgili!!!!!

Umut Mürare

M. Akif Ersoy
Gönderen: 10.04.2006 - 23:58
191 Mesaj -

[SIZE=20]
Gel ey, güllerin efendisi!..

Gel ey, konuþurken dudaklarýna tebessümler karýþan,yüzüne üzgünlerin üzüntüsünü daðýtmak yaraþan!.. Gel ey, âteþ-i aþkýna yanmak için âþýklarý birbiriyle yarýþan!..

Gel ey!..

Önce kendine çektin, sonra mugaylan dolu beyabanlarda dermansýz koyup bizi bir baþýmýza gittin dönmemek üzere. Ve dudaðýnýn dokunduðu çeþmeler de gitti. Gittin ve vecd ile kendinden geçen zamanlar, sensizlik bunalýmlarýnýn gelgitleriyle kör kuyulara gömüldü. Gittin ve tenha elvedalarda düðümlendi sevinçlerimiz; durmuþ çarklara sýkýþýp kaldý çýðlýklarýmýz. Sen gidince yanlýþ hesaplarýnda önce pazarlar kurduk köhne dünyanýn, sonra köhne hesaplarýyla mezada çýkarýp aþklarýmýzý dünyalýklara sattýk. Gittin de savrulan umutlarýmýzý ektik yollarýna; sabrýmýzýn gözlerine çekilen milleri çelik masýyetlerle mýhladýk. Gerilmiþ yaylarýmýz kepade düþtü hoyrat ellerde, uykulu oyunlarda þahlarýmýz mat oldu; ve bileyli kýlýçlarýmýz pas tuttu karanlýk kýnlarýnda.

Ak kor olduk... Nemrudî alevlere soktular baþlarýmýzý, hakikat, ak kor olduk... Vurdular durmadan dinlenmeden... Örslere konuldu baþlarýmýz, hakikat vurdular dinlenmeden durmadan. Aðlattýlar aðladýkça biz... Çeliðe su verelim diye aðladýkça aðlattýlar bizi... Heyhât! Tutturamadýk kývamýný suyun, isabet ettiremedik gözyaþlarýmýzýn damlalarýný çeliðe ve ilk çalýþta kýrýldý kýlýçlarýmýz kara keçelere. Yenildik, yorulduk, yýðýlýp kaldýk çýkmaz sokaklarda. Bütün sorularýmýzýn cevaplarý cevapsýz kaldý; bütün hayallerimizin hayali hayal oldu. Tel tel arzulara mahkûm edildi nefislerimiz ve ruhlarýmýz tül tül alevlerde yandý. Gizemli bilinmezliklerimizin iksirlerini gizli dünyalara gizlediler bizden.

Gel ey!..

Hani dostlarýn vardý, kimi aþk okuyan Kitaplar Kitabý'ndan; kimi ilham dokuyan hitaplar hitabýndan. Kimine köþkler düþmüþtü cennetten, kimi cennette köþklere düþtüydü hani. Kiminin ateþlerine rengi düþerdi gülün de; kimi güllere rengini düþürürdü ateþin. Kimine yýldýzlar düþerdi göklerden, kiminin yýldýzýna düþerdi gökler ya...

Hani sen "Yýldýzlarým," demiþtin, "hangisine uyarsanýz doðru yola ulaþacaðýnýz yýldýzlarým!.." Sen gittin efendim ve hasretin yýldýzlarýný da çekti senden yana. Þimdi kim varsa yýldýzlaþmaya yüz tutan, gökleri üzerine kapatýyor ehremenler. Bizler yanýyoruz, yanmamakta direniyor gökte yýldýzlarýmýz... Güllerimiz küle durmakta yokluðunda, sultanlarýmýz kula dönmekte...

Gel ey!..

Ayrýlýðýnda çoðalan alevleriyle arýnalým aþkýnýn; yanalým yandýkça ve yandýkça yanalým. Aþk yüzünden elbisesi yýrtýlan da, Hak uðruna gözlerini kurutan da seni arzulamakta þimdi. Bizi kendine madem yine sensin baðlayan ve ayrýlýðýnýn derdine yine sensin ayrýlýkla derman olan, o hâlde gülümse bize efendim, bize gülümse. "Allah onlarý sever; onlar da Allah'ý sever" sýrrýna ermekte rehberimiz ol, tut günahkâr ellerimizden; günahkâr ellerimizden tut.

Sen ey!..

Gelsen hayallerimize bir kez... Ve üzerine sepet sepet güller döksek biz. Gelsen düþüncelerimize bir an... Ve baharlarý sersek ayaðýna çiçek çiçek, mevsim mevsim, ýtýr ýtýr... Dolunaylar yerine doðsan dünyamýza bir vakit... Ve zatýný gündüz deðilse, hayalini gece göstersen bizlere. Girsen ansýzýn düþlerimize, þefkat parmaklarýnla okþasan baþýmýzý ýþýk ýþýk... Ve ýþýðýna düþsek pervaneler gibi; pervaneler gibi ýþýðýna düþsek.

Gel efendim...

Bir kez doð içimize de isterse kaybolsun dolunaylar, güneþler... Gir gözümüze de bir nefes, isterse silinsin tûtyâlar, sürmeler... Ýlham olup ak gönlümüze bir anda, isterse yitirilsin uçtan uca naatler ve gazeller, beyitler ve dizeler uçtan uca yitirilsin isterse...

Gel efendim, dostluðuna muhtacýz; umutsuz ve çaresiz býrakma çaresizlerini. Gel yeter ki, hakkýmýzda verilecek her hükme razý olalým.

Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!

Gel ey, onsuz mutluluk bulamadýðýmýz!..

Gel ey, kendisine layýk olamadýðýmýz!..

*

Gel benim efendim, bir kez olsun dokun yüreðime, yüreðime dokun bir kez olsun...

Yüreðim kanýyor efendim, kanýyor yüreðim!..

Çýðlýk çýðlýða beþeriyet, çiðnenmiþ reyhanlar misali hep seni arýyor. Uyandýr zindanlara koyduðumuz Yusufî sevdalarýmýzý efendim. Uyandýr bahtýný üftadelerinin...

Þeb-i hicrân yanar câným döker kan çeþm-i giryâným

Uyarýr halký efgâným kara bahtýn uyanmaz mý?
[/SIZE]
Prof. Dr. Ýskender Pala

M. Akif Ersoy
Gönderen: 11.04.2006 - 23:37
191 Mesaj -
Efendim!

Yokluðunda seni özledik.

Sana deðen rüzgarý, seni örten bulutu özledik.

Özlemeyi, özlenilmeyi, sevmeyi, sevilmeyi, sevindirmeyi, sevindirilmeyi özledik Efendim.

Aþký, gözyaþýný, müsâmahayý, ah­lâký, âdâbý, ihsâný, irfâný, iz'âný, fe­râseti, basîreti, þecâati, celâdeti, adâleti, meveddeti, muhabbeti özledik.

Ýzzeti, hikmeti, fýtratý, þefkati, hür­meti, devleti özledik.

Senden sonra tefrika meþrebimiz, taklit mezhebimiz, cehâlet mektebimiz, atâlet fýtratýmýz, hamâkat þöhretimiz, ihânet sýfatýmýz, küffar velînimetimiz oldu. Efendim,
Sen kendini 'abdühû ve rasûlühu: O'nun kulu ve elçisi' olarak takdim etmiþtin.

Sana îman eden bazýlarý sana hürmet adý altýnda seni kulluktan 'kurtarýp' melekleþtirerek hayattan dýþladýlar.

Bu ifrata karþý baþka bazý­larý da tefrite sapýp seni 'güzel örnek' olmaktan çýkarýp bir 'postacý', bir 'ara kablosu' seviyesinde görerek hayattan dýþladýlar.

Bunlarýn hepsi sana îman ediyor­du.

Ama seni hayatýmýzdan çýkarma­nýn ýzdýrabýný çektirdiler bize.

Bu iþi, göðe çekerek ya da yere sokarak yapmalarý sonuçta hiçbir þeyi deðiþ­tirmedi.

Allah seni 'güzel örnek' olarak gös­terdi. Sen, Hz. Kur’ân'ýn konuþaný, yürü­yeni, hareket edeniydin.

Týpký bir an­nede spermin insana, bir aðaçta su­yun meyvaya, bir arýda tozun bala, bir tavukta darýnýn yumurtaya, bir koyunda samanýn süte dönüþmesi gibi, ayetler sende hayâta dönüþüyordu.

Allah ýsrarla seni örnek gösterirken, birileri ýsrarla 'kitab'ý, kitaplarý örnek göstermekte direndiler.

Öylesi iþlerine geliyordu, cansýz bir nesneyi ör­nek edinmekle, canlý bir insaný örnek edinmek ayný olur muydu? Efendim!.

Kitapsýzlýktan deðil, 'peygambersizlikten' kýrýldýk.

Yokluðumuz peygamber yokluðu.

Seni hatýrlatan, se­ni andýran insanlarýn hasretini çekiyoruz.

Çocuklarýmýz peygamberi so­runca 'evladým onun ahlâký týpký fa­lancanýn ahlâký gibiydi' diyeceðimiz insanlar yok denecek kadar az.

Þimdi Hz. Kur’ân mahzûn efendim, Hz. Kur’ân öksüz...

Seninle Hz. Kur’ân'ýn arasýný ayýrdýk, etle týrnaðýn, toprakla to­humun, anayla evladýn arasýný ayýrýr gibi.

Gel de bir bak Efendim, bu maz­lum ümmetin hâli pür melâline.

Bý­raktýðýn din tanýnmaz hâle geldi.

Bý­raktýðýn sitenin harâbelerinde bay­kuþlar tünedi.

Gün geçmez ki ümmetin coðrafyasýndan feryat yükselmesin, oluk oluk kan akmasýn.

Bir olarak býraktýðýn ümmetin kaç parçaya ayrýldýðýnýn sayýsýný onu parçalayanlar dahi unuttu.

Býraktýðýn kutlu mirasý hovarda mi­rasyediler gibi parçalayarak paylaþ­týk Efendim.

Nebevî mirasýn irfanî ve ahlakî boyutuna bir hizip, ilmi ve fik­rî boyutuna bir baþka hizip, siyasî ve hareketî boyutuna ise daha baþka bir hizip sahip çýktý.

Yüzyýllardýr tüm bu hizipler ellerindeki parçanýn 'bütü­nün kendisi' olduðunu iddia etmekle ömür tükettiler.

'Her hizip ellerindeki parçayla övünüp durdu.'

Hepimiz hakikatin merkezine kendimizi oturtup 'hak benim' dedik.

Oysa ki Efendim, bazen parçala­nan hakikat hakikat olmaktan çýkar.

Ait olduðu bütün içerisinde anlamlý olan bir parça o bütünden ayrýlýnca anlamsýzlaþabilir.

Bunu farkedemedik Efendim .

Efendim, Ýsrailoðullarý, peygamberlerini kat­lediyorlardý.

Biz de senin güzel hatý­ratýný, emanetini, adýný ve sünnetini katlettik.

Seni katlettik Efendim!

Kimilerimiz için sen hiç ölmedin, o ender bahtiyarlar seni hep içlerinde, iþlerinde, hayatlarýnda, düþüncelerinde, duygularýnda, fiilerinde, eylemlerinde, evlerinde yaþattýlar.

Kimilerimiz içinde sen hiç doðma­dýn.

Onlar hep senden mahrum yaþa­dýlar.

Þol mâhiler ki deryâ içreydiler, deryâyý bilmediler.

Varlýðýnýn kaç bahara bedel oldu­ðunu bilmeyenler yokluðunun ýstýrabýný nasýl duysunlar Efendim?

Seni çok seviyoruz, seni çok öz­lüyoruz.

Bize kýrgýn mýsýn Efendim?

M. Akif Ersoy
Gönderen: 12.04.2006 - 23:51
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 16.04.2006 - 14:48
191 Mesaj -
YÜCELER YÜCESÝ RABBÝM tüm ümmeti MUHAMMEDE uyanýþ ve kötülüklere karþý durmaya dirayet versin HZ ALLAH güllerin efendisi RESULÜ AHMEDÝ MAHMUD MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V) ummet olabilmeyi nasip etsin ve onun þefaatine nail olanlardan eylesin RABBÝM tüm ümmeti muhammede kevser cennetinde buluþmayý nasip etsin ÝNÞAALLAH

M. Akif Ersoy
Gönderen: 19.04.2006 - 09:51
191 Mesaj -

ameliniz salih;
niyetiniz halis;
duaniz makbul;
kalbiniz zakir;
lisaniniz sakir;
bahtiniz acik;

ve dualarinizda bu fakirde olsun...

selametle

M. Akif Ersoy
Gönderen: 21.04.2006 - 09:31
191 Mesaj -
Esma-i Hüsna hürmetine rýzana erdir
Ýmanla, Allah'ým canýmýzý verdir
Mel'un-u Mertud'un belini kýrdýr
Ýmani þeytana verme Ya Rabbi

Edilen duayý sen kabul eyle
Feyz-i Rahman'ýnla gönlümüz doya
Asi, Mücrim kulunuz, geldik hep böyle
Amin deriz canýmýzdan sana Ya rabbi

Girince kabre, lal etme dili
Sýdk ile biz Sana baðladýk beli
Münker Nekir'in bellidir hali
Sualde þaþýrtma bizi Ya Rabbi

Dar yerde baþlara tabut indirme
Gelir orda þeytan bizi kandýrma
Hayvan suretine yüzü döndürme
Ýnsan simasýnda kaldýr Ya Rabbi

Setret suçlarýmýz, kimse görmesin
Hullenledir kulun uryan durmasýn
Solumuzdan melek defter vermesin
Sað taraftan gönder aman Ya Rabbi

Suçlarýmýzý vurup karartma yüzü
Dayanmaz insan çökerler dizi
Þeytan fýrkasýna ayýrma bizi
Fýrka-i Resul'den eyle Ya Rabbi

Münkir,münafýkla bizi götürme
Mahþer yerlerinde tere batýrma
Mizanda günahýmýz aðýr getirme
Rüsvayý alem etme o gün Ya Rabbi

Zebanine ellerimiz baðlatma
Atýp Cahimine tenimizi daðlatma
"Ah ümmetim" diye Resul'ünü aðlatma
Habibine baðýþla bizi Ya Rabbi

Kevser ýrmaðýndan lütfunla içir
Ýki kanat ver de bizleri uçur
Berk-i hafif gibi sýrattan geçir
Düþürme Cahimine ordu Ya Rabbi

Mümin müminatý imanla öldür
Cümlesinin kalbini nur ile doldur
Rahman ismin ile azabý kaldýr
Cennet bahçesine dönder Ya Rabbi

Þu meclis hürmetine rýzana erdir
Mekke Medine'ye yüzümüz sürdür
Sualsiz cevapsýz cennetine girdir
Cennette cemalin göster Ya Rabbi

Ya Rabbi!
Seherde açýlan güller hürmetine
Zikrinle dönen diller hürmetine
Rükuya bükülen beller hürmetine
Hacalet narýna yakma Y Rabbi

Secdeye konan baþlar hürmetine
Aþkýnla sýzlayan düþler hürmetine
Gecelerde dökülen yaþlar hürmetine
Gazabýnla bize bakma Ya Rabbi

Uhud'da yarýlan yüze baðýþla
Miraç'da gören göze baðýþla
O anda geçen söze baðýþla
Sýrattan aþaðý dökme Ya Rabbi

Cemi Peygamberlerin caný hürmetine
Cihar-i Yar-i Güzin'in dini hürmetine
Uhud þehitlerinin kaný hürmetine
Suçlarýmýzý baþa kakma Ya Rabbi

Muhammed Mustafa (sav) nýn özüne baðýþla
Fatýma-tü Zehra adlý kýzýna baðýþla
Yetim yetemanýn yüzüne baðýþla
Huzurunda boynumuzu bükme Ya Rabbi

Kur'an-ý Kerim'de geçen kelam hürmetine
Mekke Medine'deki âlem hürmetine
Arþ, kürs, levh'ü kalem hürmetine
Sualde fazla sýkma Ya Rabbi

Ýsmi isminle bir yazýlana baðýþla
Din uðrunda kan döken gazilere baðýþla
Kerbela da can veren kuzulara baðýþla
Dinsizlerle nâra sokma Ya Rabbi

AMÝN

M. Akif Ersoy
Gönderen: 21.04.2006 - 19:27
191 Mesaj -

Es-selamün aleyküm deger ötesi DUA dostlarýM...

Dua her zaman mü'minin dayanýp güveneceði bir esastýr.

Hayatýnýn her safhasýnda duaya sarýlýp Ýlahi rahmete iltica etmek,

mü'mini diðer insanlardan ayýran belli baþlý vasýflardan biridir.

Su Ahir zaman Müslümanlari olarak, hangimiz duaya muhtac degilizki...?

hangi birimiz dunya sinifinda, tabi tutuldugumuz imtihan esnasinda,

tek silahimiz olan duaya sarilmaz ?

iste o anda...duaya ihtiyacin oldugunu hissettigin zamanda...

bir isaret ver Mü'mimin kardesine ..!

Ve kalbi amin desin kardesin senin yakarisina...

Bu baslik aLtinda duaya ihtiyaci olan kardeslerimiz istek duada bulunabilir,
ihtiyaç duyduklarý konu için dua isteyebilirler...

Büyük zorluklarla karþýlaþtýðýnýz zaman "Allah bize yeter. O ne güzel vekildir"

Ve müslüman kardesin icin içten yapacaðýnýz samimi bir dua tüm ümmeti kurtarabilir...

O halde Dua kapýsýný aþýndýralým ve duaya muhtac kardeslerimiz icin dua edip
hep birlikte kalbi amin diyelim insaallah ...

Cenâb-ý Allah buyurmuþtur ki:
"Kim bana dua etmezse ona gadab ederim.”

"Her kim dualarýnýn kabulünü, gam ve üzüntülerinin def olup kaldýrýlmasýný arzu ederse sýkýntýda bulunanlarýn imdadýna yetiþsin.”

"Mü'minin mü'mine duasý temiz bir dil ile yapýlan dua gibidir" Hadis-i Þerif

Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtýnýn Sultaný! Þu anda binler, yüz binler Senin karþýnda divan durarak ellerimizi Sana açýyor ve külliyet kesbetmiþ niyaz edalý soluklarýmýzla, kullarýna her zaman açýk bulunan, hiç olmazsa aralýk duran rahmet desenli kapýnýn tokmaðýna inleyerek dokunuyor ve “Biz geldik” diyoruz.

Þimdi biz de, bize verdiðin isteme duygusu ve istenenleri vereceðin inancýyla rahmetinin vüs’ati geniþliðindeki kapýna dayanýyor, son bir kere daha hâlimizi arz etmek istiyoruz. Hâlimiz Sana ayan, söyleyeceklerimiz bildiklerinin bir kýsmýný beyan. Beklediðimiz asýrlardan beri bizi kývrým kývrým kývrandýran dertlerimize derman.. icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!

dua ikliminde Rahmet yaðmurlarý altýnda sýrýlsýklam ýslanmak dileði ile....

alýntýgöz kırpma

M. Akif Ersoy
Gönderen: 23.04.2006 - 01:14
191 Mesaj -
Ya Rabbi bizleri her türlü tefrika ve fitneden muhafaza buyur. Birlik, dirlik ver. Gönüllerimizi Islam’in halaveti ile itminana ulastir. Âlem-i Islam’i içinde bulundugu felaketlerden, musibetlerden kurtar. Bütün müslüman milletlerin, müslüman cemaatlerin, tüm müslümanlarin kalblerini ülfet ettir. Sev, sevdir. Bizleri gafletten koru. Hayatimizin sonuna kadar Kur’an’in, sünneti seniyyenin, Islam’in ve müslümanlarin hizmetkâri kil. Bizleri hizmet insani, vakif insan suuruna ulastir. Her isimizde, sözümüzde ve hareketimizde Sen’in rizani gözettir. O kemalata erdir. O kemâlâtla yasat. O kemâlâtla katina çagir.

M. Akif Ersoy

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son nohço tarafından, 25.04.2006 - 09:25 tarihinde.
Gönderen: 25.04.2006 - 09:23
191 Mesaj -
Sana Yoneldik Allah'Im
Ellerimizi sana aciyoruz Allah'im!
Keyfi idareler altinda inleyen milyonlarca garibin Senden istedigi ne ise, onun icin...
Ey Rab'bimiz!
Arefe aksami toplanan pazarin ardindan, atilmis eski ayakkabilar icerisinde bayramda cocuguna giydirecek bir papuc arayan anne, babanin samimiyeti ne ise onunla...
Ey Rab'bimiz!
Filistin'de; gozler onunde uc aylik bebegin taslara carpilarak katledildigine sahit olan ananin Sana cozulen lisaniyla...
Ey Rab'bimiz!
Dunyanin herhangi bir kosesinde, beli iki buklum olmus doksanlik dedenin sarigi, bir dusman elinin hinciyla basindan cekilip ayaklar altina alinirken ne hissettiyse o hislerle...
Ey Rab'bimiz!
Peygamber ummeti oldugunu soylemeye utanacak hale gelmis su toplulugumuzu yeniden kendine dondur, kabahatlerimiz yuzunden kalplerimize yerlestirdigin vehn'i sokup al;
Ey Rab'bimiz!
Bizi yeniden Sana teslim olan insanlari kavusturdugun seref ve izzete kavustur!
Amin Amin Amin....

M. Akif Ersoy
Gönderen: 26.04.2006 - 01:13
suleyuksel79 su an offline suleyuksel79  
2 Mesaj
Allah sizden razý olsun

"Ey Rabbim!Doðrusu,bana indireceðin hayra muhtacým.(Kasas Suresi:24)
Gönderen: 27.04.2006 - 00:41
Bu Mesaji Bildir   suleyuksel79 üyenin diger mesajlarini ara suleyuksel79 üyenin Profiline bak suleyuksel79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý suleyuksel79

Allah sizden razý olsun

ÜMMETÝ MUHAMMEDDEN ÝNÞAALLAH

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.04.2006 - 15:10
191 Mesaj -
Ellerimizi sana aciyoruz Allah'im!

Keyfi idareler altinda inleyen milyonlarca garibin Senden istedigi ne ise, onun icin...

Ey Rab'bimiz!

Arefe aksami toplanan pazarin ardindan, atilmis eski ayakkabilar icerisinde bayramda cocuguna giydirecek bir papuc arayan anne, babanin samimiyeti ne ise onunla...

Ey Rab'bimiz!

Filistin'de; gozlero onunde uc aylik bebegin taslara carpilarak katledildigine sahit olan ananin Sana cozulen lisaniyla...

Ey Rab'bimiz!

Dunyanin herhangi bir kosesinde, beli iki buklum olmus doksanlik dedenin sarigi, bir dusman elinin hinciyla basindan cekilip ayaklar altina alinirken ne hissettiyse o hislerle...

Ey Rab'bimiz!

Rahmi catlamis ananin dogun sancisinin en siddetli olaninin verdigi aci ne ise, aynisi duyuyor ve onun gercek teslimiyeti gibi bir teslimiyetle Sana teslim oluyoruz;

Ey Rab'bimiz!

Peygamber ummeti oldugunu soylemeye utanacak hale gelmis su toplulugumuzu yeniden kendine dondur, kabahatlerimiz yuzunden kalplerimize yerlestirdigin vehn'i sokup al;

Ey Rab'bimiz!

Bizi yeniden Sana teslim olan insanlari kavusturdugun seref ve izzete kavustur!

Amin Amin Amin....

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.04.2006 - 15:12
191 Mesaj -

Yakarisim Sanadir Ey Rabbim!

Gecelerden sabahalara, karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina!
Biliyorum, güllerden gecer sana giden yollarI Yakarislarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir.
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarimda, kapina geldim.
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim.
Ögrendim ki dua, asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu. Ve bir bekleyistir, istiyakla, korkuyla, ümitle bekleyis.
Iste, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemis hesaplarin korkusuyla, titreyen yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi, bir haber var mi affina dair?
Acziyeimi alarak koynuma, bir dervis hirkasiyla, sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina!
Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim.
Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim, yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine, ne olur affeyle!
Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin, menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine muhtaç topraginda. Ah perde, ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir. Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina.
Dua dua acilirmis Sana giden kapilar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sila-i rahimi, canani, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik. Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik, derinden sessizce Zayif irademizle, alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten, ihlas adina. Biliyorum pismanliklara delil kabul ederdin
Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur, dostlarinin hatirina.
Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil, sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Sehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu. Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük. Diz boyu battik çirkefine alemin. Sahte dostlari, riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin, Sana kosmayi nasib eyle.
Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset.
Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz, bir iltifatin ugruna.
Gülistaninda renksiz, kokusuz bir yaprak olmayi çok görme.
Yüce kapinda kitmir olanlardan eyle.
Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina, samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla
Ya Rabbim!.. Ben pismanim!.. Ben pismanim!..

A. Refik

M. Akif Ersoy

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son nohço tarafından, 03.05.2006 - 23:35 tarihinde.
Gönderen: 03.05.2006 - 23:33
191 Mesaj -

Seni bilen, seni seven mutlu olur Yarabbi, ic huzuru bulur Allahim, gercek kurtulusa erer.
Sen bizi kurtulusa eren zümreden eyle Rabbim!
Bildir kendini bize, buldur kendini bize!
Sen Alemlerin Sultani, herseyin sahibi olan Rabbim;
Seytan, dünyada saltanat kurmus. PARA tuzaklariyla MAKAM tuzaklariyla,
SÖHRET tuzaklariyla insanlari aldatiyor Rabbim,
Sen koru bizleri varligin serrinden, azdirmasindan sana siginiriz. Bizleri verdigin dünya nimetlerini
senin yolunda harcamaktan zevk alan kullarindan eyle!
Yediginin, giydiginin ve elinle verdiginin sahibisin, gerisi mirascinindir diyen Gülnebi (s.a.v.)in
yolunun yolcularindan olmayi nasibeyle.
Müslüman kardesinin maddi, manevi skintilarina ilac olan, böylece aralarindaki dostluk ve muhabbeti pekistirerek,
SAF suresi 4. ayette, Biliniz ki Allah kendi yolunda kenetlenmis bir bina gibi saf baglayarak
carpisanlari sever diyererk bildiren müslumanlar gibi olmayi nasib eyle.
Icimize öyle bir merhamet ver ki Allahim, Rahim isminin tecellileri ile saadet asrindaki sahabeler gibi
sevgili olalim birbirimize.
Bizi birbirimize sevgili düsmanlarimiza karsi kuvvetli kil Allahim!

Sen yüce Rabbim bizleri, BEN degil BIZ diyenlerden eyle.

Kisi mümin kardesine dua edince, kendisine bir melek tahsis edilir, o melek de ellerini acarak,
Yarabbi bu kuluna kardesi icin istediklerini misliyle ver diye dua eder diyen Peygamber buyrugu ile
sereflenenlerden eyle Allah'im.
Seytan kullarini azdirmada öyle ileri gitti ki, kullarina SINIRLARINI unutturdu.
Kullarin asil vazifelerini unuttular. Anneler, babalar unutuldu Allah'im.
Gecmiste hayir dua eden ebeveynin yerini gözü yasli evlatlarindan sikayetci anne babalar aldi.
Sen Isra suresi 23. ayet-i kerimesini hayatina gecirenlerden eyle bizi!
Rabbin kesin olarak sunlari emretti; Ancak kendisine ibadet edin ve ana babaya güzellikle muamele edin.
Eger onlardan bir beya ikisi senin yaninda ihtiyarlik haline ulasirsa sakin onlara Of bile deme ve onlari azarlama,
ikisine de iyi ve yumusak söz söyle ilahi buyrugunun gölgesinde, kiyamet günü gölgelenenlerden eyle bizi Allahim.
Insanoglunun korumakla mükellef oldugu o ilk dairede, ailesinde en iyi es olan,
en iyi anne ve baba olup evlatlarini en iyi sekilde yetistirenlerden olmamizi nasip eyle.
Sinirlarini korurken ölenler sehittir hadisi isiginda yasayip ailemizin sinirlarini korurken ölsek,
sehit olacagimizin bilincinde babalar ve anneler olmamizi nasibet Allah'im.
Cebrail (A.S.) öylesine komsu hakkindan bahsetti ki, komsunun komsuya mirasci olacagindan korktum diyen
iki Cihan Serverinin yoluna, iyi komsu olarak layik olanlardan eyle bizi. Komsusu ac iken tok yatanlardan degil,
gönül ve fikir dünyasindaki acligini da giderenlerden eyle Allahim!

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.05.2006 - 09:06
191 Mesaj -

Bizlere ILIM nasib et Rabbim.
Ilmi her dileyene, zenginiligi istedigime veririm diyorsun. Biz ilmini teleb ediyoruz senden,
bizim gönül dünyamizi ilminle techizatlandir Rabbim!
Vaktini bosa harcayanlardan degil, zamana karsi yarisanlardan eyle bizi.
Seytan zaman tuzaklarini da öylesine kurmus ki Rabbim!
Sen Yüce Rabbim! Herseye kaadir Rabbim! Ol deyince olduran rabbim,
Ayi, günesi, kullarim zamani hesabetsinler diye yarattim buyuran Allah'im, sen,
kullarinin verdigin ömur sermayesini seytana kaptirmalarina engel ol Allah'im!
Bu sermayeyi senin yolunda kullanip hayati, gölbahcesine cevirenlerden, özenle yetistirdigi güllerinden,
salih amellerinden güller derleyenlerden eyle bir tanem!
Öyle bir ömür sürdür ki Yarab, sevginle ömrümüzü öyle doldur ki Allah'im, her gittigimiz yere
sevgini goturenlerden olalim.
Buna kavusmak icin bizi ilminle techizatlandir. Kitabina sevdalananlardan eyle!
O kitabi oyle derinlemesine okumayi nasib et ki Allah'im, okurken senin sevginle dolup, ilahi aski yasayalim!
Okuduklarimizi anlamayi anladiklarimizla amel etmeyi nasib et Allah'im!
Bizi hadislerini ogrenip yasayarak sevgili habibine layik olanlardan eyle.
Ümmetimin fesadi aninda sünnetime sarilana yuz sehit ecri vardir hadisinin sirrina mazhar olanlardan eyle!
Ve O gül nebinin (S.A.V.) havz-i kevseri basinda bulusanlardan eyle!

M. Akif Ersoy
Gönderen: 07.05.2006 - 14:10
191 Mesaj -

Elhamdu lillahi rabbi’l-alemin, ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-salatu ve’s-selamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain

Ey Yüce Rabbimiz !

Sen bütün mahlukatýna merhametli bilhassa inanmýþ kullarýna pek lutufkarsýn, el açtýk kapýna geldik sana dua ve niyazlarýmýzla yalvarýyoruz, dualarýmýzý kabul ederek bizlere af kapýndan boþ çevirme Allah’ým !

Kiyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizlere orada acý, cehennem azabýndan koru Ya Rabbi !

Biz yalnýz sana kulluk eder ve yalnýz senden yardým dileriz, bizleri ibadet ve ittaatin yolundan hiç bir zaman ayýrma Allah’ým!

Hidayet üzere devamlý kalmayý, muttaki kullarýndan olmayý, dünya ömrümüzü iffet ve þerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle Allah’ým !

Gadabýndan hoþnutluðuna, cezandan affýna, þeytanýn þerlerinden senin sonsuz rahmetine sýðýnýyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allah’ým !

Okunan Hatými þerifi dergahýnda Kabul eyle.

Hasýl olan sevabý evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyye eyledik sen vasýl eyle Ya Rabbi !

Diðer Peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarýna, dini Ýslam’a ilimleriyle ve kiliçlarýyla hizmet eden alimlerle þehitlerin ruhlarýna hediyye eyledik sen vasýl eyle Ya Rabbi !

Amin diyen cemaatimizin ahirete göç eylemiþ gecmiþlerinin ruhlarýna, bu topluluðumuza sebep olanlarýn bütün ölmüþlerinin ruhlarýna, dünyada anacak kimsesi kalmamýþ müslüman kardeþlerimizin ruhlarýna hediyye eyledik, sen ulaþtýr Ya Rabbi !

Ve hasseten bu hatimin yapýlmasýnda emeði geçen ve katýlan herkesin geçmiþlerinin ruhuna hediyye eyledik sen ulaþtýr yarabbi!!

Günahlari varsa, onlarý hasenata tebdil eyle Allahým!

Hatime katýlan tüm kardeþlerimizin gönüllerindeki muratlarýna hayýrla birlikte kavuþmalarýný iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarýný nasip eyle Allahým! Varsa bütün sýkýntýlariný sen gider ya Rabbi!

Senin affina merhametine ve lutfuna daha cok ihtiyaç duyduðumuz þu zamanda bizleri sensiz býrakma ya Rabbi! Dua dua sana yalvarýyoruz, kapýna geldik bizleri boþ çevirme Ya Rabbi!

Allahým sende biliyorsun ki senden baskasýna rabb demedik, sadece sana kulluk etttik ve sadece senden yardým istedik, ve biliyoruz ki Allahým senin razý olmadýðýn iþler yaptýk ama sen bizim rabbimizsin senden baþkasýna gidecek halimiz yok ki, ceza versen de sen bizim rabbimizsin affetsen de rabbimizsin, bizi baðiþlarsan sen gafur ve rahimsin.

Sen affedicisin affi seversin bizleri affeyle ya rabbi...

Ahirete göç eylemis kemikleri çürümüþ bir fatihaya muhtaç olanlarýn kabirlerini Kur’an’ýn nuru ile aydýnlat, makamlarýný cennet eyle Allah’ým !

Kabirlerinde imanlarýnýn ve Kur’an’ýn nurunu onlara ortak eyle ! Kabirlerini cennet bahçelerinden eyle. Cehennem çukuruna benzetme Ya Rabbi !

Beþer olarak, þaþarak iþledikleri kusurlarý sebebiyle kabir azabý çekenler varsa okunan Kur’an hürmetine sen onlarý kurtar Allah’ým !

Sevgili Peygamberin hürmetine onlarý affet Allah’ým !

Kabe-i Muazzama, Ravza-i mutahhera ve diðer mukaddes yerler hürmetine sen onlara acý Allah’im !

Dünyanýn dört bir yanýnda zulme maruz kalmýþ bütün müslüman kardeþlerimizin halleri sana arz ediyoruz Allahým! Zulmedenleri islah eyle ya Rabbi! Ýslah olmalari mümkün deðilse onlarý Kahhar isminle kahreyle ya Rabbi!

Özellikle þuan dünyanýn dört bir tarafinda, biz burada rahat bir mekanda karnýmýz tok baþýmýzda çatý dua etmek bile nefsimize aðýr gelirken ya onlar, ya onlar Allahým! Gecenin bir saatinde, soðukta, karný aç ve bir köþede ölmeyi bekleyen müslüman kardeþim “ben burada bu haldeyken benden bir duasýný bile esirgeyen müslüman kardeþimden hesabýmý soracaðým günü bekliyorum” diyorsa bunun hesabýný nasýl veririz Allahým! Bizlere bu þuuru nasip eyle Allahým!

Devletimizi idare eden, kalbinde iman taþýyan bütün yöneticilerimizin de yüzünü kara çýkarma, onlara bu dine hizmet etmeye muvaffak kýl Ya Rabbi !

Sahabe efendilerimiz gibi dünyanýn her bucaðýna hizmet aþkýyla hicret eden gönül erlerini sen muzaffer eyle Allah'ým!

Ya rabb! Sana rab diyorum çünkü sen hepimizin terbiye edicisisin, bizleri aðýr þeylerle terbiye etme Allahým!

Son nefesimizde kelime-i þehadetle buyrun « Eþhedu el la ilahe illallah ve eþhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu dünyadan göç etmeyi, imanýn ve Ýslamýn doðru temiz ve nurlu yolundan ayrýlmadan göç etmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi !

Þerefimiz olan dinimizi, dunyamýzý ahiretimizi mamur eyle.

Gözümüzün, kulaðýmýzýn kalbimizin ve diðer bütün azalarýmýzýn þerlerinden bizleri koru.

Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamýz, bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoþnutluðuna sebep olan iþlerde ve doðru yolunda daim eyle !

Kabul olmayacak dua ile sana el kaldýrmaktan insanlýða ve Ýslamlýða faydalý olmayan bilgiden, bir müslümana yakýþmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sýðýnýyoruz, bizleri de koru Ya Rabbi !

Amin diyen kullarýný iki cihanda aziz eyle.

Cennetinle cemalinle bizleri müþerref eyle ve duamýzý yüce dergahýnda kabul eyle Ya Rabbi !

Hülasa dualarýn özü ; sevgili Peygamberimizin senden istediði hayýrliý iþlerin tamamýný biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi !

Sevgili Peygamberimiz’in sana sýðýndýðý bütün þerlerden, fitne, fesat ve nifaktan biz de Sana sýðýnýyoruz, hepimizi koru Allah’ým !

Hatim duasýna katýlan katýlmayan herkesin günahlarýný geniþ maðfiretinle affeyle ya rabbi

Bizlere hiçbir zaman düþünemediðimiz kadar büyük ve geniþ nimetler ihsan eyle ya rabbi

Hiçbir gölgenin olmadýðý o dehþetli hesap gününde senin gölgenin altýnda bulunmayý nasip eyle Allah’ým

Bu hatime katýlan arkadaylarla beraber cenette de komþu olmayý nasip eyle ya Rabbi

Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin

M. Akif Ersoy
Gönderen: 11.05.2006 - 00:36
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 16.05.2006 - 00:03
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 17.05.2006 - 00:10
191 Mesaj -
HZ.ALLAH BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLESÝN ÝNÞAALLAH

HZ.ALLAH HER DAÝM DUA EDEBÝLMEYÝ NASÝP ETSÝN ÝNÞAALLAH

HZ.ALLAH MÜSLÜMAN OLARAK EMANETÝNÝ TESLÝM EDEBÝLMEYÝ NASÝP ETSÝN ÝNÞAALLAH

HEPÝNÝZ HZ.ALLAHA EMANET OLUNUZ

HAKLARINIZI HELAL EDÝNÝZ

ALLAHA ISMARLADIK

SELAMÜN ALEYKÜM

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.05.2006 - 01:51
191 Mesaj -
Allahým, eðer kan düþünen, kan konuþan, kan döken, yurt içinde ve yurt dýþýnda kan seylâplarý meydana getiren bu zâlimlerin, bu gaddarlarýn ve bu hattarlarýn hidayetlerini murad buyuruyorsan, en yakýn zamanda bunlarýn kalblerine hidayetini salýver; gönül kapýlarýný imana ve Ýslam'a aç. Þayet onlar Senin nurundan bütün bütün nasipsiz kimselerse, ey bizi insanlýða çaðýrmak için kitap indiren Allahým, ey bulutlarý harekete geçirip semanýn baðrýndan rahmet boþaltarak kupkuru çölleri cennetlere çeviren Allahým, ey en güçlü ordularý hezimete uðratan Allahým, din düþmanlarýna bozgun yaþat; altlarýný üstlerine getir, onlarý birbirlerine düþür, birliklerini paramparça eyle ve emellerine ulaþtýrma; zâlimlere karþý bize nusrette bulun, yardýmýný üzerimizden eksik eyleme!”

Ey çaresizler çaresi! Sebeplerin sukût ettiði, içtimaî ahvalin boz-bulanýk bir hâl aldýðý, her yanda zâlimlerin “hay-hûy”unun duyulduðu, yýðýnlarýn çaresizlikle kâh saða, kâh sola toslayýp durduðu þu karanlýk günlerde, zulmet zulmet içinde kývrananlara nezdinden bir ýþýk gönder.. sonsuz kudretinle bütün zulüm ve haksýzlýk ateþlerine bir su serp.. þeytanýn ocaklarýný söndür ve iblislerin boyunlarýna çözemeyecekleri tasmalar geçir. Allahým, Sana ve dinine düþmanca davranmak suretiyle kendilerine yazýk edenlerin kalblerini de imana, Ýslam'a, ihsana aç; onlarý da hidayete erdir. Fakat, þayet muradýn bu deðilse, onlarýn buna liyakat ve istidatlarý yoksa, bütün bütün gayz, kin, nefret ve düþmanlýða kilitlenmiþlerse, onlarýn haklarýndan gel; þerîrlerin þerlerinden bütün mü'minleri muhafaza eyle!..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 19.06.2006 - 00:57
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Harika.. gül

[B]ALLAH/B] razi olsun..

gül »-(¯`v´¯göz kırpma-»__SENiN__ASKIN__VAR__ALLAHIM__«-(¯`v´¯göz kırpma gül
Gönderen: 04.02.2007 - 22:08
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -

Bismillâhirrahmânirrahîm

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn,

Vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin

ve âlihi ve sahbihi ecmaîn.

Allah’ým!
Bana dilimle deðil, halimle vazetmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bana bir insanýn elinden tutmadan önce, kalbinden tutmanýn sýrlarýný öðret, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Okuma, öðrenme, öðrendiklerimizi uygulama aþkýmýzý ,salgýn ve saygýn bir hastalýða dönüþtür, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizleri dünlerde kaybolmaktan muhafaza eyle, yarýna kalabilenlerden eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Dinimizi dünyanýn mehri yapmaktan, acýkýnca da inançlarýmýzý yemekten cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Beni, beni benim önüme engel olmaktan,
Beni, benim hayatýmýn kemirgeni olmaktan,
Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bakýþýmýzý ibret,
Sukutumuzu hikmet,
Konuþmamýzý sanat ve marifete dönüþtür, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Boþa bakanlardan,
Boþa susanlardan,
Boþa konuþanlardan eyleme, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Zenginlerimizi hamiyetsiz,
Fakirlerimizi gayretsiz,
Alimlerimizi amelsiz,
Ýdarecilerimizi adaletsiz býrakma, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kandillerimizi hakiki kandil,
Düðünlerimizi hakiki düðün,
Bayramlarýmýzý hakiki bayram eyle Ya rabbi!

Allah’ým!
Cehalet, zaruret ve ihtilafa karþý açmýþ olduðumuz ikinci kurtuluþ savaþýmýzda bizleri mansur ve muzaffer eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Milletimizi,idarecilerimizin önüne engel olmaktan,
Ýdarecilerimizi de milletimizin önüne engel olmaktan muhafaza eyle ya Rabbi!
Bizlere devlet-millet bütünlüðüne ulaþmamýzý nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Ýdarecilerimizin, feraset, merhamet ve basiretini,
Halkýmýzýn da hürmet, hizmet ve hamiyetini artýr ya Rabbi!

Allah’ým!
Her sabah, güneþi üzerimize yeniden ýþýklandýrýp günümüzü pýrýl pýrýl aydýnlattýðýn gibi,
Her sabah, içimizdeki güneþi de, yeni ümitler, yeni hedefler ve yeni heyecanlarla üzerimize ýþýklandýr,Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizlere ilim açlýðý ihsan buyur Ya Rabbi!
Suya,ekmeðe olan iþtahýmýz gibi, kýyamete kadar kapanmayan bir kitap okuma iþtahý ihsan buyur, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Hayatýmýzýn her anýnda, namazda gibi, ilahi huzurda olduðumuz bilincinden ayýrma, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Semalarýmýzý bayraksýz, bizleri hürriyetsiz, camilerimizi cemaatsýz, cemaatimizi de ilim ve hikmetsiz býrakma, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Çalýþmalarýmýzý bir ibadet bilinci ve ibadet huzuru içinde yapmayý nasip eyle,Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizlere her daim, hem kavli, hem de fiili dua yapmayý nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Dahili ve harici düþmanlardan sana sýðýndýðýmýz gibi; cehaletin,tembelliðin,kapasite israfýnýn þerrinden de sana sýðýnýyoruz, bizleri muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Sistematik çalýþmayý; en büyük zevkimiz, en tatlý lezzetimiz, en birinci yaþam ilkemiz haline getir Ya Rabbi!

Allah’ým!
Önce Hak'tan, sonra haksýzlýktan korkmayý nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizlere, midemiz kadar aklýmýzý,
Dilimiz kadar da el ve ayaklarýmýzý çalýþtýrmayý nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizlere, Malazgirt, Çanakkale ve Ýstiklal zaferleri gibi,
Ekonomik, ilmi, fikri, siyasi,ahlaki zaferler ihsan eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Yetenek israfýndan,
Kapasite israfýndan,
Zaman israfýndan ve israfýn her türlüsünden muhafaza eyle Ya Rabbi.

Allah’ým!
Ertelemekten, üþenmekten, yýlmaktan, vazgeçmekten, yarýna býrakmaktan ve buna benzer hastalýklarýn þerrinden muhafaza eyle Ya Rabbi! Bu hastalýklara karþý Alim, Hakim ve Þafi isimlerinden acilen þifalar ihsan eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kahvelerimizi, kýraathaneye dönüþtür Ya Rabbi!
Radyo ve televizyonlarýmýzý ilim ve irfan daðýtan birer öðretim yuvasýna dönüþtür Ya Rabbi!
Okul ve Üniversitelerimizi de birer eðitim yuvasýna dönüþtür Ya Rabbi!

Allah’ým!
Beynimizi, malumat ishali olmaktan,
Aklýmýzý, öfkenin esiri olmaktan,
Bedenimizi, þehvetin kölesi olmaktan,
Midemizi, depo haline gelmekten muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizleri, irade felci olmaktan muhafaza eyle.
Kendi içinde hapis kalmaktan, cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kaðný hýzýyla konuþup, Mercedes hýzýyla koþuþanlardan eyle Ya Rabbi!
Bildiklerimizin hamili deðil, amili olanlardan eyle Ya Rabbi!
Büyük laf edip, küçük davranýþ sergilemekten cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kýyamet kopmadan önce, cennetin bir önsözünü bu dünyada yaþamayý hepimize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
En büyük düþmanýmýz cehalete karþý bizlere yardým eyle.
Bizleri; okuyan,öðrenen, anlayan ve uygulayan bir millet haline getir, Ya Rabbi.

“Allah’ým!
Bizlere senin sevgini,
Seni sevenlerin sevgisini,
Sevdiklerinin sevgisini,
Seni sevdirecek amellerin sevgisini, sevdir Ya Rabbi!”

Allah’ým!
Bizlere süper insan, Ülkemize de süper güç olmayý nasip eyle, ihsan eyle Ya Rabbi!
Her sabah,namaza niyet eder gibi; süper insan, süper Müslüman, süper millet ve süper güç olmaya niyet etmeyi, nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Namazýmýn, Orucumun ve bütün ibadetlerimin put haline gelmesinden sana sýðýnýrým, muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým,
Sevap bezirganlýðýndan ve din tüccarlýðýndan hepimizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Din tüccarlarýnýn ve maneviyat simsarlarýnýn þerrinden cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizleri cehenneme kara odun yýðanlardan deðil, cennete ak adam yetiþtirenlerden eyle, Ya Rabbi!
Bizleri cehennem zebaniliði yapmaktan cennet bekçiliði yapmaktan muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Beni gözyaþý akýtan deðil, gözyaþý dindirenlerden eyle. Problemin bir parçasý deðil,çözümün bir parçasý olanlardan eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Varlýðýyla yokluðu bir olanlardan olmaktan cümlemizi muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Yürüyen, konuþan, müteharrik bir meyyit haline gelmekten, cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!
Ülkesine en büyük hizmeti, ölümü olan insan olmaktan, cümlemizi muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Aklýmý; pozitif ilimlerin nuruyla,
Vicdanýmý, dinin ilimlerin nuruyla nurlandýr Ya Rabbi!
Her iki nurla da, Hayatýmý nurlandýr Ya Rabbi!

Allah’ým!
Tevazuda insanlardan bir insan olmayý,
Çalýþma ve gayrette, insanlardan farklý bir insan olmayý nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Sadelikle bayaðýlýðý,
Tevazuyla zilleti,
Vakarla gururu,
Baþarýsýzlýkla maðlubiyet arasýndaki farký idrak ederek hayata geçirmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Yeteneklerimizin gücüyle, topraklarýmýzýn bereketini birleþtir Ya Rabbi!
Bizlere sonsuz rahmetinle, içimizdeki gücü uyandýrmayý, yeniden nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Üzerimize; Rahmetinden bereketli yaðmurlar yaðdýrdýðýn gibi,
Kalplerimize; aþk, þevk, gayret, heyecan, kardeþlik, birlik, beraberlik ve sevgi yaðdýr Ya Rabbi!

Allah’ým!
Say ve gayretimizi su damlalarý gibi sürekli,
Tembellik ve cehaletimizi, örümcek aðý gibi güçsüz eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Baðlýlýklarýmýzýn, baðýmlýlýða dönüþmesinden sana sýðýnýrýz muhafaza eyle, Ya Rabbi!
Aþýrý sevginin ve aþýrý öfkenin gözümüzü kör etmesinden sana sýðýnýrýz, bizleri muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Baktýklarýmý görmeyi,
Gördüklerimi anlamayý,
Anladýklarýmý hayata geçirmeyi
Duyduklarýmý da gerçeðin süzgecinden geçirmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Hayatýmýn en acý günü; düþmanlarýmýn, beni ahmak dostlarýmýn þerrinden kurtardýklarý gün olmasýn, muhafaza buyur Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizleri, hayýrlý ve güzel iþlerde acze düþürme,
Kötü ve çirkin iþlerde gayrete getirme Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kalbim çalýþtýðý müddetçe, gayretimi de kalbim gibi sürekli kýl Ya Rabbi!
Kalbim durduðunda ise, eserlerimi manevi hayatýmýn manevi kalbi olarak devam ettir Ya Rabbi!

Allah’ým
Beni nefesleriyle hayatlananlardan deðil, yaþadýðý hayatla nefes alan kullarýndan eyle Ya Rabbi!

Allah’ým
Geçmiþ için manasýz üzülmekten,
Gelecek için luzumsuz kaygýlanmaktan beni muhafaza eyle.
Geçmiþin hüzünlerini sevince, geleceðin kaygýlarýný gayret ve baþarýya dönüþtür Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bugünümü dünlerin hüzünlerine ve yarýnýn endiþelerine yedirme Ya Rabbi!
Bugünümü deli dolu deðil; dolu dolu yaþamayý nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Gerçeði insanlara göre deðil, Ýnsanlarý gerçeðe göre deðerlendirmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Düþmanlarýmýzýn bize olan kin ve öfkesini sevgimizin ateþinde erit ya Rabbi!
Bizi öldürmeye gelenleri ihlas ve içtenliðimizin içinde yeniden dirilt Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kur’ an-ý; mezarlara, vicdanlara mahkum etmekten, beni koru. Mezarlaþmýþ kalbimi, en az mezarda yatanlar kadar, Kur’an-dan istifade ettir Ya Rabbi!

Allah’ým!
Tercihlerimi yaptýðýmda aklýmýn olmamasýndan,
Aklýmý bulduðumda da tercihlerimi yapmýþ olmaktan sana sýðýnýrým, muhafaza buyur ya Rabbi!
Bizlere yirmi yaþýnda bir fizik, yüz yaþýnda bir bilgelik nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Her gün yeni þeyler öðrenmeyi, öðrendiklerimle de de her gün yeni þeyler yapmayý nasip eyle Ya Rabbi!
Ýki günü eþit olmaktan cümlemizi muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Öfkemde de, sevincimde de itidal üzere olmayý nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým
Bizlere hatalarýnda ýsrar etmemeyi nasip eyle Ya Rabbi!
Ekþi bir limonu,(acýlarýmýzýgöz kırpma, tatlý bir limonataya dönüþtürmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým
Çaresizliðimin çaresi sensin Allah’ým!
Çarelerinden çaresiz kýlma Allah’ým!

Alla’hým!
Ekmek kýtlýðýndan, su kýtlýðýndan sana sýðýndýðýmýz gibi, adam kýtlýðýndan da sana sýðýnýyoruz, muhafaza eyle Ya Rabbi!

“Allah’ým!
“Ameli olmayan hesap günü için,
Hesabý olmayan bu amel gününde, rýzana uygun bir hayat yaþamayý nasip eyle, Ya Rabbi ”

Allah’ým!
Aklýma, ilim ve hikmet,
Fikrime, feraset ve basiret,
Bedenime, sýhhat ve afiyet
Ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým
Sözümüzü, baldan daha tatlý,
Özümüzü, kristalden daha þeffaf,
Ýþlerimizi, çelikten daha saðlam eyle Ya Rabbi!

Allah’ým
Cümlemizi tevbe ateþinde yanarak, Cehennem ateþinde yanmaktan muhafaza buyur, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Namazlarýmýzýn, merasime dönüþmesinden,
Camilerimizin, gýybethane ve tembelhaneye dönüþmesinden,
Cemaatimizin, merasim kýtasýna dönüþmesinden,
Oruçlarýmýzýn, açlýða dönüþmesinden,
Haccýmýzýn, seyahate dönüþmesinden,
Kandillerimizin, bayramlarýmýzýn, festivale dönüþmesinden,
ibadetlerimizin,adete dönüþmesinden,
Alimlerimizin, bilgisayara dönüþmesinden,
Evlerimizin, lokanta ve pansiyona dönüþmesinden,
Evliliklerimizin, evcilik oyununa dönüþmesinden sana sýðýnýrýz,bizleri muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Söylediklerimizi, gönlümüzün en derinliklerinde hissetmeyi,
Hissettiklerimizi de en güzel þekilde ifade etmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Azdýran zenginlikten, Ýsyan ettiren fakirlikten sana sýðýndýðýmýz gibi, haysiyet fukaralýðýndan, kiþilik fukaralýðýndan da sana sýðýnýyoruz muhafaza eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Bizlere, televizyonlu odadan, kütüphaneli odaya, hicret etmeyi nasip eyle.
Mutfaðýmýzdaki tabak sayýsý kadar, kitap okumayý nasip eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!
Sana kurban keserken, zaaflarýmýzý da sana kurban etmeyi nasip eyle, Ya Rabbi!

Allah’ým!
Kan kaybýndan ölmekten sana sýðýndýðýmýz gibi, deðer kaybýndan ölmektende sana sýðýnýyoruz, muhafaza eyle Ya Rabbi!

Allah’ým!

Cümlemize, rýzana uygun bir hayat yaþamayý ve son nefeste imanla ölmeyi nasip eyle Ya Rabbi!

Amin,amin,amin

HER ÞEY YEÞÝLÝNÝ YÝTÝRMÝÞ BÝR HAYATIN YENÝDEN ÝNÞAASI ÝÇÝN

M. Akif Ersoy
Gönderen: 14.02.2007 - 23:22
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN NOHÇO KARDEÞÝM ÇOK GÜZEL EKLEMELER YAPMIÞSINIZ HAYRAN KALDIM ÇOK BEÐENDÝM BAKMAYA DOYUM OLMUYOR TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN...
Gönderen: 14.02.2007 - 23:50
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý burcunur

ALLAH RAZI OLSUN NOHÇO KARDEÞÝM ÇOK GÜZEL EKLEMELER YAPMIÞSINIZ HAYRAN KALDIM ÇOK BEÐENDÝM BAKMAYA DOYUM OLMUYOR TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN...

HZ.ALLAH AMÝNLERÝNÝZÝ DERGAHINDAN BOÞ ÇEVÝRMEZ ÝNÞAALLAH

HZ.ALLAH RAZI OLSUN

UZUN BÝR AYRILIKTAN SONRA SÝZLERLE TEKRARDAN GÖRÜÞEBÝLMEYÝ NASÝP EDEN YÜCE ALLAHIMIZA NE KADAR ÞÜKRETSEM AZDIR

ÞÜKÜRLER OLSUN YA RABBÝM

M. Akif Ersoy
Gönderen: 14.02.2007 - 23:54
191 Mesaj -

Ey Alemleri yaratan ve koruyan rabbim sana karþý umutsuz olmaktan her türlü kötü alýþkanlýktan geçimsizlikten haksýz yere kavga etmekten dövülmekten iþkence görmekten düþman eline esir düþmekten düþmana yardým etmekten bedduadan haksýz yere beddua etmekten felaketten kýyametten kazadan beladan kan davalarýndan öldürülmekten haksýz yere öldürmekten küçük veya büyük günah iþlemekten her türlü þerden þeytandan ve cinden sana ibadetsizlikten adaletsizlikten kabir azabýndan fitneden helak olmaktan isyankar olmaktan hased etmekten nazardan cahillikten her türlü psikolojik problemlerden dertten þýmarmaktan kandýrmaktan kandýrýlmaktan unutkanlýktan hasta olmaktan insanlar tarafýndan zorlanmaktan kabir azabýndan cehennemden aþaðýlanmaktan üzülmekten ahmaklýktan delirmekten strese girmekten fakirlikten bu dünyada ve ahirette mevkisizlikten kibirlenmekten nazlanmaktan faldan falcýlýktan ve büyücülükten lanetten hayýrsýzlýktan israftan cimrilikten haksýz yere korkmaktan ezilmekten rezil olmaktan senin emir ve yasaklarýna uymamaktan yaptýðýmýz hayýrlarý kayýp etmekten dua etmemekten beni ve tüm müslümalarý dinimizin üzerinde bulunan tüm varlýklarýn sehidlerin islam alimlerinin peygamberlerin ve senin hatýrýna ve hürmetine koru

M. Akif Ersoy
Gönderen: 17.02.2007 - 22:23
yassokiz su an offline yassokiz  
206 Mesaj -
Es Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu

Allah Razı OlsunCannohcokardesim

Geri gelmis olmaniza cok sevindik.Dualarinizi üzerimizden eksik etmeyin insaALLAH.Vermis oldugunuz bunca el emegi icin ellerinize saglik.Elleriniz dert görmesin.O güzel yüreginizden dökülen Dualarinizi ALLAH(CC)kabul buyursun.Candan yazmis oldugunuz tüm Dualara

AMIN AMIN AMIN

Melekleri andiran Bebeklerin Duasi kabul olunur,ALLAH(CC) her Duayi en iyi duyan geri cevirmeyen.

ALLAH(CC)'in riza ve hosnudlugu üzerinize olsun..
ALLAH(CC) sizi rahmetiyle kusatsin..
ALLAH(CC) tüm Müslüman Alemini selamete ulastirsin..

Selam*Sevgi*ve Dua*ile...
Can Kardeslerimgül

'Hasbünallahü ve ni'mel-vekil'
(Allah bize yeter ve O ne güzel vekildir.)

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son yassokiz tarafından, 17.02.2007 - 22:43 tarihinde.
Gönderen: 17.02.2007 - 22:41
Bu Mesaji Bildir   yassokiz üyenin diger mesajlarini ara yassokiz üyenin Profiline bak yassokiz üyeye özel mesaj gönder yassokiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Amin Amin Amin

Allah razi olsun paylastiginiz icin tesekkürler
Gönderen: 17.02.2007 - 23:47
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
RE:
274 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý sayacgin1

Amin Amin Amin

Allah razi olsun paylastiginiz icin tesekkürler

Gönderen: 18.02.2007 - 16:40
Bu Mesaji Bildir   FilizEnsar üyenin diger mesajlarini ara FilizEnsar üyenin Profiline bak FilizEnsar üyeye özel mesaj gönder FilizEnsar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -

Ey Rabbim! islam coðrafyasýnda üç aylýk bebeklerimizi öldüren, kardeþlerimizin evlerini baþlarýna yýkan, on binlerce mü'min kardeþimizi periþan eden siyonist zalimleri ve diðerlerini kahhar adýnla kahreyle! Onlar kahr u periþan olsunlar ki oradaki mü'min kardeþlerimiz de onlarýn zulümlerinden kurtulsun!"

(içlerinde islah olacaklar var ise onlarýda islah eyle YARABBÝM)

AMÝN AMÝN AMÝN YARABBÝM

M. Akif Ersoy
Gönderen: 20.02.2007 - 22:08
191 Mesaj -
Huvallahulleziy lailahe illahu
Elhamdulillahi Rabbil-alemiyn
Es-salatu ves-selamu aleyke ya Rasulallah
Es-salatu ves-selamu aleyke ya Habiballah
Es-salatu ves-selamu aleyke ya Seyyiden evvelline vel-ahiriyn...

YA RABB SENDEN BASKA SIGINILACAK KAPIMIZ YOK SENSIN BIZIM MABUDUMUZ,SENSIN BIZIM TEK YARATAN,TEK MALIKIMIZ...!!

Ya Rahman,senki butun kullarini Rahmetinle kusatirsin,senin Rahmetini hissederiz ve sukr ederiz..

Allahim sana olan Nidam caresizligimin sesidir,sana olan muhtaclýgýmdýr yaa Rabb..!!

Insanlarin bu denli kor olmasi ve akilsiz olmalari,senin lutf ettigin akli dengeyi neden kullanamazlar..

Halbuki bir bilselerki,senin ne kadar GUZEL oldugun,bilselerki ne kadar LUTUFKAR oldugun,yarattigin herseyi kulunun ayagina serdigini bir anlayabilseler..!!

Ya Rahiym,Muminlere acirsin,onlara merhamet edersin ya Rabb..!!

Sen asla kuluna gazapta bulunmaz onlarin kurtulusu icin her turlu kurtulus yolu yaratirsin,seni bir kere ansa sen onu defalarca anrsin unutmazsin,onlar ancak kendilerine azab ederler,sen onlari yinede aff edersin bagislarsin...!!

Yaaa Rabb..!!

SEN OYLE GUZELSINKI,BENIM SU KELIME SOZLUGUMDE SENI OVECEK HICBIR KELIMEM YOK,SEN ANCAK KENDINI ÖVDUGUN GIBISIN..!!

Ya Malik,var olan herseyin sahibi olan,tum Mulkun sahibisin Allahim,bilselerdi ve farkinda olsalardiki senin Mulkiyetinin uzerinde serbestce dolastiklarini,senin onlar icin Yeri Goyu Yarattinki,rahat rahat gezebilsinler hayatlarini rahatca yasasinlar diye...!!

Ya Guddus,Noksandan Munezzehsin Allahim,sen yarattigin hicbir varliga benzemezsin..

Sen evvelsi ve ahirsin,senin basin sonun yoktur Allahim sen herzaman vardin ve var olacaksin...!!

Ya Selam,sen kulunu selamete erdirir rahata kavusturursun,sana ve habibine uyanlari dunya ve ahirlerini feraha kavusturur cennetine ulastirirsin,onlarin huzurunu verir hayirlara vesile kilarsin,cennetinde onlari selamlarsin..!!

Ya Mumin,sen guven verensin,yaa Rab senin asin anildigi her yer kulunun guvenidir,adin kalplerin islahi,tum serlerden emin olmaktir...!!

Ya Muheymin,sen kullarini ve butun mahlukati kollayan gozetensin,onlari butun kotuluklerden koruyansin Rabbim,sana siginanlari asla yolda birakmaz,onlari yanliz birakmazsin.Senin varligina siginip senden yardim dileyenleri geri cevirmezsin,bende sana sigindim,sana yalvariyorum Allahim,icimizdeki bu sikintilardan var olan musibetlerden,sirklerden,faydasiz ilimlerden,cok bilmislikten,cok konusmaktan,amel islerken bosa giden emeklerden,kildigimiz namazin gosterisinden,kurani okurken icimize giren seyatanin serrinden,ibadetleri yaparken nefsimize uymaktan,yanlis yolda yurumekten,efendimizin izinden ayrilmaktan,onun dusmalrinin galip gelmesinden,kafamizi bulandiran fikirlerden,bizi senden uzak tutmaya calisan boluculerden,yanlislari dogruymus gibi gosteren yalancilardan,kalbimiz sana yonelmisken sirat-i mustagiymden ayirmaya calisanlardan,bizi senden koparmaya calýsan Din dusmanlarindan koru Allahim...!!

YARABB..!!

Bu aciz kulunun tevbesini kabul buyur,duasina icabet et Allahim..Senin varligina siginmis senden medet umar..!!

Allahim..!!

Sana olan askimi ifade edemiyorum,eksik ibadetlerimle,sonsuz askimla sana olan duskunlugumle kapina geldim..!!

Iste Ahir zamani yasiyoruz YARABB..

ÝSLAM dini Garip geldi ve iste garip gidiyor,Allahim bizide o Garipler zumresinden eyle..

Bizleride Rahmetinden mahrum birakma ALLAHim..!!

YARABB..!!

SANA NEFSIMI SIKAYET EDIYORUM,OLMADIK SEYLERE SEVK EDIYOR BIZI,SENI BIZE UNUTTURUP DUNYA ALEMINE DALDIRIYOR...!!

ALLAHIM...!!

EFENDIMIZIN BUYURDUGU AHIR ZAMANIMI YASIYORUZ ARTIK,KIYAMET ALAMETLERI HEPSI OLUSTU ARTIK SANA KAVUSMA ZAMANI GELDI,SANA GELIRKEN ALLAHIM ,SANA GELIÞÝMÝZ SENIN SANINA YAKISAN OLSUN..!!

YARABB..!!

OLUMDEN KORKUYORLAR,HALBUKI BIR BILSELERKI OLUMUN SEVGILIYE KAVUSMAK ICIN BIR KOPRU OLDUGUNU,OLUM GELINLIKTIR,TELLI DUVAKLI SEVGILIYE KOSMAK ISTENEN BIR YOLDUR,OLUM SANA KAVUSMAKTIR ALLAHIM,O AN GELIRKEN BIZE HABERCI GELIR: AZRAÝL (AS)

O BIZE MUJDEYI VERIR;"EYY ALLAHIN KULU HAZIRMISIN.."?

"SEN SEVGILIYLE BULUSMAYA,EFENDILER EFENDISINI GORMEYE ONUNLA EBEDI BIRLIKTE OLMAYA HAZIRMISIN.."? DER..!

VE GELIRKEN OYLE BIR GUZEL SIFATLA GELIRKI,DUNYADA SANIYE BILE KALMAK ISTEMEZ KUL..!!

SANA KAVUSMAK HABIBINE ULASMAK ISTER BIR AN ONCE...!!

AMA ALLAHIM BURDA INSANLAR DUNYAYA OYLE BIR DALMISLARKI,SENIN GUZELLIGINI UNUTMUS VE UNUTTURMAYA CALISIYORLAR,HALBUKI BIR BILSELERKI NELER KACIRIYORLAR,SENIN GUZELLIGINI,KENDINI YARATANI UNUTAN KENDINI UNUTMUSTUR HALBUKI...!

ALLAHIM NEFSIMIZDEN SANA SIGINIYORUZ,BIZLERI ISLAMIN YOLUNDAN HABIBIN IZINDEN AYIRMA YA RABB..!!

EYYY ALLAHIM SENI ANLATAMAM BEN GUCUM YETMEZ CUNKU ACIZIM BEN,SENIN ZIYADELIGINI VE GUZELLIGINI SEN ZATEN BILIYORSUN,BANA ASKINI VER ALLAHIM,OYLEKI O ASKLA YANIP TUTUSAYIM..!!

GOZ PINARLARIMDA DAMLA KALMASIN ASKINDAN AGLAMAKTAN,DIVANE EYLE ASKINDAN KEREMIN LEYLASINA OLAN ASKTAN DAHA YUCE EYLEKI,BU DUNYA BANA KARANLIK GORUNSUN,GOZUMDE YANLIZ SENIN KELAMIN SENIN ADIN NUR OLSUN,FANI SESLERE KULAGIMI SAGIR EYLEKI ADIN ZIKREDILDIGI ZAMAN KULAKLARIM SEREFLENSIN YUREGIM COSSUN OYLEKI SON NEFESIMI ADINI ANARAK HABIBI ANARAK BU YALAN FANI DUNYAYA VEDA ETSIN,SANA KAVUSMANIN SEVINCINI YASASIN ALLAHIM..!!

EYY ALLAHIM SENI COK SEVIYORUZ ,SANA KAVUSACAGIMIZ O ANI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUZ...!!

CUNKU SEN BENIM RABBIMSIN SEN BENI YARATANSIN ALLAHIM..!!

RAHMETINI MERHAMETINI ESIRGEME ALLAHIM BIZLERDEN..!!

ALLAHIM TUM MUMIN KARDESLERIMDENDE RAZI OL ONLARADA YARDIM ET,ONLARIDA KORU ESIRGE,BU DUA YI OKUYAN TUM DUA DOSTLARIMA SELAMET VE HUZUR VER YA RABB..!!

HAYIRLI,HELAL VE BEREKETLE RAHMET MERHAMETINLE ONLARA MUAMELE EYLE ALLAHIM..!!

BU DUA YI YAZDIRAN VE BENI KENDINE YONLENDIREN KORUYAN ESIRGEYEN ADINI DILIME ZIKRETTIREN RABBIME SONSUZ HAMDU SENALAR OLSUN..!!

HASBUNALLAHI VE NIGMEL VEKIL..!!

NIGMEL MEVLA VE NIGMEL NASIR...!!

TUM KALPLERI EVIREN CEVIREN ALLAHIM BIZI DINIMIZDE SABIT KIL,SIRAT-I MUSTAGIYMDEN AYIRMA..!!

"AMIN"

DÜNYA YALAN SEN YALAN,GERÇEK OLAN TEK VAR OLAN SENÝ YARATAN..!!!

M. Akif Ersoy
Gönderen: 21.02.2007 - 23:39
191 Mesaj -

Amin..!
Elhamdulillahi Rabbil alemin, vel akibetu lil muttekin vassalatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain

Euzubillahiminesseytanirracim Bismillahirrahmanirrahim
Elhamduillahi Rabbil alemin.
Essalatu vesselamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain

Elhamdulillahi ala dinil Islam.
Veala tevfikil iman veala hidayeti Rahman.
Ilahi ente maksut ve rizake matlub.
Rabbena tekabbel minna inneke entessemiul alim.
Ya Rabbena! vafu anna vegfirlena verhamna vehdina inneke enter Raufur Rahim .
La ilahe illallahul Melikul Hakkul mubiy
La ilahe illallah Muhammedun Rasulullah.
Estagfirullah el Azim el Kerim.
Tevekkeltu alellah, la havle illa billah, masaAllah vela havle vela kuvvete illa billahil Azim. (Amin)

Ya Rabbi! Sen merhametlilerin en merhametlisisin...ruhi sikintilarimizi gider, bize tasiyamayacagimiz yükü verme..
Kalbimize insirah, huzur ver...Rahmetini ve hidayetini bizden esirgeme
Ya Rabbi! hasta kullarina sifalar, dertli kullarina devalar, borclu kullarina edalar nasib eyle
Ya Rabbi! düsmanlarimiza karsi bize zafer ihsan eyle..
Ya Rabbi! dünyada ve ahirette hakkimizda hayrli olani ihsan eyle..bizi Sensiz birakma
Ya Rabbi! Seytanin ve nefsimizin serinden serinden sana siginiriz bizi nefsimizle imtihan etme, bizi cehennem azabindan muhafaza eyle..
Ya Rabbi! bizi rizani serifine ve sükretmeye muvaffak eyle
Ya Rabbi! bizi caymaktan, kaymaktan, bikmaktan, usanmaktan, küfre harama ve sirke düsmekten, kovulmaktan muhafaza eyle ..
Ya Rabbi! bizi Sana hakkiyla kul habibine hakkiyla ümmet olan kullarindan olmayi nasib eyle
Ya Rabbi! son nefesimizi, solugumuzu Kelime-i Sehadet (Ashedu en la ilahe illallah ve ashedu enne Muhammeden abduhu ve Rasuluh) ile.. diyerek kolay ölüm ve iman’i kamil ile cene kapamak nasib eyle...
Ya Rabbi! gecmis günahlarimizi bagisla ve gelecegimizdende bizi emin kil ve hayrlisini ver..
Amiin...amin...amin..!

Subhane Rabbike Rabbil izzeti amma yesifun ve salamun alel murselin vel hamdu lillahi Rabbil alemin

M. Akif Ersoy
Gönderen: 23.02.2007 - 23:53
güle sevdali su an offline güle sevdali  
168 Mesaj -
AMÝN AMÝN AMÝN RABBÝM HEPÝMÝZÝN DUALARINI KABUL ETSÝN ÝNÞALLAH
Gönderen: 23.02.2007 - 23:59
Bu Mesaji Bildir   güle sevdali üyenin diger mesajlarini ara güle sevdali üyenin Profiline bak güle sevdali üyeye özel mesaj gönder güle sevdali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -

Nasil ki bir bebek acizdir , muhtacdir hep anne babasina , iste bizlerde bi bebek kadar aciz ve senin yardimina muhtaciz ALLAH'im.
Benim dinkardesim acilar icersinde ve ben bir sey yapamiyorum , her gün onlarin cektikleri acilarla elim kolum bagli gibi burda sadece dua ederek yardim etmeye caliyorum.
Ama sen her seye kudreti yetensin
ALLAH'im , senin bir ol demen ile hersey oluverir , su kafirlerin din kardesleirme yaptiklari ezitlerin durmasý icin onlarin kalplerine hükmet ya rabbim , hükmet ki din kardesimizin eziyetleri son bulsun ,
aci cekmesin ümmeti muhammed.
Sabir ihsan eyle inleyen kalplere , ecrini cennet olarak bahset her iki dünyalarinda da .
ALLAH'IM kardeslerimin acilarina merhem olabilmeyi , yavrulariný susturabilmeyi , analarin yüreklerine su serpebilmeyi
nasip eyle RABBÝM

Bir bebek kadar aciz kulunum bagisla YARABBÝM
benim acizligime aci magfiretinle yargila
kardeslerimin acilarina hic bir sey yapamiyorum , onlar zulüm altinda inlerken duadan baska silahim yok ya rabbim .
Bu yüzden silahima sarildim
Sen zalimin zulmune dur de YARABBÝ !
Din kardesime sabir ihsan eyle ALLAH'im.
Minik yavrularin , günasihsiz sabi meleklerin dualarina icabet buyur yüce mevlam....

Amin

M. Akif Ersoy
Gönderen: 24.02.2007 - 17:51
191 Mesaj -

dostlarým dualarýmýzda þehitlerimizi de unutmayalým inþaALLAH

Hiç bir menfaat gözetmeden, Vatanýn bölünmezliði, milletin birliði, Devletin bekâsý ve Dinin yücelmesi için verdikleri mücadelede kara topraðýn baðrýna düþen, al kanlarýyla kutlu ülküye can verenler makamlarýn ve rütbelerin en þereflisine ermiþlerdir. Çünkü inanmak beraberinde bir takým görev, yükümlülük ve sorumluluðu da getiren mücerret kabulün yanýnda, maddi tezahürler gerektiren bir hâl olduðu için inançlý insan , müdrik ve kararlý olmanýn yaný sýra fedakârlýk ve gayrette müktesebatýný son haddýne kadar zorlayan kimsedir. Onlar bu vasýflarý ile böyle bir mükâfatý hak edenlerdir, onlar ÞEHÝT;tir...
Arkalarýndan aðlamayacaðýz,
gerekirse yine can vereceðiz,
kan dökeceðiz ve kutlu emaneti
onlarýn býraktýðý yerden omuzladýk,
götürüyoruz.. götüreceðiz.
Hepinizi Allah (c.c) a emanet ediyorum

M. Akif Ersoy
Gönderen: 24.02.2007 - 21:04
191 Mesaj -

KARALAR BAÐLAMALIYIZ ÞU ÝSLAM ALEMÝNÝN HALÝNÝ GÖRDÜKÇE.....

GÜLMEK BÝZE HARAM OLMALI ÞU ÝSLAM ALEMÝNÝN HALÝNÝ GÖRDÜKÇE.....

UUYKULARIMIZ KAÇMALI ÞU ÝSLAM ALEMÝNÝN HALÝNÝ GÖRDÜKÇE......

AMA NE ÇARE , ÇALMIÞLAR BÝZÝ BÝZDEN....

ALMIÞLAR BÝZÝ BÝZDEN....

DÜNYANIN HER KÖÞESÝNDE OLUK OLUK KAN AKIYOR,

GÖRÜLMEYEN ÝÞKENCELER YAPILIYOR,

KÝMSE GÖRMEZ MÝ BU ZULMÜ??

MÜSLÜMANLAR NEREDE , NEREDE , NEREDE.....

BU NE GAFÝLLÝK BU NE HAÝNLÝK.....

NEDEN BÝR DÝRÝLÝÞ BÝR UYANIÞ OLMAZ GÖNÜLLERDE......

YA RABBÝM SEN BÝZLERÝ TEZ ZAMANDA KURTAR BU HANDÝKAPTAN
....

...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 25.02.2007 - 00:54
191 Mesaj -

Allâh'ým, Sana sonsuz hamd ü senâlar; Habîbin Efendimiz Muhammed Mustafa -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e O'nun âl ve ashâbýna gönülden salât ve selâmlar...

Allâh'ým, benim Rabbim Sensin, Senden baþka ilah yoktur. Beni Sen yarattýn, ben Sen'in kulunum. Elimden geldiðince Sana verdiðim kulluk sözü üzerindeyim; iþlediðim hata, günah ve kötülüklerden Sana sýðýnýrým. Bana olan nimetlerini ve bu nimetlere karþý benim günah ve kusurlarýmý itiraf ediyor, beni baðýþlamaný diliyorum. Sen'den baþka günahlarý baðýþlayacak yoktur.

Allâh'ým, dînim, dünyam, çoluk çocuðum ve malým içinde saðlýk ve âfiyetle yaþamamý nasib eyle. Allâh'ým, vücuduma saðlýk ver, Sen'in yolunda hizmet edeyim, kulaðýma saðlýk ver, hakikati iþiteyim, gözüme saðlýk ver, hakikati göreyim. Sen'den baþka ilah yoktur.

Allâh'ým, kusurlarýmý ört, beni korktuklarýmdan emin eyle. Allâh'ým, önümden, arkamdan, saðýmdan, solumdan, üstümden ve altýmdan gelecek tüm kötülüklerden sana sýðýnýrým. Allâh'ým, dinimi düzelt, evimi geniþlet, bana verdiðin rýzký bereketli kýl.

Allâh'ým, ömrün en kötü dönemine düþmekten, hayýrdan uzak bir ömür yaþamaktan sana sýðýnýrým. Allâh'ým, beni en güzel amellere kavuþtur, en güzel ahlak sahibi olmaya ilet, senden baþka güzel ahlâka götürecek yoktur. Beni kötü amel ve kötü ahlâktan uzaklaþtýr, senden baþka kötü ahlaktan uzaklaþtýracak yoktur.

Allâh'ým, kalb katýlýðýndan, gafletten, zillet ve meskenetten sana sýðýnýrým. Küfürden, fýsktan, nifak ve gösteriþten sana sýðýnýrým. Saðýrlýktan, dilsizlikten, cüzzamdan, tedavisi mümkün olmayacak kötü hastalýklara düþmekten sana sýðýnýrým. Bana iki dünyada da âfiyet ve huzur ihsan eyle!..

Allâh'ým, küfürden, fakirlikten, kabir azabýndan sana sýðýnýrým, senden baþka ilah yoktur. Allâh'ým, kederden, tasadan, âcizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklýktan, borç altýnda ezilmekten, düþmanlara yenilmekten sana sýðýnýrým.
Zararlýlarýn, kendisi sapmýþ, insanlarý da saptýrmaya çalýþan kimselerin, beni senin nimetlerinden mahrum býrakmalarýndan önce, sana kavuþmamý nasib eyle. Haksýzlýk etmekten, haksýzlýk edilmekten, saldýrmaktan, saldýrýlmaktan, hatâ iþlemekten, baðýþlamayacaðýn bir günaha düþmekten sana sýðýnýrým.

Allâh'ým, nefsime takva ver. Onu temizle, nefsi en iyi temizleyen Sen'sin, nefsimin velîsi ve Mevlâsý Sen'sin.

Allâh'ým, faydasýz ilimden, huþuu olmayan gönülden, doymayan nefisten, kabul edilmeyen duâdan sana sýðýnýrým. Allâh'ým, yaptýðým ve yapmadýðým þeylerin þerrinden sana sýðýnýrým. Allâh'ým, üzerimde bulunan nimetinin gitmesinden, saðlýðýmýn ters dönmesinden, ansýzýn bastýracak öfkenden ve her türlü gazabýndan sana sýðýnýrým. Kalbin mühürlenmesine sebep olacak tamahtan sana sýðýnýrým

.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 27.02.2007 - 00:00
EliFg42 su an offline EliFg42  
146 Mesaj -
veAleykusmelammm

ALLAH (C.C.) Razi olsun ...
NE guzel Paylasimlar dualar resimler ve daha cok guzel paylasimlar eklemissiniz ...

Selam ve Sevgi ile....

Ya ALLAH
Gönderen: 27.02.2007 - 00:18
Bu Mesaji Bildir   EliFg42 üyenin diger mesajlarini ara EliFg42 üyenin Profiline bak EliFg42 üyeye özel mesaj gönder EliFg42 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý EliFg42

veAleykusmelammm

ALLAH (C.C.) Razi olsun ...
NE guzel Paylasimlar dualar resimler ve daha cok guzel paylasimlar eklemissiniz ...

Selam ve Sevgi ile....

selamün aleyküm

hz.Allah siz takip eden dostlarýmdan razý olsun

M. Akif Ersoy
Gönderen: 27.02.2007 - 22:54
191 Mesaj -

Eyy Mazlumun kanini icen Zalim...!!

Eyy Zalim,kendini ne zannediyorsun, insanlari cig cig yiyen,seytanla pazarliga oturan,munafiklarin giybet ve iftiralarin usagi olmus..!!

Senin icin fesatla,zulumle ve kotulukle dolu,nefsini pazara cikartmis mazlumu icinde haps eden,kalbini zifir baglamis ZALIM...!!

Senide Yaratan Allah benide yaratti,Sevgiye zincirini vurmus,gururu,nefreti,kibiri,bencilligi herturlu fenaligi insanlarin uzerine salgilamis dunyasini karartmis,varliginin faniligine varmadan kendini ustunmu sandin be BE ZALIM INSAN..??

Elbet seninde benim gibi sonun gelecektir,salgiladigin her musibet geri sana donecektir...!!

Aff eden Allahim var ben onu Rabbim bildim taa Galu Beladan beri..

O vakit sorulduk;"Elestu-bi Rabbikum"

Bizde :"Sen bizim Rabbimizsin"..dedik

Eyy Dunya asil sozum sana degil nefsini seytana satmis,kendini Senin SAHÝBÝN (hasa) zann eden zalimedir..!!

O zalim'ki kendini unutmus,GOGSUNDE KALP degil tas bile tasimiyor...!!

Eyy imansiz BEKLE BEKLE,AKAN GOZ YASLARIN,YANAN YUREKLERIN HESABINI BIR GUN MUTLAK VERECEKSIN BEKLE..!!

VE SEN EYY TURK MUSLUMAN GENCI..!!

SOZUM SANA GORDUNMU,FILISTINI,LUBNANI,IRAK,IRANI,CECENI,TURKMENISTANI,AZER BAYCANI,HOCALI KASABASINI HANI ORDA BIR KOY VARDI,INSANLARI VARDI YASAYAN,COCUKLARI VARDI KOSUP OYNAYAN..?????????????????????

GORDUNMU ONLARI,NASILDA TOPRAKTA MASUM,MASUM YATIYORLARDI..????????????????

GORDUNMU,YUZLERI GULUYORDU,YAA BEBEKLER,HAMILE KADINLARI GORDUNMU..????????????????

HICMI ICIN SIZLAMIYOR,HICMI KALBINDE SIZI OLMUYOR,VICDANIN RAHATMI,GOZLERINDE YOKSA PINARLARINMI KURUDU AGLAYAMIYORMUSUN,HAHH ANLADIM ERKEK AGLAMAZDI DEGILMI..????

DOGRUYA UNUTMUSUM,VE SEN HAL BOYLE IKEN HALA O ZALIMIN YAZDIGI SIIRI OKUYORSUN,ONUN GITTIGI YOLDAN GIDIYORSUN,ONUN SARKISINI DINLIYORSUN,KILIK KIYAFETTE TAM ONA BENZIYORSUN VE ONUN GIDASIYLA GIDALANIYORSUN PEHH...!!!!

KUSURA BAKMA AMA O ZALIM SEN ARKANI DONDUGUN ANN,KIS KIS GULUYOR SANA,AHH BIR BILSEN EYY GENCIM BIR BILSEN...!!

BELKI SEN GORMUYORSUN AMA EMIN OLKI O GULUYOR SENI KANDIRIP YOLUNDA YURUTTUGU ICIN KENDIYLE GURUR DUYUYOR,VE YINE ARKANI DONDUGUN ANN SENIN KARDESINI VURUYOR,HEMDE SENIN YARDIMINLA,ALDIGIN HER YAHUDI VE ERMENI MALINDAN SAGLADIKLARI KAZANC SENDEN GENCIM SENDEN..!!

HANI BEN TURKUM DIYORSUN,ELHAMDULILLAH MUSLUMANIM,BEN OSMANLI EVLADIYIM DIYORSUN,PEKI OYLE ISE NERDE O SOZLER SADECE DILDEMI KALIP,KALBE VE HALE YANSIMAZMI HIC,SEN O SOZLERI SOYLERKEN KENDINIMI YUKSELTIYORSUN,NEFSINIMI SIMARTIYORSUN YOKSA BIRILERINE KENDINIMI BEGENDIRECEKSIN...???

EYYVAHLAR SANA,EYYVAHHLAR BANA'KI SENIN GIBI BIR EVLAT YETISTIRMISIM,MEGER SEN MUSLUMANI DEGIL KENDI DUSMANINI SEVINDIRIYORSUN,HABERIN YOKKEN FARKINDA OLMADAN ONA DESTEK OLUYORSUN BE EVLADIM UYAN UYAN ARTIK...!!!

UYANNN..!!

GENCLIGIM UYAN ARTIK BAK KALMADI ARTIK ZAMAN...!!

VATANIN TOPRAGIN DEGIL SADECE,TUM MUSLUMAN KARDESLERINIDE DUSUN..!!

ONLARDA SENIN GIBI ALLAHA IMAN ETMIS,RASUL YOLUNDA GITMEYE CALISAN MAZLUMLARDIR..!!

ONLARIN INTAKAMINI SEN ALACAKSIN,RUHLARINI SAD EDECEKSIN,ONLARI SEN YADD EDECEKSIN...!!

EGER BUNLARI YAPMAYACAKSAN,SEN GERCEK TURK,SEN OSMANLI DEGILSIN SAKIN BUNUNLA OVUNME..!!

CUNKU SENIN ATALARIN OYLE BIR GENCLIKLERDIKI BAK BU GURURU ONLAR SANA MIRAS BIRAKTI..!!

UZAKTAN GORSELERDIKI TURKLER GELIYOR,DUSMANIN NUTKU KURURDU UNUTMA.SIMDIDE SENDE SIRA,SENI GOREN KAFIRIN DE NUTKUNU SEN KURUT..!!

HAYDI HAREK ET,CANLAN ARTIK..

ONLARIN YARIM BIRAKTIKLARINI SEN TAMAMLA VE ZALIME KIM OLDUGUNU BILDIR AMA IRKCILIK YAPMADAN,BUTUN MUSLUMANLAR BIZIM KARDESIMIZDIR..!!

SEN SUSTUGUN ICIN HOCALI KASABASI DUM DUZ OLDU,SEN BANANE BANA DEGMEYEN YILAN BIN YASASIN DEDIGIN ICIN,ERMENILER CESARETLENDILER,BUGUN HEPIMIZ ERMENIYIZ DEYIP YILAN KAFALARINI CIKARDILAR...!!

EYY GENCIM NE MUTLU TURKUM DIYENE DEGIL,NE MUTLU MUSLUMANIM DIYENE DIYECEKSIN VE BAYRAGINI DALGALANDIRACAKSIN..!!

BENIM SOYUM TURKTU VE BU SEKILDE O BAYRAK GONLERDE DALGALANDI VE KIMSENIN CESARETI OLMADI ONA EL SURMEYE...!!

EGER HALA SUSARSAN SAKIN BASIN DIK SOKAGA CIKMA,GIYDIGIN KIYAFETI ONLARA BENZEMEK ICIN GIYERSEN ,HALA OKUNAN EZANLARI SELALARI DUYMAYACAKSAN,ONLARIN SIIRLERINI,SARKILARINI DINLEYEREK GECENI GUNDUZ,GUNDUZUNU GECE EDECEKSEN,KENDI NAMUSUN GIBI MUSLUMANIN NAMUSUNU KORUMAYACAKSAN SEN BU ULKEYI TERK ET..!!

BENIM KANAYAN YARAMA DERMAN OLMAYACAKSAN,AKAN KANLARI SILMEYECEKSEN,SENIN OSMANLILIGIN NERDE,TURKLUGUN NERDE BE GENCIM NERDEEE?????????

SEN BENIM HELAL SUT EMMIS HAKKI BILEN,BATILI TERK EDEN EVLADIM...!!

DUYY CIGLIKLARI VE UYAN ARTIK UYANNNNNNNN..!!!!!!

BENDEN SOYLEMESI GERISI SANA KALMIS..!!

BASKA SOZUM YOK VESSELAM..!!

tum dualar sana GENCIM..!!

SELAM VE DUA

ILE MENZILDE BULUSMAK DILEGIYLE..!!

ALLAHIN SELAMI UZERINE OLSUN

..!

M. Akif Ersoy
Gönderen: 27.02.2007 - 22:58
191 Mesaj -

RAHÝMDÝR ALLAH,RAHMANDIR.
MÜLKÜN TEK SAHÝBÝ VE HAKÝMLER HAKÝMÝ ANCAK O ALLAHTIR.
ATTIÐIMIZ HER ADIM,GECÝRDÝÐÝMÝZ HER DAKÝKA ONA YAKLASTIRIYOR BÝZÝ
VERÝLECEK HESABIMIZ VAR ONA,ÜZERÝMÝZDEKÝ NÝMETLERÝN HESABI
SÖYLEDÝKLERÝMÝZÝN VESÖYLEMEMÝZ GEREKÝRKEN
SÖYLEMEDÝKLERÝMÝZÝN YAPTIKLARIMIZIN VE YAPAMADIKLARIMIZIN HESABI
BÝR HAYATIN HESABI VAR VE SANA SONSUZ BÝR HAYAT
BÝTMEK TUKENMEK BÝLMEYEN ÖLUMUN ÖLDURDUÐU BÝR HAYAT
BÝR YANDA BÝR DUNYA VAR
GÖZ KAMASTIRAN TAHTLARIN KURULDUÐU
EN GUZEL NÝMETLERÝN SUNULDUÐU BÝR DUNYA
SÖZUN,SELAM OLDUGUBÝR DÜNYA VE BÝR YANDA ÝNSANLARIN
AZABÝNEN ÇETÝN VE ELEM VERÝCÝ
MÝDELERÝ KASIP KAVURAN ÝÇEÇÝKLERÝN SUNULDUÐU
ATESÝN VE ÇÝÐLÝÐNHER YANI SARDÝÐÝ BÝR DUNYA
KESKE TOPRAK OLSAYDIM DÝYENLERÝN DUNYASI
SÖZUN EYVAH OLDUÐU DÜNYA VE BÝLEREK YADA BÝLMEYEREK
BU ÝKÝ SONUÇTAN BÝRÝNE DOÐRU YURUYORUZ
HER BÝRÝMÝZ EKÝYORUZ BÝÇEÇEKLERÝMÝZÝ
ELLERÝMÝZ,AYAKLARIMIZ GÖZLERÝMÝZ VE GÖNLUMUZ
HEPSÝ HEPSÝ TANIK OLUYOR ÝÞLEDÝKLERÝMÝZE
VE SAAT YAKLASÝYOR
VE SAAT YAKLASÝYOR
RABBÝZ BÝZE HESABI KOLAYLASTIR
SENÝN GAZABINDAN YINE SENÝN RAHMETÝNE SIÐINIYORUZ
DÝNÝLE YÜCELMEYÝ,DÝNÝNÝ YÜCELTMEYÝ BÝZE NASÝP ET!
CANIMIZI MUSLÝMANLAR OLARAK AL!
VE BÝZÝ SALIHLER TOPLULUÐUYLA BÝRLÝKTE HAÞRET!
AMÝN...... ..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 03.03.2007 - 20:57
191 Mesaj -

Gelin hep beraber aðlayalým..
Hakkýný veremeden eda edilen namazlarýmýza aðlayalým..
Hakkýný veremeden eðilip kalkmalarýmýza ve bunlara namaz deyiþimize aðlayalým..
Aþýkla mâþuk misali ALLAH(c.c.) ile kulun buluþma noktasý olan secdelerimizin ve seccadelerimizin hakkýný veremeyiþimize aðlayalým..
Günde en az beþ defa sunulan af piyangosunu kaçýrdýðýmýza aðlayalým..
Her bir namazda bütün günahlarýmýzdan arýnma fýrsatýný kaçýrdýðýmýza aðlayalým..
Uykunun kollarýnda gaflet içinde geçen zamanýmýza aðlayalým..
Gaflet ile geçirilen ve boþa giden günlerimize aðlayalým..
Her gün onca hadise karþýsýnda ürpermeyen kalplerimize aðlayalým..
Dünyalarý yutsa da doymayan nefislerimize bende oluþumuza aðlayalým

Dua edin icabet edeyim diyen Rahman ve Rahim olan Rabbimize karþý dua etmeyiþimize aðlayalým..
Ýsteyin vereyim diyen Rabbimize karþý sanki hakkýnda vaadinden dönmesi söz konusuymuþ gibi, Ona güvensizliði iþmam eder tarzda Ondan kamil iman, tam ihlas ve takva istemeyiþimize aðlayalým..

Hiç ölmeyecekmiþ gibi, toprak altýna girmeyecek ve hesap vermeyecekmiþ gibi yaþayýþýmýza aðlayalým..
Kalbim temiz deyip her türlü fecaati iþleyip kendimizi avutmamýza aðlayalým..

Evladýmýzýn bizden, bizim de onlardan kaçacaðýmýz günün gelip çattýðý zaman keþkelerin hiçbir faydasý olmayacaðýný bu dünyada anlamadan göçüp gideceðimize aðlayalým..
Her gün gözümüzün önüne serip sergilenen onca ibretlik hadiseler karþýsýnda baþýmýzý devekuþu gibi kuma sokup deðiþmeyen hakikat olan ölümü kendimizden uzak görüþümüze aðlayalým..
Ölenle ölünmez caným deyip üç gün sonra þen-þakrak þarkýlar türküler söyleyip gafletle geçen ömrümüze aðlayalým..
Günahý günah bilmeden ve ona tevbe edemeden günahlarýmýzý yüklenip huzur-u Ýlahiye gitme tehlikesinden bîhaber yaþadýðýmýza aðlayalým..
Daðlar cesametindeki günahlarýmýzý gördüðümüzde ben bu günahlarý ne zaman iþledim Ya Rab diyeceðimiz o günden bîhaber yaþadýðýmýza aðlayalým..
Kuran bize yeter deyip sünnete sýrtýmýzý döndüðümüz güne aðlayalým..
Peygamberlerin bile Efendimiz ( sallALLAHu aleyhi vesellem )e ümmet olmayý isteyeceði o gün bu ümmet-i merhûmeden olamama tehlikesi karþýsýnda halimize aðlayalým..
ALLAH(c.c.) dostlarýný tenkit edip, Peygamber Efendimiz ( sallALLAHu aleyhi vesellem )i üzdüðümüz için aðlayalým..
Ateþin odunu yiyip bitirmesi gibi bütün hayýr ve hasenâtýmýzý bitiren hasedden ve gýybetten kurtulamayýþýmýza aðlayalým..
Azdýran zenginlik karþýsýnda günümüzü gün ediþimize aðlayalým..
Hayýrlýsý varken hakkýmýzda hayýrsýz olaný istemeye devam etme saygýsýzlýðýný gösterdiðimiz için aðlayalým..
Veren de alan da belli iken feryâd ü figân ediþimize aðlayalým..
Gülün de dikenin de baðýn da bahçevanýn da sahibi belliyken onlara sahipmiþ gibi davranma saygýsýzlýðýndan dolayý aðlayalým..
Böylesine muhteþem bir saltanat sahibi karþýnda cüzî irademize bakýp da ulûhiyet iþmam eden hallere girmek küstahlýnda bulunduðuz için aðlayalým..
Cüzî bir ibadetle ebedi cenneti vaad eden Sultanýmýza karþý hak iddia etmek kabalýðýnda bulunmamýza aðlayalým..
Yokluktan varlýðý çýkaran ve sonra da ebedi bir hayat vaad eden ve onu verecek olan Rabbimize karþý günde birkaç saat ibadet ve hizmet etmekten kaçýþýmýza aðlayalým..
Altmýþ yýllýk bir hayatta istikamet üzere yaþamaya mukabil 60 trilyon sene bile yanýnda bir hiç kalan ebedi bir hayatý vaad eden ALLAH(c.c.)ýn sözüne itimat etmezmiþ gibi yaþayýþýmýza aðlayalým..
Bir ayaðýmýz çukura girmiþken bile mal mülk peþinde koþmaktan utanmayýþýmýza aðlayalým..
ALLAH(c.c.) için verin dendiðinde nefsimiz adýna verdiðimiz için aðlayalým..
ALLAH(c.c.) var deyip ve fakat sanki yokmuþ gibi yaþayýþýmýza aðlayalým..
Hiç akletmez misiniz, hiç düþünmez misiniz diye ferman eden Kurânýn sesine ses vermeyiþimize aðlayalým..
ALLAH(c.c.)ým vücudumu o kadar büyüt ki benden baþkasýna cehennemde yer kalmasýn diyenlere mukabil cenneti kendimize cehennemi baþkasýna layýk görüþümüze ve o mübareklere ettiðimiz vefasýzlýða aðlayalým...
Ýyi günde unutup kötü günde hatýrladýðýmýz Rabbimize gösterdiðimiz vefasýzlýðýmýza aðlayalým..
Ýyi-kötü, dinli-dinsiz, said-þaki, müslüman, putperest, hristiyan, mecusi, yahudi demeden, hiç ayýrt etmeden her gün hepsine nimetlerini bol bol veren Rabbimize karþý kulluðun ifadesi olan namaz, zekât, oruç, sadaka verme, ALLAH( c.c.)ý zikretme, emr-i bi-l maruf gibi ibadetlerde gönülsüz davranýþýmýza aðlayalým..
Üç kuruþ sadaka ile cenneti satýn almýþ gibi bir havaya giriþimize aðlayalým..
Þeytanýn bizi ALLAH(c.c.), Rahimdir affeder diye diye kandýrýp kulluk vazifelerimizi ihmal ettirme tuzaðýna düþürmesine aðlayalým..
Gelin hep beraber günahlarýmýza aðlayalým..
Aðlayalým aðlanacak halimize güldüðümüze..
Kuruyan göz pýnarlarýmýza, yaþarmayan gözümüze aðlayalým..
Ve aðlayalým aðlayamadýðýmýz için acýnacak halimize..
Gelin hep beraber aðlayalým..
Aðlayamýyorsak bile hiç olmazsa GÜLMEKTEN UTANALIM

....

M. Akif Ersoy
Gönderen: 03.03.2007 - 21:29
191 Mesaj -

Sen nasýl
çýkacaksýn YARADANIN huzuruna? Peygamber 'ümmetim ümmetim' diye fer yâd ederken sen bu ümmet katliamýna seyirci mi kalacaksýn? Destek olmayacak mýsýn kardeþine yoksa köstek olmak mý gelir isine? Sen ki söz verdin GALU BELA’DA, söz verdin MEVLA’YA. Uyan su gafletten. Taslar aðaçlar dile geldi, hepsi cihada gidiyor. Uyan! Sözünü tutma vaktidir su an. Yedi kat yerin dibindeki ölüler dirildi, þanlý ruhlar geldiler cihada,
SEN YOKSUN!
Melek’lerin gözünün yasini sil artik.
Evliyalarýn, þühedalarýn kemikleri sýzlamasýn...

ARTIK UYANMA ZAMANI GELMEDiMi EYYY MÜSLÜMANNNN!
Haydi, Ey Müslüman Kiralým Gaflet Zincirini. Vakit artik Uyanma zamanýdýr. Dua
Mümin’in Silah’ýdýr. Haydi, simdi Eller Dua’ya. Bir gece vakti
ÜMMET’Ý MUHAMMED s.a.v için, Kendiniz için Dostlarýmýz ve Hastalarýmýz için

Siz ravda.net Dostlarý

Dua’ya Davet ediyoruz.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 04.03.2007 - 00:46
191 Mesaj -

Ey mazlum ve maðdurlarýn ilticagahý, zalim ve gaddarlardan yegane müntekým olan yüce Rabbimiz! Zulme, gadre ve haksýzlýða uðramýþ, dinleri, mal ve canlarý, ýrz ve namuslarý hor ve hakir görülerek ayaklar altýnda payimal olmuþ, mazlum ve maðdur kullarýnýn düþürülmüþolduðu bu onur ve haysiyet kýrýcý ortamdan bir an önce halas olmalarý için, yeniden huzur ve sükuna kavuþmalarý için, ellerimizi sana açýyor ve yalvarýyoruz: Bu kardeþlerimizle birlikte bize ve tüm insanlýða, zulmün, baskýnýn, her türlü haksýzlýðýn ve insanlýk onuruna yakýþmayan her türlü çirkinliðin yaþanmadýðý ve yaþanmýyacaðý bir dünya nasibeyle...

Ya Rabbi! Dünyada barýþ ve huzur istiyoruz, barýþ ve huzuru bozanlara sen fýrsat verme Yarabbi! Masum insanlarýn yardýmýna, kötülerin kötülüklerinin engellenmesine gücümüz yetmiyor, ancak gönüllerimizden taþan þu yakarýþlarýmýzla halimizi sana arz ve þikayet ediyoruz; Sana uzanan þu ellerimizi boþ çevirme Yarabbi

M. Akif Ersoy
Gönderen: 04.03.2007 - 20:38
191 Mesaj -

KUR'ANDAN DUALAR
l- "Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kýl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çýkar, bize ibadet yerlerimizi göster, tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin." ( Bakara- 28 )

2- "Ey Rabbimiz, Bize dünyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ateþ azabýndan koru." ( Bakara- 201 )

3- "Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düþersek bizi hesaba çekme(yarlýða).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediðin gibi bize de aðýr bir yük yükleme." ( Bakara- 285 )

4- "Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediði iþlerden bizi sorumlu tutma, bizi affet, bizi baðýþla, bize acý. Çünkü sen mevlamýzsýn. Kâfir kavimlere karþý bize yardým et." ( Bakara- 286 )

5- "Rabbimiz Bizi doðru yola ilettikten sonra kalplerimizi eðriltme. Bize tarafýndan rahmet baðýþla. Eminiz ki, lütfü en bol olan sensin." (Âli Ýmran- 8)

6- "Rabbimiz Gelmesinde þüphe edilmeyen bir günde insanlarý mutlaka toplayacak olan Sen'sin. Allah asla sözünden dönmez." ( Âli Ýmran -9 )

7- "Ey Rabbimiz Ýman ettik, öyleyse bizim günahlarýmýzý baðýþla, bizi ateþ azabýndan koru." ( Âli Ýmran -l6 )

8- "Rabbimiz Ýndirdiðine inandýk ve Peygamber'e uyduk Þimdi bizi (birliðini ve peygamberlerini tasdik eden)þahitlerden yaz." ( Âli Ýmran- 53 )

9- "Ey Rabbimiz Günahlarýmýzý ve iþimizdeki taþkýnlýðýmýzý baðýþla, ayaklarýmýzý (yo1undan) kaydýma, kâfirler topluluðuna karþý bizi muzaffer kýl." ( Â1i Ýmran-147 )

10- "Rabbimiz Sen bunu boþuna yaratmadýn. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabýndan koru." ( Âli Ýmran -191 )

11- "Rabbimiz, doðrusu sen, kimi cehenneme koyarsan artýk rüsva etmiþsindir. Zalimlerin hiç yardýmcýlarý yoktur." ( Âli Ýmran- 192 )

12- "Ey Rabbimiz, Gerçek þu ki biz, "Rabbinize iman edin" diye seslenen bir davetçiyi (Peygamberi, Kur'anýgöz kırpma iþittik. Artýk günahlarýmýzý baðýþla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz." ( Âli- Ýmran- 193 )

13- "Rabbimiz' bize peygamberlerin vasýtasýyla vaat ettiklerini de ikram et ve kýyamet gününde bizi periþan etme: Þüphesiz sen vaadinden caymazsýn." ( Âli- Ýmran -194 )

14- "Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eðer bizi baðýþlamaz ve bize acýmazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz." ( Araf- 23 )

15- "Lutfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavuþturan Allah'a hamdolsun, Allah bizi doðru yola iletmeseydi kendiliðimizden doðru yolu bulacak deðildik. Andolsun ki, Rabbimizin elçileri gerçeði getirmiþlerdir." ( Araf- 43 )

16- "Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluðu ile beraber bulundurma!" ( Araf- 47 )

l7- "Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasýnda adaletle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayýrlýsýsýn." ( Araf- 89 )

l8- "Rabbimiz üstümüze sabýr yaðdýr ve bizi müslüman olarak öldür." ( Araf- l26 )

l9- "Allah'a dayandýk. Ey Rabbimiz, bizi. O zalimler topluluðuna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kâfirler topluluðundan kurtar." ( Yunus 85-86 )

20- "Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazý devamlý kýlanlar eyle. Ey Rabbimiz duamý kabul et! ( Ýbrahim-40 )

21- "Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacaðý gün beni ana-babamý ve mü'minleri baðýþla." ( Ýbrahim- 4l )

22- "Rabbimiz, Bize tarafýndan rahmet ver ve bize, þu durumumuzdan kurtulacak yolu hazýrla." ( Kehf- 10 )

23- "Rabbimiz, Biz iman ettik, öyleyse bize acý. Sen merhametlilerin en iyisisin." ( Mü'minun 109 )

24- "Rabbimiz, Cehennem azabýný üzerimizden sav. Doðrusu onun azabý gelip geçici bir þey deðildir." ( Furkan- 65 )

25- "0rasý cidden ne kötü bir uðrak, ne kötü bir konaktýr." ( Furkan- 66 )

26- "Rabbimiz bize gözümüzü aydýnlatacak eþler ve zürriyetler baðýþla ve bizi takva sahiplerine önder kýl." ( Furkan-74 )

27- "Bizden tasayý gideren Allah'a hamdolsun. Doðrusu Rabbimiz çok baðýþlayan, çok nimet verendir." ( Fatýr- 54 )

28 "Rabbimiz bizi ve iman ile daha önce bizi geçmiþ din kardeþlerimizi baðýþla, kalplerimizde, iman edenlere karþý hiç bir km býrakma. Rabbimiz, Þüphesiz ki sen çok þefkatli, çok merhametlisin." ( Haþr- 10 )

29- "Rabbimiz, Sana dayandýk, sana yöneldik. Dönüþ sanadýr." ( Mümtehine-4 )

30-"Rabbimiz, Bizi inkâr edenler için bir fitne kýlma bizi baðýþla, Ey Rabbimiz, yegâne galip ve hikmet sahibi ancak sensin." ( Mümtehine-5 )

31- "Ey Rabbimiz, Nurumuzu tamamla, bizi baðýþla, çünkü sen her þeye kadirsin." ( Tahrim- 8 )

32- "Baþýma bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin." ( Enbiya- 83 )

33- "Senden baþka hiç bir tanrý yoktur. Seni tenzih ederim. Gerçekten ben (nefsine zulmeden) za1im1erden oldum." ( Enbiya- 87 )

34- "Rabbim beni yalnýz býrakma. Sen varislerin en hayýrlýsýsýn. (Her þey sonunda senindir.) ( Enbiya- 89 )

35- "Rabbim baðýþla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin." ( Mü'minun- 118 )

36- "Bizi zalimler topluluðundan kurtaran Allah'a hamdolsun." ( Mü'minun- 28 )

37- "Rabbim beni yalanlamalarýna karþýlýk bana yardýmcý ol." ( Mü'minun- 38 )

38- "Ey Rabbim, beni ve kardeþimi baðýþla, bizi merhametine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin." ( Araf- 151 )

39- "Rabbim, küçüklüðümde onlar beni nasýl yetiþtirmiþlerse, sen de onlarý esirge."agla Ýsra-24 )

40- "Rabbim gireceðim yere dürüstlükle girmemi saðla çýkacaðým yerden de dürüstlükle çýkmamý saðla. Bana, tarafýndan hakkýyla yardým edici bir kuvvet ver." ( Ýsra- 80 )

41- "Allah bana yeter. Ondan baþka tanrý yoktur. Ben sadece O'na (güvenip)dayanýrým. Çünkü 0 büyük arþýn sahibidir." ( Tevbe- 129 )

42- "Rabbim, bana tarafýndan hayýrlý bir nesil baðýþla Ýnanýyorum ki sen, duayý hakkýyla iþitensin." ( Âli-Ýmran- 38 )

43- "Rabbim, Ruhuma geniþlik ver."

44- "Ýþimi bana kolaylaþtýr."

45- "Dilimin baðýný çöz. Ki sözümü anlasýnlar" ( Taha- 25-26-27- 28 )

46- "Rabbim, benim ilmimi artýr." ( Taha- 114 )

47 "Rabbim, Bana hikmet ver ve beni iyiler (zümresi ne ) kat." ( Þuara- 83 )

48- "Bizi mü'min kullarýnýn birçoðundan üstün kýlan Allah'a hamdolsun." ( Neml- 15 )

49- "Ey Rabbim, Bana ve ana-babama verdiðin nimet þükretmemi ve hoþnut alacaðýn iyi iþ yapmamý gönlüme getir. Rahmetinle, beni iyi kullarýn arasýna kat." ( Neml- 19 )

50- "Rabbim, doðrusu kendime zulmettim. Beni baðýþla." ( Kasas- 16 )

51- "Rabbim beni zalimler güruhundan kurtar." ( Kasas- 2l )

52- "Rabbim, Doðrusu bana indireceðin her hayra muhtacým." ( Kasas- 24 )

53- "Rabbim, Þu fesatçýlar güruhuna karþý bana yardým et." ( Ankebut- 30 )

54- "Rabim, Bana ve anne babama verdiðin nimete þükretmemi ve razý olacaðýn yararlý iþ yapmamý temin et. Benim için de zürriyetim için de iyiliði devam ettir. Ben sana döndüm. Ve elbette ki ben müslümanlardaným." ( Ahkaf- 15 )

55- "Rabbim, yeryüzünde kâfirlerden hiç kimseyi býrakma" ( Nuh- 26 )

56- "Rabbim, Beni, ana-babamý, iman etmiþ olarak evime girenleri, iman sahibi erkekleri ve kadýnlarý baðýþla, zalimlerinde ancak helakini artýr." ( Nuh- 28 )

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.03.2007 - 14:36
191 Mesaj -

Deðer ötesi dua dostum (dostlarým)

kýbleye yönelip yürekten
Senin Allah demen, O'nun buyur demesi sayesindedir.
Senin yalvarýþýn, Allah'ýn senin ruhuna haber uçurmasýndandýr.
Senin çabalarýn, çareler araman
Allah'ýn seni kendine yaklaþtýrmasý,
ayaklarýndaký baðlarý çözmesindendir.
Senin korkun, sevgin, ümidin, Allah'ýn lütuf kemendidir.
Senin her Yarabbi demenin altýnda, Allah'in buyur demesi vardýr..
Gafilin, cahilin gönlü bu duadan uzaktýr.
Çünkü Yarabbi demeye izin yok ona.
Aðzýnda da kilit var onun, dilinde de...
Zarara uðradýðý zaman, aðlayýp sýzlamasýn diye
Allah ona dert, aðrý, sýzý, gam, keder vermedi.
Artýk anla ki,
Allah'a dua etmeni, O'nu çaðýrmaný saðlayan dert,
Dünya saltanatýndan daha iyidir.
Dertsiz dua soðuktur.
Dertliyken yapýlan dua ise gönülden kopar

selam ve dua bizlerden siz dua dostlarýma olsun

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.03.2007 - 22:58
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: BİR BEBEĞİN DUASI
322 Mesaj -
nahço kardeþim paylaþýmlarýn çok güzel eline saðlýk. Dualarýna da AMÝN AMÝN AMÝN diyorum
Allah Razı Olsun

iman insan insan eder belki insan sultan eder
Gönderen: 07.03.2007 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   mehmetduru üyenin diger mesajlarini ara mehmetduru üyenin Profiline bak mehmetduru üyeye özel mesaj gönder mehmetduru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
MEVLAM SÝZLERDEN RAZI OLSUN

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.03.2007 - 00:50
191 Mesaj -

Beni niye vurdular anne...

Anneler kan aðlýyor, insanlýk ölüyor, çocuklar ölüyor... “Aðlayýn su yükselsin / Belki kurtulur gemi / Anne seccaden gelsin / Bana dua et emi?”

Utanýyoruz, insanlýðýmýzdan utanýyoruz. Bu çocuklardan utanýyoruz. Katillerden iðreniyor ve utanýyoruz. Ýsrail; Filistin ve Lübnan’da insanlýðý öldürürken Amerika Ýncirlik’ten çocuklarý öldürmesi için TIR’larla bomba gönderiyor. Alçaklar!
Türkiye çocuklarý öldürecek bombalarý taþýyan TIR’larýn eskortluðunu yapýyor. Yüzsüzler.
Böyle bir fotoðraf kullandýðýmýz için hem üzgünüz, hem utanýyoruz.
Üzgünüz! Lübnan’da, Filistin’de ve diðer yerlerde bu feryad u figaný yükselten bombalar þuradan, burnumuzun dibinden, Adana’dan, Ýskenderun’dan gidiyor. Üzgünüz! Hâlâ TBMM Ýsrail Dostluk (!) Grubu’nda aþkla, þevkle görev yapan milletvekilleri var. Üzgünüz bu milletvekillerine oy verip oraya gönderen bazý insanlarda hâlâ bir piþmanlýk, bir nedamet, bir tevbe arzusu uyanmamýþ.
Üzgünüz! Yürüdüðümüz sokaklarda onlardan biri de vardýr diye.
Utanýyoruz! Sofraya oturup yemek yiyebildiðimiz için..
Utanýyoruz! Akþam yataða uzanýp uyuyabildiðimiz için...
Anneler kan aðlýyor, insanlýk ölüyor, çocuklar ölüyor... “Aðlayýn su yükselsin / Belki kurtulur gemi / Anne seccaden gelsin / Bana dua et emi?”
Utanýyoruz, insanlýðýmýzdan utanýyoruz. Bu çocuklardan utanýyoruz. Katillerden iðreniyor ve utanýyoruz. Ýsrail; Filistin ve Lübnan’da insanlýðý öldürürken Amerika Ýncirlik’ten çocuklarý öldürmesi için TIR’larla bomba gönderiyor. Alçaklar!
Türkiye çocuklarý öldürecek bombalarý taþýyan TIR’larýn eskortluðunu yapýyor. Yüzsüzler.
Böyle bir fotoðraf kullandýðýmýz için hem üzgünüz, hem utanýyoruz.
Üzgünüz! Lübnan’da, Filistin’de ve diðer yerlerde bu feryad u figaný yükselten bombalar þuradan, burnumuzun dibinden, Adana’dan, Ýskenderun’dan gidiyor.
Üzgünüz! Hâlâ TBMM Ýsrail Dostluk (!) Grubu’nda aþkla, þevkle görev yapan milletvekilleri var. Üzgünüz bu milletvekillerine oy verip oraya gönderen bazý insanlar da hâlâ bir piþmanlýk, bir nedamet, bir tevbe arzusu uyanmamýþ.
Üzgünüz! Yürüdüðümüz sokaklarda onlardan biri de vardýr diye.
Utanýyoruz! Sofraya oturup yemek yiyebildiðimiz için..
Utanýyoruz! Akþam yataða uzanýp uyuyabildiðimiz için..
Utanýyoruz! Sabah kalkýp iþimize gücümüze dönebildiðimiz için utanýyoruz..
Bir kez, sadece bir kez Lübnan’da feryat eden babanýn ellerindeki bebeðin bizim bebeðimiz olduðunu hissedebilsek, adamlýðýmýzý, erkekliðimizi, kadýnlýðýmýzý, insanlýðýmýzý, Müslümanlýðýmýzý hissedip doðrulacaðýz.
Müslüman müslümana kardeþ kýlýndý.
Bunu oyuncak mý belliyoruz?
Nasýl yemek yiyebiliyoruz? Nasýl iþimize gücümüze devam edebiliyoruz? Nasýl þenlikler, eðlenceler tertipleyebiliyoruz? Nasýl insan olduðumuzu söyleyebiliyoruz?
Baþta Ýslâm alemi, bütün dünya üçbuçuk siyonistin oyuncaðý haline geldi..
Bu vahþeti durdurmak için canla baþla, gece gündüz çalýþmayan hiçkimsenin ne insanlýk, ne Ýslâmlýk iddiasý olabilir...
Ey insanlar ayaða kalkýn bu vahþeti durduralým.
ABD,AB gibi zalimlerden medet ummayalým.
BMgibi uluslararasý kuruluþlar insanlýk onurunu ayaklar altýna aldý.
Çocuklar ölüyor, insanlýk ölüyor, dünya ifsad oluyor, Arap Birliði ve ÝKÖ oyalanma turlarýnda ve dünya seyrediyor.
Gelin bu çocuklarý kurtararak, insanlýðý ve dünyayý kurtaralým.
Katillere, iþgalcilere, sömürgecilere, canilere; bunlarýn destekçisi ve seyircisi devlet ve iktidar adlý þebekelere, ölüm satýp ölüm alan silâh tacirlerine, bir damla petrol için dünyaya toslayýp her yaný kana boyayan Ýspanya boðalarýna dur diyelim.
Siyonist-Evangelist çeteye ve ruhuna onlara satanlara tek tek dur diyelim. Yedi milyar insanýn yaþadýðý bu gezegende yoksa hiç mi insan kalmadý ki, bu gezegen deliler ve caniler arenasýna döndü?..
“Ya Rab! Bu uðursuz gecenin yok mu sabahý / Biçarelerin mahþerde mi felâhý?..”
Ey dünya, ey hayat! Ne çekilmez oldun, ne çok aðýr geliyorsun

BANA DUA ET EMÝ

.

alýntý

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.03.2007 - 00:52
191 Mesaj -
[color=green]

Hayýrlý Cum'alar, edelim dualar, söyleyelim Salat-u Selamlar...

*************************************************************************************
KUTLU VE MUTLU CUMALARA ÝnþALLAH

SELAMÜN ALEYKÜM MUHTEREM KARDEÞLERÝM
ÝNSAN HAYATI MUTLU VE KUTLU GÜNLERLE SÜSLENMÝÞ OLDUÐU GÝBÝ ,
ACI, KEDER VE IZDIRAPLI GÜNLERÝDE
BÝRLÝKTE YAÞAMAYA MECBUR EDÝLDÝÐÝMÝZ BÝR YAÞAMA SÜRECÝDÝR.
HEPSÝNEDE RAZI OLUP KAHRINDA HOÞ LUTFUNDA HOÞ DÝYEBÝLEN
GÖNÜL EHLÝNE SELAM OLSUN. HEM DÜNYA HEM AHÝRET SAADETÝNE ERENLERE .
RABBÝM HEPÝMÝZÝ KAVUÞTURSUN
CUMANIZ KUTLU VE MUTLU OLSUN

*************************************************************************************

M. Akif Ersoy
Gönderen: 09.03.2007 - 10:16
191 Mesaj -

Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlýk olan yere aydýnlýk,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi

Amin

M. Akif Ersoy
Gönderen: 10.03.2007 - 22:39
191 Mesaj -
YA RABBÝM TÜM DUA DOSTLARIMIN ,DUALARIMA AMÝN DÝYEN. DEMEYEN .OKUYAN OKUMAYAN ,CEVAP YAZAN YAZMAYAN TÜM DOSTLARIMA O ENGÝN RAHMETÝNLE MUAMELE EYLE ONLARI BAÐIÞLA ONLARA BU DÜNYADA VE AHÝRETTE ÝYÝLÝK NASÝP EYLE SANA GERÇEKTEN KUL OLMAYI EMRETTÝKLERÝNE SARILIP NEHYETTÝKLERÝNDEN UZAK DURMAYI HELALÝNDEN KAZANIP HELALÝNDEN YEMEYÝ NASÝP VE MÜYESSER EYLE
YARIN AHÝRETTE EFENDÝMÝZÝN(S.A.V) ÞEFAATÝNE NAÝL EYLE YÜCE RABBÝM
YA RABBÝ SEN HER ÞEYÝ HAKKIYLA BÝLEN VE GÖZETENSÝN

TÜM DOSTLARIM ADINA YARATTIKLARININ ADEDÝNCE ÞÜKÜRLER OLSUN

DUA DOSTLARIMIN ADINA

EUZÜBÝLLAHÝMÝNEÞÞEYTANÝRRACÝÝM, BÝSMÝLLAHÝRRAHMANÝRRAHÝM…

Ey Yüceler Yücesi, yerin ve göðün Rabbi, sonsuz Merhamet sahibi, alemlerin Maliki, en güzel isim ve sýfatlarýn sahibi olan ALLAH ‘ ým…

Sana sonsuz hamd ve senalar olsun; Habibin, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve O’nun temiz, pak Al’l ve Ashabýna ve Ehl-i beytine sonsuz selat ve selam olsun…

Ya Rabb; bizi yaratan Sensin, bizi rýzýklandýran Sen, Sen bizim Rabbimizsin, Senden baþka ilah yoktur, gökten ve yerden türlü türlü nimetleri önümüze seren Sensin… Sen nasip etmeseydin biz bunlara kavuþamazdýk… Sen emretmeseydin bu nimetlere nail olamazdýk…

Ya Rabb; muhakkak ki biz kendimize çok zulmettik, çok günah iþledik, bilerek veya bilmeyerek türlü hatalara düþtük, iþimizde çok aþýrýya gidip zulmettik, ibadetlerimizde çok gevþek davrandýk, iyi ve güzel olan ne varsa tersine gittik, nefsimize ve þeytana kulak verdik, Sana layýkýyla kulluk edemedik ve tüm kusurlarýmýzý itiraf eyleriz…

Ya Rabb; Sen tövbeleri .çokca kabul edensin, Sen samimiyetle açýlan elleri geri çevirmezsin, Sen affetmeyi çok seversin, Sen sonsuz Rahmet ve Merhamet sahibisin…

Ya Rabb; huzuruna gelmeyi bizlere nasip eyledin, Sen istemeseydin tövbeyi aklýmýza getirmezdin, Senden af dilememiz bile Senin Lutfun ve Merhametinin eseri…

Ya Rabb; piþmanýz, bütün yapmýþ olduðumuz günahlardan, hatalarýmýzdan dolayý, Sen ki piþmalýðý bile tövbe kabul edensin, günahlarý ancak sen affedersin,

Ya Rabb; affet bizi, baðýþla, Rahmetinden, Merhametinden bizlerede nasip eyle, Senin bizlerden daha iyi bildiðin hallerimizide maðfiret eyle,

Ya Rabb; Sen hakkýyla Ðafur ve Rahimsin,

Ya Rabb ; bizi, annemizi, babamýzý, ve bütün inananlarý baðýþla, dinimizi, vatanýmýzý, milletimizi, ve inananlarý baðýþla; hertürlü musibetten koru…

Ya Rabb; düþmanlarýmýz fýrsat verme, zor durumda olan müminlere yardým et ve ölmüþlerine Rahmet eyle…

Ya Rabb; bizleri ve tüm müminleri her türlü maddi ve manevi hastalýklardan muhafaza eyle…

Ya Rabb; bu dünya ve ahirette bizlere iyilik ve güzellikler ihsan et, Lutfun ve Kereminle bizlere muamele et…

Ya Rabb; geçmiþ günah ve hatalarýmýza bir daha dönmememiz için bizleri dinin üzerine sabit kýl, o günah ve hatalardan çabucak dönebilmemiz için bize iman gücü nasip et…

Ya Rabb; bizleri sana layýkýyla kulluk edenlerin, Ýslamý tam manasýyla yaþayanlarýn zümresine dahil et,

Ya Rabb; sevdiklerimizle beraber bizlere hayrlý, Senin yolunda yürüyeceðimiz uzun ömürler ver, bizlere hidayet nasip eyle…

Ya Rabb; ölmüþlerimizin, ve diðer ümmeti Muhammed’in ölmüþlerine Rahmet eyle, azaplarý var ise kaldýr ve kabirlerini cennet bahçelerinden birer bahçe eyle…

Ya Rabb; bizde öldükten sonra bizlere dua edecek hayrlý nesiller bahþet, arkamýzdan Kur’an okuyacak, bizleri hayrla yad edecek nesiller nasip et…

Ya Rabb; bizleri amel defterini sað tarafýndan alanlardan eyle, bizlere sakarat-ý mevtte kolaylýklar ihsan et, kabir azabýndan muhafaza eyle, sýrattan çabucak zahmetsiz geçmemiz için bize yardým et, hesap günü hesabýmýzý çabuk, kolay ve hayrlý sonuçlandýr, bizleri Habibinin þefaatine nail eyle,

Ya Rabb; bizleri azapsýz bir þekilde cennetine girenlerin, Habibine komþu olan bahtiyar kullarýnýn zümresine ilhak eyle,

Ya Rabb; bizlere gönül huzuru ver, ferahlýk ver ve kurtuluþa erenlerden eyle…

Ya Rabb; bizleri korktuklarýmýzdan emin, umduklarýmýza nail eyle…

Ya Rabb; dualarýmýzý Dergah-ý Ululiyyetinde ahseni makbul ile kabul et, edilen dualar hürmetine, okunan Kur’an’lar hürmetine, sevdiklerin hürmetine ve Zatýnýn hürmetine dualarýmýzý kabul ve makbul eyle…

AMÝÝÝÝNN

..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 10.03.2007 - 23:21
191 Mesaj -

Utanýrým Ya Rabb!!!
Utanýrým ya Rahman senin aþkýn ile açan ve hoþ kokular veren bir gül olamadým. Bir güneþ olup doðamadým bir rüzgar olup esemedim

Bütün mahlukat sana itaat ederken aþk ile hu çeker aþk ile döner yunus misali...

Utanýrým ya Rahman gaflet uykularýmdan utanýrým. Sabahlara kadar sana secde eden bir Ebubekir bir Ömer bir Osman olamadým. Onlar gibi Rasule aþýk olamadým onunlayken bile hasret kalamadým...

Utanýrým ya Rahman eshabý guzinin tövbesinden utanýrým. Uzeyr olup harama baktým diye vuramadým kendimi daðlara aðlaya aðlaya AFFET YA RABBÝ diyemedim

Utanýrým Ya Rahman mümin din kardeþlerim zulm altýndayken gidip Ali olamadým. Senin rýzan için öldüremedim onlarý. Ömer gibi hanýmýný çocuklarýný yetim öksüz býrakmak isteyen gelsin diyemedim...

Utanýrým Ya Rahman korkamadým yataða girip uyumaktan Seddad Bin Evs olamadým yataktan kalkýp sabaha kadar secde edemedim.

Ya Rahman ne güzel kullarýn var ben onlardan olamadým. Simdi aðlýyorum sessizce. Sanki oturduðum yerde ölümümü bekliyorum. Yok misali yasýyorum.. Her vasýtaya bindik fanide simdi sýra tabut denen cansýz ata binmekte...

Þehadettir arzuhalým nasib edermisin Ya Rahman cennette cemalinle þereflendirirmisin bu acizi. RAHMETÝM GAZABIMDAN ÜSTÜNDÜR buyurmuþsun. Rahmetinle muamele eyle bizlere biz aciz kullarýnýz. Öylesine bir ölüm nasip eyleki Azrail as geldiðinde hoþ gelsin ve geldiðinde o görevini yerine getirmeden sen bizlerden Razý ol ÝnþALLAH

...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 11.03.2007 - 17:28
ahmetkoc su an offline ahmetkoc  
Konu icon    Bu güzellikler için telşekkür ediyorum..
1 Mesaj
Cehennem ateþini söndürecek Seher vaktinde secdede akýtýlan gözyaþlarýdýr..

Yarabbi imtihan ehli deðilim, Ýmtihana tabii tutma
Rasuluyun iltimasýyle, Rahmetinle Ýmtihaný kazananlardan eyle

Allahým dünyayý elimizden alma
dünya sevgisini kalbimize koyma
Dert verip derman aratma
Boþ gezib Sultan aratma
Son nefesimiz dahil iman aratma
Allah Razı Olsun

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ahmetkoc tarafından, 11.03.2007 - 18:23 tarihinde.
Gönderen: 11.03.2007 - 18:16
Bu Mesaji Bildir   ahmetkoc üyenin diger mesajlarini ara ahmetkoc üyenin Profiline bak ahmetkoc üyeye özel mesaj gönder ahmetkoc üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -

Üzülüyorum Allah'ým. Seni tanýma mutluluðunu, Seni dost edinme mesutluðunu yaþayamayanlara, Onlarýn elleri açýlmak istemiyor mu Sana? Onlarýn kalpleri özlem duymuyor mu Sana? Onlarýn dilleri Sen'in adýný zikretmek istemez mi? Onlarýn bütün uzuvlarý Seni ister biliyorum ama nedir onlara bu hasreti çektiren, nedir Sana kavuþmalarýný engelleyen? Nedir onlarý Sen'den alýkoyan?
Ey güzeller güzeli Rabb'im, Ey Allah'ým! Ey dualarý geri çevirmeyen Rahman! Sana bütün gücümle, bütün kalbimle ve kalbimin tercümaný olan gözyaþlarýmla yalvarýyorum.
Seni tanýmayan biçarelere de göster kendini. Tattýr onlara sevgini. Bilsinler ne büyük bir aþk olduðunu. Bilsinler Senin alemlere Rahmet olan Rasülünü. Bilsinler Senin affediciliðini. Onlar da gelsin Senin maðfiret kapýna. Onlar da istesin Seni bizim istedigimiz gibi.
Rabb'im hayatýnda hiç Sana ibadet etmemiþ, içinde hiç Allah aþký olmayan, imana susamýþ ama susuzluðunun kaynaðýný bilmeyen bu insanlara hidayet nasip et ne olur! Ne olur Allah'ým;..
Senin içime koyduðun sevgiyle sevdim ben onlarý. Senin rýzan için arkadaþ dedim onlara. Rabbim ben sadece bu dünya icin sevmiyorum. Sevdiðim herkesi ahirette de birlikte olayým diye seviyorum. Sana gelirken onlarla birlikte geleyim diye seviyorum. Yani herkesi seviyorum Sen;den ötürü.
Allah;ým! Ya sarýlýrsa yakama, ya bana derse o Büyük Günde, Neden anlatmadýn bana Rabbini? Neden anlatmadýn bana cennet-cehennemi? Neden Rahmet Peygamberinden söz etmedin? Neden bu ilahi düðüne beni de davet etmedin? Sen benim arkadaþým deðil miydin? Hani arkadaslar birbirlerine herþeyi anlatýrlardý. Sen bana neden anlatmadýn? Bana neden bugünden haber vermedin? Neden, neden, neden?"
Allah'ým!!
Ben ne yaparim bu sorularýn karþýlýðýnda? Ne cevap veririm, nasýl dayanýrým? Omuzlarým kaldýrýr mý bu yükü? Öyle bir yük, öyle bir yük ki Sana ve Rasülüne kavuþmanýn sevincini yaþatmayacak bana. Çünkü bir þeyleri eksik býrakmýþým ben dünyada. Haketmemiþim ben bu sevinci.. Tam Sana kavuþtum derken bu arkadaþýmýn hakkýnýn altýndan nasýl kalkarým, nasýl öderim bu vebali?
Rabbim Sen istersen, Sen ol dersen ne olmaz ki! Allahým onlarý da aramýza kat. Onlarý da Sana yönelt. Onlar da sevsin Seni. Seni sevince zaten bulacak bütün güzelliði, bütün doðruluðu. Seni sevince ölümü de sevecek, peygamberleri de sevecek. Herþeyi, herkesi sevecek. Seni seven neyi sevmemiþ ki?

Ben acizim, birþey yapamýyorum duadan baska. Elimden fazlasý gelmiyor. Senin sevgini yine ancak Sen koyarsýn onlarýn kalbine. Sen yöneltirsin onlarý kendine.
Allahým! Yapabildiðim tek þey þu anda gözyaþlarýmla birlikte elimi açýp sana yalvarmak. Yalvarýyorum hidayet nasip et onlara. Asýl mutluluðu ver onlara ve onlar gibilere. Ver onlara Allahým sevgini! Yaðdýr Rahmetini! Ve beni de bütün

müslüman kardeþlerimi de affet Rabb;im affet Rabbim affet

!.
.....

M. Akif Ersoy
Gönderen: 11.03.2007 - 22:04
191 Mesaj -

cumanýz mubarek olsun

Aydan geceyi, güneþten gündüzü var eden, inciyi midyenin midesinde, balý arýnýn
peteðinde var eden, yaðmurdan baharý, topraktan çiçeði var eden, kalbimizi yoktan
var eden Rabbimiz''e hamd olsun ..
Allah''ým! Kalbimize nakþettiklerin için sana þükrediyoruz.
Acýlarýn karþýlýðýnda cenneti sunduðun, günahlarýmýzý rahmetinle affettiðin, sevgiyi
bize verdiðin için, sana þükürler olsun.
Yokuþta elimizi tutan, melekleri bize arkadaþ kýlan, aþký kalbimize yoldaþ kýlan ...
Rabbimiz! Kalbimizdeki yaralarýmýzý iyileþtir. Sana ve senin aþkýna yolculuðumuzu
tamama erdir. Sevdiklerimizi koru. Çocuklarý koru. Bizi koru. Kalbimizi koru. Filistin''i koru. Çeçenistan''ý koru.
Keþmir''i koru. Doðu Türkistan''ý koru. Afganistan''ý koru. AIlah''ým! Bizi korkutma
ki; bizler birer ceylanýz; korkudan yüreðimiz telaþIanýr. Bizi zorlukla sýnama ki,
kýrýlgan bir cesaretimiz var. Senden ayrý koma ki, sevdiðimizden ayrýlýk, ferini
alýr gözlerimizin. Allah''ým! Bizi uzaðýnda býrakma. Þahdamarýmýza sýrlarýný akýt.
Rabbim! Seni bilmenin heyecanýný bize tattýr. Kalbimizi gülle doldur. Yarabbi!
Kalbimizi koru, kalbimizi koru! Amin!
Dua, dua, dua ...
Biz deðil miyiz en ýssýz fýrtýnalarda dahi sabýrla yanaþan DUA limanlarýna? ..
Ve bu kutlu limanda O sevgililer sevgilisine yalvaran biz deðil miyiz? .
Evet dostlar. Bu anlamlý yolculukta siz de bekleniyorsunuz kutlu limanlara ...
Dua, dua, dua ...
Ellerimizi açalým ve kalpten isteyelim Sevgililer Sevgilisi''nden .. Aþkýn
sahibinden kaybettiðimiz aþkýmýzý isteyelim ... isteyelim ki versin ...
Biliriz ki 0, kullarýný korur ve gözetir, yeter ki kullarý O''nu ansýn ve dua etsin
...
Müslümanlar''ýn bu zor günlerinde DUA silahýmýzý kuþanalým ey insanlar!! !
Dua, biliriz ki iki çeþittir ... Biri ulvî, biri fiîlî dua ...
Bize belki Rahmani dua daha kolay geliyor. illaki onsuz olmuyor lâkin artýk duanýn
diðer yüzünü de yani fiîlî duayý da kullanalým ve bir þ.eyler yapalým ...

Bir çocuk büyütelim... Bir aç doyuralým ...
Bir sevgi besleyelim .
Bir sevda yeþertelim .
Bir kitap okuyalým ...
Bir DUA edelim; yürekten ... Aminler arasýnda.
Bir dua ... Sonra:
Yalvaralým O mühür sahibine ... Ve O''ndan yardým isteyelim ... Bir selam verelim ...
Bir salâvat getirelim. ..
Bir gönül rýzasý alalým ...
Bir cümle yazalým ...
Ve ne yaparsak, Allah için yapalým ... Bir gül yetiþtirelim&
Bir gece olalým ...
Bir gündüz çaðýralým ... Bir kandil yakalým ... Bir mum ýþýðý olalým ... Bir düþ
kuralým ...
Bir düþler Ülkesine uçalým ... Bir hayal edelim ...
Bir mecnun çaðýralým Bir Bilal olalým ...
Ve göðsümüzde taþ yeþertelim ... Bir Sümeyye olalým ...
Ve kalbimizde aðýrlayalým. acýmasýz mýzraklarý&Bir Filistin''li olalým ...
Bir tankýn altýna yatalým ... Bir Çeçen olalým ... Sevdamýza koþalým ...
Ve ölümü sevelim ...
Ve biz,
Müslüman olduðumuzu UNUTMAYALIM!!! Müslümanlýðý, kimliklerle sýnýrlamayalým ... VE
GÜLE ONUN KOKUSUNU VEREN RAB''BE BÝRAZ DAHA YAKLAÞALIM ...
Evet Dostum ...
Artýk sýra sende ...
Ne yaparsan yap;
Allah için olsun.
Allah için ...
Allah için .. :
Allah-u Teala tüm dualarýmýzý kabul etsin ... Amin ...
ALLAH TÜM MÜSLÜMANLAR''I BU ZOR ÝMTÝHANDA
BAÞARIYA ULAÞTIRSIN ÝNÞAALLAH ...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 16.03.2007 - 10:20
191 Mesaj -

Þimdi yapmakta olduðunuz tüm iþleri bir kenara býrakýnýz. Gözlerinizi kapayýnýz ve Kâbe'nin karþýsýnda olduðunuz hayal ediniz. O kutsal mekanda ellerinizi sonuna kadar açýnýz ve yürekten aþaðýdaki duayý okuyunuz...

Ey Alemlerin Rabbi olan Allah'ým! Mücrim ama yüreði senin sevginle dolu bir kulun olarak affýný niyaz ediyorum. Biliyorum ki sen Tevvab'sýn ve tövbe için kapýna gelenleri geri çevirmezsin. Beni de huzuruna kabul et ve affet Rabbim. Estaðfirullah el-Azim. Estaðfirullah el-Kerim. Estaðfirullah er-Rahim. Efendimiz Muhammed aleyhisselatü vesselama alýp verdiðimiz nefesler ve okyanuslarýn damlacýklarý adedince salât ve selam olsun.

Ey Rahmeti bol Kudreti sonsuz olan Sultan! Bütün dünyada maddi ve manevi sýkýntý içerisinde bulunan Müslüman kardeþlerimize yardým ihsan eyle. Cihat eden kardeþlerimize cihatlarýnda muvaffakiyet ihsan eyle. Senin dininin yaymak gayesiyle gece gündüz çalýþan kardeþlerimizi de muzaffer eyle Ya Rabbi!

Ýlahi Ya Rabbi! Müslüman devletler üzerinde kötü emelleri olan devletlerin oyunlarýný bertaraf eyle. Ýslamiyetin yeniden tüm dünyada hakim olmasýný en kýsa zamanda nasip eyle. Kuran-ý Kerimi bütün insanlýða rehber ve önder kýl. Kararan ruhlarý Kur'anýn nuruyla aydýnlat Ya Rabbi! Aydýnlat Ya Rabbi! Aydýnlat Ya Rabbi

!

M. Akif Ersoy
Gönderen: 18.03.2007 - 00:47
191 Mesaj -

Ey þan þeref ve Ýzzet sahibi Allahým.ey alemlerin En büyüðü.En mükemmeli.En yükseði.En yücesi Allahým Senden Ýzzet ve Kuvvet Ýstiyoruz.Yolunda savaþan Mücahitlere yardým et.Allahým onlarýn her daim
yanýndasýn ve onlarda Seninle.Onlara zafer ver ve onlarý güçlendir.Allahým onlarýn görüþlerini birleþtir.Onlarýn silahlarýný ayný hedefte birleþtir.Kelimelerini birleþtir.Ve Allahým onlarýn kalplerini ýslah et.Allahým o mucahitleri kendi elinle düþmanlardan koru Allahým düþmanlarýnýn birliklerini yerle bir et.Ve onlarýn birlikleri mahvet.Ve onlarýn gücünü zayýflat ve onlarýn gönüllerine korku yerleþtir.Allahým bizim kaderimiz senin elindedir.Ve bizim iþlerimizin tümü. Sana döner.Ve bizim durumumuzdan habersiz deðilsin.Bizim izdýrabýmýzý Sana bildiririz.üzüntümüzü ve þikayetimizide Sana bildiririz.Zalimlerin adaletsizliðini yalnýz Sana þikayet ediyoruz.Ve facirlerin zulmünü.Ve ihanet eden suçlularýn cezasýný.Sanadýr Allahým Hiristiyanlarýn tüm kinini nefretini adaletsizliðini sana þikayet ediyoruz.Allahým karanlýðýn (kötü hükümdarlýk)zalimler gerçekten uzattýlar.Dinsizlerin kinleri derine uzanmýþ.Ve yöneticiler suçlular.Allahým onlarýn üzerine doðruluk eli gönder.kötülüðü onunla kaldýr. Ve onunla düþmanýmýzý yok et.Allahým onlarýn zulüm ve adaletsizliklerini sana bildiriyoruz.Allahým küfrün ve fesadýn merkezi olan Amerikanýn kuvvetini baþlarýna geçir.Allahým onlarýn tümü Senin farkýnda onlar senin arzýnda fesadý yayýyorlar.Ve onlar senin kullarýný öldürdü ve onlar Senin dinini aþaðýladýlar!!Allahým Sen hepsinden haberdarsýn ve hepsinden güçlüsün Allahým onlara gücünle karþýlýk ver.Allahým onlara Ad kavmine gönderdiðin fýrtýnayý gönder.Ve onlara Semut un çýðlýðýný .Nuh kavminin tufanýný gönder.Allahým gökyüzünü onlarýn baþlarýna geçir.Ve yeryüzünden daðýt.Allahým onlarýn devletlerini parçala.Allahým onlarýn ülkelerini böl ve þiddetle parçala.Hay ve Kayyum Allahým.Kullarýný güçlü yumruklar kýl.Allahým mücahitlere direniþi kalmayý bahþet Allahým esir kardeþlerimize hürriyet nasib et.Allahým onlarý tutsaklýktan kurtar Allahým onlarý güçlü kýl.Allahým onlarýn imanlarýný muhafaza et.Allahým onlarý kalelerine ulaþtýr.Allahým onlara iþkenceden kurtuluþ yolu yarat.Allahým onlarýn zulumleriyle yok et sen güç ve kudret sahibisin Allahým onlarýn hýrsýný öfkesini kendilerine çevir hedeflerini baþlarýna yýk.Ve onlarýn tuzaklarýný baþlarýna geçir.Ya Alemlerin Rabbi.Ya Hay ve Kayyum olan.Ya Celal ve Ýkram sahibi.Ya dualarý duyan Ya dualara icabet eden.Tüm dualarýmýz sanadýr tüm sözünün ve vaadinin farkýndasýn.Ve Sen Kabul edensin.Sen her zaman doðru söylersin.Bana dua edin size icabet edeyim.Allahým dualarýmýza icabet et.Ya hay ve Kayyum Göklerde ve yerde sýnýrsýz güç sahibi olan.Mescid"i Aksa"yý Yahudi zulmünden kurtar.Allahým her karanlýk kafirden Mescidi Aksa"yý kurtar.Allahým Mescid-i Aksa"yý özgürce görerek dinlendir ve kindar Yahudiden kurtar.Ey Celal ve Ýkram Sahibi Bütün canlýlar Sana boyun eðmektedir.sen rahmet edicisin.Ey nefisleri tek olarak yaratan Allahým

Allahým Sen çok yücesin.Ey mükemmel güç sahibi Allahým.Senden Ýslam ve Müslümanlara izzet vermeni istiyoruz.Ey Hay ve Kayyum olan Allahým ulema ve emir sahiplerini koru.Ve Senin yolunda olan muhlisleri Ve bizim iyiliði emir kötülükten men edenlerin makamýna yükselt Ve onu emredenleri Müslümanlarýn üzerine gönder.Ey Hay ve Kayyum olan Allahým.Ya Celal ve Ýkram Sahibi Nefislere imaný bakþeden Allahým Onlarýn þereflerini konuþmamla karala.Ve hallerini göster.Ve Sana karþý hiçbir koruyucu yoktur.Allahým onlarýn kaderini ýzdýrab olarak yaz.Ve onlarýn kaderini felaket kýl.Allahým onlarýn saðlýklarýný hastalýða çevir.Ve afiyetlerini hastalýða çevirVe zenginliklerini fakirliðe çevir.Ve kuvvetini zaafa dönüþtür

Allahu Akbar va lillahil hamd

M. Akif Ersoy
Gönderen: 18.03.2007 - 21:42
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 23.03.2007 - 23:03
191 Mesaj -

Allâhümme salli alennebiyyil ümmiyyi ve ezvâcihî ümmühâtil mü'minîne ve zürriyyetihî ve ehli beytihî kemâ salleyte alâ Ýbrâhîme inneke hamîdün mecîd.

Allahým,
eðer kan düþünen, kan konuþan, kan döken, yurt içinde ve yurt dýþýnda kan seylâplarý meydana getiren bu zâlimlerin, bu gaddarlarýn ve bu hattarlarýn hidayetlerini murad buyuruyorsan, en yakýn zamanda bunlarýn kalblerine hidayetini salýver; gönül kapýlarýný imana ve Ýslam'a aç. Þayet onlar Senin nurundan bütün bütün nasipsiz kimselerse, ey bizi insanlýða çaðýrmak için kitap indiren Allahým, ey bulutlarý harekete geçirip semanýn baðrýndan rahmet boþaltarak kupkuru çölleri cennetlere çeviren Allahým, ey en güçlü ordularý hezimete uðratan Allahým, din düþmanlarýna bozgun yaþat; altlarýný üstlerine getir, onlarý birbirlerine düþür, birliklerini paramparça eyle ve emellerine ulaþtýrma; zâlimlere karþý bize nusrette bulun, yardýmýný üzerimizden eksik eyleme!”

Ey çaresizler çaresi! Sebeplerin sukût ettiði, içtimaî ahvalin boz-bulanýk bir hâl aldýðý, her yanda zâlimlerin “hay-hûy”unun duyulduðu, yýðýnlarýn çaresizlikle kâh saða, kâh sola toslayýp durduðu þu karanlýk günlerde, zulmet zulmet içinde kývrananlara nezdinden bir ýþýk gönder.. sonsuz kudretinle bütün zulüm ve haksýzlýk ateþlerine bir su serp.. þeytanýn ocaklarýný söndür ve iblislerin boyunlarýna çözemeyecekleri tasmalar geçir. Allahým, Sana ve dinine düþmanca davranmak suretiyle kendilerine yazýk edenlerin kalblerini de imana, Ýslam'a, ihsana aç; onlarý da hidayete erdir. Fakat, þayet muradýn bu deðilse, onlarýn buna liyakat ve istidatlarý yoksa, bütün bütün gayz, kin, nefret ve düþmanlýða kilitlenmiþlerse, onlarýn haklarýndan gel; þerîrlerin þerlerinden bütün mü'minleri muhafaza eyle!..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 23.03.2007 - 23:27
191 Mesaj -

Allah`ým Hamdolsun verdiðin tüm iyiliklere,
Verdiðin sýhhate,
Verdiðin temiz kalpli dostlara
Bana en zor zamanýmda dahi,
Kendimden ve ailemden baþkalarýný da düþünmeyi ve onlara elimden geldiðince yardým edebilmeyi herzaman nasip eyle rabbim.
Amin
.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 27.03.2007 - 23:26
armine10 su an offline armine10  
215 Mesaj -
ALLAH CC. SÝZDEN RAZI OLSUN. ÇOOOOK GÜZEL... ÇOOOOOK ZENGÝN BÝR PAYLAÞIM OKUMAYA DOYEMADIM DOÐRUSU ÇOK BEÐENDÝM VAKTÝM OLDUÐUNDA TEKRAR OKUMAYA DEVAM EDECEÐÝM . TÞK.

"Kendini büyük göreni , Allah küçük görür."
Gönderen: 28.03.2007 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   armine10 üyenin diger mesajlarini ara armine10 üyenin Profiline bak armine10 üyeye özel mesaj gönder armine10 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý armine10

ALLAH CC. SÝZDEN RAZI OLSUN. ÇOOOOK GÜZEL... ÇOOOOOK ZENGÝN BÝR PAYLAÞIM OKUMAYA DOYEMADIM DOÐRUSU ÇOK BEÐENDÝM VAKTÝM OLDUÐUNDA TEKRAR OKUMAYA DEVAM EDECEÐÝM . TÞK.

MEVLAM RAZI OLSUN

HZ.ALLAH DÝLLERÝMÝZDEN DUALARI EKSÝK EYLEMESÝN ÝNÞAALLAH

SELAM VE DUA BÝZDEN SÝZLERE

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.03.2007 - 22:06
191 Mesaj -
YÂ RABBÎ

Cüneyd-i Baðdâdî her zaman þöyle duâ ederdi:

"Allah'ým sana dâimâ ve
büyüklüðüne lâyýk bir hamdle hamd olsun. Resûlullah efendimize, Ehl-i
beytine, Eshâbýna, O'nun yardýmcýlarýna hayýr duâlar olsun.

Yâ Rabbî! Yerde ve gökte sana itâat edenlere merhamet eyle. Ey kerîm olan
Allah'ým! Lütuf ve keremin hürmetine bütün günahlarýmýzý, hatâ ve
kusurlarýmýzý affeyle. Yaptýðýmýz zulüm ve haksýzlýklar sebebiyle olan kul
borçlarýndan bizi kurtar. Kereminle eðriliklerimizi düzelt. Kötülüklerimizi
iyiliðe tebdîl eyle.

Ey dilediðini yok ve var eden Allah'ým! Kalan ömrümüzde bizi kötülüklerden
koru. Râzý olmadýðýn, beðenmediðin þeyleri bize çirkin göster,
beðendiklerini sevdir. Bizlere râzý olduðun iþleri yapmayý nasîb eyle.
Vefâtýmýza kadar bu hâlimizi dâim eyle. Ýrâdelerimizi bu hususta
kuvvetlendir, niyetlerimizi saðlamlaþtýr. Bunlar için kalbimizi ýslâh eyle.
Uzuvlarýmýzý bu iþlere sevkeyle. Bizi muvaffak kýl ve iþlerimizde yardým
eyle.

Yâ Rabbî! Bize senden utanmayý, beðendiðin her söze koþmayý ihsân eyle.
Seçtiklerine, sevdiklerine nasîb ettiðin, beðendiðin iþleri yapma ve seni
devamlý anma hâlini, sýrf senin için yapýlan amellerin en güzelini yapmayý
ömrümüzün sonuna kadar devâm etmeyi nasîb eyle. Ölümümüzü iyi eyle. Ölümü
bize ikram, ihsân, sana yakýnlýk ve sevinç eyle; piþmanlýk, üzüntü eyleme.
Kabirlerimize neþe ve sevinç ile girmek nasîb eyle. Kabirlerimizi Cennet
bahçeleri ve rahmetinin indiði yerler eyle. Orada bizi korkudan emin eyle.
Dirilteceðin güne kadar bizi emin ve kalpleri huzurlu olanlardan eyle.

Ey mahlûkâtý, geleceðinden þüphe olmayan günde toplayacak olan Allah'ým!
Bizim o günden aslâ þüphemiz yoktur. O günün korkularýndan emin kýl ve
sýkýntýlarýndan kurtar. O günün büyük sýkýntýsýný bizden kaldýr. Bizi
Muhammed aleyhisselâmýn yanýnda bulunanlarýn arasýna kat.

Allah'ým! Hesâbýmýzý kolay eyle. Lütfunla kereminle muâmele eyle. Bize amel
defterimizi sað tarafýmýzdan ver. Sýratý çabuk geçen ve gýbta edilenlerden
eyle. Tartý gününde sevâbýmýzý aðýr kýl. Cehennem'in sesini bize iþittirme.
Cehennem'den ve Cehennem'e yaklaþtýracak iþlerden ve sözlerden kurtar. Lütuf
ve kereminle bizi Cennet'te kendilerine ihsânda bulunduðun peygamber,
sýddýklar, þehîdler ve sâlihler ile berâber eyle. Onlarla arkadaþ olmak ne
güzel.

Yâ Rabbî! Orada bizi, babalarýmýz, annelerimiz, yakýnlarýmýz ve çoluk
çocuðumuzla en güzel bir hâlde berâber bulundur. Dünyâda iken bizimle
ülfetleri, yakýnlýklarý olanlarý da bize kat. Onlarý umduklarýna kavuþtur.
Dilediklerinden fazlasýný ver. Dünyâdan îmânla ayrýlan bütün mümin erkek ve
kadýnlara rahmetinle muâmele eyle. Onlardan hayatta olanlarýn günahlarýný

affeyle, tövbelerini kabûl eyle. Zulüm ve haksýzlýða uðrayanlara yardým et.
Hastalarýna þifâ ver. Bize ve onlara nasûh tövbe etmek nasîb et. Çünkü sen,
çok ihsân sâhibisin ve her þeye kâdirsin.

Yâ Rabbî! Senin yolunda cihâd edenlere yardým eyle. Hem idâreciyi hem de
idâre edileni ýslâh eyle. Müslümanlarýn iþlerini üzerine alanlara,
müslümanlara karþý þefkat ve merhamet nasîb et.

Yâ Rabbî! Sözlerimi birleþtir. Bizden fitneyi gider. Belâlardan kurtar. Bize
müslümanlar arasýnda ihtilaf gösterme. Bizleri sana yaklaþtýran þeylerde
birleþtir.

Yâ Rabbî! Bizi aziz kýl, zelîl kýlma. Bizi, senin rýzâna götüren dünyâ ve
âhiret iþlerinde birleþtir. Bu ancak senin yardýmýnla olur.

Yâ Rabbî! Bize, senden korkmayý, sana tâzim ve hürmeti, sevdiklerine
lütfettiðin mârifet ve nîmetlerini bize ihsân ve bunlarý devamlý eyle.

Yâ Rabbî! Bedenlerimize, bütün kardeþlerimize, bizden sonra gelecek çoluk
çocuðumuza, yakýnlarýmýza, sýhhat ve âfiyet ihsân eyle. Bu âfiyeti diðer
bütün mümin erkek ve kadýnlara da ver
.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.03.2007 - 22:08
191 Mesaj -

-- ---

Sen öyle bir iklimde geldin ki,

Medine'deki çöl ortasýnda açan tek güldün.. Gül kokulu ferah iklimler getirdin beraberinde ve bölük bölük melekler indiler yeryüzüne, senin yüzün suyun hürmetine..

Hoþ geldin Allah'ýn Resulü ! Hoþ geldin !
Kutlu bir gecede, þereflendi dünya.. çünkü seninle tanýþtý.. karanlýk çökmüþ dünyadaki tek aydýnlýk misali, mehtaplý bir gecede yanýp sönen ýþýltýlý yýldýzlar gibi, daha da güzel, tarifsiz bir nurla, nurunla teþrif ettin yeryüzüne.. sen ki Muhammed Mustafa'sýn ve sen ki alemlere rahmet olarak gönderilensin ve Sen ki.. peygamberimizsin elhamdülillah..

Senin nurunla aydýnlandý dünya.. senin için söylendi en güzel þiirler, senin için yazýldý mevlidler, ilahiler.. Necip Fazýl;
"Müjdecim, Kurtarýcým, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim ! " dedi..en güzel dizilerinden birinde..

Ve seni seven insanlarýn en güzel zamanlarý yaþandý bu dünya üzerinde ve insanlar kul hakkýndan korkar, iyiliði ve güzeli severdiler.. çünkü seni unutmamýþtý insanlar..seni tanýyorlardý.. Ya þimdi?..
Ümidimizi yitirmek hiç yakýþmasa da bizlere, içimdeki vaveylalar artarken bir çýð gibi.. bazen ben de istemesem de düþüveriyorum yes'lere, üzüntülere.. senin nurlu mekanýn Kabe'nin resimleri avutabiliyor zavallý kalbimi..
ve belki de bir avuntuyu arýyorum resimlerde..

Senin yattýðýn ebedi mekaný binlerce insan tavaf edip eriyorken o yüce mertebede.. aydýnlýk sanki sadece o mübarek beldelerde.. bizim içimizi gittikçe büyüyen karanlýklar kaplarken, senin bulunduðun beldeler gece karanlýðýnda bile ýþýl ýþýl Ya Resul Allah!..

Dünya senin nur'un olmadan daha ne kadar dönebilir yörüngesinde? ya da ne zaman ne kadar güzel ve bereketli sensizliði çekerken iliklerine? Özledim seni, Özledik seni ya Resul Allah!

Zulmün arþa deðeceði zamanlarda senin merhametini özledik, zalimlerin baþlarýmýza kara bulutlar gönderdiði zamanlarda senin sabrýný özledik.. Zenginin fakiri gözetmediði zamanlarda senin cömertliðini özledik.. Özledim seni, özledik seni ya Resul Allah!..

Mavi Gezecen maviliðini siyaha devrediyor sanki.. ve gittikçe bir þeyler azalýp yitiyor usulca.. ve dünya her zamankinden daha aðýr ve daha miskin sanki þu zamanlarda...

Zor zamanlarda yaþýyoruz velhasýl ! Ölesiye zor zamanlarda baþladý sana olan sevdamýz.. Zar zamanlarda sürüp gidiyor sana olan yangýnýmýz. Sevgiliyi unutmak üzere olan bir gezegende yeniden SEVGÝ diyebilmek ! barýþý istemeyen gözlere senin barýþçýlýðýný düþünerek, sýcacýk ve içten illa ki BARIÞ diyebilmek, acýmasýz yüzlere, senin merhametini düþünerek MERHAMET'in varlýðýný hatýrlatabilmek, her þeye raðmen, senin yüzün suyun hürmetine ve Allah rýzasý için illa ki GÜZEL'den, illaki SEN'den bahsedebilmek...

Ve tüm çirkinliðe inat senin o sonsuz güzelliðini, seni o Sonsuz Nur'unu düþünüp güzel görebilmek..zor olsa da imkansýz olmuyor seni tanýmakla.. seni hissetmekle.. ve Allah'ýn lütfettiði güçle...

Özledik seni Allah'ýn Resulü, Özledik seni Ya Hz. Muhammed (a.s.m) ve seni hep özlüyoruz Caným Peygamberim.. ama ne mutlu ki, özlemler en sonunda seni hissettiriyor bize.. zor zamanlarýn aþýlmazlarýný aþabiliyoruz senden aldýðýmýz güçle ve Rabbimizin ilham ettiði düþüncelerle..

Senin teþrifinle aydýnlandý, kutlandý evren ve Allahýn izniyle senin nurunu yaþatmaya çalýþan ýþýl ýþýl, bu zamandan alabildiðine soyut ve bir o kadar güzel gençlerle, devam edecek güzeller ve senden geler gül kokulu ilhamlarla daðýtacaðýz elimizdeki kýrmýzý gülleri tüm evrene ve bir gün her þey güzele, gül'e dönecek ve Allah Nur'unu tamamlayacak inþaallah...

Seni düþünmek ve yeniden güzel ümitlerle dolmak ne güzel !.. Dünya'nýn tüm çirkinliðine inat, yeniden yeni ümitlerden, senden ve sevginden bahsetmek ne güzel..sen ve senin getirdiðin gül kokulu ilhamlar zor zamanlarýn en güzel armaðanlarý elhamdülillah..
ve derince bir özlem dahi güzeli sürüklerken peþinden yine de...

Seni ve senin gül güzelliðini özledik Özledim Sen'i, Özledik Sen'i, Ya Resul Allah

!...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 31.03.2007 - 22:04
191 Mesaj -

Sabah Namazi Vakit seher.. Ufukta günün kizil cicegi açmak üzere.
Vaktin rahmine sabahin nutfesi düstü az önce. Gecenin topraginda sakli isiktan tohumlar baslarini uzatiyor.

Simdi hatirla ki, sen de bir zamanlar yoklugun karanliginda yitiktin.
Unutulmusluk topragina gömülü bir tohumdun.
Kimsenin adini bilmedigi, hatirini saymadigi bir yetimdin.

Hatirla ki, unutulmusunun topraginda Rabbin seni unutmadi. Rabbin seni sahipsiz de brakmadi.
Rabbin seni yokluk gecesinden varliginin ufkuna eristirdi.
Taze bir bahar gibi gün yüzüne çikardi bedenini. Ete kemige bürüdü ruhunu.
Gülden tebessümler giydirdi yüzüne.
Simdi seher vakti. Göz kapaklarinin ardindan kaç. Gafletin gecesinden uyan. Aç gözlerini sehere.
Aç kalbini Rabbine. Uyan. Uyan, yan ve an seni hiç unutmayan Rabbini.
Günes ufukta yükselmeden, sen dualar ufkuna yüksel. Herkes unutsa bile seni unutmayan
Rabbini herkesin O'nu unuttugu anda ananlardan ol. Haydi kalk! Kalk ve miracina eslik et En Sevgilinin[asm].

Simdi sabah! Simdi sabah namazi vakti...

Ögle Namazi Vakit ögle. Gün ortasi. Dünya telasindasin. Isler yogun. Yarim kalmis nekadar is var!
Sanki sensiz yürümüyor hiçbir sey. Sanki sen olmasan isler hep yarimm kalacak, belki hiç baslamayacak.
Ne kadar çok vazgeçilmezin var! Ne kadar vazgeçilmezsin!
Oysa dünya seni pek umursamiyor. Sessizce akip gitmede sonsuz uzayda..
Telaslarina inat uzakta bir kelebek yavas yavas kozasindan çikmada.
Ötelerde bir insan son nefesini vermekte sessizce.. Bir bebek ilk kez gülümsemekte annesine...
Vakit ögle... O kadar gürültü var ki ortalikta.. Kalbinin sesini duyamiyorsun bile.
Ruhunun sonsuza uzanan emellerine kör olmak üzeresin. Telaslarin arasindan siyril, ruhuna yer ayir.
Ebedî sükûnete hazirla kendini. Kalbini sonsuzluga bitistir. Alnini secdeye degdir.
Simdi ögle namazi vakti!

Ikindi Namazi Vakit ikindi. Gün ihtiyarladi. Günes solgun rengini birakiyor güller üstüne.
Zaman irmagi ikindinin caglayanindan dökülüyor simdi. Ayriligi söylüyor hece hece.
Hüzün renkli bulutlar sardii gögü.
Günesin saltanati bitmek üzere. Z*******e dogru akiyor isiklar.
Hatirla ki, sen de bir ömrün ikindisine yürüyorsun. Tenin soluyor. Gözlerinin feri çekiliyor.
Yüzünü bu dünyadan çevirmeye hazirliyorsun. Öbür kiyisindasin artik hayat nehrinin.
Bundan sonra vaadi yok sana zamanin. Yokus asagi akiyor kalbin.
Vakit ikindi. Kalbini kanatiyor kuru gül yapraklai. Tutunacak dal ariyor gibisin zamana karsi.
Zamanin hükmü agirlasiyor üzerinde. Gün daha kisa geliyor artik.
"Yemin olsun ki ikindi vaktine. Hüsrandadir insan." Simdi anliyorsun. Çünkü, yokus asagi akiyorsun.
Dalindan kopuyorsun. Hoyrat bir rüzgâr artik zaman. Geriye kalan ancak iman.
Simdi ikindi vakti. Secdeye koy alnini. Egil Zamanin Sahibinin önünde. O'na konus; DUAlarini fisilda.
Sonsuzluga tutun hece hece.

Aksam Namazi Vakit aksam. Gün ölmek üzere. Günes isiklarini topluyor esyanin üzerinden.
Kizilca kiyameti kopuyor dünyanin. Kara kefenini giyiniyor gün.
Gülün rengi soluyor, esyanin cezbesi yitiveriyor.
Hatirla ki, senin de aksamin olacak bir gün. Ömrünün isiklari solacak. Hayatinin perdesi çekilecek.
Senin de kiyametin kopacak.
Simdi aksam. Ölmeden önce bil ölecegini ki, yasatildigini farkedesin.
Herkesin senden uzaklasacagi ölüm anini hatirla ki, sen de simdi herkesten ve her seyden uzaklasip Rabbine yanasasin.
Seni sen yokken de bilen Rabbin, sen öldükten sonra da bilecek elbet..
Herkesin unuttugu yerde seni bir O hatirlayacak. Hatirini yalniz O bilecek. Sen de O'nu an simdi.
Simdi aksam namazi vakti..

Yatsi Namazi Vakit Yatsi. Gün çoktan öldü. Günes isiklarini topladi. Gece hükmediyor âleme.
Günesin saltanati bitti. Isiklar tükendi ufuklarda. Renkler ellerini çekti esyadan.
Gül soldu, gün soldu. Göge yöneldi gözler.
Hatirla ki, Sen de unutusun kara gecesine yuvarlanacaksin. Bir adin kalacak geriye.
Bir mezar tasin hatirlayacak belki Seni. Belki o da unutacak.
Simdi gece.. Sabaha çok var. Isik uzaklarda. Yoklugun gecesinde, adin bile unutulmusken,
kimden meded umarsin sor kendine? Kim Sana hayat vermisse, kurumus kemikleri toplayip dirilten de O elbette.
Söyle kendine. Söyle kendine ki, çoklarinin Seni unuttugu bu gece, Sen de herkesi unut,
O'nu hatirla. Söyle kendine ki, coklarinin isiklara kanip sahte renklerin kuyularina daldigi bu gece,
Rabbini an, Rabbine kan, Rabbine uyan.
Simdi yatsi zamani vakti

.

alýntý

M. Akif Ersoy
Gönderen: 31.03.2007 - 23:47
vatan1 su an offline vatan1  
26 Mesaj -
Açýldý gök kapýlarý , çilelerde rahmet yaðmurlarý ,
Avuçlarda sonsuz sabýr çiçek açmada , dudaklar dualaþmýþ..

Hasretle beklenen nurlu yol ufka dayandý&
Gönüllerde kutlu müjdeler, esrarda ad ayandý&.
Tutuþtu canlar aþk ateþiyle yandý ki ne yandý&
Maþukun aþýka can verdiði an.. Ah! Ne yaman andý&

Ey Sevgili, hasretim ömür defterimde hep ayandý
Ruhum çilekeþ bir umman, vuslat kapýsýna dayandý,
Gönlümün yanýp kül olduðu an..O ne sonsuz andý,
Tutuþtu gönül deryalarým ezelden ebede hep yandý&

Ruh ezel meclisinin tek Gülünü hasretle andý&
Sevdanýn kadere yazýldýðý o an, o ne güzel andý ,
Ki Þeyda bülbül külleriyle aþka ayandý,
O gizli bahçe ki ateþin sevdalýlar odlara yandý,
Sanki Firdevsten bir köþe, Adndan bir zümrüt yandý&

Ah&hasret býçaðý kemiðe deðil, cana dayandý&
Deli gönül ne kutlu çilelere dayandý,
Lal hançerin mor sümbülle buluþtuðu andý..
O an ki içinde ne al laleler, ne aþk gülleri yandý&

Açýldý gök kapýlarý, özlemler arþa dayandý&
Aþk belliydi sevgili belli , dad ayandý,
Ah..Yandý bu can.. Ýçin için .. Nasýl da yandý..
Ve.. o nasýl vuslat ki sevdalýlarýn ayrýldýðý andý&

Ufkumuz sensin Ey Sevgili, Ey gönüller Sultaný,
Bükük boynumuz ,hasretimiz ne yalnýz, ah ne yalnýz&
Al gül bahçesine döndürdü þehit kanlarý bütün arzý þimdi.
Sonsuz sabýr çiçek açmada avuçlarda, dudaklar dualaþmýþ..

Ey Hak Resulü, merhaba et bize Ey Sevgililer Sevgilisi
Þeref ver gönül bahçemize, lütfet göz yaþýndan bir rahmet!
Bir selam ver gülümsemenden , býçak þah damarýma dayandý..
Ezelden ebede hasretinde bu gönül, gül gibi yandý da yandý, yandý&

Aþýldý bütün isimler ruhum artýk o tek ada dayandý,
Yýkýlacaktý gönül arza, ama& Eðilmedi aþka dayandý,
Yandý madde, yandý, kül oldu, mana da yandý
Ayandý her þey ama her þey, sýr da ayandý
Ruhumun ezelle buluþtuðu an ..Ah o ne yaman andý&

Selam sana Ey Sevgili!.. Hasretin cana dayandý&
Muhabbetinle can ten kafesinde, yandý ki ne yandý&
Ruhum çilekeþ bir umman, dad kapýsýna dayandý,
Ses Ver Ey Resul&Yanýyor alem, aþkýnla aþk da yandý...
Gönderen: 01.04.2007 - 07:26
Bu Mesaji Bildir   vatan1 üyenin diger mesajlarini ara vatan1 üyenin Profiline bak vatan1 üyeye özel mesaj gönder vatan1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
191 Mesaj -
EFENDÝM (S.A.V)

Gül ü tarife ne hacet; gül Sevda-yi Muhammedi'dir. Gülün sevdasý kalbimizin hafi tepelerinde, ahfa zirvelerinde sancak açmýþtýr. Ve bizler, gönlü gülþen olan insanlara meftun oluruz, Kainatýn Solmayan Gülü'nün aþkýyla...

Gün gelir, gözyaþýyla gül sularýz. Bir gül için bin dikene su veririz. Ve biliriz ki, güllerin içinde diken yoktur, dikenler içinde gül vardýr. O, akmezin mihrabýndaki gül... O, alemlere rahmet olarak gönderilen bir rasül... O, çöl sýcaðýndaki bir kevser þelalesi...

O, teþrifiyle kainat aydýnlatan ve ýþýk bahþeden sonsuz bir nur þulesi... Gündüzleri dünyayý ýsýtan güneþ ve geceleri gökyüzünde çiçek çiçek açan yýldýzlar, O'nun sönmeyen ýþýðýnýn en mütevazi kandilleri...

Sera da, süreyya da O'nun nuruyla aydýnlanýr... O'nun sureti bir ama, O'nun sünneti bir hidayet, O'nun sureti gönüllere ülfet ve nimet veren bir ab-ý hayat... Ruhumuz O'na aþýk... O, gül mushaflý sevdamýzýn sembolü...

O, onsekiz bin alemin emsali olmayan gülü...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 01.04.2007 - 16:21
191 Mesaj -
Sýnýr Bekçileri ve Cebhelerdeki Mücahidler Hakkýnda Duâ

(Sahife-i Seccâdiye'den)

Allah’ým! Muhammed ve âline salat eyle ve izzetinle müslümanlarýn sýnýrlarýný sarp ve saðlam kýl; gücünle bekçilerini kuvvetlendir ve kereminden baðýþlarýný bol et. Onlarýn sayýsýný çoðalt; silahlarýný keskinleþtir; etraflarýný koru; dört bir yanlarýný kuþatarak düþmanýn onlara ulaþmasýna engel ol; topluluklarýný birleþtir; iþlerini yönet; onlarý azýksýz býrakma; yiyeceklerini sen üzerine al; nusretinle onlarý destekle; sabýrla onlara yardým et ve düþmanlarýn hilelerine karþý onlarýn gözlerini aç.

Allah’ým! Muhammed ve âline salat eyle ve onlara tanýmadýklarýný tanýt; bilmediklerini öðret ve görmediklerini göster.

Allah’ým! Muhammed ve âline salat eyle ve düþmanla karþýlaþtýklarý zaman aldatýcý, maðrur edici dünyayý anmayý unuttur onlara; saptýrýcý mal düþüncesini kalplerinden çýkar; gözlerinin önüne cenneti dik; onlar için hazýrladýðýn ebediyet yurtlarýný, aðýrlanacaklarý evleri, siyah gözlü, beyaz yüzlü güzel kadýnlarý (hurileri), çeþit çeþit içeceklerle akan ýrmaklarý, türlü türlü meyvelerle sarkan aðaçlarý gözlerinin önünde canlandýr; hiçbir düþmana sýrt çevirmeyi düþünmesin, kaçayým demesinler.

Allah’ým! Böylece düþmanlarýný hezimete uðrat; týrnaklarýný bunlardan kes; silahlarýyla aralarýna ayrýlýk sal; yüreklerinin ipini kopar; azýklarýný onlardan uzaklaþtýr; yollarýný þaþýrt; yönlerini saptýr; yardýmýný onlardan kes; sayýlarýný azalt; kalplerini korkuyla doldur; ellerini-kollarýný baðla; dillerini konuþamaz kýl; onlarýn hezimete uðramasýyla arkalarýndakileri darmadaðýn et; onlarý arkalarýndakilere ibret vesilesi kýl ; onlarý rezil rüsvay ederek onlardan sonrakilerin arzulara kapýlmalarýna engel ol.

Allah’ým! Kadýnlarýnýn rahimlerini kýsýr kýl; erkeklerinin döllerini kurut; binitlerinin ve hayvanlarýnýn neslini kes; göklerinin yaðmasýna, yerlerinin yeþertmesine izin verme.
Allah’ým! Bununla Ýslam ehlinin tedbirini güçlendir; yerleþim merkezlerini saðlamlaþtýr; mallarýný arttýr; vakitlerini düþmanlarla savaþarak, onlarla uðraþarak geçireceklerine sana ibadet ederek, seninle râz-u niyaz ederek geçirmelerini saðla; yerin dört bir yanýnda yalnýzca sana ibadet edilsin; yalnýzca sana boyun eðilsin, sana secde edilsin.

Allah’ým! Her bölgenin müslümanlarýna, karþýlarýndaki müþriklere yetecek gücü ver; katýndan ard arda göndereceðin meleklerle onlara yardým et; tüm yeryüzünde müþrikleri topraðýn (karanýn) bittiði yere kadar hezimete uðratarak öldürsün ve esir etsinler; veyahut da, “Sen Allah’sýn, senden baþka ilah yok; teksin, ortaðýn yok.” diye ikrar etsinler.

Allah’ým! Yeryüzünün dört bir yanýnda düþmanlarýn olan tüm þirk milletlerini bu duruma düþür.

Allah’ým! Müþrikleri müþriklerle uðraþtýrarak müslümanlarýn sýnýrlarýna saldýrmalarýna; sayýlarýný, güçlerini azaltarak müslümanlarýn zayýflamalarýna ve tefrikaya düþürerek müslümanlara yüklenmelerine engel ol.

Allah’ým! Kalplerinden güveni, bedenlerinden gücü al götür. Dikkatlerini daðýtarak entrika üretmelerine, hile yapmalarýna engel ol. Erlerimizle karþý karþýya gelme, kahramanlarýmýzla çarpýþma cüretini onlardan al. Bedir’de yaptýðýn gibi köklerini kazýyacak, kuvvet ve þiddetlerini biçecek, topluluklarýný daðýtacak bir güçle meleklerinden oluþan bir ordu gönder onlara.

Allah’ým! Sularýný veba (salgýn hastalýk) ile ve yiyeceklerini hastalýklarla karýþtýr. Þehirlerini yerin dibine geçir; üzerlerine sürekli bela indir; kuraklýk ve kýtlýkla onlarý döv; azýklarýný en verimsiz ve kendilerine en uzak topraklarda koy; kalelerin kapýlarýný onlara kapat; sürekli bir açlýk ve acýklý bir hastalýða duçar et onlarý.

Allah’ým! Dinin en üstün din, hizbinin en güçlü hizip ve payýnýn en kâmil pay olmasý için onlarla savaþan Ýslam gazileri ve mücahitlerini kolaylýklarla karþýlaþtýr; iþlerini düzelt; kendilerine baþarýlar ver; onlar için (iyi) arkadaþlar seç; onlarý destekleyerek güçlendir; rýzklarýný bol et; kendilerine neþat ver; (sevdiklerine duyduklarýgöz kırpma özlemlerinin sýcaklýðýný söndür; yalnýzlýk sýkýntýsýný onlardan gider ve çoluk çocuklarýný anmayý onlara unuttur. Onlara iyi niyet ver; (hastalýklara karþýgöz kırpma onlara baðýþýklýk kazandýr; selameti onlardan ayýrma; yüreklerinden korkuyu çýkar; onlara þiddet ve cüret ver;
yardýmýnla onlarý destekle; (Resulünün) siret ve sünnetleri(ni) onlara öðret; yargýda doðruyu onlara ilham et; riya ve gösteriþi onlardan uzaklaþtýr; duyulup ünlenmek için iþ yapmaktan kurtar onlarý; zikirleri, fikirleri, seferleri, konaklamalarý senin yolunda ve senin için olsun.

Senin düþmanlarýn ve kendi düþmanlarýyla karþý karþýya geldikleri zaman gözlerinde onlarý azalt; gönüllerinde onlarý küçült; bunlarý onlara galip kýl; onlarý bunlara üst etme; þayet bazýlarýna mutlu bir son mukadder edip þehitliði yazmýþsan, düþmanlarýný öldürüp esir aldýktan, müslümanlarýn sýnýrlarý emniyete kavuþtuktan ve düþmanlarýn geri dönüp kaçtýktan sonra olsun bu.

Allah’ým! Gaziler veya sýnýr bekçilerinin evlerinde onlarýn yerini dolduran, onlarýn geride býraktýklarýnýn bakýmýný üstlenen, malýnýn bir kýsmýyla onlara yardým eden, onlar için herhangi bir savaþ malzemesi temin eden, onlarý cihada teþvik eden, onlara duâ eden, arkalarýnda saygýnlýklarýna riayet eden müslümanlarý da onlara verdiðin ölçüde, onlara verdiðinin misliyle ödüllendir; ahirette kendileri için hazýrladýðýn lütf-u kereminden baþka bu dünyada da yaptýklarýnýn faydasýný görüp sevinmeleri için peþin bir karþýlýk ver onlara.

Allah’ým! Ýslam derdi olan, þirk ehlinin toparlanýp savaþmaya niyetlenmeleri kendilerini üzen, cihada azmedip de güçsüzlükten dolayý gidemeyen ya da bir ihtiyacýný gidermek zorunda kalarak veya bir hadiseyle karþýlaþarak geciken, iradesi dýþýnda karþýsýna bir engel çýkan müslümanlarýn da adlarýný sana ibadet edenlerin, kulluk sunanlarýn arasýnda yaz; onlara da mücahitlerin sevabýný ver; onlara da þehitler ve salihler zümresinde yer ver.

Allah’ým! Kulun ve resulün Muhammed’e ve Muhammed’in âline salat eyle; öyle bir salat ki, tüm salatlardan yüce, tüm selamlardan üstün olsun; geçmiþte dostlarýndan herhangi birine ettiðin en mükemmel salat gibi süresinin bitimi, sayýsýnýn sýnýrý olmasýn. Hiç kuþkusuz, sen, büyük nimetler sahibi, övgüye layýk, baþlatan, geri döndüren ve dilediðini yapansýn.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 01.04.2007 - 20:16
26 Mesaj -
Dediler bana -Bu dünya O var diye yaratýldý-
Geldim dünyaya, açtým gözlerimi, aradý bu gözler seni
Ama sen yoktun...
Haber göndermiþsin
-Kardeþlerime selam olsun- demiþsin...
Seni göremeyen kardeþlerine selam
Senden gelen selama can kurban Ya Resûlallah.

Sen ki eþsiz tebessümüyle kalpleri anahtarsýz açan,
Sen ki dört mevsim açan gül,
Sen ki bir yavrucaðýn kuþu ölmüþ diye taziyeye giden ince gönül,
Sen ki harbe en önde giden korkusuz cengaver.
Çocuklarýn bile fikrini soran büyük düþünür,
Ýsmi Allah la yazýlacak kadar þereflisin.

Bir hayvan ölüsünden herkes uzaklaþýrken
Onun güzel diþlerini görecek göz vardý sende...
Selam vermeyi çok sevmene raðmen
Tembellik yapana bunu layýk görmeyecek kadar çalýþkandýn sen.

Çocuklarla oyun oynayan alçak gönüllü sevgi güneþi,
Ýki kurbanlýðýn oðlu olarak asildin sen.
Can düþmanlarýnýn malýný emanet ettiði,
Sözüne güvendiði emindin sen

Hz. Yusuf tan güzel, tüm insanlar içinde özeldin sen
Ýnci diþlerinin arasýndan çýkanlarla kimsenin incinmediði yürektin sen.

Sen yürüyünce daðlar erirdi, mahlûkat selam verirdi sana,
Ýftira atanlar üzünce seni melekler öperdi yanaklarýndan

Münkirler aðlatýnca Amine yoktu ki kucaklasýn seni?
Abdullah görmedi nasýl cezalandýrsýn kafirleri?
Ama Rabbin vardý, alemleri senin için yaratan Rabbin...
Miraca çýkardý seni, sevgiliyi görmek herþeye deðerdi.

Bahiranýn bahçesindeki kuruyu yeþerten sevgili !
Gel ey nebi.
Gönlümün bozkýrlarý seni bekler.
Seni sevmek her ruhun yiyeceði, içeceði,
Ýlahi aþkýn gýdasý seni sevmekten geçer.
Benim sevgim nedir ki?
Ayçiçeðinin güneþe olan sevgisi...
Önemli olan güneþin, ayçiçeðine ýþýk göndermesi.
Sana öylesine muhtacým ki...
Ölesine muhtaç...

Gönderen: 02.04.2007 - 12:17
Bu Mesaji Bildir   vatan1 üyenin diger mesajlarini ara vatan1 üyenin Profiline bak vatan1 üyeye özel mesaj gönder vatan1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
26 Mesaj -
Gül Efendim,
Sonsuz selam, sonsuz salat, sonsuz muhabbet ve ihtiram sana.
Elimin müjdesi, dilimin muþtusu,
Gönlümün hakikat ruhu, ufkumun kahramaný, dünyamýn zimamdarý,
Hilkaten fatiham, Nübüvveten hatimem, ezelen ve ebeden Efendim.
Varoluþ varlýðým, gül çaðýnda gül ýtýrým,
Gül Efendim.
Canlarýn cananý, güllerin gülistaný,
Sonsuzluk aþkýmýn nur-u ummaný, gönül dünyamýn mihveri,
Hayat eksenimin odaðý, en mühim nokta-i nazarým,
Her halükarda baþvuru kaynaðým, rehberi furkaným,
Yegane sýðýnaðým, barýnaðým ve limaným,
Gül Efendim.
Tesellim, bahar iklimim,
Hayatýma hayat sunan biricik modelim,
Ýnsanlýðýn iftihar tablosu Hazreti Peygamberim,
Âlemlere rahmet olarak gönderilen,
Ýnsanlýða armaðan olarak vazifelendirilen,
Ýlâhi ikramým, caným, cananým,
Ýnsanlýða, insanlýðý ve imaný soluklayan muhbir-i sadýkým
Gül Efendim.
Teri gül kokan, gönlü gül kokan, ömrü gül kokan,
Gül Efendim.
Tebliðden önce temsil gücüm,
Korkutmayan, ürkütmeyen, nefret ettirmeyen, sevdirenim,
Zorlaþtýrmayan, kolaylaþtýran, iyilikle, güzellikle davrananým,
Ýnsanlýk âlemine numune-i imtisalim,
Muhabbetiyle, hoþgörüsüyle, yaklaþýmýyla,
Eþsiz özellik ve güzelliðiyle yaþayan Kur’ân’ým,
Gül Efendim.
Baþlara baþ, kalplere ilaç, ruhlara ýþýk ve ufuk,
Rengime renk, çizgime çizgi, ölçüme ölçü,
Renk, renk, huy, huy, çizgi, çizgi, yol, yol izdüþümler halinde,
Ýçimde, metafizik yönümde yaþayaným,
Gül Efendim.
Ahengim, rengim, özümde biçimlenen irfaným,
Hayat seyrimin fethi, damarlarýnda dolaþan imaným.
Kafa, kalp ve ruh bütünlüðümde þekillenen Sultaným,
Beni nice ümitlerle hülyalandýran hayalim, gerçeðim,
Düþüm, gülüþüm.
Gül Efendim.
Gecelerimin ýþýðý dolunayým, gül baharým,
Nazenin fidanlarýmýn üstünde çiçek çiçek açýverenim,
Þafak serinliðimi, bakýþ derinliðimi dupduru sularýyla yýkayaným,
Kutlu zaman dilimim, ölümsüz bahar atmosferim,
Sevgi oymaðýmda sevincim, sevgilim,
Hiç baþýmý yastýðýmdan kaldýrmadan, gözümü kýrpmadan,
Asýrlarca sürüp gitmesini istediðim tatlý rüyam,
Misk-i anberim, solmayan boyam,
Dimaðýmda elvan elvan lezzetim, izzetim, þerefim,
Gül Efendim.
Ahmedim, Mahmudum, Muhammedim,
Halýk-ý Yezdanýmdan, Sultan-ý Müeyyedim.
Gül Efendim.
Hayatýmýn siyeri, vasfýmýn þemaili,
Yakýnlýðýna yakýnlýðýmýn ifadesi hilyem,
Þanýna layýk mi’racým, namýna layýk mesnevim,
Terennümlerim üzerine bestelenmiþ ilahim,
Kaðýt kaðýt, kalem kalem, kitap kitap, söze layýk, kelama layýk,
Aþkým, vecdim, muhabbetim,
Gül Efendim.
Gönlümün gülü, sinemin sümbülü,
Yüreðimin bülbülü, derdimin dermaný, ruhumun fermaný,
Nazlý ve nazenin gözbebeðim, nur-u dilaram,
Andelib-i Ziþaným, sevda iklimim, güzel kokan mevsimim,
Rahman ve Rahimin kudretiyle, Ýbrahimce, Ahmedi nefesli yarim,
Gül Efendim.
Güneþim, yýldýzým, ýþýðým,
Medine’deki nurum, ak kalbime Banu Cihaným,
Güçsüzlüðümün gücü, çaresizliðimin çaresi, þaným,
Gül Efendim.
Sonsuz selam, sonsuz salat, sonsuz muhabbet ve ihtiram sana
Gül Efendim.
Senin olmadýðýn yýllarda,
Çölün ortasýnda alevler almýþ baþýný gidiyordu.
Küfürler kavurarak, har vurup harman savuruyordu.
Gündüzler anlamýný yitirmiþti.
Geceler büsbütün yalanlarý solukluyordu.
Dalga dalgaydý nefesler, kýsýlmýþtý, titrek titrekti sesler
Gündüzler de, geceler de hiç yaþanma imkanýna eriþemediler,
Yetimdi sözcükler ve sevgiler, acýlar besteliyordu yürekler
Cahilce iþleniyordu cinayetler, kýzlarýný diri diri topraða gömüyorlardý babalar.
Cinnet karargahýna dönmüþtü kalpler, hýrpalanmýþtý bünyeler,
Hor hakir görülüyordu, insandan bile sayýlmýyordu kadýnlar,
Çarmýha geriliyordu masum ve narin kelebekler,
Hayat hakkýný bulamýyordu bebekler, körpeler
Güçsüzlerin gücünü emerek güçleniyordu güçlüler,
Dünyaya dünya olduðunu hissettirmediler,
Özleminle dolup taþýyordu özlem yüklüler,
Senin olmadýðýn yýllarda, zamanlarda,
Gül Efendim.
Ah keþke ne olur hep aþkýnla oturup aþkýnla kalkabilsem,
Ruhlarýn yükseliþleri gibi ufuklarýnda dolaþabilsem,
Ne yapýp edip de taa iç dünyalarýna derinlemesine akabilsem,
Mecnun gibi arkandan yorulmadan koþabilsem,
Ýçime bir kor gibi düþerek, ocaklar gibi yanabilsem,
Sensiz geçen her türlü acýlardan ah bir kurtulabilsem
Gül Efendim.
Yine karanlýklar bastý, ýþýklar kesildi, ipler gerildi,
Bulutlar üstümüze karargah kurdu, çýkmaz sokaklar çoðaldý,
Yollar çatallandý, insanlar yoruldu, daraldý, bunaldý,
Varlýk içinde yokluk çektiriliyor can taþýyanlara,
Ýmdat çýðlýklarý daðlar boyunca dalgalandý,
Kara çizgiler belirdi kara bahtýmýzda,
Yitirdik kendimizi, senin aþkýný yitirdik.
Tuzaklarýn esaretinde inlemekte kulaklarýmýz.
Feri kesildi gözlerimizin, tesiri kalmadý sözlerimizin,
Divanelere döndüðümüz muhakkak, yaya kaldýðýmýz muhakkak.
Kendimizi unuttuðumuz muhakkak, Seni bilmez olduðumuz muhakkak.
Gül Efendim.
Sana her zamankinden daha muhtacýz Efendim,
Uyandýr gaflet uykularýndan bizleri Efendim,
Yeniden içime, gönlüme, metafiziðime doð Sen
Ey Sevgili.
Gül Efendim.
Öyle bir doðuþla doð ki, öyle bir geliþle gel ki,
Öyle bir sarýþla sar ki; dünyam baþkalaþsýn, gönlüm yenilensin,
Ufkumda ýsý ve ýþýk yüklü güneþler doðsun.
Gecelere renk veren aylar semalarýmý kaplasýn,
Yýldýzlar saf saf etrafýmda dizilsin, hakikatler sezilsin.
Bilinmesi gerekenler bilinsin, derilmesi gereken güller derilsin.
Gül Efendim.
Gel ey aþk ikliminin Sultaný,
Gel ey güzellik þahikalarýmýn dolunayý,
Gel ey vefa ve safa göklerinin hilali, cemali,
Gel ey güzellikler ordusunun hakaný, varlýk aleminin özü, kemali.
Gel, gel de daðýt þu zulmeti. Ýkram et, yitirdiðimiz cenneti.
Deriver içimize layýk gülleri, sümbülleri,
Ýtiverme ne olur elinin tersiyle bizleri.
Aklýmýza sun akýllarý, basiretleri,
Gül Efendim.
Gel, kine kilitlenenlerin kilidini kýrmak için,
Nefrete odaklananlarýn nefretini ortadan kaldýrmak için,
Düþmanlýða sadýk kalanlarýn, zavallý ruhlarýn,
Boyunlarýndaki zincirleri çözüp açmak için,
Gül Efendim.
Gel, Senin sevginle sevgilerimizi, Senin merhametinle merhametimizi,
Senin þefkatinle þefkatimizi, Senin sinenle sinelerimizi,
Senin muhabbetinle muhabbetimizi,
Senin hoþgörünle hoþgörümüzü
Coþtur Efendim, bizleri koþtur Efendim
Gül Efendim.
Ýçimize bir gül, gönlümüze bir gül, özümüze bir gül,
Gül Efendim.
Sonsuz selam, sonsuz salat, sonsuz muhabbet ve ihtiram sana
Gül Efendim.
Gönderen: 02.04.2007 - 12:18
191 Mesaj -

Aþkýnýn ateþi,yüreðimde yansýn isterim

Çatlayana kadar dudaðým,ismini ansýn isterim

Nasýr tutmuþ avuçlarým,açýlarak ta,semalara

Omzumdan kopana dek kollar,dua etsin isterim

Alemlerin rabbi sen her þeyi,heran bilensin

Esrefi mahlukattan sadece kulluk isteyensin

Rahmansýn Rahimsin,Azizsin ve Kerimsin

Senin ismini zikrederken kalbim dursun isterim

Alýp abdesti,Niyet ederek yönelipte rü;kabereye

Allahahu ekber diye kýyamda,kýraat edip tekbirle

Rüküya vardýðýmda sübhanerrabbüelazim de

Doðrulmasýn huzurundayken belim,kopsun isterim

Affettirirmi binlerce günahýmý,bilmem ki bir tövbe

Yüzüm yok mazhar olmak için habibin þefaatine

Ama niyazýmdýr Tahiyyatü,Salli,Barik,Amentü de

Son secdede iken alným,kavuþmak için ölmek isterim

...

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.04.2007 - 23:27
191 Mesaj -

Allah'ým! Biz, Senin Müslüman kullarýn, mahzun ve kederli olarak huzuruna geldik. Sen'den sýkýntýlarýmýzý gidermeni, gam ve hüznümüzü de izale buyurmaný dileniyoruz. Dileniyoruz zira Sen kapýna koþanlarý hiç bir zaman eli boþ geri çevirmezsin.

Ya Rab! O sahip bulunduðun en güzel isimlerin ve en ulvî sýfatlarýn hakký için günahlarýmýzý maðfiret buyurmaný, kusur ve ayýplarýmýzý örtmeni, bizi sevip razý olduðun amelleri iþlemeye muvaffak kýlmaný, Sana gönül baðlamýþ bütün Müslüman kullarýný haddini aþýp saldýrganca davranan, düþmanlýk duygularýyla oturup kalkan ve her zaman komplo peþinde koþan insanlýk mahrumlarýna karþý nusretinle teyid buyurmaný istirham ediyoruz.

Gelip baþýmýza çöreklenen her türlü üzüntü, tasa, keder, sýkýþýklýk hallerinden kurtulmamýz için bize nezdinden bir fereç ve mahreç, bir çýkýþ yolu gönder. Varýp Sana ulaþan dosdoðru yolu göster ve bize takva elbisesini giydir. Çünkü düþenlerin günahlarýný baðýþlama þanýna yaraþan yegâne zat Sen'sin.

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yýldýzlar kadar parlak ve seçkin arkadaþlarýna salât ü selam ederek bunlarý Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
Amin

“Allahým! Efendimiz Hz. Muhammed’e (sallallâhu aleyhi ve sellem), O’na salât ü selâm okuyanlar adedince salât u selâm olsun. Yine Efendimiz Hz. Muhammed’e, O’na salât ü selâm getirmeyenlerin adedince salât ü selâm olsun. Ve Efendimiz Hz. Muhammed’e senin emrettiðin þekilde salât ü selâm olsun. Ve Efendimiz Hz. Muhammed kendisine nasýl salâvat getirilmesinden hoþlanýyorsa ona öyle salât ü selâm olsun.
Âmîn.”

M. Akif Ersoy
Gönderen: 08.04.2007 - 18:25
191 Mesaj -

Allahým! Nurunla bizi dosdoðru yola hidayet eyle ve yüce huzurunda hep sadâkatle kullukta bulunma payesini bize de lutfet!; lutfet ki Allahým, dillerimiz sürekli Senin zikrinle meþgul, bedenimiz bütün uzuvlarýyla Sen;in emrine mut, kalblerimiz de yalnýz Senin marifetinle dolu olsun. Ruhlarýmýzý müþâhedenle kanatlandýr; kalb, sýr gibi latîfelerimizi de yakýnlýðýnla taçlandýr. Sen her þeye kâdirsin. Senden dünya hayatýnda zühdümüzü ve nezdindeki derecelerimizi artýrmaný diliyoruz.
Ey kalblerin ancak yakýnlýðýyla sükûna erdiði.. hayatýn sadece lütf u ihsanýyla baþladýðý ve devam ettiði.. ünsüyle ve dergahýnýn kapýsýný hep açýk tutmakla, salih ve mukarreb kimselerin gönüllerine ferahlýk salan.. ölümü ve hayatý yaratan.. uzaklaþtýran ve yakýnlaþtýran.. saîd ve þakî kýlan.. kalbî istidadýný kaybetmiþleri dalâlet çukurlarýna atan ve temiz gönülleri sýrat-ý müstakîme ulaþtýran.. fakirliðe maruz býrakan ve zenginlikle serfiraz kýlan.. kullarýný imtihan eden.. dilerse affeden.. her þeyi takdir buyuran ve irade ettiklerini kazasýyla varlýk sahasýna çýkaran Yüceler Yücesi Allahýmýz! Biz katiyen inanýyoruz ki, olup biten her þey Senin ezelde takdir buyurduðun büyük planýn birer parçasý olarak meydana gelmektedir.
Rabbim! Sen;in kapýndan baþka hangi kapýya yönelebilir, Sen;den baþka kime teveccüh edebilirim!? Ululuk ve azamet tahtýnýn yegane sultaný Sensin; güç ve kuvvet de yalnýz Sana aittir. Yüce Rabbim! Sen Maksûd-u Hakikî iken, ben baþka kimi maksat ittihaz edebilirim!? Sen yegane mabûd iken, ben baþka kime ubûdiyette bulunabilirim!? Bütün hazineler Sen;in tasarrufun altýndayken benim ihtiyaçlarýmý baþka kim karþýlayabilir!?
Ey kullarýnýn Kendisine tevekkül ettiði.. korkanlarýn dergahýna sýðýndýðý.. darda kalmýþlarýn ümitlerini ihsanlarýna baðladýðý.. ýzdýrar içerisinde kývranan bîçarelerin güç ve kuvvetine, rahmetinin enginliðine sýðýndýðý.. fazl u keremine ellerin açýldýðý ve dileyenlerin kapýsýna yöneldiði Ulu Mevlâm! Hiçbir surette ve hiçbir sebeple Sana karþý þekvada bulunma hakkým yoktur; ben de salih kullarýn gibi rahmetini ümid ediyor ve inayetini diliyorum; beni tevekkül gibi yüce bir hasletin özüne varmýþ bahtiyarlardan eyle! Ey kullarýna en yakýn olan, onlarý iþiten ve isteklerine icabet eden Rab! Bu nâçar kulunun dileklerine de cevap ver; onun endiþe ve korkularýný da gider ve umduklarýnda haybet ve hüsrana uðratma!..

amin..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 11.04.2007 - 23:20
191 Mesaj -

((((Cumanýz Mübarek Olsun ..)))

Esselamun aleyküm

Bugün, çölleþen ruhlarýmýza ve çatlamýþ umutlarýmýza kevser çaðlayanlarý Sunulmakta..Cennet koridorlarý görebilen gözlere açmýþ kapýlarýný, ebedi huzur daðýtmakta talib olanlara.Ham’d olsun bu kutlu güne bizi kavuþturan, heba ettiðimiz ömrümüze sonsuzluk Hükmünde Kutlu anlar saklayan RAHMAN’ a. Cumanýz hayýrlara vesile olsun sizin için ve Siz’ler o RAHMET deryasýndan yudum yudum, kana kana, ebediyen için… O na (c.c) yönelmenin saadetini tüm benliðinizin hissetmesi duasýyla

CUMA’ nýz mübarek olsun sevigili dua dostlarým

M. Akif Ersoy
Gönderen: 13.04.2007 - 09:52
191 Mesaj -

Rabbimiz! Ettiklerimize binlerce tevbeler olsun. Günahýmýz çoktur ama, Senin rahmetinde her þeyi aþkýndýr, her þeyi kuþatmýþtýr. Rahmetin gazabýný geçmiþtir. Bize rahmetinle muamele eyle.

Ey Rabbimiz! Bazý yüzlerin aðarýp, bazý yüzlerin kararacaðý günde; bizi yüzleri ak, gönülleri pak olan, sevgili resülünün bayraðý altýnda toplanan mesut insanlar zümresine kat. O’nun yanýnda cennete girmeyi, mübarek Cemalini görmeyi, Senin dostlarýnla komþu olmayý ve en büyük makam olan rýzana ulaþmayý nasib eyle .

Ey Rabbimiz! Mülkün sahibi sensin. Dilediðine mülkü verir, dilediðinden alýrsýn. Dilediðini aziz, dilediðini zelil edersin. Bütün hayýrlar, iyilikler senin elindedir. Sen her þeye Kadirsin, Sen Lütfedensin bize dünyada ve ahirette iyilikler ver.

Ey Rabbimiz! Bizim ve çocuklarýmýzýn kalplerimize Ýslam nurunu, Kuran hidayetini bahþeyle. Bütün soyumuzu Ýslam’a ve Kur’ana baðlý insanlar eyle. Hepimizi müslüman olarak yaþat. Bizi dünya ve ahiret mutluluðuna nail eyle .

Ey Rabbimiz! Habibin Muhammed Mustafa(sav) yüzü suyu hürmetine; müslümanlarýn kalplerindeki her türlü ayrýlýk tohumlarýný gider. Bizi ashab-ý kiram gibi birbirine dost ve birbiri için yaþayan insanlar eyle .

Ey Rabbimiz! Sen Selamsýn, selamette ancak sendedir. Efendimiz Muhammed Mustafa’ya (s.a.v) rahmet et. Öyle bir rahmet et ki; o rahmetinle; bizi bütün korku ve belalardan kurtar. Bütün ihtiyaçlarýmýzý gider, günahlarýmýzý temizle, bizi katýndaki en yüce derecelere çýkar.O rahmetin hürmetine hayatta iken de öldükten sonra da düþünülebilecek bütün hayýrlarýn en yücesine ulaþtýr.

Ey Rabbimiz! Bizi, Üstadýmýzý, Büyüðümüzü, ana-babamýzý, Kuran ve iman hizmetinde çalýþan kardeþlerimizi, eþlerimizi, çocuklarýmýzý, akrabalarýmýzý, ecdadýmýzý, mümin dostlarýmýzý iyi kullarýnla birlikte cennetine koy
.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 22.04.2007 - 23:09
191 Mesaj -

Ey sevgili, en sevgili!...
Aþkýmýn tahtýna oturan, naz makamýnýn efendisi!...

Dünya insanýnýn sana muhtaç anlarý, nisan sabahlarýydý. Olmadýðýn iklimlerin yaðmurlarý bulanýktý. Ötelerden bir rahmet düþmüyor, gönül yamaçlarý baharý bilmiyordu. Kainata teþrifinle gönüller cennet yamaçlarýnýn rengini aldý. Ve hayat çeþmesinin ufuklarý damla damla görünmeye baþladý.
Ne büyük þerefti seni bilmek!...
Seni bize bildiren Rabb'e þükürler olsun...
Adýný konuþmaya baþladýðýmýz zaman öðrendik, ilk ezberlediðimiz belki senin ismindi. Doðduðun yerin ismini, hicretini ve Rabbimin izniyle seni himaye eden büyüklerin adlarýný... Sonra mübarek annelerimiz olan zevcelerini ve sana evlat olma þerefine eriþen çocuklarýný... Daha biz ufacýk bir çocukken, oturmuþtun yüreðimizin en güzel yerine...
Ya biz sana lâyýk bir ümmet olabilmiþ miydik acaba?

Þimdi bu ýzdýrabý yaþýyorum. Gönül heybemde gözyaþlarým, yürek tezgahýmda iþlenen sancýlarým ve senden dilendiðim þefaatin var dilimde. Ýçim en derin yerinden sýzlýyor. Öyle bir sýzý ki, seslendirsem deli divane derler bana.

Ey, kendisine yollanan selâmlarý iþiten vefalý dost!...
Sana ümmet olmak için seni sevmek yeterse eðer, ben seviyorum. Elbette seviyorum...
Nasýl sevmem? Kalbimin bütün zincirleriyle nasýl baðlanmam sana? Kimler seni ölesiye sevmedi ki, Ya Rasulallah?

Hz. Bilal'e kýzgýn kumlar üzerine dayanma gücü veren, sana olan baðlýlýðý ve sevgisi deðil miydi? Hz. Ebu Bekir'e, 'anam, babam sana feda olsun ya Rasulallah!' dedirten þey neydi? Nasýl sevmem seni? Elbette seviyorum... Bir ömür boyu... Daha niceleri Efendim!... Daha nice kalp seninle, sevginle dolup mübarek olmamýþ mýydý? Mübarek sevgin daha nice kalbe ýþýk olup hayat vermemiþ miydi? Bir güvercin seni korumak adýna türlü oyunlar oynamamýþ mýydý? Ýspatlamamýþ mýydý, sensiz kalan yüreklerin, gözlerin kör olduðunu? Ve hepsinden önemlisi Cenab-ý Hak sana olan sevgisini, 'Sen olmasaydýn, âlemleri yaratmazdým' þeklinde ifade etmemiþ miydi?

Sevginle doluyum ya Rasulallah!
Gönlüme hayat, gözlerime ýþýk olur musun? Bir hurma kütüðününki kadar olamayan muhabbetimi kabul eder misin? Sen özümsün, tutkunun oldum, Ya Rasulallah!
Beni de yoluna düþenlerin içine alýr mýsýn? Þemsiyende gölgelendirir misin, aþkýnla ve hasretinle kavrulmuþ gönlümü.
Duy lütfen feryadýmý, tut elimden, ümmetin olmak istiyorum.
Ey özümüze kor düþüren ateþli gönül! Biliyor musun, göz pýnarlarým çorak çöller gibi, kupkuru. Gözlerime rahmetinin yaðmasý için yaðmurlarýna ihtiyacým(ýz) var. Ne olur yaðmur gibi yað üzerimize, çisil çisil...
Yarým kalmýþ yanýmý tamamlayan sevgili!...
Hüzünlüyüm, ama bir o kadar da umutluyum. Zamanýmýz çok çetin, sana çýkan yollar sarp. Biz gurbette mahsun, gözlerimiz ýþýða muhtaç. Senden uzakta gözlerimiz dolu ve buðulu... Biz gökte yankýlanacak 'taleal bedru'larla kalbimize karýþacaðýn günlerin hasreti içindeyiz.
Ey sevgili, en sevgili!...
Ey gönüller fatihi!...
Elimizde bir demet gül, seni beklemekteyiz..

M. Akif Ersoy
Gönderen: 23.04.2007 - 16:43
191 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Nesillerimize inayet eyle, onlarýn imdadýna koþmayý bize nasip eyle. Kalbi, gönlü kýrýklarýn, ihtiyaç sahiplerinin imdadýna koþmayý bizlere nasip eyle. Bizleri birbirimize sevdir ve insanca yaþamayý nasip eyle. Kalplerimizi, ayaklarýmýzý kaydýrma.

Ey Rabbimiz! Senden ah-u efgan edip sana dua dua yalvaran, Sana karþý saygý ile dopdolu olan ve Senin yoluna yönelen kalpler istiyoruz. Nefislerimize takva bahþeyle ve onlarý temizle.
Ey Rabbimiz! Hatalarýmýzý kar ve dolu suyu ile yýka. Kalblerimizi günahlardan beyaz elbisenin kirden temizlendiði gibi temizle ve bizimle günahlarýmýzýn arasýný doðu ile batýnýn arasýný ayýrdýðýn gibi ayýr.

Ey Rabbimiz! Senden dünya ve ahirette afiyet ve bizden þerri uzaklaþtýrmaný dileriz. Alem-i Ýslamý ve bütün insanlýðý arzi ve semavi afetlerden koru.

Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayýflýðýný, çaremizin azlýðýný ve insanlarca önemsenmeyiþimizi sana þikayet ediyoruz. Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanlarýn gözünde büyük eyle.

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek þeyleri, gerçekleþmesi muhakkak olan maðfiretini, her türlü günahtan korunmayý, her türlü iyiliði kazanmayý, cennet ve Cemal’inle þereflenmeði ve cehennemden kurtuluþu dileriz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiðimizi- gediðimizi gider, bize rýzýk ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunlarýn salih olanýna ancak sen ulaþtýrýr, kötülerinden de ancak sen alýkorsun.

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi þakamýzý, zulmümüzü ve haksýzlýklarýmýzý, hatamýzý, kastýmýzý maðfiret buyur. Ýtiraf ediyoruz ki bu kusurlarýn hepsi bizde vardýr, ihsan ettiðin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

Ey Rabbimiz! Her iþimizde esas olmasý itibariyle dinimizi ýslah et. Ýçinde geçimimiz olan dünyayý ýslah buyur. Döneceðimiz yer olan ahiretimizi ýslah et. Hayatý her türlü hayýrlarý artýrmamýza vesile kýl. Ölümü de her türlü þerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap

.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 25.04.2007 - 23:47
191 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok þükreden, Sana çok itaat eden, Sana karþý içi saygý ve huþu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle.

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doðru yolda azim ve sadýk diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düðümleri çöz, onlarý güçlendir ve istikamet ver. Ýçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.

Ey Rabbimiz! Senden hayýrlý iþler yapmayý, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi baðýþlamaný, bize merhamet etmeni ve insanlarýn fitnesini murat buyurduðunda fitnelere düþmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaþtýracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoðru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayýplarýn sayýlýp dökülmediði bir dönüþ istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, þirkten arýnmýþ, tertemiz kalpler lutfeyle.

Ey Rabbimiz! Bize korkudan öyle bir pay ayýr ki; bu sana karþý iþlenecek günahlarla bizim aramýzda bir engel olsun. Ýtaatinden öyle bir nasip ver ki; o bizi cennetine ulaþtýrsýn. Yakininden öyle bir hisse lutfet ki; dünyevi musibetlere tahammül kolaylaþsýn.

Ey Rabbimiz! Sað olduðumuz müddetçe; kulaklarýmýzdan, gözlerimizden, kuvvetimizden, istifade etmemizi nasip et. Ayný þeyi bizden sonra gelecek olan neslimizede nasip et.

Ey Rabbimiz! Bizi; azgýn ve mütecavizlere karþý muzaffer kýl. Ýntikamýmýzý bize zulmedenlerden al, merhametsizleri bize musallat etme. Bize dini musibet verme. Dünyayý ne asýl gayemiz kýl ne de ilmimizin son hedefi.

Ey Rabbimiz! Düþmanlarýmýzýn ve bizi düþman görenlerin birliðini boz, onlarýn cemaatýlarýný paramparça eyle, içlerine ayrýlýk tohumlarý saç. Birbirlerine karþý kin ve nefret hislerini kamçýla, kurmuþ olduklarý oyunlarý ve komplolarý baþlarýna geçir. Ýslam düþmanlarýný, bizi düþman ilan edenleri, Senin düþmanlarýný ve Kur’an düþmanlarýný, kör, saðýr ve dilsiz eyle.

ÝSLAMA ZAFERLER NASÝP EYLE EY YÜCELER YÜCESÝ RABBÝM (C.C)

M. Akif Ersoy
Gönderen: 26.04.2007 - 23:54
191 Mesaj -

M. Akif Ersoy
Gönderen: 28.04.2007 - 19:27
191 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Bize hile yapanlarý ve yapmayý düþünenleri, bize komplo kuranlarý ve kuracak olanlarý, düþmanlýk yapanlarý ve yapacak olanlarý, aldatanlarý ve aldatarak hile yapacak olanlarý Sana havale ediyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizim ve iman ve Kur’an hizmetindeki kardeþlerimizin; istediðimiz ve istemediðimiz, bildiðimiz ve bilmediðimiz bütün ihtiyaçlarýmýzý gider ve bütün belalarý bizden sav. Dünyanýn her yerindeki Senin rýzan için hizmet eden kardeþlerimizi bizlerle beraber ihlas-ý etemme muvaffak eyle.

Ey Rabbimiz! Bütün günahlarýmýzý küçüðünü-büyüðünü, evvelini-ahirini, açýðýný-gizlisini baðýþla. Bize merhamet et, kýrýðýmýzý- döküðümüzü sar ve bizi yücelt.

Ey Rabbimiz! Kusularýmýzý affet, bizi kendine kul kabul et, emanetini kabz-etme anýna kadar bizi emanetinde emin kýl. Bizleri cennet ve Cemalinle þerefyad ve serfiraz et.

Ey Rabbimiz! Biz Muhammed ümmetinin daðýnýklýðýný gider, bize birlik ve dirlik ver. Kalplerimizi birbirine ýsýndýr bizleri birbirimize sevdir, bizden bütün þerleri ve zararlarý uzaklaþtýr.

Ey Rabbimiz! Bizi idare edenleri hidayet eyle, vatanýmýz ve insanlarýmýz için yapmak istedikleri iyi þeylerde yardýmcý ol.

Ey Rabbimiz! Ömrümüzün en hayýrlý anýný son anýmýz, amelimizin en hayýrlýsýný son amelimiz ve günlerimizin en hayýrlýsýný ise sana kavuþtuðumuz gün kýl.

Ey Rabbimiz! Bizi Senin rýzana ulaþtýracak amellere muvaffak kýl. AMÝN bi-hurmeti Seyyid-il mürselin ve bi-hurmeti Ta-Ha ve Yasin ve sallalahu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ecmain Velhamdulillahi Rabbil alemin .

Ey Rabbimiz! Tembellikten, fakirlikten, zilletten, miskinlikten, borçtan, ihtiyarlayýp elden-ayaktan düþmekten, günahtan, zenginliðin þerrinden, hayatýn ve ölümün fitnesinden, kabir azabýndan, ateþin fitnesinden, sana sýðýnýrýz.

M. Akif Ersoy
Gönderen: 29.04.2007 - 14:48
191 Mesaj -

ÇOK ÞEY SÖYLENDi GÜL'E DAiR....
HiÇBiRi SENi ANLATMAYA YETMEDi...
ZATEN YETEMEZDi...
ÖYLE ÖÐRENMiÞTiM BEN....
SEN ÞEFKATLiYDiN.....
ÞEFKATi EMRETMiÞTiN....
AMA GÖREMEDiM iNSANLARDAN
ONLAR MI YANLIÞ TANIYORLARDI SENi......
YOKSA BEN Mi?
BiLEMEDiM...

YOKSA ÞEFKAT BU MUYDU?
AÐLAYAN ÇOCUKLAR .....
AÐLAYAN ANNELER.....
AYRILIK,HÜZÜN VE ....
KAN AÐLAYAN YÜREKLER....
AMA SEN iNCiTMEZDiN KiMSEYi....
CEMAATE NAMAZ KILDIRIRKEN BiR ÇOCUK AÐLAMIÞTI....
VE SEN HIZLICA KILDIRMIÞTIN NAMAZI....
'ANNESi BURADAYSA AKLI ÇOCUÐUNDA KALMASIN' DEMiÞTiN....

AAH EFENDiM!
NEREDE MERHAMETiN....
BUGÜN NEREDE SENiN ÞEFKATiN
BUGÜN iNSANLAR ÖLDÜRÜLÜYOR ACIMASIZCA....
NEDEN HAYAT BU KADAR DEÐERSiZ?
BiLEMEDiM Ki EFENDiM....
BEN BU DÜÐÜMÜ ÇÖZEMEDiM...
ÇOCUKLARI ÇOK SEVERMiÞSiN....
KUÞU ÖLEN YAHUDi BiR ÇOCUÐA 'BAÞIN SAÐOLSUN' DEMEK iÇiN EViNE GiDECEK KADAR MERHAMETLiYMiÞSiN....
BEN BÖYLE ÖÐRENDiM AMA...
SEN O KADAR SEVERDiN Ki ÜMMETiNi
TAiF'TE TAÞLAR ATILIRKEN O MÜBAREK VÜCUDUNA
PEYGAMBER KANI YERE DÜÞER DE HELAK OLURLAR DiYE
AYAÐINDAN AKAN KANLARI SiLMiÞTiN EY NEBi...
VE ALLAH CiBRiL'i( AS) YOLLAMIÞTI SANA
'iSTERSEN ALLAH HELAK EDECEK ONLARI !' DEMiÞTi DE
'iLERDE BiR TANESi BiLE MÜSLÜMAN OLACAKSA iSTEMEM ' DEMiÞTiN
YA RASULALLAH ! NE KADAR DA MERHAMETLiYDiN....
ÖYLE GÜLERYÜZLÜYDÜN Ki...
BUNALMIÞ RUHLAR SANA BAKINCA HUZUR BULURDU YA RASULALLAH...
O DA BiR ÞEY Mi?
ALEMLER HUZUR BULURDU SENiN TEBESSÜMÜNLE ....

CÖMERTLiÐi SENiNLE ÖÐRENDiM BEN...
ÇOK SEVDiÐiN BiR CÜBBE DiKiLMiÞTi SANA...
VE BiR GÜN ASHABINDAN BiRi ONU SENDEN iSTEMiÞTi....
ÇIKARIP VERMiÞ VE SEN YiNE ESKi CÜBBENi GiYMiÞTiN....
ASHABIN CÖMERTLiÐi SENDEN ÖÐRENMiÞTi....
DÜNYAYA MEYiLLi DEÐiLDi ONLAR....
NE VARSA ELLERiNDE ALLAH(cc.) iÇiN VERiRLERDi...
BEDENLER DÜNYADAYDI BELKi AMA....
iSTEDiKLERi AHiRETTi....
BiR GÜN HZ. ÖMER YANINA GELMiÞTi
ÜZERiNDE UYUDUÐUN HASIRIN iZLERi VARDI O MÜBAREK VÜCUDUNDA...
HZ. ÖMER AÐLAYARAK,
SULTANLAR KUÞ TÜYÜ YATAKLARDA YATIYOR OYSA SENiN VÜCUDUNDA YATTIÐIN HASIRIN iZLERi ÇIKMIÞ ' DEYiNCE
iSTEMEZ MiSiN YA ÖMER?' DEMiÞTiN....
'DÜNYA ONLARIN AHiRETSE BiZiM OLSUN'
iÞTE SEN BU DENLi VAZGEÇMiÞTiN DÜNYADAN....
VE ASHABIN O DENLi VAZGEÇMiÞTi....
UHUD'DA YARALI ASKERLERDEN BiRi 'SU' DiYE iNLEYiNCE BiRi HEMEN KOÞARAK SU GÖTÜRMÜÞTÜ ONA....
TAM SUYU DUDAKLARINA DEÐDiRECEKKEN BAÞKA BiRiNiN SU DiYE iNLEDiÐiNi DUYMUÞTU...
VE iÇMEMiÞTi SUYU....'ONA VER ' DEMiÞTi...
BU SEFER DiÐER YARALIYA GÖTÜRMÜÞTÜ SUYU....
TAM iÇECEKKEN O DA BiR BAÞKASININ iNLEDiÐiNi DUYDU....
iÇMEDi....
'SUYU ONA VER'
ÜÇÜ DE BiR DAMLA SU iÇEMEDEN ÞEHiT OLMUÞLARDI....
ONLAR.....
ÜÇ ÞANLI SAHABEYDiLER...
VE KARDEÞTiLER....
HAYIR HAYIR...KARDEÞTEN DE ÖTEYDiLER....
YA BUGÜN?
UTANIYORUM EY SEVGiLi....
ARZ ETMEYE ÞU ZAVALLI HALiMiZi....
KARDEÞ MiYiZ ÞiMDi
DÜNYANIN BiR YERLERiNDE HER GÜN ZEVKÜ SEFA...
VE HER GÜN EÐLENCE....iKRAMLAR DiZ BOYU.... HER NiMET ÖNÜNDE....
DOLAPLAR KIYAFET DOLU....iSTEDiÐiMi ALACAÐIM....ÜÇ KEZ GiYECEK OLSAM BiLE...

VE YiNE AYNI GALAKSiDEKi AYNI DÜNYANIN ÜZERiNDE BAMBAÞKA BiR YERLERDE....iNSANLAR GÜLEMiYOR BiLE....
KARNI AÇSA....EÐER ÖLESiYE AÇSA....
AYLARDIR PEK BiR ÞEY GiRMEMiÞSE MiDESiNE...
TEBESSÜM NASIL YERLEÞSiN O GÜZEL GÖZLERE....

EFENDiM!
SORARSAN VERECEKCEVABIMIZ YOK!!!'KARDEÞ MiSiNiZ SiZ?'KiM?BiZ Mi?
BiR GÜN UHUD ÞEHiTLERiNi ZiYARET ETTiÐiNDE 'KARDEÞLERiME SELAM OLSUN' DEMiÞTiN. ASHABIN 'KARDEÞLERiN BiZ DEÐiL MiYiZ YA RESULALLAH ?' DiYE SORMUÞTU.HAYIR' DEMiÞTiN....
'SiZ BENiM ARKADAÞLARIMSINIZ'
AHiR ZAMANDA, iMANI KORUMANIN ELDE KOR TUTMAK GiBi ZOR OLDUÐU O ZAMANDA
ÖYLE BiR ÜMMET GELECEK Ki
BENi GÖRMEDiKLERi HALDE BENi SEViP BANA iMAN EDECEKLER.
iÞTE ONLAR BENiM KARDEÞLERiMDiR.'
RABBiM! AFFET BiZi! NE OLUR AFFET! BiZE GERÇEKTEN HABiBi'NE KARDEÞ OLMAYI NASiP ET

!

(ALINTI)

M. Akif Ersoy
Gönderen: 05.05.2007 - 00:11
191 Mesaj -

Ey Rabbimiz! Bizi ana-babamýzý iman ve Kur’an hizmetinde çalýþan bütün kardeþlerimizi, eþlerimizi, çocuklarýmýzý, mümin dostlarýmýzý, akrabalarýmýzý, ecdadýmýzý ve ahirete intikal eden bütün mü’min ve müslümanlarý cehennem azabýndan koru. Affýna sýðýnýyoruz. Bizi her türlü þer, fitne ve azaptan kurtar! Fazlýnla ikram eyle .Bütün günahlarýmýzý baðýþla. Ayýplarýmýz setreyle.

Ey Rabbimiz! Nefislerimize zulmettik, sana isyan ettik, eðer bizi baðýþlamaz, bize acýmazsan dünyada da ahirette de kaybedenlerden oluruz. Bizi hüsrana uðrayanlardan eyleme. Þeytanýn kalbimize girip saptýrmasýna fýrsat verme.

Ey Rabbimiz! Bizi Ýslam’dan ve Kur’andan ayýrma. Bizi daima sýrat-ý müstakimde tut. Ýslâm nurunu söndürmek isteyenlere fýrsat verme. Bizim yüzümüzden insanlarý helak etme. AMÝN ve sallalahu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabihi ecmain

Velhamdulillahi Rabbil alemin

M. Akif Ersoy
Gönderen: 06.05.2007 - 14:52
Pozisyon - İmzalar gizle
Sayfa (3): (1) 2 3 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 488 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.05371 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.